star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Re: Лазерна епилация
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re: Лазерна епилация  (Прочетена 41366 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« -: Февруари 24, 2011, 18:20:08 »

N.B!Red. - Bambina - Хепи, аз съм идиот и вместо да допълня едно свое мнение, затрих твоето, сори! Пиши ми на лични какво точно беше драснала, за да го поправя!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 17:34:13 от Bambina » Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #1 -: Февруари 24, 2011, 22:48:46 »

аз искам да питам има ли доволни от фотоепибацията....тая дето е 40 лв. на всяка зона Rolling Eyes
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #2 -: Февруари 25, 2011, 00:01:52 »

Лейди, виж в темата, ама по спомен имаше хора, които май бяха разочаровани.
Аз предпочитам да дам 170 лв, ама да има смисъл поне...затова питам да изкаже мнение някой, ако има опит. Въпреки че братовчедка ми е добър пример.

Просто се чудя дали това е моят вид епилация.
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 25, 2011, 00:11:35 »

да четох в темата,ама така и не разбрах доволни ли са или не Confused
Иначе лазерната май е доста по-добър  вариант
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #4 -: Февруари 25, 2011, 12:28:10 »

То и за IPL-а има такива случай с 3 процедури и изчезват космите - поне по думите на тези от номасвело, но е много индивидуално. Аз продължавам с IPL пък да видим, иначе една доФторка много ме навиваше да почна с неният лазер, но мин. процедури 8. Не очаквай и при теб да има същия ефект само с 3 процедури. Май не звучи много навиващо, но може да пробваш.
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #5 -: Февруари 25, 2011, 13:09:16 »

Лейди, в крайна сметка не съм доволна и за момента преустанових фотоепилацията. За лазерната май ще дойде същата работа и не бих  се захванала с нея. Ето какво намерих за ралзиката между двете.

1. Кои са най-често епилираните зони? - Най–популярните зони при жените са лицето и зона бикини, а при мъжете – гърбът.

2. От колко време се използват  лазер- ните технологии? - Лазерите се използват в медицината от 20 години. Лазерна епилация се прави от 10 години, но технологиите при лазерите за обезкосмяване, се развиха прогресивно през последните пет години.

3. Каква е разликата между лазерна епилация и фотоепилация ? - Системите за фотоепилация(IPL) използват пулсова светлина - те НЕ СА лазери. Докато пулсовата светлина е ефективна при провеждане на други процедури  (фотоподмладяване, отстраняване на съдови и пигментни лезии, лечение на акне), световният опит показва, че най-ефикасен за епилация е лазерът. Пулсовата светлина е (по правило) по–рискова за кожата.

4. С какво лазерната епилация се различава от електоепилацията? - Обработката при електроепилацията е косъм по косъм. Лазерът е несравнимо по-бърз. Една зона, например подмишници може да бъде обработена само за 10 минути.

5. Какви са рисковете от епилацията? - Лазерната епилация е процедура за през обедната почивка. Не изисква време за възстановяване. Клиентите могат да се върнат на работа или да се забавляват веднага след процедурата.. Системи за лазерна епилация, които ползваме са проектирани да не влият на кожата, а само на косъма и така рисковете са сведени до минимум. Независимо от това, преди всяко третиране ние предоставяме информация за евентуалните рискове.

6. Има ли възрастови ограничения за лазерна епилация? - В действителност няма възрастово ограничение, но ние никога не извършваме процедурите на деца без съгласие от родител. При  децата не е завършило развитието и непрекъснато се образуват нови фоликули и това ще попречи да извършим качествена епилация. Не третираме деца под 13 години. Възрастните хора и тези в напреднала възраст обикновено имат сиви или бели косми, които не се поддават на обработване с лазер.

7. Има ли болка? - Толерантността към болка при всеки човек е различна. Клиентите я определят като шляпване с ластик по кожата. В сравнение с болката при кола маска, процедурата е безболезнена или със слаб дискомфорт само в някои зони. За пълния комфорт на нашите клиенти използваме основно александритни лазери, които са най-меки  и най-щадящи кожата, като  прилагаме и локално въздушно охлаждане на третираната зона.

Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 03, 2011, 23:15:16 »

Аз продължавам да се чудя с лазерната. В лазер център, пикасо, Борекс цяла бикини зона е 100, в дермавита 170. Разликата е огромна и се чудя дали да не пробвам първо в някой от тези центрове, но не знам по какво да ги избера.

Днеска почетох малко и в нета е пълно с мнение тип "ще хванеш рак", "лазера ти стига до костите и матката" и се спрях, защото просто ми дойде повече.

Моля, някой ако има опит с тези центрове да сподели, защото се избръснах преди седмицаи допреди 2 дни не можех да седна без да си намествам гашите. Ако се избръсна още 2 пъти съм склонна да си тегля ножа, отвратително е Wall
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #7 -: Март 03, 2011, 23:52:59 »

Аз съм ходила и в Дерма Вита и в Пикасо,за различни от лазерна епилаця процедури.
Дерма Вита е по -болнично,по-респектираща обстоновка,Пикасо е като студио,НО и в двете дерматолозите са добри.Моят съвет е да в Пикасо,защото все пак ,водещо е разликата в цената.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 03, 2011, 23:55:53 »

Лейди, мен ме притеснява дали на евтини места се подържат лазерите и дали са сменяни лампите. Защото ако не са ще излезе същото като пари. Много ми се иска все някой, който е бил някъде да сподели отзив. Може би Бамбина като се включи, защото рових из форума и тя е ходила на лазер преди години.
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 04, 2011, 00:06:39 »

О,със сигурност в Дерма Вита апаратурата е много по-добра.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #10 -: Март 04, 2011, 01:19:27 »

Хепи, на сайтовете им има информация каква е апаратурата, дължина на вълната, та ще можеш да потърсиш "чужбински мнения" кое е по-добро. Една вечер четох разни неща на английски и ми направи впечатление, че се дискутира апаратурата в тях, а не повърхностни глупости като в българските.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 04, 2011, 08:50:53 »

Хриси, на 100% е така, но мен ме притеснява, че дори и да имаш по-добрия лазер това не е гаранция, че се сменят лампите и хората, които работят са компетентни.
Активен

Моето име е Любов.
alin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 04, 2011, 11:35:33 »

Май ще си опитното зайче да видим дали ще си доволна Cheesygrin
Нали знаеш, че триъгълника боли много.
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #13 -: Март 04, 2011, 22:40:47 »

аз ходех в Пикасо, но на светлата машинка ... за 4 процедури бях много доволна, докато не ми се наложи да прекъсна - сега положението е почти като в началото  Razz Но си мисля, че ако не бях прекъснала щеше да има краен ефект след още 2-3 процедури и след това само веднъж-дваж годишно за поддръжка ...
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #14 -: Март 06, 2011, 18:32:39 »

Абе момичета... Не сте ли се замисляли дали всъщност толкова радикално искате да ви изчезнат космите оттам? А и като ги чета тея модерни козметични (да, точно козметични, защото не са дерматологични) студиа, където великото откритие на медицината ЛАЗЕР тъпче в касата им безбожни суми пари, направо лошо ми става.
Според мен радикално избиване на космите си струва само под мишниците, просто не можете да си представите колко може да ви залипсват тези в интимните зони някой ден. А и системното скубане, къде с епилатор, къде с кола маска, дава същият ефект, който и лазерът и фотоепилацията.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #15 -: Март 06, 2011, 21:21:15 »

Блоу, на мен вече ми липсват... Особено на венериния хълм са ми толкова редки, че само се сдухвам...
Не толкова от завръщащата се косматата мода, колкото от факта, че дори за разнообразие не мога да си оставя някоя лента или квото въображението пожелае. Не ми харесва и сериозно се чудя дали, ако започна да бръсна само един определен участък, няма да се посгъстят или само ще станат твърди, гадни и дебели... Rolling Eyes?

Другото... замислила съм се от едно известно вреем да си купя апарат за притопляне на кола маска и да си правя вкъщи... Досега никога не съм се дърпала сама.. Имах няколко опита с купешки лентички, които бяха пълен провал, естествено. Ако си взема такъв, ще ползвам кола основно за триъгълника, че колкото и да издържам на болка, с епилатора ми е много бавно и не знам до колко е хигиенично, макар да почиствам винаги главата. Всички други части на тялото са ми почти обезкосмени и без това, и с епилатор са ми нужни само около 3-4 мин..

Но ако не се науча да работя с колата и ако цялата мацаница ми дойде нанагорно, ще са пръснати на вятъра парите и ще съжалявам, че не съм си купила нов епилатор вместо тъпия апарат... Някой има ли такава чудесия като на козметичките за кола маска вкъщи?
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #16 -: Март 06, 2011, 21:25:54 »

аз пък си я харесвам плешо и хич не обичам космалак, от мода изобщо не се влияя за такива неща...
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 06, 2011, 21:32:32 »

Всеки си има различни предпочитания и вкусове. Аз също винаги съм била кьосе, но напоследък изпитвам нуждата да пооставям нещо, а нямам какво... Cry
Активен

C’est tout!
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #18 -: Март 06, 2011, 22:40:14 »

Якичко е да има някоя лентичка или нещо такова. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 07, 2011, 11:30:38 »

Всеки си има различни предпочитания и вкусове. Аз също винаги съм била кьосе, но напоследък изпитвам нуждата да пооставям нещо, а нямам какво... Cry
Да ти имам проблема Lol Kiss
Аз само ги проклинам тия косми да се съсухрят мамка им Cheesygrinама не и не.
Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 07, 2011, 12:48:05 »

Не толкова от завръщащата се косматата мода, колкото от факта, че дори за разнообразие не мога да си оставя някоя лента или квото въображението пожелае. Не ми харесва и сериозно се чудя дали, ако започна да бръсна само един определен участък, няма да се посгъстят или само ще станат твърди, гадни и дебели... Rolling Eyes?

Абсолютно съм съгласна тук. Същата работа при мен. Не, че съм се заинтатила да си пускам нещо, но самият факт, че няма да се получи не ми харесва.

Само ще дадеш пари за туй чудо апаратчето. Кола маската и в кана топла вода може да я стоплиш, ама това... До леглото ли ще го държиш? Аз съм за нов епилатор.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #21 -: Март 07, 2011, 12:49:42 »

Аз въобще не се притеснявам, че ще ми липсват космите ми  Smile С удоволствие бих се сбогъвала с тях завинаги!
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 07, 2011, 12:53:01 »

То и аз бях на това мнение преди години...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #23 -: Март 07, 2011, 17:28:15 »

Няма как да ви залипсват, защото познайте - няма да изчезнат завинаги. Нито с фотоепилация, нито с лазАр, нито с баба му. Сори. Загуба на пари. А в Дерма Вита е безумно скъпо, просто защото е безумно скъпо.. Всичко. От-до.

Не се струва, хора. Моята кожа е светла с тъмни косми, уж съм перфектният кандидат, а ефектът е само временен.

На мен ми липсват космите на венериния хълм, защото не мога да си направя бразилска лента :( Но те изчезнаха много отдавна, защото от 15-годишна ходя на кола маска. 
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 26, 2011, 21:47:43 »

На мен ми липсват космите на венериния хълм, защото не мога да си направя бразилска лента :( Но те изчезнаха много отдавна, защото от 15-годишна ходя на кола маска. 

Ето за това говоря... чувствам се като плешив чичко, много е неприятно.
Активен

C’est tout!
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #25 -: Март 26, 2011, 22:15:03 »

Аз ли съм единствената, която никога не се оставя без лентичка, не мога просто, хора  Lol Махала съм всичко и съм се чувстала като момиченце преди пубертета, ужасно анти-сексуално ми е усещането   Razz Ама аз по принцип съм про-космато настроена  Lol
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #26 -: Март 26, 2011, 22:21:39 »

Ми аз бях на периоди и ги редувах постоянно, но от около две години вече не мога да постигна качествена лента, много е жалко положението. Харесва ми усещането когато нямам никакви косми, но пък на външен вид се харесвам повече с лента... Ама аре ся, не е болка за умиралка, особено за мен, дето от октомври не съм правила секс...  Online 2 long
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*

« Отговор #27 -: Март 26, 2011, 22:25:10 »

И аз, и аз..не съм от октомври  Lol Тоест, преди 2-3 седмици правих, ама беше мноо зле и изобщо не го броя за секс.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #28 -: Март 26, 2011, 22:38:03 »

Хахах, Кате, кви сме Октомврийчета с тебе.. Най-лошото е, че тоя от октомври пък аз не го броя за секс... Така че последният действителен секс се пада септември и те бия! Razz
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Март 26, 2011, 22:55:01 »

Е, не може да е било по-зле от моя, щото освен, че нямаше резултат за никого от участващите, имаше и демидж за мен  Lol
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Март 29, 2011, 15:01:18 »

Ее, аз съм добре, бе, февруари! Ха! Нищо, че не си го спомням много, добре беше Lol
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 29, 2011, 23:18:36 »

А ти мислиш аз много помня...тъй де, то всъщност май и нямаше много за помнене  Lol
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #32 -: Април 05, 2011, 10:46:09 »

Днес съм на лазерна в Токуда Smile
Активен

Моето име е Любов.
alin
Newbie
*

« Отговор #33 -: Април 05, 2011, 22:10:22 »

Ще кажеш как е.
Активен
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #34 -: Април 05, 2011, 23:28:47 »

Кое лазероса,Хепи ? Smile
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 06, 2011, 10:30:06 »

Мацка, нещо не загрях Lol

Ох отивам аз много надъхана, започнахме и на 3тото светване нещо стана с лазера и повече не се включи. Имаше някакъв токов удар, който прогори кабелът та го смениха и ме довършиха. Засега имам някакви опасения. Прави ми го шефката на клиниката, на която се обадих за час понеже я познавам. Не мислех, че това означава, че тя ще го прави,а че има някой, който се занимава само с това. Гледам, че имам буквално опърлени косми и такива, които си изглеждат нормално и се чудя аджеба навсякъде ли е минала. Тия дни трябва да окапят и ще се разбере.

Иначе каза, че космите ми са подходящи и планира до 5 процедури и смята, че поне 60% от космите ще предадат богу дух. И, да БОЛИ!
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 06, 2011, 11:36:59 »

боли, да, като чуя за безболезнен лазер и направо откачам  Lol и мен ме боли на малки нежни руси косъмчета, пък представям си какво е на крак примерно, или някъде, където са бръснати и по-груби ... А иначе болката е като че ли ти забиват иглички с ток, и мирише яко на опърлено  Lol тия, дето ги е минала ще ти опадат до 2-3 дни, да знаеш....но после се появяват пак и не бива да ги махаш до следващата процедура.
Активен

macka```
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 06, 2011, 12:03:40 »

Имах предвид коя част от тялото подложи на процедурата... много умно го бях написала,думи нямам...как ми е хрумнало въобще Confused Wink
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 06, 2011, 15:41:28 »

Ангелче, 3 месеца да не се обезкосмявам ли искаш да кжеш Exclamation Аз тази забравих да я попитам дали мога 2 на кола, 1 с бръснач, ама 3 месеца с косми да забравят.

Мацка, аз нещо съм спала и не съм разбрала. Бикини зоната я мъча.
Активен

Моето име е Любов.
macka```
Newbie
*

« Отговор #39 -: Април 06, 2011, 16:33:15 »

Мъчи,мъчи,заслужава си май Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 06, 2011, 18:12:53 »

защо 3 месеца  Shocked моите процедури бяха всеки месец .... и понеже е за лице нямаше как да бръсна и т.н., така че с пинсета се оправях ... но за други места мисля, че не трябва изобщо да ги скубеш между процедурите, само бръснене ...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #41 -: Април 06, 2011, 18:17:53 »

Защото така най-доре съвпадало с цикъла на растежа.
Активен

Моето име е Любов.
smehuranka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #42 -: Април 21, 2011, 18:24:24 »

А бе, изобщо не съм съгласна, че смърди на опърлено и че боли безумно. Вярно, всеки е с различен праг на болка, ама не съм някоя пък съвсем безчувствена, а мен хич не ме боля - мишници и интим си правих миналата година. Все още съм хепи с резултата. Мисля, че за пърленето е от значение с какъв лазер те третират.
Аз бях на елос и нямаше такова нещо като миризма на изгорено. И ми бяха достатъчни за мишниците 4 процедури, за междукрачието 5.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 21, 2011, 18:25:21 »

А може би и дължината на въната.
Активен

Моето име е Любов.
smehuranka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 21, 2011, 18:31:14 »

Да, вероятно. Аз още в училище бях мега зле по физика, и досега не разбирам много от тези неща. А и то си има нужда от специалисти, и от обикновени клиенти Smile
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 21, 2011, 18:44:14 »

Идеята е, че каро е "по-силен" стават като пърлени и се очаква добър ефект, но е важно пък да не е толкова силен, че да се изгори и кожата.
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #46 -: Април 22, 2011, 11:07:35 »

според мен зависи и от дължината на косъмчето. Когато е бръснат той е много къс и няма как да се опърли, но като е мъхче и не е пипано си изгаря ... А за болката е индивидуално, за мен е доста неприятно на много малка зона, пък за по-голяма площ не ми се мисли как ще изтърпя.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 22, 2011, 17:37:24 »

Не, напротив, трябва да са къси, за да не се разсейва светлината на лазера по дължината му, а директно да удри по корена. За това и на повечето места ги бръснат, скъсяват, преди процедура. Мъховете точно са най-трудни, защото, освен че са светли, са и тънки.
Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #48 -: Април 23, 2011, 17:32:11 »

Смехуранка, къде беше на Елос? Щото намерих май само в Хил клиник. Какви са цените там?
Активен

smehuranka
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 26, 2011, 10:27:16 »

В Хил клиник бях, аз хванах някаква промоция миналата година лятото и ми направиха отстъпка, ама пак беше скъпо. Аз бях сигурна, че ще се откажа на средата, защото си мислех, че 10 процедури финансово няма как да понеса. Спечелиха ме само с това, че ми бяха нужни 5 и дерматоложката малко ми направи подарък за едната после поддържаща  Clap (туй за междукрачието - пълно).
За мишници ми трябваха само 4, ама не ги правих едновременно, а едното през пролетта, другото август започнах май, не помня вече...

Аз си правих мишници за 70 и интима беше 100. И съм наистина хепи с резултата, но нямам база за сравнение, защото на никакви други лазери не съм била.
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #50 -: Ноември 02, 2012, 20:42:14 »

Не искам да правя нова тема за косми, че ми е гадно.
Питам почти година след епилацията, как сте, има ли резултат все още, заслужава ли си и т.н?
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #51 -: Ноември 02, 2012, 20:49:26 »

И аз съм на тая вълна...
Мисля за фото епилация на цял интим, защото това бръснене всеки ден просто ме влудява...И после отстрани на триъгълника ми излизат ужасно дразнещи и сърбящи пъпки Razz
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #52 -: Ноември 03, 2012, 00:00:16 »

На мен брада ми расте. Почна преди 3-4 години с няколко косъма, сега вече е кошмарно, много ми е неприятно. А и за разлика от всички други косми, това и да го скубеш, не се маха, нито проредява. И на еднокринолози пак трябва да ходя, но сега нямам пари и време за пореден път да се подлагам на това. Та викам поне с епилацията да започна, пък по-нататък ще се занимавам с истинските проблеми, предизвикващи козметичните гаври с мен. Smile

По принцип ме беше много срам и още е, но след темата за хемороидите ... нямам срам и аз. Cheesygrin
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 00:01:58 от Fata morgana » Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #53 -: Ноември 03, 2012, 00:05:36 »

А! Ти знаеш ли,че и на мен почна да ми расте брада,хахахах ! Имам поне 4 косъма и си ги скубя доста редовно,друго забелязах и на гърба няколко по-дълги. Обяснявам си го с американската храна,щото съм кьосе по принцип,а нещо от тая година почнаха и на мишниците да ми растат-там бях напълно плешива,само косата не ми се сгъстява . Анатема!

Аз навремето бях много за плешиви шунди,ама напоследък се замислям да си направя форма на путакиса. Поръчах си от нета разни детелинки,сърца и ще се пробвам другия път. Да не говорим,че всичките ми либовници не са баш фенове на чисто и просто гладкост.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #54 -: Ноември 03, 2012, 00:51:04 »

Аз пък имам един косъм на брадичката, много ме дразни, аз го махам, той пак си никне. Много е важно да не субете космите с пинсета, защото така стават по-дебели и се размножават. Най-хубаво е да се махат с кола маска или фото епилация или лазер. Кажете ако намерите нещо, че и на мен много ми се ходи Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #55 -: Ноември 03, 2012, 08:59:17 »

А срам...Нищо женско не ни е чуждо Razz Lol
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #56 -: Ноември 03, 2012, 13:13:00 »

Защооо не се махат космите с пинсета-винаги съм се чудила на това? Ми аз имам 3 косъма,а останалото е обикновен мъх,ако лепна колата отгоре,нали ще махна и мъхчето и то ще се събуди да никне? Или не ми е правила логиката?
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #57 -: Ноември 03, 2012, 13:17:00 »

Аз също не виждам разликата.

Не бих могла да споделя опита от своята епилация, тъй като аз направих само една процедура и се отказах. Сега гледам, че са се навъдили ipl за смешни пари и се чудя...
Активен

Моето име е Любов.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #58 -: Ноември 03, 2012, 13:34:31 »

От мой нескромен опит е права Алето. Аз така лепях ленти и предполагам, че отчасти на това се дължи, че вместо 3 косъма, имам брада. Много се плаша, защото се качва и нагоре. Както и да е, още малко чакам, да ми дойде музата и почвам да ходя някъде.
Але, аз имам един на гърба, но той е тооолкова тънък. Иначе си мисля, че е от килата, както и цикъла ми се беше прее*ал, а като посмъкнах и се оправи. Макар да не съм сигурна. Сега като ми е болна тема и само шиите на жените зяпам и гледам, че доста имат косми или са направо като мен, при това някои са много слаби, но може да имат други проблеми, знам ли. А понякога си мисля, че цялото изтрещяване на Ели за храните и изобщо, не е без причина, струва ми се, че сме много повредени. Приятелките на майка ми са с пъти по-малко космати от моите. Rolling Eyes

Изобщо не ми дреме как им харесва на мъжете, долу, горе. Аз ако мога бих оставила само коса и вежди, всичко друго бих разкарала от раз.

Но пък косата ми е станала страшна, гъста и с твърд косъм, и се къдря брутално, кеф, дано да стана на масури като мама. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #59 -: Ноември 03, 2012, 16:18:29 »

I az kato Fat iskam da mahna vsichko...Niamam brada, no si imam baia kosam - vejdi (skljucheni), mustak, linia na korema...Chernobilska rabota :( A gledam I deteto taka vurvi...Abe, zdravi da sme!
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #60 -: Ноември 03, 2012, 17:24:02 »

Косматите жени са умни жени !!!!  Cheesygrin Ааайде делегацияяяяяя ....  Razz  Cheesygrin

Иначе аз имам 3 косъма на брадата отдолу и си ги скубя и аз с пинсета  Cheesygrin не виждам да ми стават по- проблемни... 
А относно комораста ми, забелязвам, че от около година ми растат много по- бавно от преди  Blink  явно вече не съм пубер и възженявам  Sad eyes   Cheesygrin  Cheesygrin  Cheesygrin яко е да не се бръснеш по 2 пъти на ден  Clap хахахах !!!! Много яка тема ей !!!!!!  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #61 -: Ноември 04, 2012, 18:59:30 »

Хахаха, да, аз затова съм половин годишно сополива, толкова мозък, търси си път навън. Razz Lol
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #62 -: Ноември 04, 2012, 19:05:13 »

Ми аз по принцип не мисля,че е от килата-даже напротив-сега като заслабвам трябва да изчезват -или то може плътта ми като намалява и те да се събират и да ми изглеждат много,хаха.

Сега ми е много хубаво днес,къде имам косъм съм го коламаскирала и съм изобщо една гладка писта за забавления.

Бих си махнала мустака за вовеки веков със сигурност. Мишници също.
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #63 -: Ноември 04, 2012, 19:12:06 »

Альона, онази снимка във фейса е разбиваща. Изглеждаш просто страхотно!
Активен

Моето име е Любов.
aleto
Newbie
*

« Отговор #64 -: Ноември 04, 2012, 19:18:37 »

Их,ама чак ме зачерви от удоволствие.

Няма да си кривя душата,че горе-долу се чувствам добре в кожата си,най-накрая се захаресвах,па макар и пълна.

Да кажа и аз,на оная дето ти се чудих ти ли си-божее кога стана жена ,хахах. Какво беше детенце...
Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #65 -: Ноември 04, 2012, 19:21:23 »

Не, не, толкова ти е добре според мене, че ако си по-слаба няма да има секс в твойто тяло Smile Искам твойто тяло, алеле майко Demon
Аз още не приличам на жена в реалния живот, но понякога имам такова излъчване Smile
Активен

Моето име е Любов.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #66 -: Ноември 04, 2012, 19:23:05 »

Хахах, откровения в космената тема. Razz Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #67 -: Ноември 04, 2012, 19:26:59 »

Але, пълна? Blink Хм. Явно имам грешни представи за някои хора. Май трябва да те анализирам фейсбучно Cheesygrin
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #68 -: Ноември 04, 2012, 19:30:53 »

Пъф,какво говориш Фей-аз си бях направо тлъста,дойдох в УК близо 100 кила.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #69 -: Ноември 04, 2012, 19:37:14 »

Не ти личи по снимките. А сега си изглеждаш много добре, даже хипер секси. Smile
Бе изобщо в тоя форум много привлекателен народ, аз затова се радвам на откровения за косми и анални фисури, поне да знам, че няма съвършени хора. Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #70 -: Ноември 04, 2012, 19:59:27 »

Е, определено не ти личи, не че съм ти ровила снимките подбробно, но това, което съм гледала...сватбата ти да речем, не знам, не се сещам конкретно, но представата ми е за доста добре и здравословно изглеждаща жена...
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #71 -: Ноември 04, 2012, 20:26:11 »

Аа не,нищо здравословно няма в моето пълнеене, по-слаба съм от на сватбата де. Но пък преоткривам си някаква лична са себе си удовлетвореност в тия мощни извивки. Била съм и много слаба,ама май не бях някаква чувствена такава хич.

Сега видях,че имам косми и на големия пръст на крака. Егати.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #72 -: Ноември 04, 2012, 20:39:30 »

Аленце, супер си така, нямам идея колко тежиш и колко си тежала преди, така и така числата не ги уважавам, ама си едно ми ти секси парче  Cheesygrin Аз съм твърдо за извивките, т.е. не, че призовавам към масово напълняване, но съм против 'арни мадами да се измъчват с диети и ниско самочувствие. А пък от тебе такъв сексапил струи, че...  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #73 -: Ноември 04, 2012, 20:42:19 »

Хах, като каза за косми на палеца - явно е някакво масово, че и по ходилото отгоре, защото като ходя на кола винаги ми маже и палеца, и карака отгоре, като на хобит. Предния път чак гласно изразих почуда, та ми обясни козметичката, че огромен процент от жените имали там косми и тя по навик мажела. Оцъклих се.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #74 -: Ноември 04, 2012, 20:47:35 »

О и аз имам по 2-3 косъма на палците, по ходилото-горе нямам, но имам приятелка, която имам. Аз и преди не бях никак космата, но сега и бакенбардите и всичко, че и тъмно, бляк.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #75 -: Ноември 04, 2012, 20:51:12 »

Само това ми хрумва сега,аааа хахахха !

Аз само на пръста,не на крака,ама са 3 и ме гледат и ги пляснах с епилатора. А иначе като си гледах близки снимки на татуировката на врата и доста косматичко изглежда,а не е така... Rolling Eyes

Ма много сте мили бе,такава дебела и поласкана се чувствам,пък сега и тия хм извивки прекрасно работят посока новите ми чернокожи увлечения,че те нали обичат "истинско женско" както казва единия ми ямаец. (Щото са двама)

Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #76 -: Ноември 04, 2012, 21:24:03 »

Еми и аз имам на палците Lol
Гале,  Kiss Представям си как се оцикляш Cheesygrin
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #77 -: Ноември 04, 2012, 21:35:06 »

Да си кажа, че от фотоепилация съм много доволна. Ходя 3-4 пъти в годината и Линдзи е плешива, като наближи време за процедура й се образува някакъв мъх и излизат няколко косъма. По принцип, за да унищожа и тях между процедурите ги бръсна. И понеже са много хилави, растат бавно, не боцкат, никакъв дерт. Нищо общо с преди просто, толкова е лесно и бързо, винаги съм плешо, няма нужда да ги чакам да растат и прочее неудобства на колата.

Сега обмислям да си тресна баките леекинко, ама малко ме страх, то е все едно ток ме удря, баш там не знам дали ще е много яко. И после не знам как растат, да не станат на всички посоки като на Ейб Линкълн, макар че мойта фотоепилаторка каза, че там има супер ефект по принцип и годишно се налагат 2-3 процедури макс. Някой пробвал ли е? И отзад на врата имам едни бебешки косми, дето много ме нервират, никога не мога да си произведа някаква sleek вдигната прическа заради тях.
Инак изобщо не съм космата аз, нищо, че съм Чернобил, даже краката от коляното нагоре не си ги епилирам, т.е. правя го 2х в годината, като съм на кеф, така за разкош. Даже предпочитам да ги бръсна, когато се присетя за тях, защото са толкова тънки, че ако ги зашеметя с епилатора и врастват, не могат да ми пробият кожицата.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #78 -: Ноември 04, 2012, 21:43:03 »

Фат, ти хубаво си го казала, че нямаш времеви и паричен ресурс за изследвания точно в тоя момент, но те съветвам да използваш, че си в София и можеш да се консултираш с добър специалист. Ако ти трябват връзки за някой конкретен лекар и нямаш, ми пиши на лични.

Между другото на моята пълна братовчедка това с брадата й се е появило заради комбинация между неправилно функционираща щитовидна жлеза и инсулинова резистентност, така че виж и в тая посока разни изследвания да си пуснеш, в случай че не си.
Иначе аз с лазерна епилация опит нямам, но на нея всички нежелани космени покривки по лицето й се махат, държи около година, но все пак е нещо.

Като сте тръгнали с интимностите да се "разголя"  и аз - наблюдавам от скоро буйно окосмяване по хипотенузата на триъгълника си хаха, виждам се в чудо вече. Плъзва все повече настрани, скоро ще стана точно като г-н Тумнус.. Не че ги оставям да виреят.
А и стабилна линия на корема ми се заформя, но това е от три години и вече свикнах. Мустакът и той все по-видим става и докато преди дръпвах по 2-3 косъма на половин година, сега всеки месец отделям по половин час в отскубване на най-тъмните косЪми (светлите ги оставям, да не изникне на тяхно място черен).
Не зная на какво се дължи, явно остарявам, защото хормоните ми са що годе балансирани и не съм наднормена. То като цяло и миризмата на тялото ми много се е видоизменила. Преди кожата ми ухаеше на горско цвете, а сега... просто на плът.
Разбрах го най-накрая протагониста от "Парфюмът" защо свари подрастваща...

Катерино, не си пипай бебешките коси... Ще ти липсват. За никоя слийк прическа на света не си заслужава... Ако толкова искаш да си прилизана без да си мазна и лъскава, както с гелове и други вакси се получава, има едно Texture Clay на Schwarzkopf Got2b, евтино и ефективно е. Дори моята хвърчаща и летяща коса осмирява.
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 21:46:11 от michelle » Активен

C’est tout!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #79 -: Ноември 04, 2012, 22:06:28 »

Знам, знам, преди изследвах като луда и нищо, сега на последните прегледи показах гуша, но нямаше кога да изследвам по-подробно. Ще се заема пак пролетта, ако ми дадат някоя заплата.

Иначе за мустака, моят опит показва, че всичко, което се скубе и не е хормонално, изчезва леко полеко с времето. Моят го махам с ленти вече 6 години и сега и два месеца да го оставя си е мъхест, нищо особено. Краката нагоре и моите са едни веещи се тънки косми, които на село на двора на слънце махам най-ефективно, че иначе не ги виждам. И коремът е започнал да става все по-мъхест,а бе кошмар. Баща ми се шегува, че е защото мразя косми. Razz

Катерина, много добре звучи, това исках да чуя, ще се разтърся и ще ползвам сезона. Най много ме притеснява, че трябва да се оставят да поникнат и да не се скубят, което е ужас просто, но сега поне мога да закрия брадата с шал или поло, не е като лятото. То и фото няма как лятото. Smile

Някой може ли да препоръча място в София за епилация, някое прехвалено ?
« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 22:09:18 от Fata morgana » Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #80 -: Ноември 04, 2012, 22:09:17 »

Хахах,това последното вече съвсем като брадатата дама от цирка го докара.

Абе майка ми не се е обезкосмявала никога и няма изобщо,аз почнах едно време от пуста мода,но с годините почнах и да тъмнея,и да мириша-не на гадно,ама не на бебенце. Особено и аз имам една космата хипотенуза,която сега наскоро като една видна британка забелязах. Че нали съвсем избледнях тук и то още повече лъсна. Гаче ли като живеех покрай морето и не бях толкова като Чубака.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #81 -: Ноември 04, 2012, 22:12:22 »

Хахах,това последното вече съвсем като брадатата дама от цирка го докара.

Lol Бе не баш, ама ...
Пък и нали знаеш пуст късмет, ще ги оставя хубавко да поникнат и баш тогава ще се намери някой, дето да иска да пипа там, а аз като виден регулировчик ще го насочвам към плешивите си зони. Tongue
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #82 -: Ноември 04, 2012, 22:15:09 »

А омаломощаваш ли ги с кола или си дигнала ръце вече?
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #83 -: Ноември 04, 2012, 22:19:10 »

Аз пък не си забелязвам никакви промени с времето, освен, че там, дето ги махам оредяват. И все си мириша по същия начин...Според пред-пред-последен любовник на honey-mustard хаха, не знам колко е похвално да миришеш на горчица  Lol и изобщо на квато и да е манджа, ама той много харесваше и се вреше да ме души  Lol
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #84 -: Ноември 05, 2012, 21:01:34 »

А омаломощаваш ли ги с кола или си дигнала ръце вече?
Скубя с пинсета, в тая зона ме е страх с кола вече, не кола, де, лепенки.
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #85 -: Ноември 05, 2012, 21:18:21 »

Говорете ми за косми, братче.
Да ги не знам и в андрогените, и в глупавите ми хормонални състояния.
Засега брада нямам, но мустак отглеждам подобаващ. Ако не са лентичките, не знам. За другите места не ми се и коментира, но да знаете, че имате сериозна конкуренция в мое лице за призовите места.
Гледай, колко рядко пиша, и как видно се самоизтъкнах, тъй то.
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #86 -: Ноември 05, 2012, 21:21:24 »

Аз като цяло нямам проблем с космите, т.е. нямам на някакви неочаквани места и в някакви неочаквани количества, доста средностатистическа източноевропейска съм си. Досадно ми е да ги махам, ама досега не ми е хрумвало за лазерна епилация, хеле пък там долу, дето обичам да разнообразявам формите Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #87 -: Ноември 07, 2012, 11:44:47 »

С пинсета става по-зле, с няколко козметички съм говорила, всички са единодушни, че колата омаломощава, а пинсетата прави космите по-гъсти и по-дебели Sad
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #88 -: Ноември 07, 2012, 12:48:44 »

Аз искам съвети за кола маска! Досега винаги съм ходела на козметик, а вкъщи действам с епилатор, но си купих за проба една топла кола с лентички. Справям се що годе добре, но хабя ужасно много ленти - козметичката ми винаги с много малко ленти "ме оправя".
И другото - не знам омаломощени или не, но за първи път ми се получават подкожни косми на краката. Досега с епилатор точно в тази област не съм имала никакви проблеми.

Ели, добре, каква е логиката с пинсета да става по-зле отколкото с кола, при положение, че и двете издърпват косъма с корен?? Само дето при колата издърпваш повече косми наведнъж.
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #89 -: Ноември 07, 2012, 12:55:57 »

За краката мога само да те посъветвам веднъж на няколко месеца да ги бръснеш, предотвратява подкожните косми.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #90 -: Ноември 07, 2012, 13:02:26 »

Да, знам го това, но по принцип с епилатор без да ги бръсна нямах проблеми. Сега пък от колата се появиха изведнъж.. Сигурно ще ги мина с бръснач веднъж и после пак само епи...
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Ноември 07, 2012, 13:55:36 »

Ами на мен и на краката ми се образуваха, където минавам с епилатор, но е факт, че от колата са много повече, просто страшно изтъняват от нея и не могат да пробият, то това е. Аз така на триъгълника се напълних с такива.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #92 -: Ноември 07, 2012, 14:08:00 »

Според мен колата и ги къса понякога,така че си мисля,че е някакъв мит и има още козметички да се придържат към това мнение за пинсетата . То не е като пъпка да го стиснеш и да оакаш със сок примерно.

Аз имам въпрос за тия,дето си правят формички. Тая формичка къде и е долната част,влиза ли в пипуната или само отгоре,като шапчица един вид? Искам да се пробвам с прическа,че малко си се надразних оня ден как приличам на момиченце.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #93 -: Ноември 07, 2012, 14:15:31 »

Оф на мен ми е супер сложно с тия прически. В продължение на месеци си отглеждам косми за някаква определена, накрая нещо криввам, скубвам от едната страна повече, изнервям се и пак махам всичко. Нещо хич ме няма в оформянето.
Иначе уж на идея нищо никъде не оставям да влиза, а така само отгоре стои. Там по устието косми не ми се ще да има.
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #94 -: Ноември 07, 2012, 14:18:57 »

Аз си оставям косми от края на цепката нагоре. Обичам да си имам нещо там, даже дълго време се опитвах да убедя козметичката ми да ми маха всичко долу, а горе да ми обере само най-крайните, които биха се виждали след бельото. Т.е. да се получи един голяяям триъгълник, който пък вече аз да си оформям - дали по-малко, дали повече, да си имам материал. Ама ме резна с това как можело младо момиче да ходи така космато, та сме на вариант линия дебела един пръст Cheesygrin Така или иначе ми мина мерака да си играя. Иначе каквото и да съм си оставяла винаги е било на самия хълм горе, долу предпочитам изцяло да ми е голичко, защото точно по цепката много ме дразнят и сърбят космите.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #95 -: Ноември 07, 2012, 14:24:02 »

И аз правя като Бизар, надолу ми е плешивичко, само над цепката си оставям я лентичка, я триъгълниче, както ми скимне. Със студената кола маска доста прецизно ми се получава, в краен случай, ако ми се издребнява, хващам пинсетата и дооформям.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #96 -: Ноември 07, 2012, 14:27:59 »

Ясно,надявах се,че е модно да е в цепката,понеже на мен там ми е най-трудно да ги махам и много трудно боравя с пипкави неща. А питам,защото си купих формички силиконови за моите специални мъфини,хаха. И имам с форма на детелинка,звездичка,е такива глупости,ама се чудих къде точно трябва да ги захлупя.

Май,май няма да опра до тях,нямам нерви,а и като съм се поглеждала по дължина докарвам космарлака,ама е толкова рядко,че е смехотворно.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #97 -: Март 13, 2013, 18:33:18 »

Аз бях на фото епилация. Доволна съм. Продължавам по схема идния месец в упорита борба против косъма Razz
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #98 -: Март 14, 2013, 16:56:07 »

Кажете ми 50 лева за лазер за мустак едно махане, нормална цена ли е?
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #99 -: Март 14, 2013, 17:03:38 »

25-30 по-скоро. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #100 -: Март 14, 2013, 20:39:51 »

Където ходя аз е 40. Всяка зона. 40 мустак, 40 цял крак. Ти си прави сметка Smile
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #101 -: Март 15, 2013, 00:00:02 »

Кажи доволна ли си? 40 за цял крак е супер цена. А преди лазер трябва ли да се бръснеш или няма значение? Аз съм чувала, че не трябва да се прави кола маска, защото тя вади космите с корените и корените не се унищожават от лазера и има по-малък ефект, ама дали е така не знам. А къде ходиш?
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #102 -: Март 15, 2013, 01:09:29 »

Където ходя аз е 40. Всяка зона. 40 мустак, 40 цял крак. Ти си прави сметка Smile

От този ценоразпис си вадя извода, че мустак се обезкосмява по-често от крак.  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
michelle
Newbie
*

« Отговор #103 -: Март 15, 2013, 01:49:31 »

Ми да, Салсеро.. Ето, аз събирам пари за мустак, за краката нямам грам мотивация - там скубане не боли, а и като набодат, не са чак толкова брутални и ужасни, както над устната, за жалост.

Мен ме интересува някой опит с махането на мустак има ли? При мен в последно време забелязвам, че се сгъстява космената покривка и вместо на 3 седмици, ми се налага почти всяка да дърпам с пинсетата космалак. Все още са фини, но започват да чернеят. Как протича процедурата, трябва ли предварително да се бръсна, лол?? С пигментни петна проблеми?
Активен

C’est tout!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #104 -: Март 15, 2013, 09:40:04 »

Вижте сега, ще бъда честна, ходила съм един път. Тоест нямам някакъв дългогодишен и подробен опит, но ще ви кажа каквото аз научих вече и видях от личен опит.

Аз лично за момента съм доволна. Болката се търпи, като парване е, то си е парване всъщност, защото космите горят и си мирише на пърлено Lol, но те налагат с една торбичка лед и определено не е кой знае какво. После в момента една част от космите са изпадали, но определено не е като да е гладко. Изглежда все едно съм се обръснала преди ден-два, но разликата е, че забелязвам, че космите не растат. Тоест, откакто онзи ден си направих процедурата, не са мръднали. Жената в студиото ми обясни, че всеки следващ път космите ще са все по-малко и слаби, така че и болката ще е по-малка и времетраенето на процедурата също. То и сега стана супер бързо - към 15-20 минути. Но си трябват поне 5-6 процедури. Правят се през месец. И е добре да се започне зимата, защото ако е зона, която се излага на слънце, е хубаво да е преди лятото, иначе има опасност от пигментации. Така че, ако говорим за мустаци, бих започнала ноември-декември, че март да приключа курса. След това вече се поддържа с 1-2 процедури годишно. Най-добре се влияят тъмни косми на бяла кожа (ура! веднъж аз да съм най-добрия вариант).

Значи, Ели, ако говорим за крака - трябва да ги бръснеш, но и да не си те с машинка ще ги намалят до точната дължина. За мустак или корем-линия няма нужда да се бръсне Lol Там космите са достатъчно къси и фини Wink И да, добре е, ако космите скоро не са третирани с кола-маска. А като почнеш процедурите не бива да правиш кола-маска, само с бръснене.
Ето тук ходя, в студиото в Манастирски ливади, че ми е близо.

Мишел, ако космите имат нужда от подстригване ти ги минават с машинка, после ти слагат едни очила, лягаш и жената почва да си те работи. Светлината е толкова силна, че дори с очила и затворени очи виждат святканията на уреда. И усещаш парвания, както вече казах. След 1-2 парвания жената ти слага лед, после пак и така. За мустака сигурно точно 3 пъти в рамките на макс 5 минути ще те "парне". И това е. Петна могат да станат, ако си правиш процедурите посред лято, както също вече казах. Но може да прочетете повече в сайта, има и въпроси-отговори, а може и да звъннете или да пишете мейл и да разпитате профита, не такъв лаик като мен, който сега започва Smile

На мен мустака ми е чак номер три в класацията...Първо интима да оправя, после линията над пъпа и после него. Но аз моя не съм го пипала никога и си е мъхест.
Аз за фотото се навих от моя колежка. Тя си направи на абсолютно цялото тяло, включае кръст дори. Но тя има средства. Та искам да кажа, че тя е много доволна.
« Последна редакция: Март 15, 2013, 09:45:34 от Fei4ka » Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #105 -: Март 15, 2013, 09:47:53 »

Значи ли това,че фотоепилацията може да се прилага при нераждали жени? Т.е. няма опасносни като при лазерната?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #106 -: Март 15, 2013, 09:53:50 »

Виж по тази тема не мога да се произнеса. Не знам какви са опасностите и при двата вида епилация, в това отношение. Мисля, че е по-скоро мит, но страх лозе пази и аз отложих епилацията за след като родя.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #107 -: Март 15, 2013, 11:12:29 »

Мерси, Фей, за подробното инфо! Имам все още няколко основни въпроса за мустак-топика, но тях ще ги нищя като конкретно се засиля да се осветявам.

Иначе зиме ще е.. макар че то нали е установено, че вредното UV-A лъчение е еднакво през цялата година, преминава през облаци и стъкла, и само UV-B-лъчите зависят от фактори като сезон, част от денонощието, отдалеченост от екватора, надморска височина и пр. Така че когато и да се фотоепилира човек, мисля че трябва да бъде със сериозен слой слънцезащитен крем и то конкретно рефлектиращ UV-A.
Активен

C’est tout!
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #108 -: Март 15, 2013, 13:30:43 »

лъчението да, но все пак зимата не ходиш по голи краци и вероятно се моташ по-малко навън като цяло ... Иначе на мен ми отказаха процедура като казах ,че съм бременна - каза ми да родя, да спра да кърмя и чак тогава да се върна ... Тази зима поради финансови причини не отидох на лазерна, но при първа възможност ще го направя .. И преди съм казвала - мен си ме боли ... явно съм много кекава  Razz
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #109 -: Март 15, 2013, 19:08:48 »

Мерси за изчерпателното инфо!

Мишел, космите никога не бива да се дърпат с пинсета, защото така стават по-дебели и по-гъсти, това са ми го казвали и козметици и дерматолози. Само с кола маска или лазер или фотоепилация. Нищо чудно, че ти се налага по-често да ги махаш. Започни пак с кола и ще ти оредеят постепенно. Моята козметичка ми ги маха с едно зелено като кола маска, ама още по-лепкаво и кожата става супер мека след него. Оформя ми и веждите по този начин. За почистване на лицето, вежди и мустак ми взима 30 лева, а при почистването ми прави и маска с колаген Smile
Активен

isi
Newbie
*
Публикации: 24

« Отговор #110 -: Март 17, 2013, 22:30:44 »

Аз също се интересувам от трайно обезкосмяване чрез фото/лазерна епилация. Интересно ми е - не се ли притеснявате от резултата в дългосрочен план? От прочетеното в линка даден от Fei4ka става ясно, че намаляването на окосмяването става в резултат на разрушаване на "клетките, хранещи окосмяването". Аз от години много се колебая да прибегна към подобна епилация, не само поради финансови причини, а и защото не съм сигурна дали в някакъв момент това разрушаване на клетките няма да доведе до тяхното изменение в ракови, например.... Консултирали ли сте се със дерматолог или друг лекар преди това?
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #111 -: Януари 21, 2014, 23:15:04 »

Обновявам!
Видях, че някои от вас имат домашни епилатори, може ли малко подробности, какви са, за какви пари, марки, доволни ли сте, от колко време ползвате, че нещо ми е трудно да се ориентирам само в нета.
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #112 -: Януари 26, 2014, 09:45:29 »

Моят е SilkEpil SoftPerfection на Braun, розов с две приставки:

http://www.ebay.co.uk/itm/Braun-SE3170-Silk-Epil-3-SoftPerfection-Epilator-Genuine-and-Brand-New-/261381376965

Не мога да намеря снимка с приставките, но има две, едната е обезболяваща, реално масажира леко и отвлича вниманието.
Ползвам го от 10 години и съм много доволна, работи перфектно. Ползвам го за краката, не къса космите, вади ги с корен и не растат навътре, поне моите не, ама мове да си е и до косъм. Ползвам го веднъж седмично и е достатъчно, за 15 ъм готова Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 26, 2014, 12:51:21 »

Ели, мерси, извинявам се, не съм питала коректно, и аз имам такъв, от бала още, почти същият е. Smile
Видях, че по празниците са подарили на Лора и Аливера домашни епилатори - фото май бяха, за тях питам, иска ми се да си взема за вкъщи такъв за трайно обезкосмяване, но цените варират от 200 до 900 и горница, а и като разпитвам никой близък няма, за да ми сподели инфо от първа ръка, пък ми идват скъпи, за да пробвам сляпо. Инфото в нета пък е противоречиво.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #114 -: Януари 26, 2014, 13:02:05 »

Аз, за съжаление, никакви отзиви не мога да дам, защото докато кърмя не мога да го ползвам. Катето каза, че е доволна от нейния. За Филипс Лумеа става въпрос - той май е най-добрия на нашия пазар засега.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #115 -: Март 06, 2014, 15:56:36 »

аз съм със Silk''n Flash N Go - евтин е сравнително, но после главата е за 1000 щраквания, като тя е 50лв.. единия път се хванах нарочно да броя и за единия крак под коляното имах около 300.. малко скъпичко идва после, но ние го ползваме с майка ми и сестра ми и затова бързо бързо купихме допълнителни глави - ефект има поне при мен голям, аз съм с тъмни косми. На краката съм като зебричка, на триъгълника още след първото щракване половината ми ги нямаше, а преди като ходих на козметик чак след 2-я месец имах ефект и той не остана много траен.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #116 -: Март 06, 2014, 16:03:01 »

Тъкмо щях да те питам дали хваща по-светли косми...
И още два въпроса: бръснеш ли се преди да се светнеш (защото май беше споменала, че и лицето си правиш) и ползваш ли го за целия интим (на моя пише, че на устните не може)?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #117 -: Март 06, 2014, 18:03:24 »

всичко щраках, и да бръсна се, те така или иначе като порастнат по някакъв начин трябва да ги махна : ) за по-светли нямам идея, много зависи и от самия косъм, структурата де..
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #118 -: Март 31, 2014, 20:46:32 »

Да похваля, ходих в студиото за фотоепилация, препоръчано от Феята и съм много доволна. Сега ми е 20 ден, щракнах брадата по шията, малко бакенбарди и мустак, почти нищо не е излязло за тези дни, скоро пак имам час, за да направя повече процедури преди слънчевите месеци и преди да почна изследванията на щитовидната, които съм си наумила и не искам да са успоредно с епилацията, заради хормоналните лечения, с които подозирам, че ще ме погнат. Дано да е все така и препоръчвам с две ръце, ако имах пари и пълен набор деца, щях всичко да нащракам и да се родя. Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #119 -: Март 31, 2014, 21:27:17 »

Фата, каква връзка има хормоналното лечение за щитовидната с епилацията? Щото ако са несъвестими, направо да си продавам фотоепилатора...
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #120 -: Април 01, 2014, 10:12:51 »

Знам,  че не се препоръчва при прием на хормони, защото и фотоепилацията и те правят кожата фоточувствителна, но и си е мое решение, не ми е проблем да ги размина, поне засега,  и не съм чела много, но и не искам да ставам на петна, а аз лесно пигментирам или поне така си мисля.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #121 -: Април 01, 2014, 10:55:19 »

Това се отнася за женските хормони, например при прием на ОК, както и при бременност, при поликистозни яйчници също..
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #122 -: Април 03, 2014, 23:45:36 »

Тоест хормоните, които се пият за щитовидна примерно са съвместими с фотото, ми супер, аз не съм още наясно.
Днес ми беше втората процедура, освен, че мирише, изобщо не боли, поне не и по лицето, парва малко, но сравнено със зъболекари и кола на триъгълника си е разходка в парка. Днес ми предложи и горните косъмчета над веждите да ми светне, така както разширява площта на услугата, тайно се надявам другия път да стигне до корем и триъгълник за същата цена.  Razz Lol
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #123 -: Ноември 21, 2014, 09:46:56 »

да дам малк отчет.. нали забременях малко след като започнах да ползвам епилатора.. и спрях  - по време на бременността ту имах малко косъмчета, ту бяха много, все едно не съм използвала лазерния епилатор изобщо, та реших, че са ми много разбъркани хормоните.. е сега положението е различно - на трите зони, които бяха третирани си има разлика - на краката ми няма вече празни участъци, а са много редки космите, същото е и с ръцете и триъгълника Smile предполагам, че вече хормоните  ми са почти в ред, та викам да кажа, че след цяла бременност няма толкова косми като преди Smile о и мишниците също ..
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #124 -: Март 10, 2016, 21:20:12 »

сдобих се с Philips Lumea и ще казвам какъв е резултата в последствие Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #125 -: Март 10, 2016, 22:14:57 »

Казвай, ще е интересно  Smile
Ти с какъв беше преди, пак беше споменала нещо, аз мислях че точно лумеа имаш?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #126 -: Март 11, 2016, 10:22:44 »

не беше Silk'N'Go, ама го ползвах само за 2 процедури, че нали забременях с Яна.. обаче много скъпи главите - 50лв 1000 импусла и те отиваха само за краката долната част и мишници общо взето.. това е с 250000 та да видим колко ще изкара..
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #127 -: Март 21, 2016, 19:04:33 »

един бърз упдейт.. сряда трябваше да ми е втората процедура.. вече има видим ефект на триъгълника Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #128 -: Януари 31, 2017, 21:30:34 »

Я да размърдам малко тази темичка. Искам да ида да си светна някои части. Мислех за фотоепилация. Някой със скорошен опит? Има ли нещо, за което трябва да гледам/внимавам?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #129 -: Януари 31, 2017, 21:58:27 »

колко части ще си светнеш Smile в шел има тпромоция - да се вземе Филипс-а горния модел за 350лв с 5 талона от гориво - зареждаш 20л гориво и ти дават талон. Събираш 5 и фотоепилатора ти идва на 350лв. До 19.2 е срока за талони - ако имате кола давай смело и си го купи, вместо да ходиш да даваш пари.. не знам колко процедури ще направиш ама едва ли ще си ок с 350лв Smile
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #130 -: Януари 31, 2017, 22:06:30 »

Кате, мислиш ли, че тези домашните могат да се сравняват с професионалните? А поддръжката им колко излиза? Не съм се интересувала, но знам, че на профито лампите са доста скъпи.
Аз нямам скорошен опит първо заради бременност и раждане и второ, защото вече почти нямам косми. Имам страхотен резултат от фотото. Трябва да ходя на поддържаща, но ще е като спра да кърмя. Иначе гледай студиото да не е някое непроверено. При стари апарати и кофти лампи не можеш да очакваш добри резултати. Отдавна не съм питала за цени, но би трябвало вече доста да са паднали.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #131 -: Януари 31, 2017, 23:42:00 »

Кате, триъгълникът ми е основната цел. Честно казано, не се виждам с домашен, а и няма сила, която да накара мъжа ми да зареди на Шел та трябва да крънкам точки от познати.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #132 -: Февруари 01, 2017, 10:33:43 »

Ами да ти кажа аз съм много доволна от моя Филипс. Поддръжка няма общо взето - като свърши лампата, купуваш нов. Но моята е за 250000 импулса. Ефекта при мен беше още с първото правене, за триъгълника ми излиза точно 3 минути занимавка.. мишниците са по 1 минута, 20 минути на крак /от коляното надолу / и ръцете са по толкова.. след 3-я месец и аз си правих само поддържаща... 1 път на месец и половина, два. Малко е занимавка, защото поне при мен ентусиазма да се правя е почти нулев и би ми било по-добре да отида някъде на готово..ама като знам какви пари давах за триъгълника, съм си купила 3 фотоепилатора досега. Но и аз ходих преди доста време де..Цяло лято съм облякла точно 2 пъти дънки - през останалото време бях нон-стоп с къси панталонки, а предните лета само с дълги дрехи ходех. Накрая ми бяха останали супер тънки и малки прозрачни косъмчета..сега зимата не съм се правила, което го отчитам като минус, защото ме мързииии и имам косми, не са колкото преди..може би на 50%, но аз се правих активно около 6 месеца. Като само първите 2 бяха на 2 седмици.. после минах на месец. Това си е моя опит де..
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #133 -: Февруари 01, 2017, 11:36:19 »

И аз се замислям... но трябва да спра кърменето. Кате, ти с какъв модел точно си?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #134 -: Февруари 01, 2017, 12:39:49 »

с най-евтиния - http://www.emag.bg/epilator-philips-lumea-ipl-250-000-impulsa-bjal-sc1995-00/pd/DF5GJYBBM/ в момента е на промоция в емаг.
иначе варианта, който казах с точките от шел е този, който идва на 350лв:
SC1997/00
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #135 -: Февруари 01, 2017, 20:12:45 »

Мерси!
Аз имам да го мисля още малко докато приключа с кърменето. Нали беше противопоказно?
А с точки от Шел... не мога да се уредя за съжаление. И моят няма да зарежда от там. А и роднините също не зареждат там. :/
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #136 -: Февруари 01, 2017, 21:09:15 »

: ) е хайде де, 5 пъти може да зареди..ако кара може и да хванете срока Smile ти може да си го вземеш, ада го позлваш после:) Иначе не е противопоказно, ами не се знае дали ефекта по време на кърмене ще е същия като ако не кърмиш Smile
Активен

Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: