star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене  (Прочетена 22188 пъти)
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 02:11:21 »

Бизар, чудесно-само ако кажете защо?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 12:20:04 »

За кое бе, Кате? Защо да се стараем да усвояваме всичко правилно ли?
Ама аз не разбирам наистина защо бягаш от това, това е все едно да кажеш, че няма нищо лошо да се натъпчеш и после да повърнеш, т.е. хем да си хапнеш добре, хем да не усвоиш храната.

Еми, ако не се храниш пълноценно и правилно, как ще усвоиш всички благини от храната, които всъщност те правят здрав и силен? Нещо като, както си говорихме в бременната тема, че едни храни с други си пречат за усвояването на даден елемент. Не, че чак толкова се старая аз самата. Просто ми се струва идиотско умишлено да си саботирам правилното храносмилане, правилното усвояване на елементите, само, за да не дебелея. Ако правилно съм те разбрала, де.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #27 -: Февруари 24, 2011, 19:28:03 »

Ти сериозно ли мислиш, че една чаша вода ще ти бутне драгоценното усвояване дотолкова, че да не остане човек от теб? И какво значи да "усвояваш правилно", как, по ягодите, се усвоява неправилно?
Аз не ви навивам да лочите течности, просто на моето храносмилане му се отразяват по-добре повече течни неща. Така че къде какво пише мен не ме интересува хич, докато няма някакво обяснение аджеба защо.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 24, 2011, 20:47:41 »

Е ти нищо не каза. Аз си мислех, че по принцип си обсъждаме как би трябвало да е правилно, а не кой как си хапва, защото му е готино. То и аз пийвам къде биричка, къде винце по принцип с яденето, просто не се наливам, особено пък със сладки течности.
А ти просто от много време твърдиш, че няма нищо в лошо в това да се пречи на храносмилането, защото като не се усвоява добре храната, не се пълнее. Което ми е странна гледна точка, нищо повече. Иначе и аз, дето се старая да се храня що годе здравословно, тъпча сума ти правила.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Февруари 25, 2011, 01:09:23 »

просто не ми се вижда смислено да хвърляме така висящо някакво правило, без да му даваме обяснение. тва с дебелеенето и неусвояването беше просто една контралогика, все пак зависи какво цели всеки и не става ясно на всичкото отгоре този съвет в контекста на какво е даден.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #30 -: Февруари 25, 2011, 17:19:45 »

Мамак му, тъкмо да се похваля, че днес съм яла здравословно и се сетих, че казахте, че не трябва да се яде плод веднага след ядене (не че разбирам защо).
Иначе закусих корнфлейкс с прясно мляко и филия с луканка и кашкавал, на обяд си напрвих зеленчукова супа (!)- не се получи особено вкусна, но послушно си я изядох  Lol Сложила бях моркови, картофи, лук, целина, фиде и бульон- какво забравих...? Такам и след супата си направих плодова салата от ябълка, киви и ягоди...Но после се сетих, че не е трябвало и се чудя дали да убия мъката с малко шоколад  Lol
За вечеря може би ще ям салата- зеле, моркови и маруля,ако огладнея много може да си направя и ориз пак...Супата чак утре на обяд пак (има за още 2-3 пъти, за съжаление  Lol ), че нали на обяд било най-полезно  Razz
След 2 дена усещам как почвам пак по стария, нездравословен начин  Lol
Тук е трудно- тестеното е на почит, има хлебарници с 100 вида хляб и сладкиши навсякъде, пици, тарт- едни неща пак от тесто, какво ли не...Ще гледам все пак това да е в менюто ми не повече от 2-3 пъти седмично...

А дали във френските сирена (камамбер, бри и т.н.) според вас има калций и нещо полезно, както в нашето си бяло сирене?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 25, 2011, 18:41:37 »

Не, Корни, със стронций и курчатовий са пълни  Lol Сигурно в никакъв случай не се правят от мляко  Lol
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #32 -: Февруари 26, 2011, 12:15:00 »

Гледам да се храня здравословно,но нещо съм качила някое килце...
Режимът ми протича по следния начин:
Закуска:1-во витамини, хлебче с Frischkäse (не знам как е на български?  Confused ) кашкавалче,месце или корнфлейкс с йогурт,кафе
Обяд: ако съм на лекции гледам да си нося или сандвич и плодове,или хапвам от стола салатка (веднъж-дваж месечно и някой сандвич от Subway или дюнер)
Вечеря: задължително салата/варени зеленчуци комбинирам с стекче/багета/яйца. Освен ако не съм moody,тогава праскам пица или спагети ;}
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #33 -: Февруари 28, 2011, 15:46:01 »

Едва ли има някой, който не знае, че са вредни, но все пак, мисля, че е от полза да се видят систематизирано:

ТОП 10 НА НАЙ-ВРЕДНИТЕ ХРАНИ

Кренвирши – ужасно вредни. Няма кремвирши от месо. Това е сбирток от най-гнусните остатъци, които не е ясно дали имат и 1% месо. Бавна отрова за организма.

Майонеза – френския специалитет е хубав, когато е домашно приготвен във френския прованс. И понеже у нас няма такъв по-добре не я яжтe. По същия начин по който мазно се маже отгоре на филията ви, се намазва и от вътрешната страна на тялото ви.

Безалкохолни напитки – особено вредни са всички газирани безалкохолни напитки. Най-много излишни килограми и различни гастрити, колити се причиняват от тяхната употреба. Изхвърлете ги от менюто си.

Бяла захар –  бялата захар е най-краткия път за качване на килограми. Най-дълголетния народ на света – японците почти не използват бяла захар. Използвайте заместители.

Чипс – чипсът е калорийна бомба, която не носи на организма нищо друго освен вредности. Затлъстяване е неговото отроче.

Сланина/свинска мас – знаете с какво се храни свинята. Свинското по принцип е тежко месо и не носи нищо на организма. Правете си сметка какво е във вид на мас, сланина и тлъстини. Организмът на един млад човек,  до 20 години може да се бори със тлъстините, но след тази възраст това са тонове холестерол, запушени артерии и затлъстяване.

Маргарин – изкуствено масло, което е с оцветители. Нищо изкуствено не е добро.

Пастет – смляни остатъци от кланицата, сланини, кожи, кокали и т.н. Всичко това подобаващо оцветено. В момента в който влезе в организма започва да вреди.

Кетчуп и горчица – чиста проба химикали. Сто пъти по-добре си намажете филията с доматена салца от градината на баба ви. Останалото е химия.

Шпеков салам – прави се от сланина и месни остатъци. Много вреден.

Източник: /www.obshtestvo.net/
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #34 -: Февруари 28, 2011, 16:38:46 »

То е ясно за тези неща, но само да се възмутя колко некадърно е написана информацията Lol

Мерси, Виви, все пак, че си си направила труда да го споделиш Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #35 -: Февруари 28, 2011, 17:00:50 »

Мда, и на мен ми направи впечатление как се правят взаимовръзките в статията Cheesygrin
Абе стига сте се вманиачавали на тема здравословно хранене. За жалост можем да се храним здравословно само, ако имаме собствена ферма и произвеждаме фуражите за животните сами. Всичко купено от магазина, колкото и био да е, е гадно. За мен храната не е просто средство за оцеляване, колкото и да се опитах да я възприема като точно такова. Обичам варените си картофи с бучката топящо се масло върху тях, сандвича си със сьомга и хайвер, пълномасленото прясно мляко и всякакви видове сирена, особено вечер, акомпанирани от бутилка червено вино.. Обожавам ядки, шоколад, сладолед, мед и всякакви сладкиши. Обичам и плодовете, и зеленчуците. Обичам да се храня! Cheesygrin (то от двеста километра си личи, де)
Просто гледайте да не ядете еднообразни неща, редувайте, комбинирайте... Не съм голям фен на разделното хранене и смятам, че не трябва да си свикваме организма на такова, защото това би го разглезило и може да доведе до затруднено храносмилане някой ден. Но аз съм просто един лаик, който нищо не разбира от пълноценно хранене, само знае, че когато спре да се храни с всичко, което му се прияде, започва да му капе косата, да му се вие свят, да не може да мисли и да се концентрира.
Спазвам няколко основни правила, които считам за здравословни - започвам деня си с две големи чаши вода преди да съм хапнала каквото и да било друго, а до края на деня изпивам минимум 3 литра течности, като основната част са вода или чайове, а останалото кафе (то не е здравословно, но не мога без него).
Винаги закусвам и обядвам. Вечерята или в 6-7 или без нея, ако стане много късно. Също храни в пакетчета, със срок на годност повече от 2 седмици - невър! (само шоколадът прави изключение, ама без него не може..) Пухкавичка съм си, но след един тежък период, през който минах, никога няма и да се замисля за сваляне на кила с хранителен режим. В спорта е истината, и във водата!
Активен

C’est tout!
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #36 -: Февруари 28, 2011, 18:18:20 »

Уф, как ужасно се храня, не е за вярване... Което си и дава резултат, всъщност. Тежък гастрит, вероятно и язва имам вече, а пък защо ли да е само една...
От септември миналата година всячески се опитвам да се напъна сутрин да закусвам, даже се будя 20 минути по-рано, за да се подготвям психически, но резултатът е полусдъвкан подметков сандвич, който ми засяда на гърлото, обърква ми биологичния часовник и в 11ч вече съм готова да слагам пижамата защото организмът ми си мисли, че е вечерял. В университета храната е ужасна, аз и преди съм казвала, че в радиус 3км има само принцеси и баници. Обикновено до обяд успявам да вкарам една баничка Форнети, от която червата ми започват да центрофугират. Вечер се натъпквам с каквото има при баба ми, лягам си и към 4 сутринта ставам да пия Нексиум защото болките не се търпят. И от следващата сутрин цикълът с цигарите и кафето се повтаря.
Иначе периодично пълня хладилника с продукти, от които мога да си направя поне една лека вечеря, забравям ги и ако не са завъдили ларви, ги варя на кучето като витаминозна добавка.
Събуей и на мен ми е голяма слабост. Там като ме видеха и пращаха някой да зарежда царевицата и чушките.  Smile
Нямам търпение да излязат някакви по-нормални зеленчуци, за да мога поне веднъж седмично да се излъжа да изям нещо нормално. Относно биологично чистите храни - баща ми отглежда домати, краставици, тиквички, зеле, картофи и ябълки. И наистина разликата е оттук до небето.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 28, 2011, 21:23:11 »

Що не ядеш млека и сирена пък ти?
В унито наистина е много гадно, и при нас са същите лайна. Поне катми няма ли наоколо, със сирене примерно не звучи пагубно?
Аз започнах да се тревожа какво ще ям сега, като започна работа, и толкова не ми се ще да се тъпча с боклуци или да размишлявам по 100 часа какво да изям, че мислех да си нося от вкъщи, но дочух, че ще ремонтират генерално стола, дано и кетъринга да е свестен, че да ми решат проблема. Ако не ми се налага да оставам след работно време пък ще си ям направо у нас.
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #38 -: Март 01, 2011, 14:21:18 »

Щото по принцип не ям млИко и сИринИ.  Smile Няма грам палачинка или поне нещо, което да го вадят топло и приготвено.
Кофтито е, че вариантите за домашно приготвена храна, която да става за носене на работното място са ужасно малко. Даже май и няма.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 01, 2011, 14:24:36 »

Няма "ни ям", шъ идеш, бяла диета за теб, 1 по Певзнер (нал тъй беше?), язваджийко. Намятай едни палачинки у вас и си носи, със сиринье.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #40 -: Март 01, 2011, 15:11:47 »

И на мен ми е голям зор като съм из университета (в зачукания корпус). Последния път най-здравословното нещо, което намерих бяха глупавите бисквити Хогаренас, на цена 1.50. Но просто освен една лафка в самото уни дори магазин достатъчно близо няма.
Когато ходех на работа изобщо не съм имала задръжки да си нося от вкъщи - дали ще са сандвичи, някое филе/месо в кутийка, сварено яйце с краставица и нещо друго, въпросът е да отделя 5 минути сутрин да си приготвя. Когато ме домързеше ядях купешки боклуци. И поръчвахме понякога, ама колко пъти са ми пробутвали втасали неща, не е истина. И умрели салати в кутийка, не благодаря. Предпочитам да ръфам сандвич от вкъщи.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #41 -: Март 01, 2011, 15:50:33 »

Току що открихме едно забутано заведение до офиса, предлагащо обяд на блок маса и съм много доволна. Край със солети, бейк ролси, брускети и т.н. Днес обядвахме зеленчуци с пармезан и ми е супер.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 01, 2011, 15:55:48 »

Лъвче, че ние там се убихваме да ядем в една от двете пицарии. Е, вярно, трябва да имаш поне час свободен, но кеф ти салатка, кеф ти супичка.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #43 -: Март 01, 2011, 16:37:17 »

Да, като има час е супер. Но като има 15 мин няма алтернативи. Утре например съм от 10 до 16 ч., две лекции по три часа, и двете доцентки не пускат в почивки - обикновено за трите часа дават 10 минути някъде по средата. Та, ще си дояждам Хогарените от предния път  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #44 -: Март 03, 2011, 14:35:03 »

Относно бялата захар. По Фиеста ТВ обясняваха един ден разликата между бялата и кафявата и стигнаха до заключение, че разлика почти няма в калоричността, а само в цената. Кафявата необяснимо защо е по-скъпа, пък е по-нискокачествена. И то май, защото е по-модерна.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Март 03, 2011, 15:10:14 »

Рафинирането прави бялата по-вредна, но не в смисъл на калории. Иначе и аз нямам обяснение защо нерафинираните продукти са по-скъпи, след като пестят препарати и обработка. Освен модата, де. Единственото ми оняснение е, че в по-суров вид запазват оригиналното качество, а за другите, след като ги избелват и т.н., може би ползват евтини и боклучави суровини.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #46 -: Март 03, 2011, 15:56:03 »

Според мен и като вредност са еднакви, просто в нерафинираната има някои полезни микроелементи, които се унищожават при преработка. Ама то ако очакваш от захарта да си набавяш микроелементи... Отделно, че кафявата захар по магазините я е нерафинирана, я е оцветена бяла... Иначе аз я ползвам, повече ми харесва вкусът й, за сладкиши също е хубава.

Също вчера се чудих защо пакетче печени бадеми е 1.50, а суровите са 3.50, и ме хвана яд, че си изоставихме семейната традиция всяка година да ходим извън града да берем орехи и бадеми. Поне орехи си имам от село.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 03, 2011, 16:12:51 »

Това за един и същи грамаж ли? Аз като си взимам от магазинче за прясно опечени ядки, суровите почти винаги са по-евтини, ако не са на една цена.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #48 -: Март 03, 2011, 16:36:06 »

Да, навсякъде пакетираните сурови ядки са много по-скъпи - не знам дали защото по-трудно се съхраняват и имат по-малък срок на годност... Ама пак е фрапираща разликата в цената.
Как не съм се сещала да купувам насипно от магазинчета за ядки! Макар че то в тях толкова страхотно мирише на печени, че как да си купиш сурови Smile
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #49 -: Март 03, 2011, 16:42:24 »

И аз мисля, че като вредност двата вида захар са почти еднакви.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: