star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене  (Прочетена 22187 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #50 -: Март 03, 2011, 17:14:01 »

А, да, виж за трайността не съм се сещала, наистина. Абе просто е ужасно парадоксално как храните, които преминават през най-много обработка, изпозлват техника, суровини и не знам си какво още, всъщност излизат с най-малка стойност и в крайна сметка са пълни боклуци, в сравнение с тия, които са по-малко обработвани. Замислих се и за студено пресования зехтин и рафинирания.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #51 -: Март 04, 2011, 00:31:43 »

Каква мода, какви парадокси. Количеството определя цената. Колкото по-голямо е производственото количество, толкова по-ниска е единичната цена. И изобщо няма значение дали ще е захар, луканка или телефони.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #52 -: Март 04, 2011, 11:46:04 »

Да, Хрис права си. Но тази кафява захар не се ли яде също в такива големи количества?
Активен
cveti
Newbie
*
Публикации: 54

« Отговор #53 -: Август 25, 2011, 10:57:47 »

през лятото наблягам на плодовете, не само защото са полезни, но и защото ги обичам, не съм по диетите, но гледам да се храня здравословно. Smile
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #54 -: Октомври 08, 2011, 18:53:21 »

Каква интересна тема, как съм я изпуснала не знам Lol аз яко съм се чалнала на тема храна напоследък. Ето какво ядох вчера например:

Закуска
7.30: 2 кивита на гладно
10.30: 2 банана или 2 филиийки пълнозърнест хляб с домат/краставица

Обяд
12.30 картофи, броколи, моркови, запечени
или пълнозърнести спагети с доматен сос
или риба със салата каквото има от предният ден
веднъж-два пъти седмично пиле/кюфтенце

Следобедна закуска:
2.30-3.00 ядки, ризото, бобена супа, понякога обезмаслен плодов йогурт

Вечеря:
салата или ориз или боб

Общо взето спазвам принципът на разделното хранене, плодовете е много важно да се ядат преди основното ядене, а най-хубаво сутрин на гладно или между две хранения. Месо, млечни продукти и яйца ям малко - два пъти седмично.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #55 -: Октомври 11, 2011, 10:44:26 »

Хм, млечните продукти не са ли нужни ежедневно? Откъде си набавяш калций иначе?

Иначе много готина диета, но неприложима при мъж ми- той без месо дори не сяда на масата  Cheesygrin освен лятото, когато можем вечер и на салата.

А за плодове на гладно не ми е проблем, ще си купя банани тия дни и това ще ми е закуска направо- 2 банана могат да ме оправят до към 12...
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #56 -: Октомври 13, 2011, 05:23:37 »

Млякото не е единственият източник на калций, много от храните, които консумирам имат калций, например хумус, броколи, спанак, ядки
Отделно пия и това мляко от ядки, 1 чаша дава 50% от нужният калций за 1 ден:

Корни, това с бананаите на гладно е супер. Аз лятото ядях по няколко парчета диня сутрин на гладно, а сега ям киви или мандарини. Обаче гледай да не смесваш, не е препоръчително, яж си само от един плод. Аз откакто го правя това кожата ми стана много хубава Smile
Активен

Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #57 -: Октомври 17, 2011, 17:58:38 »

абе до края на лятото някак си успявах да устискам фронта, обаче с тва студено време и факта, че вече не съм на плажа и не е нужно да прикривам тлъстините и любовните дръжки, се отприщих и си хапвам почти всичко без пърженяк... Даже вчера майка ми беше правила баница с кори на сач, която аз обожавам, седях и зяпах тъпо 10 мин в баницата и накрая не издържах и си хапнах... После бях на детски рожден ден и нямаше как требваше и торта да хапна, преди няколко дни свеки беше правила пица и пак не устисках, абе ужас, направо се плаша от себе си и тоз апетит...
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #58 -: Октомври 18, 2011, 10:28:29 »

Ели,страхотно ти Звучи режимът. АЗ примерно съм си Заклет месояд и не иЗдържам поне веднъж дневно менюто ми да не включва месо.
И аЗ като Белладона малко съм се поотпуснала в студеното време,днес ще почвам наново да ходя на спорт,въпреки,че коляното ми все още ме боли,ще видим дали ще иЗдържи на натоварването.  Моя режим се състои:
сутрин: ябълка,кафе,мюсли/корнфлейкс/сандвич
обяд: салата и сандвич
слеобедна: Закуска ябълка
вечеря: нещо готвено,веднъж-дваж седмично пица или спагети иначе вечерям редовно тиган със Зеленчуци,таратор,варени и препечени картофи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #59 -: Декември 21, 2011, 15:29:14 »

Въпросче. Според вас вредно ли е чаша мляко с половин до една лъжичка нес кафе? Млякото 1.5%. Интересува ме дали се води като истинско кафе, което хич не е полезно, или е по-добре така? Аз лично много обичам такова, максимално разредено, а "истинско"  кафе от машина чисто не мога да пия...Но си купихме наскоро нес и започвам да се пристратявам (е, 2 пъти пих досега  Lol ) и се чудя дали това е вреден навик, как мислите?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #60 -: Декември 21, 2011, 15:46:47 »

Истинското кафе не е хич полезно? Blink Защо да не е, кой казва? Направо ме уби!
Иначе, по отношение на т.нар. "мляко с нес", аз това пия от години. По едно на ден.
В работата пия голяма чаша мляко с едно пакетче нес, има такива една доза. Вкъщи пия голяма чаша мляко + това новото нес кафе, дето прави "страхотна пяна". Много ми харесва.
Не мисля, че има нещо "вредно", по-скоро нес кафето е по-силно от обикновеното.
На мен лично докторката ми е позволила до 2 кафета, така че...предполагам не се умира от кафе Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 21, 2011, 17:44:40 »

е как да е полезно, в кафето има кофеин, което вреди на нервната система и не само, тежко е и за стомаха, а ако му сложиш захар, е и доста калорично..За зъбите да не говорим...
Аз пъл мислех, че нес с много мляко е доста по-слабо от чисто кафе, което е поне половин чаша  Confused
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #62 -: Декември 21, 2011, 17:56:48 »

Корни, кафето в нормални количества е полезно. Доколкото съм чела кафето е антиоксидант и подобрява паметта. Дори съм чела и че предпазва от рак.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #63 -: Декември 21, 2011, 21:23:51 »

Нес кафето е по-силно от нормалното кафе, защото е с по-голямо съдържание на кафе в един и също количество (грамаж)....  Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #64 -: Декември 21, 2011, 23:25:18 »

А да ви питам... Нескафе имате предвид марката Нескафе или просто инстантно кафе?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #65 -: Декември 22, 2011, 10:47:33 »

това, което е на гранулки и се забърква с гореща вода (аз с мляко де). В момента имаме на Якобс, че имаха промоция с шоколади милка  Cheesygrin Иначе Нескаф като марка си е класика...

Хм, може и да е по-силно, ама затова гледам да слагам мъничко, едва ли под една лъжичка е толкова много, ако е 1 път на ден и то с мляко...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 22, 2011, 10:51:17 »

Абе нищо не е една лъжичка. Но никога не съм разбирала хората, които пият мляко с нес и казват, че пият кафе. То дори не мирише на кафе.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #67 -: Декември 22, 2011, 10:59:29 »

Е, като има кафе вътре си е кафе. Аз непрекъснато каня хората да пият кафе с мен, и казвам, че отивам на кафе, пък чисто не докосвам, не, че и на другото съм някакъв фен, но пийвам понякога.
Ами Корни, може и да се пристрастиш, днес една лъжичка, утре-две, и с цигарите се почва така. Razz Cheesygrin
Мисля, че има разлика между инстантното и онова на зърната, за машина, обяснявали са ми, че разтворимото е не знам си как обработвано и затова е по-вредно. Но предполагам, че степента му на по-голяма вредност е някаква минимална, която би трогнала само здравословни маниаци. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #68 -: Декември 22, 2011, 11:19:53 »

Хаха, по една лъжичка на ден Smile
Аз по цял ден се наливам с кафета - с мляко, без мляко, дълги, къси, всякакви. Нес кафе не си спомням откога не съм пила, а всъщност много го обичам. Вече не ги и броя, но мисля, че не падам на по-малко от 4-5 кафета на ден. И то силни.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #69 -: Декември 22, 2011, 11:45:19 »

Ххахха, Фата, сигурно сме единствените в гилдията, които не пият кафе в промишлени количества  Lol

Виви явно компенсира и за двете  Lol Ама сериозно, спри се малко, тези количества са ужасно вредни. Понеже около мен има хора, които вече се борят да ги намаляват заради здравословни проблеми, та затова казвам.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #70 -: Декември 22, 2011, 12:16:29 »

Ххахха, Фата, сигурно сме единствените в гилдията, които не пият кафе в промишлени количества  Lol
Най-вероятно Cheesygrin , да ти кажа никога не съм се разсънвала или пък да съм ги ползвала, за да стоя будна цяла нощ. Ни енергийни напитки, ни кафета, коли, само шоколади и айряни съм си вземала, че ми пада кръвното, като не спя няколко нощи. По-интересното е, че повечето пушачи пият кафе с цигарка, пък и това не правя. В един момент есента се усетих, че жуля 3в1, но защото бухам много захар и ми е сладичко, та набързо го смених с чай с мед, имам си достатъчно зависимости, че да добавям и нови насила. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #71 -: Декември 22, 2011, 12:20:35 »

Това цялото все едно аз съм го писала  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #72 -: Декември 22, 2011, 14:41:02 »

Е, като има кафе вътре си е кафе.

Thumbup
И пак да кажа - дори е по-силно кафе.
Но не мисля, че една лъжичка/една доза (малкото пакетче) на ден са вредни.

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #73 -: Декември 22, 2011, 15:20:14 »

Аз не за съдържание, за вкус говорех Smile

Пък за уреда, за парна баня сигурно ще върши работа, чудя се дали за децата ще мога да ползвам да дишат, не би трябвало да има разлика, щом и над тенджерата става  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #74 -: Декември 22, 2011, 15:44:42 »

чудя се дали за децата ще мога да ползвам да дишат, не би трябвало да има разлика, щом и над тенджерата става  Rolling Eyes

Единствено, че струята пара наистина е по-фокусирана, концентрирана, не знам как да го обясня и да не се дърпат, не знам. Ти си знаеш как реагират...Иначе ефектът трябва да е много по-добър от тенджера.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: