star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Re: Лазерна епилация
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Re: Лазерна епилация  (Прочетена 41392 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« -: Февруари 24, 2011, 18:20:08 »

N.B!Red. - Bambina - Хепи, аз съм идиот и вместо да допълня едно свое мнение, затрих твоето, сори! Пиши ми на лични какво точно беше драснала, за да го поправя!
« Последна редакция: Март 07, 2011, 17:34:13 от Bambina » Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*
Публикации: 2191

« Отговор #1 -: Февруари 24, 2011, 22:48:46 »

аз искам да питам има ли доволни от фотоепибацията....тая дето е 40 лв. на всяка зона Rolling Eyes
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #2 -: Февруари 25, 2011, 00:01:52 »

Лейди, виж в темата, ама по спомен имаше хора, които май бяха разочаровани.
Аз предпочитам да дам 170 лв, ама да има смисъл поне...затова питам да изкаже мнение някой, ако има опит. Въпреки че братовчедка ми е добър пример.

Просто се чудя дали това е моят вид епилация.
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 25, 2011, 00:11:35 »

да четох в темата,ама така и не разбрах доволни ли са или не Confused
Иначе лазерната май е доста по-добър  вариант
Активен

Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #4 -: Февруари 25, 2011, 12:28:10 »

То и за IPL-а има такива случай с 3 процедури и изчезват космите - поне по думите на тези от номасвело, но е много индивидуално. Аз продължавам с IPL пък да видим, иначе една доФторка много ме навиваше да почна с неният лазер, но мин. процедури 8. Не очаквай и при теб да има същия ефект само с 3 процедури. Май не звучи много навиващо, но може да пробваш.
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #5 -: Февруари 25, 2011, 13:09:16 »

Лейди, в крайна сметка не съм доволна и за момента преустанових фотоепилацията. За лазерната май ще дойде същата работа и не бих  се захванала с нея. Ето какво намерих за ралзиката между двете.

1. Кои са най-често епилираните зони? - Най–популярните зони при жените са лицето и зона бикини, а при мъжете – гърбът.

2. От колко време се използват  лазер- ните технологии? - Лазерите се използват в медицината от 20 години. Лазерна епилация се прави от 10 години, но технологиите при лазерите за обезкосмяване, се развиха прогресивно през последните пет години.

3. Каква е разликата между лазерна епилация и фотоепилация ? - Системите за фотоепилация(IPL) използват пулсова светлина - те НЕ СА лазери. Докато пулсовата светлина е ефективна при провеждане на други процедури  (фотоподмладяване, отстраняване на съдови и пигментни лезии, лечение на акне), световният опит показва, че най-ефикасен за епилация е лазерът. Пулсовата светлина е (по правило) по–рискова за кожата.

4. С какво лазерната епилация се различава от електоепилацията? - Обработката при електроепилацията е косъм по косъм. Лазерът е несравнимо по-бърз. Една зона, например подмишници може да бъде обработена само за 10 минути.

5. Какви са рисковете от епилацията? - Лазерната епилация е процедура за през обедната почивка. Не изисква време за възстановяване. Клиентите могат да се върнат на работа или да се забавляват веднага след процедурата.. Системи за лазерна епилация, които ползваме са проектирани да не влият на кожата, а само на косъма и така рисковете са сведени до минимум. Независимо от това, преди всяко третиране ние предоставяме информация за евентуалните рискове.

6. Има ли възрастови ограничения за лазерна епилация? - В действителност няма възрастово ограничение, но ние никога не извършваме процедурите на деца без съгласие от родител. При  децата не е завършило развитието и непрекъснато се образуват нови фоликули и това ще попречи да извършим качествена епилация. Не третираме деца под 13 години. Възрастните хора и тези в напреднала възраст обикновено имат сиви или бели косми, които не се поддават на обработване с лазер.

7. Има ли болка? - Толерантността към болка при всеки човек е различна. Клиентите я определят като шляпване с ластик по кожата. В сравнение с болката при кола маска, процедурата е безболезнена или със слаб дискомфорт само в някои зони. За пълния комфорт на нашите клиенти използваме основно александритни лазери, които са най-меки  и най-щадящи кожата, като  прилагаме и локално въздушно охлаждане на третираната зона.

Активен
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 03, 2011, 23:15:16 »

Аз продължавам да се чудя с лазерната. В лазер център, пикасо, Борекс цяла бикини зона е 100, в дермавита 170. Разликата е огромна и се чудя дали да не пробвам първо в някой от тези центрове, но не знам по какво да ги избера.

Днеска почетох малко и в нета е пълно с мнение тип "ще хванеш рак", "лазера ти стига до костите и матката" и се спрях, защото просто ми дойде повече.

Моля, някой ако има опит с тези центрове да сподели, защото се избръснах преди седмицаи допреди 2 дни не можех да седна без да си намествам гашите. Ако се избръсна още 2 пъти съм склонна да си тегля ножа, отвратително е Wall
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #7 -: Март 03, 2011, 23:52:59 »

Аз съм ходила и в Дерма Вита и в Пикасо,за различни от лазерна епилаця процедури.
Дерма Вита е по -болнично,по-респектираща обстоновка,Пикасо е като студио,НО и в двете дерматолозите са добри.Моят съвет е да в Пикасо,защото все пак ,водещо е разликата в цената.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 03, 2011, 23:55:53 »

Лейди, мен ме притеснява дали на евтини места се подържат лазерите и дали са сменяни лампите. Защото ако не са ще излезе същото като пари. Много ми се иска все някой, който е бил някъде да сподели отзив. Може би Бамбина като се включи, защото рових из форума и тя е ходила на лазер преди години.
Активен

Моето име е Любов.
Lady
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 04, 2011, 00:06:39 »

О,със сигурност в Дерма Вита апаратурата е много по-добра.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #10 -: Март 04, 2011, 01:19:27 »

Хепи, на сайтовете им има информация каква е апаратурата, дължина на вълната, та ще можеш да потърсиш "чужбински мнения" кое е по-добро. Една вечер четох разни неща на английски и ми направи впечатление, че се дискутира апаратурата в тях, а не повърхностни глупости като в българските.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 04, 2011, 08:50:53 »

Хриси, на 100% е така, но мен ме притеснява, че дори и да имаш по-добрия лазер това не е гаранция, че се сменят лампите и хората, които работят са компетентни.
Активен

Моето име е Любов.
alin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 04, 2011, 11:35:33 »

Май ще си опитното зайче да видим дали ще си доволна Cheesygrin
Нали знаеш, че триъгълника боли много.
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #13 -: Март 04, 2011, 22:40:47 »

аз ходех в Пикасо, но на светлата машинка ... за 4 процедури бях много доволна, докато не ми се наложи да прекъсна - сега положението е почти като в началото  Razz Но си мисля, че ако не бях прекъснала щеше да има краен ефект след още 2-3 процедури и след това само веднъж-дваж годишно за поддръжка ...
Активен

Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #14 -: Март 06, 2011, 18:32:39 »

Абе момичета... Не сте ли се замисляли дали всъщност толкова радикално искате да ви изчезнат космите оттам? А и като ги чета тея модерни козметични (да, точно козметични, защото не са дерматологични) студиа, където великото откритие на медицината ЛАЗЕР тъпче в касата им безбожни суми пари, направо лошо ми става.
Според мен радикално избиване на космите си струва само под мишниците, просто не можете да си представите колко може да ви залипсват тези в интимните зони някой ден. А и системното скубане, къде с епилатор, къде с кола маска, дава същият ефект, който и лазерът и фотоепилацията.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #15 -: Март 06, 2011, 21:21:15 »

Блоу, на мен вече ми липсват... Особено на венериния хълм са ми толкова редки, че само се сдухвам...
Не толкова от завръщащата се косматата мода, колкото от факта, че дори за разнообразие не мога да си оставя някоя лента или квото въображението пожелае. Не ми харесва и сериозно се чудя дали, ако започна да бръсна само един определен участък, няма да се посгъстят или само ще станат твърди, гадни и дебели... Rolling Eyes?

Другото... замислила съм се от едно известно вреем да си купя апарат за притопляне на кола маска и да си правя вкъщи... Досега никога не съм се дърпала сама.. Имах няколко опита с купешки лентички, които бяха пълен провал, естествено. Ако си взема такъв, ще ползвам кола основно за триъгълника, че колкото и да издържам на болка, с епилатора ми е много бавно и не знам до колко е хигиенично, макар да почиствам винаги главата. Всички други части на тялото са ми почти обезкосмени и без това, и с епилатор са ми нужни само около 3-4 мин..

Но ако не се науча да работя с колата и ако цялата мацаница ми дойде нанагорно, ще са пръснати на вятъра парите и ще съжалявам, че не съм си купила нов епилатор вместо тъпия апарат... Някой има ли такава чудесия като на козметичките за кола маска вкъщи?
Активен

C’est tout!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #16 -: Март 06, 2011, 21:25:54 »

аз пък си я харесвам плешо и хич не обичам космалак, от мода изобщо не се влияя за такива неща...
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 06, 2011, 21:32:32 »

Всеки си има различни предпочитания и вкусове. Аз също винаги съм била кьосе, но напоследък изпитвам нуждата да пооставям нещо, а нямам какво... Cry
Активен

C’est tout!
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #18 -: Март 06, 2011, 22:40:14 »

Якичко е да има някоя лентичка или нещо такова. Smile
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
alin
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 07, 2011, 11:30:38 »

Всеки си има различни предпочитания и вкусове. Аз също винаги съм била кьосе, но напоследък изпитвам нуждата да пооставям нещо, а нямам какво... Cry
Да ти имам проблема Lol Kiss
Аз само ги проклинам тия косми да се съсухрят мамка им Cheesygrinама не и не.
Активен
Blow
Newbie
*

« Отговор #20 -: Март 07, 2011, 12:48:05 »

Не толкова от завръщащата се косматата мода, колкото от факта, че дори за разнообразие не мога да си оставя някоя лента или квото въображението пожелае. Не ми харесва и сериозно се чудя дали, ако започна да бръсна само един определен участък, няма да се посгъстят или само ще станат твърди, гадни и дебели... Rolling Eyes?

Абсолютно съм съгласна тук. Същата работа при мен. Не, че съм се заинтатила да си пускам нещо, но самият факт, че няма да се получи не ми харесва.

Само ще дадеш пари за туй чудо апаратчето. Кола маската и в кана топла вода може да я стоплиш, ама това... До леглото ли ще го държиш? Аз съм за нов епилатор.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #21 -: Март 07, 2011, 12:49:42 »

Аз въобще не се притеснявам, че ще ми липсват космите ми  Smile С удоволствие бих се сбогъвала с тях завинаги!
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*

« Отговор #22 -: Март 07, 2011, 12:53:01 »

То и аз бях на това мнение преди години...
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #23 -: Март 07, 2011, 17:28:15 »

Няма как да ви залипсват, защото познайте - няма да изчезнат завинаги. Нито с фотоепилация, нито с лазАр, нито с баба му. Сори. Загуба на пари. А в Дерма Вита е безумно скъпо, просто защото е безумно скъпо.. Всичко. От-до.

Не се струва, хора. Моята кожа е светла с тъмни косми, уж съм перфектният кандидат, а ефектът е само временен.

На мен ми липсват космите на венериния хълм, защото не мога да си направя бразилска лента :( Но те изчезнаха много отдавна, защото от 15-годишна ходя на кола маска. 
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #24 -: Март 26, 2011, 21:47:43 »

На мен ми липсват космите на венериния хълм, защото не мога да си направя бразилска лента :( Но те изчезнаха много отдавна, защото от 15-годишна ходя на кола маска. 

Ето за това говоря... чувствам се като плешив чичко, много е неприятно.
Активен

C’est tout!
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: