star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Re: Лазерна епилация
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re: Лазерна епилация  (Прочетена 41365 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #100 -: Март 14, 2013, 20:39:51 »

Където ходя аз е 40. Всяка зона. 40 мустак, 40 цял крак. Ти си прави сметка Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #101 -: Март 15, 2013, 00:00:02 »

Кажи доволна ли си? 40 за цял крак е супер цена. А преди лазер трябва ли да се бръснеш или няма значение? Аз съм чувала, че не трябва да се прави кола маска, защото тя вади космите с корените и корените не се унищожават от лазера и има по-малък ефект, ама дали е така не знам. А къде ходиш?
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #102 -: Март 15, 2013, 01:09:29 »

Където ходя аз е 40. Всяка зона. 40 мустак, 40 цял крак. Ти си прави сметка Smile

От този ценоразпис си вадя извода, че мустак се обезкосмява по-често от крак.  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #103 -: Март 15, 2013, 01:49:31 »

Ми да, Салсеро.. Ето, аз събирам пари за мустак, за краката нямам грам мотивация - там скубане не боли, а и като набодат, не са чак толкова брутални и ужасни, както над устната, за жалост.

Мен ме интересува някой опит с махането на мустак има ли? При мен в последно време забелязвам, че се сгъстява космената покривка и вместо на 3 седмици, ми се налага почти всяка да дърпам с пинсетата космалак. Все още са фини, но започват да чернеят. Как протича процедурата, трябва ли предварително да се бръсна, лол?? С пигментни петна проблеми?
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #104 -: Март 15, 2013, 09:40:04 »

Вижте сега, ще бъда честна, ходила съм един път. Тоест нямам някакъв дългогодишен и подробен опит, но ще ви кажа каквото аз научих вече и видях от личен опит.

Аз лично за момента съм доволна. Болката се търпи, като парване е, то си е парване всъщност, защото космите горят и си мирише на пърлено Lol, но те налагат с една торбичка лед и определено не е кой знае какво. После в момента една част от космите са изпадали, но определено не е като да е гладко. Изглежда все едно съм се обръснала преди ден-два, но разликата е, че забелязвам, че космите не растат. Тоест, откакто онзи ден си направих процедурата, не са мръднали. Жената в студиото ми обясни, че всеки следващ път космите ще са все по-малко и слаби, така че и болката ще е по-малка и времетраенето на процедурата също. То и сега стана супер бързо - към 15-20 минути. Но си трябват поне 5-6 процедури. Правят се през месец. И е добре да се започне зимата, защото ако е зона, която се излага на слънце, е хубаво да е преди лятото, иначе има опасност от пигментации. Така че, ако говорим за мустаци, бих започнала ноември-декември, че март да приключа курса. След това вече се поддържа с 1-2 процедури годишно. Най-добре се влияят тъмни косми на бяла кожа (ура! веднъж аз да съм най-добрия вариант).

Значи, Ели, ако говорим за крака - трябва да ги бръснеш, но и да не си те с машинка ще ги намалят до точната дължина. За мустак или корем-линия няма нужда да се бръсне Lol Там космите са достатъчно къси и фини Wink И да, добре е, ако космите скоро не са третирани с кола-маска. А като почнеш процедурите не бива да правиш кола-маска, само с бръснене.
Ето тук ходя, в студиото в Манастирски ливади, че ми е близо.

Мишел, ако космите имат нужда от подстригване ти ги минават с машинка, после ти слагат едни очила, лягаш и жената почва да си те работи. Светлината е толкова силна, че дори с очила и затворени очи виждат святканията на уреда. И усещаш парвания, както вече казах. След 1-2 парвания жената ти слага лед, после пак и така. За мустака сигурно точно 3 пъти в рамките на макс 5 минути ще те "парне". И това е. Петна могат да станат, ако си правиш процедурите посред лято, както също вече казах. Но може да прочетете повече в сайта, има и въпроси-отговори, а може и да звъннете или да пишете мейл и да разпитате профита, не такъв лаик като мен, който сега започва Smile

На мен мустака ми е чак номер три в класацията...Първо интима да оправя, после линията над пъпа и после него. Но аз моя не съм го пипала никога и си е мъхест.
Аз за фотото се навих от моя колежка. Тя си направи на абсолютно цялото тяло, включае кръст дори. Но тя има средства. Та искам да кажа, че тя е много доволна.
« Последна редакция: Март 15, 2013, 09:45:34 от Fei4ka » Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #105 -: Март 15, 2013, 09:47:53 »

Значи ли това,че фотоепилацията може да се прилага при нераждали жени? Т.е. няма опасносни като при лазерната?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #106 -: Март 15, 2013, 09:53:50 »

Виж по тази тема не мога да се произнеса. Не знам какви са опасностите и при двата вида епилация, в това отношение. Мисля, че е по-скоро мит, но страх лозе пази и аз отложих епилацията за след като родя.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #107 -: Март 15, 2013, 11:12:29 »

Мерси, Фей, за подробното инфо! Имам все още няколко основни въпроса за мустак-топика, но тях ще ги нищя като конкретно се засиля да се осветявам.

Иначе зиме ще е.. макар че то нали е установено, че вредното UV-A лъчение е еднакво през цялата година, преминава през облаци и стъкла, и само UV-B-лъчите зависят от фактори като сезон, част от денонощието, отдалеченост от екватора, надморска височина и пр. Така че когато и да се фотоепилира човек, мисля че трябва да бъде със сериозен слой слънцезащитен крем и то конкретно рефлектиращ UV-A.
Активен

C’est tout!
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #108 -: Март 15, 2013, 13:30:43 »

лъчението да, но все пак зимата не ходиш по голи краци и вероятно се моташ по-малко навън като цяло ... Иначе на мен ми отказаха процедура като казах ,че съм бременна - каза ми да родя, да спра да кърмя и чак тогава да се върна ... Тази зима поради финансови причини не отидох на лазерна, но при първа възможност ще го направя .. И преди съм казвала - мен си ме боли ... явно съм много кекава  Razz
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #109 -: Март 15, 2013, 19:08:48 »

Мерси за изчерпателното инфо!

Мишел, космите никога не бива да се дърпат с пинсета, защото така стават по-дебели и по-гъсти, това са ми го казвали и козметици и дерматолози. Само с кола маска или лазер или фотоепилация. Нищо чудно, че ти се налага по-често да ги махаш. Започни пак с кола и ще ти оредеят постепенно. Моята козметичка ми ги маха с едно зелено като кола маска, ама още по-лепкаво и кожата става супер мека след него. Оформя ми и веждите по този начин. За почистване на лицето, вежди и мустак ми взима 30 лева, а при почистването ми прави и маска с колаген Smile
Активен

isi
Newbie
*
Публикации: 24

« Отговор #110 -: Март 17, 2013, 22:30:44 »

Аз също се интересувам от трайно обезкосмяване чрез фото/лазерна епилация. Интересно ми е - не се ли притеснявате от резултата в дългосрочен план? От прочетеното в линка даден от Fei4ka става ясно, че намаляването на окосмяването става в резултат на разрушаване на "клетките, хранещи окосмяването". Аз от години много се колебая да прибегна към подобна епилация, не само поради финансови причини, а и защото не съм сигурна дали в някакъв момент това разрушаване на клетките няма да доведе до тяхното изменение в ракови, например.... Консултирали ли сте се със дерматолог или друг лекар преди това?
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #111 -: Януари 21, 2014, 23:15:04 »

Обновявам!
Видях, че някои от вас имат домашни епилатори, може ли малко подробности, какви са, за какви пари, марки, доволни ли сте, от колко време ползвате, че нещо ми е трудно да се ориентирам само в нета.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Eli
Newbie
*

« Отговор #112 -: Януари 26, 2014, 09:45:29 »

Моят е SilkEpil SoftPerfection на Braun, розов с две приставки:

http://www.ebay.co.uk/itm/Braun-SE3170-Silk-Epil-3-SoftPerfection-Epilator-Genuine-and-Brand-New-/261381376965

Не мога да намеря снимка с приставките, но има две, едната е обезболяваща, реално масажира леко и отвлича вниманието.
Ползвам го от 10 години и съм много доволна, работи перфектно. Ползвам го за краката, не къса космите, вади ги с корен и не растат навътре, поне моите не, ама мове да си е и до косъм. Ползвам го веднъж седмично и е достатъчно, за 15 ъм готова Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 26, 2014, 12:51:21 »

Ели, мерси, извинявам се, не съм питала коректно, и аз имам такъв, от бала още, почти същият е. Smile
Видях, че по празниците са подарили на Лора и Аливера домашни епилатори - фото май бяха, за тях питам, иска ми се да си взема за вкъщи такъв за трайно обезкосмяване, но цените варират от 200 до 900 и горница, а и като разпитвам никой близък няма, за да ми сподели инфо от първа ръка, пък ми идват скъпи, за да пробвам сляпо. Инфото в нета пък е противоречиво.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #114 -: Януари 26, 2014, 13:02:05 »

Аз, за съжаление, никакви отзиви не мога да дам, защото докато кърмя не мога да го ползвам. Катето каза, че е доволна от нейния. За Филипс Лумеа става въпрос - той май е най-добрия на нашия пазар засега.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #115 -: Март 06, 2014, 15:56:36 »

аз съм със Silk''n Flash N Go - евтин е сравнително, но после главата е за 1000 щраквания, като тя е 50лв.. единия път се хванах нарочно да броя и за единия крак под коляното имах около 300.. малко скъпичко идва после, но ние го ползваме с майка ми и сестра ми и затова бързо бързо купихме допълнителни глави - ефект има поне при мен голям, аз съм с тъмни косми. На краката съм като зебричка, на триъгълника още след първото щракване половината ми ги нямаше, а преди като ходих на козметик чак след 2-я месец имах ефект и той не остана много траен.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #116 -: Март 06, 2014, 16:03:01 »

Тъкмо щях да те питам дали хваща по-светли косми...
И още два въпроса: бръснеш ли се преди да се светнеш (защото май беше споменала, че и лицето си правиш) и ползваш ли го за целия интим (на моя пише, че на устните не може)?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #117 -: Март 06, 2014, 18:03:24 »

всичко щраках, и да бръсна се, те така или иначе като порастнат по някакъв начин трябва да ги махна : ) за по-светли нямам идея, много зависи и от самия косъм, структурата де..
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #118 -: Март 31, 2014, 20:46:32 »

Да похваля, ходих в студиото за фотоепилация, препоръчано от Феята и съм много доволна. Сега ми е 20 ден, щракнах брадата по шията, малко бакенбарди и мустак, почти нищо не е излязло за тези дни, скоро пак имам час, за да направя повече процедури преди слънчевите месеци и преди да почна изследванията на щитовидната, които съм си наумила и не искам да са успоредно с епилацията, заради хормоналните лечения, с които подозирам, че ще ме погнат. Дано да е все така и препоръчвам с две ръце, ако имах пари и пълен набор деца, щях всичко да нащракам и да се родя. Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #119 -: Март 31, 2014, 21:27:17 »

Фата, каква връзка има хормоналното лечение за щитовидната с епилацията? Щото ако са несъвестими, направо да си продавам фотоепилатора...
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #120 -: Април 01, 2014, 10:12:51 »

Знам,  че не се препоръчва при прием на хормони, защото и фотоепилацията и те правят кожата фоточувствителна, но и си е мое решение, не ми е проблем да ги размина, поне засега,  и не съм чела много, но и не искам да ставам на петна, а аз лесно пигментирам или поне така си мисля.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #121 -: Април 01, 2014, 10:55:19 »

Това се отнася за женските хормони, например при прием на ОК, както и при бременност, при поликистозни яйчници също..
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #122 -: Април 03, 2014, 23:45:36 »

Тоест хормоните, които се пият за щитовидна примерно са съвместими с фотото, ми супер, аз не съм още наясно.
Днес ми беше втората процедура, освен, че мирише, изобщо не боли, поне не и по лицето, парва малко, но сравнено със зъболекари и кола на триъгълника си е разходка в парка. Днес ми предложи и горните косъмчета над веждите да ми светне, така както разширява площта на услугата, тайно се надявам другия път да стигне до корем и триъгълник за същата цена.  Razz Lol
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #123 -: Ноември 21, 2014, 09:46:56 »

да дам малк отчет.. нали забременях малко след като започнах да ползвам епилатора.. и спрях  - по време на бременността ту имах малко косъмчета, ту бяха много, все едно не съм използвала лазерния епилатор изобщо, та реших, че са ми много разбъркани хормоните.. е сега положението е различно - на трите зони, които бяха третирани си има разлика - на краката ми няма вече празни участъци, а са много редки космите, същото е и с ръцете и триъгълника Smile предполагам, че вече хормоните  ми са почти в ред, та викам да кажа, че след цяла бременност няма толкова косми като преди Smile о и мишниците също ..
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #124 -: Март 10, 2016, 21:20:12 »

сдобих се с Philips Lumea и ще казвам какъв е резултата в последствие Smile
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: