star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво ядете през деня :) Или тема за здравословно хранене  (Прочетена 22154 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Февруари 23, 2011, 14:04:38 »

Уфф амии понеже имам чувството, че пак ще си разбия здравето с престоя в чужбина, реших да проверя кой какво яде, да видя аз къде бъркам.
По принцип в моите представи здравословно хранене включва 2 неща:

- здравословно за организма- да има витамини, калций и т.н, разнообразно.
- здравословно за стомаха- да не е само твърда храна, да има готвено

По принцип знам, че най-полезни са супите, но тук ми е трудно и вече 2 седмици не съм яла супа :( Какво друго полезно мога да си готвя? Или идеи за лесна и здравословна супа?

Какво ям сега...сутрин или сирил с прясно мляко (ама корнфлейскът е шоколадов, макар и да пише, че е бъкан с витамини), или филийка с нещо (шунка, кашкавал).

На обяд/вечеря (рядко ям 3 пъти на ден, по-скоро 2 пъти и нещо малко по средата) или си пека пица, или полуготов ориз, купила съм и зелена салата, ама не всеки ден се сещам. Или пък ям пак филии. Един път си запекох картофи с кашкавал и това беше най-близкото до домашно готвено..

Между храненията или късно вечер като огладнея, ям плод или течен шоколад с кроасан  Cheesygrin
За пиене или мляко с какао, или кола, или сок, и доста вода пия.

И сега дайте съвет, каква липса откривате? Уж взимам калций с млякото, витамини с плодовете, май само за стомаха си вредя (но не е малко, че в рода ми има доста стомашни проблеми). Дали полуготовият ориз на Ункъл Бенз е много вреден? И какво забравям? Кисело мляко няма тук, за съжалеие :( Но нямам против идеи и за после, като се приберем- и друг път съм казвала, че в София ядем основно филии и пилешко  Lol
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 14:08:08 »

Хванала те е днес логореята май... Cheesygrin

През деня се старая почти винаги да ям пилешка пържола със салата. Рядко хапвам сандвичи или някакъв друг джънк. Обяд от вкъщи не мога да си нося, защото няма къде да го стопля, иначе бих с удоволствие.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #2 -: Февруари 23, 2011, 14:17:58 »

Ох, аз пак започнах с нездравословното хранене ... подозирам, че съвсем скоро ще ми се отрази и видимо. По цял ден пред тоя компютър ... чувствам се като зомби, обездвижена и гледаща постоянно в една точка. Напоследък нямаме време за обедна почивка и не излизаме като хората да обядваме, ами си взимаме боклуци от близкия магазин. И се чувствам ужасно в такива дни - за закуска солети, за обяд триъгълен сандвич на Бъргър, следобяд - вафла или шоколад. Само вечерите гледам да са по-нормални, въпреки че нерядко се случва и за вечеря да ям неща от сорта на пици или спагети. Определено трябва да се стегна, защото така не може да продължава.

Иначе, Корни - щом нямаш възможност да ядеш супи, наблягай на чистите немазни меса, салатите (въпреки че сега и те не са особено полезни, че са бъкани с нитрати).А ако и такива неща нямаш възможност да ядеш, ми хрумва единствено сандвич от пълнозърнест хляб с нещо.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 23, 2011, 14:26:00 »

абе за всичко имам възможност, но ме е страх от газовия котлон  Lol един път вече щях да подпаля къщата...Затова предпочитам да използвам фурната или микровълновата. Освен това тук зеленчуците са много скъпи, ако си купя репички, моркови, лук и домати, съм дала 10 евро само за това.
Защо домашно приготвените сандвичи да са вредни  Unsure А пиците?  Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #4 -: Февруари 23, 2011, 14:27:29 »

Хванала те е днес логореята май... Cheesygrin

Определено   Cheesygrin като гледам, скоро ще стана най-активният участник във форума...само за раздела за пазаруване, гримове и т.н. не мога да се прежаля да вляза  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13204

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Февруари 23, 2011, 14:35:51 »

Е, не може само на сандвичи, според мен в менюто ти липсва нещо сосесто, не е казано непременно, че трябва да е супа. Ние си променихме режимите и начина на готвене заради детето. Сутрин са сандвичи, иначе не ми е пълноценно, рядко ще забъркам корнфлейкс, много бързо огладнявам после. За обед е супа или ядене, като обикновено е сготвено в голямата тенджера, за да има за вечерята на мъжо и детето. Аз вечер наблягам на салатите, че не ми харесват заформилите се лИбовни дръжки. Пием с мъжо много кола ( само това ни е огромен минус), не пържа, ядем плодове след всяко ядене, пием чай,купешките сокове ги спряхме, само домашни компоти, разбити с малко суха сметана  Cheesygrin Хляб избягвам, защото не обичам, но ям, колкото да не се лишавам и от това. Иначе в готвенето се научих да разнообразявам - пиле, риба, свинско, нещо тестяво (обикновено поръчана пица), вариво и поне 2 супи в седмицата. Събота или неделя, като го няма детето се отдаваме на джънк  Cheesygrin , за да не вижда какви глупости обичам по принцип да ям  Lol
Така зададена темата, ме замисли, ти да не би да ядеш и през нощта  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #6 -: Февруари 23, 2011, 15:51:31 »

По принцип знам, че най-полезни са супите

Ммм не точно. Да ядеш супа е като да пиеш разни безалкохолни по време на ядене - непрепоръчително, тъй като разреждат стомашните сокове. Времето, когато организмът ти е най в състояние да се справи със супа, е на обяд, така че ако ще ядеш - да е тогава. (Това е принципно де, каквото съм чела по темата и чувала от диетолози, не че го спазвам стриктно, дори понякога с вечерята си позволявам айрян или таратор, което пък съвсем не е полезно.)

Като цяло мисля, че не е много правилно схващането, че най-полезни са течните ястия. На какъв принцип е това? Номерът за добро храносмилане са подходящо съчетаните храни, не консистенцията им. В къщи течно се яде най-много веднъж седмично, само сухи неща готвя, а метаболизмът ми е чуден.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15607

« Отговор #7 -: Февруари 23, 2011, 16:32:33 »

От началото на 2011 ходя на фитнес и се стремя да ям по-пълноценно.
В резултат на това през деня преди всичко изпивам поне 2 литра вода и ям следните неща - яйце на закуска + мляко с нес, на обяд супа + освоно състоящо се от пиле или риба и салата/задушени зеленчуци. Вечерята е пак нещо в този порядък. Ще ми се да започна да я прескачам изобщо, но парадоксално - най-гладна съм вечер Unsure
А не искам да гладувам когато ми се яде, защото не ми е целта да си обострям гастрита.
Не се лишавам от сладкото напълно, но не ям торти, а чист шоколад. И се старая да е ограничено. Тесто не ям никакво, само понякога сутрин си взимам едни страхотни сусамени гевреци  Cheesygrin Горе-долу май така се храня. Не знам колко е здравословно, но със сигурност е по-добре от стария ми режим.
Пропуснах, че се старая да пия повече фреш и почти никакво газирано, но понякога се изкушавам с някоя кола  Rolling Eyes
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 16:35:54 от Fei4ka » Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #8 -: Февруари 23, 2011, 16:45:14 »

Ям глупости.Зависи.

Понякога се мъча да го докарам здравословно и си нося куп плодове или салатка на работа.Друг път шефа поръчва нещо,което почти винаги е пица със сос.А ако ми избие глада за месо,си взимам изсушени пилешки мръвки да дъвчам.

Много съм анти на бързата храна,още повече,като виждам как мъж драпа за тях.Знам,че пак се скатава и на работа си взима някой бургер или тост,ама го тъпча с готвено и това е.Ако ще и да не е много вкусно,че не съм добър готвач.Виждам,че и той си обича вече топлички ястия,ама представете си на моята улица има 16- шестнадесет  Exclamationзаведения за бързо хранене-напълно разнообразни,ми как да го спра.

Намалила съм газирането до почти никакво,хич не обичам вече, за което баща ми ще припка от радост,ако го чуе.За сметка на това пия студени чайове,обикновено си ги правя вкъщи,съотвено знам какво има вътре,ама ако не ми се занимава си ги лоча от машината директно.И много вода,много.По литър на ден,минимум.Не повече от три,щото пак е грешно.
Почнах да закусвам,не обядвам,но пък вечерям рано.
Ако ме удари безсънието ям още веднъж в 3-4 сутринта.
Супи почти не ям,нямам време да си правя у нас,Джош не обича особено и накрая завърша с галон супа,та си я ям цяла седмица.Таратори имам супер машинка и ги правя завчас,една седмица само това ядах,даже сега ще ида да си взема една щайга кисело мляко,обожавам сух таратор.
На работа нямам време да седна да ям като хората,затова винаги трябва да е нещо,което може да се изгълта като мисирка.По възможност без лъжици и вилици. Rolling Eyes
Ще почна пак да плувам от следващата седмица,че тука 1-2 седмици много кекава се чувствах.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #9 -: Февруари 23, 2011, 16:46:55 »

Това дето навсякъде пише, че вечерята трябва да е минимална (за пропускане не знам), просто не е за работещи хора. Не, че е по-умно да се натъпчеш, ама най-малкото ти е единственото спокойно хранене за деня. Салатка, за да позапълни стомаха и да намали порцията на нещо основно и по-засищащо, си е съвсем в реда на нещата. Идеята на миниатюрната вечеря е, че преди това през деня си успял да хапнеш поне още 4 пъти, а колко от работещите могат да си позволят нещо повече от обяд? А някои дори и свестен такъв, както се вижда, не успяват да намерят. И без това е важно как ядеш храната, освен каква е тя, така, че и да ти е по-специална вечерята, винаги може да се яде бавно и спокойно, както трябва да е по принцип - първо със салатка, после с нещо друго.
Вкъщи отдавна не успявам да готвя пълноценно като преди, защото покрай работата лятото не ми оставаше време да ходя да купувам пресни салати, макар, че пак си хапвахме, но преди е било закон преди вечеря. А сега просто не обичам зимните, ако имам пред себе си ще хрупам, ама сама не ми се отваря апетита да си купувам зеле или ряпа и правя по-рядко. Супи и яхнии също рядко правя, но не мога да кажа, че ядем суха храна, защото като си е готвено, и ориз да е, не е като да набиваш някакви сухоежбини в пакетче. Плодове давам сутрин на гладно или пък между хранения. След храна не е добре, но понякога предпочитам този вариант, когато големият гладник ми се примоли за десерт, така, че по-добре да му връча един грейпфрут да се занимава Smile

Преди на работа на обяд редувах каквото имаше в мола - един път ще е пица, друг път готвено от щанда, но като отвориха Събуей, си ядях само от там, защото поне ми олицетворява пълноценна бърза закуска - хляб, месо и зеленчуци. Та, от такива сандвичи скрупули нямам. И без това не ги ям с мазни сосове или салами.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 23, 2011, 16:50:39 »

Преди на работа на обяд редувах каквото имаше в мола - един път ще е пица, друг път готвено от щанда, но като отвориха Събуей, си ядях само от там, защото поне ми олицетворява пълноценна бърза закуска - хляб, месо и зеленчуци. Та, от такива сандвичи скрупули нямам. И без това не ги ям с мазни сосове или салами.

Ох,Събуей-враг номер едно на Хасковската селищна система.Как ги любя ай,сега съм се захванала с един италиански сандвич и всеки път Джош като ме пита искаш ли да ти взема и аз стискам зъби и "Не,не,аз тука доматче ще си хапна".За съжаление тия мога да ги ям всеки ден ,по 2 пъти.

Аз си бях взела 5 кила грейпфрути,да си имам за работа Cheesygrin.Ми то аз така се изплесках само от един,пък представям си ако и на работа го занеса.

Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 23, 2011, 16:52:03 »

Е ти не ги ли ядеш по американскому, с лъжичка Cheesygrin
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #12 -: Февруари 23, 2011, 16:53:37 »

И с лъжичка съм ги яла,ама аз обичам така юнашката,да почна да ги беля,по някоето време да не ми издържи мерака и да зария нос.После да се отдръпна,пак леко да задърпам корите и накрая да сърбам сок от чинийка.

Ми то и с лъжичка се пръскам,егати,то явно аз съм кьопава,ама се правя мазало.

Как ги ядете?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 23, 2011, 16:55:17 »

E, белим и се мажем, как Smile
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 23, 2011, 16:56:40 »

Оо, Събуей - пикантен италиански с лют сос!Мога да живея на това Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 23, 2011, 16:57:09 »

Майка ми пък с някво самообладание си ги изстисква и после ми вика горделивската "Изядох един грейпфрут".

Как се яде манго?Гледам тука са пуснали някаква далавера 10 за 10. Cheesygrin
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #16 -: Февруари 23, 2011, 17:12:34 »

Ей това с яденето ми е огромен проблем. Умирам да ям навън тъпотии всякакви, а да ви кажа Събуей не съм яла още и нямам жеание, но за сметка на това обожавам Макдоналдс. Иначе аз спазвам горе долу сутрин преди кафе да мушна нещо, за да не е на гладно. И по късно съм на някакъв фреш последно беше грейпфрут. Гледам плод да ям самостоятелно, а не веднага след ядене. Хапвам и доста кисело мляко сега е Бор Чвор. Супи хич не обичам, но примерно ако лещата се брои си хапвам, също и пилешка, а и крем супа много харесвам.
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 17:14:07 от alin » Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #17 -: Февруари 23, 2011, 19:06:41 »

Аз сутрин не ям, само мляко с нес, понякога с мандарина или някакъв друг плод.
На обед обикновено не сме вкъщи и ям нещо тъпо като сандвич или катма, но не слагам никакви сосове, понякога си правя и сандвич от вкъщи. Сега, като ще има къде да ям в отделението мисля да си нося и нещо друго като яйце или кисело мляко с овес, ще видим. Макар че ако ще се прибирам към 2, може направо и вкъщи да си ям нещо подобно...или спагети пълнозърнести, супа, леща, домашна пица, кис. мляко с овес..
На вечеря ядем салата, препечени филийки с филе от някаква риба, варени яйца, печено сирене с картофи под някаква форма, като цяло ядем доста малко на вечеря.
Не пия никакво газирано от години, рядко сок без захар, доста вода напоследък-по 3-4л.
Хапвам си сладко, като ми се прияде, но малко, бързо ми минава меракът. Плодове си ям прилично.
Колкото повече течни неща-супи, манджи, толкова ми е по-добре. Тва с разреждането на стомашния сок не го разбрах? Ако целта ви е да слабеете, да дайджествате подробно е последното, което ви трябва. А ако е просто за храносмилането-аз лично се чувствам по-добре с повече течни неща.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 23, 2011, 19:16:05 »

Аз пропуснах да кажа, че хапвам бая плодове също така.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #19 -: Февруари 23, 2011, 19:43:36 »

Кате, моля ти се, кажи веднъж завинаги как е правилно, че съвсем се обърках вече. Все съм чела, че не е хубаво да се пият течности по време на хранене и въобще около времето за хранене, защото се затруднявало храносмилането. А в крайна сметка е хубаво да се пие, така ли?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #20 -: Февруари 23, 2011, 19:52:27 »

Ами на мен лично не ми хрумва механизъм, по който да се влошава. Специално супите пък точно подготвят, като стимулират отделяне на сокове. Мен просто системните сухоежбини ме запичат, да не говорим, че имам навик без течност (вода) да не сядам да ям..
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #21 -: Февруари 23, 2011, 19:56:43 »

Аз пия преди да ям,уж тогава е най-правилното време?Или учебниците ми по биология от 8 клас лъжат? Surprised
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 23, 2011, 20:18:19 »

Мен просто системните сухоежбини ме запичат, да не говорим, че имам навик без течност (вода) да не сядам да ям..

Ей тъй съм и аз.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 23, 2011, 20:22:02 »

Няма такова място, където да пише, че е добре да се пият течности по време на ядене.
А логиката на Катето, че е добре да не се усвоява добре храната, когато искаш да отслабваш, също не я схващам. Т.е. разбирам го, но според мен това не е нормално и не е нещо, към което трябва да се стремиш. То тогава всички щяха да пият прахчета за отслабване на поразия, от които просто да изхвърлят изядената храна, а не да си развалят стомасите. Съвсем в реда на нещата си е да се стараеш да усвояваш всичко правилно, ако искаш да стане човек от теб и не виждам как може да е свързано с дебелеене, ако просто си ядеш според калорийните нужди.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 23, 2011, 21:38:02 »

Относно водата казват, че трябва да се пие преди ядене с цел да се понапълни стомаха и след това да изядеш по-малко. Иначе по време на хранене винаги съм знаела, че не трябва да се пие, но аз почти не мога да не пия нещо.
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #25 -: Февруари 24, 2011, 02:11:21 »

Бизар, чудесно-само ако кажете защо?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #26 -: Февруари 24, 2011, 12:20:04 »

За кое бе, Кате? Защо да се стараем да усвояваме всичко правилно ли?
Ама аз не разбирам наистина защо бягаш от това, това е все едно да кажеш, че няма нищо лошо да се натъпчеш и после да повърнеш, т.е. хем да си хапнеш добре, хем да не усвоиш храната.

Еми, ако не се храниш пълноценно и правилно, как ще усвоиш всички благини от храната, които всъщност те правят здрав и силен? Нещо като, както си говорихме в бременната тема, че едни храни с други си пречат за усвояването на даден елемент. Не, че чак толкова се старая аз самата. Просто ми се струва идиотско умишлено да си саботирам правилното храносмилане, правилното усвояване на елементите, само, за да не дебелея. Ако правилно съм те разбрала, де.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #27 -: Февруари 24, 2011, 19:28:03 »

Ти сериозно ли мислиш, че една чаша вода ще ти бутне драгоценното усвояване дотолкова, че да не остане човек от теб? И какво значи да "усвояваш правилно", как, по ягодите, се усвоява неправилно?
Аз не ви навивам да лочите течности, просто на моето храносмилане му се отразяват по-добре повече течни неща. Така че къде какво пише мен не ме интересува хич, докато няма някакво обяснение аджеба защо.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 24, 2011, 20:47:41 »

Е ти нищо не каза. Аз си мислех, че по принцип си обсъждаме как би трябвало да е правилно, а не кой как си хапва, защото му е готино. То и аз пийвам къде биричка, къде винце по принцип с яденето, просто не се наливам, особено пък със сладки течности.
А ти просто от много време твърдиш, че няма нищо в лошо в това да се пречи на храносмилането, защото като не се усвоява добре храната, не се пълнее. Което ми е странна гледна точка, нищо повече. Иначе и аз, дето се старая да се храня що годе здравословно, тъпча сума ти правила.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #29 -: Февруари 25, 2011, 01:09:23 »

просто не ми се вижда смислено да хвърляме така висящо някакво правило, без да му даваме обяснение. тва с дебелеенето и неусвояването беше просто една контралогика, все пак зависи какво цели всеки и не става ясно на всичкото отгоре този съвет в контекста на какво е даден.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Февруари 25, 2011, 17:19:45 »

Мамак му, тъкмо да се похваля, че днес съм яла здравословно и се сетих, че казахте, че не трябва да се яде плод веднага след ядене (не че разбирам защо).
Иначе закусих корнфлейкс с прясно мляко и филия с луканка и кашкавал, на обяд си напрвих зеленчукова супа (!)- не се получи особено вкусна, но послушно си я изядох  Lol Сложила бях моркови, картофи, лук, целина, фиде и бульон- какво забравих...? Такам и след супата си направих плодова салата от ябълка, киви и ягоди...Но после се сетих, че не е трябвало и се чудя дали да убия мъката с малко шоколад  Lol
За вечеря може би ще ям салата- зеле, моркови и маруля,ако огладнея много може да си направя и ориз пак...Супата чак утре на обяд пак (има за още 2-3 пъти, за съжаление  Lol ), че нали на обяд било най-полезно  Razz
След 2 дена усещам как почвам пак по стария, нездравословен начин  Lol
Тук е трудно- тестеното е на почит, има хлебарници с 100 вида хляб и сладкиши навсякъде, пици, тарт- едни неща пак от тесто, какво ли не...Ще гледам все пак това да е в менюто ми не повече от 2-3 пъти седмично...

А дали във френските сирена (камамбер, бри и т.н.) според вас има калций и нещо полезно, както в нашето си бяло сирене?
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 25, 2011, 18:41:37 »

Не, Корни, със стронций и курчатовий са пълни  Lol Сигурно в никакъв случай не се правят от мляко  Lol
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #32 -: Февруари 26, 2011, 12:15:00 »

Гледам да се храня здравословно,но нещо съм качила някое килце...
Режимът ми протича по следния начин:
Закуска:1-во витамини, хлебче с Frischkäse (не знам как е на български?  Confused ) кашкавалче,месце или корнфлейкс с йогурт,кафе
Обяд: ако съм на лекции гледам да си нося или сандвич и плодове,или хапвам от стола салатка (веднъж-дваж месечно и някой сандвич от Subway или дюнер)
Вечеря: задължително салата/варени зеленчуци комбинирам с стекче/багета/яйца. Освен ако не съм moody,тогава праскам пица или спагети ;}
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Vivi
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 28, 2011, 15:46:01 »

Едва ли има някой, който не знае, че са вредни, но все пак, мисля, че е от полза да се видят систематизирано:

ТОП 10 НА НАЙ-ВРЕДНИТЕ ХРАНИ

Кренвирши – ужасно вредни. Няма кремвирши от месо. Това е сбирток от най-гнусните остатъци, които не е ясно дали имат и 1% месо. Бавна отрова за организма.

Майонеза – френския специалитет е хубав, когато е домашно приготвен във френския прованс. И понеже у нас няма такъв по-добре не я яжтe. По същия начин по който мазно се маже отгоре на филията ви, се намазва и от вътрешната страна на тялото ви.

Безалкохолни напитки – особено вредни са всички газирани безалкохолни напитки. Най-много излишни килограми и различни гастрити, колити се причиняват от тяхната употреба. Изхвърлете ги от менюто си.

Бяла захар –  бялата захар е най-краткия път за качване на килограми. Най-дълголетния народ на света – японците почти не използват бяла захар. Използвайте заместители.

Чипс – чипсът е калорийна бомба, която не носи на организма нищо друго освен вредности. Затлъстяване е неговото отроче.

Сланина/свинска мас – знаете с какво се храни свинята. Свинското по принцип е тежко месо и не носи нищо на организма. Правете си сметка какво е във вид на мас, сланина и тлъстини. Организмът на един млад човек,  до 20 години може да се бори със тлъстините, но след тази възраст това са тонове холестерол, запушени артерии и затлъстяване.

Маргарин – изкуствено масло, което е с оцветители. Нищо изкуствено не е добро.

Пастет – смляни остатъци от кланицата, сланини, кожи, кокали и т.н. Всичко това подобаващо оцветено. В момента в който влезе в организма започва да вреди.

Кетчуп и горчица – чиста проба химикали. Сто пъти по-добре си намажете филията с доматена салца от градината на баба ви. Останалото е химия.

Шпеков салам – прави се от сланина и месни остатъци. Много вреден.

Източник: /www.obshtestvo.net/
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #34 -: Февруари 28, 2011, 16:38:46 »

То е ясно за тези неща, но само да се възмутя колко некадърно е написана информацията Lol

Мерси, Виви, все пак, че си си направила труда да го споделиш Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #35 -: Февруари 28, 2011, 17:00:50 »

Мда, и на мен ми направи впечатление как се правят взаимовръзките в статията Cheesygrin
Абе стига сте се вманиачавали на тема здравословно хранене. За жалост можем да се храним здравословно само, ако имаме собствена ферма и произвеждаме фуражите за животните сами. Всичко купено от магазина, колкото и био да е, е гадно. За мен храната не е просто средство за оцеляване, колкото и да се опитах да я възприема като точно такова. Обичам варените си картофи с бучката топящо се масло върху тях, сандвича си със сьомга и хайвер, пълномасленото прясно мляко и всякакви видове сирена, особено вечер, акомпанирани от бутилка червено вино.. Обожавам ядки, шоколад, сладолед, мед и всякакви сладкиши. Обичам и плодовете, и зеленчуците. Обичам да се храня! Cheesygrin (то от двеста километра си личи, де)
Просто гледайте да не ядете еднообразни неща, редувайте, комбинирайте... Не съм голям фен на разделното хранене и смятам, че не трябва да си свикваме организма на такова, защото това би го разглезило и може да доведе до затруднено храносмилане някой ден. Но аз съм просто един лаик, който нищо не разбира от пълноценно хранене, само знае, че когато спре да се храни с всичко, което му се прияде, започва да му капе косата, да му се вие свят, да не може да мисли и да се концентрира.
Спазвам няколко основни правила, които считам за здравословни - започвам деня си с две големи чаши вода преди да съм хапнала каквото и да било друго, а до края на деня изпивам минимум 3 литра течности, като основната част са вода или чайове, а останалото кафе (то не е здравословно, но не мога без него).
Винаги закусвам и обядвам. Вечерята или в 6-7 или без нея, ако стане много късно. Също храни в пакетчета, със срок на годност повече от 2 седмици - невър! (само шоколадът прави изключение, ама без него не може..) Пухкавичка съм си, но след един тежък период, през който минах, никога няма и да се замисля за сваляне на кила с хранителен режим. В спорта е истината, и във водата!
Активен

C’est tout!
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #36 -: Февруари 28, 2011, 18:18:20 »

Уф, как ужасно се храня, не е за вярване... Което си и дава резултат, всъщност. Тежък гастрит, вероятно и язва имам вече, а пък защо ли да е само една...
От септември миналата година всячески се опитвам да се напъна сутрин да закусвам, даже се будя 20 минути по-рано, за да се подготвям психически, но резултатът е полусдъвкан подметков сандвич, който ми засяда на гърлото, обърква ми биологичния часовник и в 11ч вече съм готова да слагам пижамата защото организмът ми си мисли, че е вечерял. В университета храната е ужасна, аз и преди съм казвала, че в радиус 3км има само принцеси и баници. Обикновено до обяд успявам да вкарам една баничка Форнети, от която червата ми започват да центрофугират. Вечер се натъпквам с каквото има при баба ми, лягам си и към 4 сутринта ставам да пия Нексиум защото болките не се търпят. И от следващата сутрин цикълът с цигарите и кафето се повтаря.
Иначе периодично пълня хладилника с продукти, от които мога да си направя поне една лека вечеря, забравям ги и ако не са завъдили ларви, ги варя на кучето като витаминозна добавка.
Събуей и на мен ми е голяма слабост. Там като ме видеха и пращаха някой да зарежда царевицата и чушките.  Smile
Нямам търпение да излязат някакви по-нормални зеленчуци, за да мога поне веднъж седмично да се излъжа да изям нещо нормално. Относно биологично чистите храни - баща ми отглежда домати, краставици, тиквички, зеле, картофи и ябълки. И наистина разликата е оттук до небето.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*

« Отговор #37 -: Февруари 28, 2011, 21:23:11 »

Що не ядеш млека и сирена пък ти?
В унито наистина е много гадно, и при нас са същите лайна. Поне катми няма ли наоколо, със сирене примерно не звучи пагубно?
Аз започнах да се тревожа какво ще ям сега, като започна работа, и толкова не ми се ще да се тъпча с боклуци или да размишлявам по 100 часа какво да изям, че мислех да си нося от вкъщи, но дочух, че ще ремонтират генерално стола, дано и кетъринга да е свестен, че да ми решат проблема. Ако не ми се налага да оставам след работно време пък ще си ям направо у нас.
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #38 -: Март 01, 2011, 14:21:18 »

Щото по принцип не ям млИко и сИринИ.  Smile Няма грам палачинка или поне нещо, което да го вадят топло и приготвено.
Кофтито е, че вариантите за домашно приготвена храна, която да става за носене на работното място са ужасно малко. Даже май и няма.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 01, 2011, 14:24:36 »

Няма "ни ям", шъ идеш, бяла диета за теб, 1 по Певзнер (нал тъй беше?), язваджийко. Намятай едни палачинки у вас и си носи, със сиринье.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #40 -: Март 01, 2011, 15:11:47 »

И на мен ми е голям зор като съм из университета (в зачукания корпус). Последния път най-здравословното нещо, което намерих бяха глупавите бисквити Хогаренас, на цена 1.50. Но просто освен една лафка в самото уни дори магазин достатъчно близо няма.
Когато ходех на работа изобщо не съм имала задръжки да си нося от вкъщи - дали ще са сандвичи, някое филе/месо в кутийка, сварено яйце с краставица и нещо друго, въпросът е да отделя 5 минути сутрин да си приготвя. Когато ме домързеше ядях купешки боклуци. И поръчвахме понякога, ама колко пъти са ми пробутвали втасали неща, не е истина. И умрели салати в кутийка, не благодаря. Предпочитам да ръфам сандвич от вкъщи.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Vivi
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 01, 2011, 15:50:33 »

Току що открихме едно забутано заведение до офиса, предлагащо обяд на блок маса и съм много доволна. Край със солети, бейк ролси, брускети и т.н. Днес обядвахме зеленчуци с пармезан и ми е супер.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 01, 2011, 15:55:48 »

Лъвче, че ние там се убихваме да ядем в една от двете пицарии. Е, вярно, трябва да имаш поне час свободен, но кеф ти салатка, кеф ти супичка.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #43 -: Март 01, 2011, 16:37:17 »

Да, като има час е супер. Но като има 15 мин няма алтернативи. Утре например съм от 10 до 16 ч., две лекции по три часа, и двете доцентки не пускат в почивки - обикновено за трите часа дават 10 минути някъде по средата. Та, ще си дояждам Хогарените от предния път  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alin
Newbie
*

« Отговор #44 -: Март 03, 2011, 14:35:03 »

Относно бялата захар. По Фиеста ТВ обясняваха един ден разликата между бялата и кафявата и стигнаха до заключение, че разлика почти няма в калоричността, а само в цената. Кафявата необяснимо защо е по-скъпа, пък е по-нискокачествена. И то май, защото е по-модерна.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Март 03, 2011, 15:10:14 »

Рафинирането прави бялата по-вредна, но не в смисъл на калории. Иначе и аз нямам обяснение защо нерафинираните продукти са по-скъпи, след като пестят препарати и обработка. Освен модата, де. Единственото ми оняснение е, че в по-суров вид запазват оригиналното качество, а за другите, след като ги избелват и т.н., може би ползват евтини и боклучави суровини.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #46 -: Март 03, 2011, 15:56:03 »

Според мен и като вредност са еднакви, просто в нерафинираната има някои полезни микроелементи, които се унищожават при преработка. Ама то ако очакваш от захарта да си набавяш микроелементи... Отделно, че кафявата захар по магазините я е нерафинирана, я е оцветена бяла... Иначе аз я ползвам, повече ми харесва вкусът й, за сладкиши също е хубава.

Също вчера се чудих защо пакетче печени бадеми е 1.50, а суровите са 3.50, и ме хвана яд, че си изоставихме семейната традиция всяка година да ходим извън града да берем орехи и бадеми. Поне орехи си имам от село.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #47 -: Март 03, 2011, 16:12:51 »

Това за един и същи грамаж ли? Аз като си взимам от магазинче за прясно опечени ядки, суровите почти винаги са по-евтини, ако не са на една цена.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #48 -: Март 03, 2011, 16:36:06 »

Да, навсякъде пакетираните сурови ядки са много по-скъпи - не знам дали защото по-трудно се съхраняват и имат по-малък срок на годност... Ама пак е фрапираща разликата в цената.
Как не съм се сещала да купувам насипно от магазинчета за ядки! Макар че то в тях толкова страхотно мирише на печени, че как да си купиш сурови Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #49 -: Март 03, 2011, 16:42:24 »

И аз мисля, че като вредност двата вида захар са почти еднакви.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #50 -: Март 03, 2011, 17:14:01 »

А, да, виж за трайността не съм се сещала, наистина. Абе просто е ужасно парадоксално как храните, които преминават през най-много обработка, изпозлват техника, суровини и не знам си какво още, всъщност излизат с най-малка стойност и в крайна сметка са пълни боклуци, в сравнение с тия, които са по-малко обработвани. Замислих се и за студено пресования зехтин и рафинирания.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #51 -: Март 04, 2011, 00:31:43 »

Каква мода, какви парадокси. Количеството определя цената. Колкото по-голямо е производственото количество, толкова по-ниска е единичната цена. И изобщо няма значение дали ще е захар, луканка или телефони.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #52 -: Март 04, 2011, 11:46:04 »

Да, Хрис права си. Но тази кафява захар не се ли яде също в такива големи количества?
Активен
cveti
Newbie
*
Публикации: 54

« Отговор #53 -: Август 25, 2011, 10:57:47 »

през лятото наблягам на плодовете, не само защото са полезни, но и защото ги обичам, не съм по диетите, но гледам да се храня здравословно. Smile
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #54 -: Октомври 08, 2011, 18:53:21 »

Каква интересна тема, как съм я изпуснала не знам Lol аз яко съм се чалнала на тема храна напоследък. Ето какво ядох вчера например:

Закуска
7.30: 2 кивита на гладно
10.30: 2 банана или 2 филиийки пълнозърнест хляб с домат/краставица

Обяд
12.30 картофи, броколи, моркови, запечени
или пълнозърнести спагети с доматен сос
или риба със салата каквото има от предният ден
веднъж-два пъти седмично пиле/кюфтенце

Следобедна закуска:
2.30-3.00 ядки, ризото, бобена супа, понякога обезмаслен плодов йогурт

Вечеря:
салата или ориз или боб

Общо взето спазвам принципът на разделното хранене, плодовете е много важно да се ядат преди основното ядене, а най-хубаво сутрин на гладно или между две хранения. Месо, млечни продукти и яйца ям малко - два пъти седмично.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #55 -: Октомври 11, 2011, 10:44:26 »

Хм, млечните продукти не са ли нужни ежедневно? Откъде си набавяш калций иначе?

Иначе много готина диета, но неприложима при мъж ми- той без месо дори не сяда на масата  Cheesygrin освен лятото, когато можем вечер и на салата.

А за плодове на гладно не ми е проблем, ще си купя банани тия дни и това ще ми е закуска направо- 2 банана могат да ме оправят до към 12...
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #56 -: Октомври 13, 2011, 05:23:37 »

Млякото не е единственият източник на калций, много от храните, които консумирам имат калций, например хумус, броколи, спанак, ядки
Отделно пия и това мляко от ядки, 1 чаша дава 50% от нужният калций за 1 ден:

Корни, това с бананаите на гладно е супер. Аз лятото ядях по няколко парчета диня сутрин на гладно, а сега ям киви или мандарини. Обаче гледай да не смесваш, не е препоръчително, яж си само от един плод. Аз откакто го правя това кожата ми стана много хубава Smile
Активен

Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #57 -: Октомври 17, 2011, 17:58:38 »

абе до края на лятото някак си успявах да устискам фронта, обаче с тва студено време и факта, че вече не съм на плажа и не е нужно да прикривам тлъстините и любовните дръжки, се отприщих и си хапвам почти всичко без пърженяк... Даже вчера майка ми беше правила баница с кори на сач, която аз обожавам, седях и зяпах тъпо 10 мин в баницата и накрая не издържах и си хапнах... После бях на детски рожден ден и нямаше как требваше и торта да хапна, преди няколко дни свеки беше правила пица и пак не устисках, абе ужас, направо се плаша от себе си и тоз апетит...
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #58 -: Октомври 18, 2011, 10:28:29 »

Ели,страхотно ти Звучи режимът. АЗ примерно съм си Заклет месояд и не иЗдържам поне веднъж дневно менюто ми да не включва месо.
И аЗ като Белладона малко съм се поотпуснала в студеното време,днес ще почвам наново да ходя на спорт,въпреки,че коляното ми все още ме боли,ще видим дали ще иЗдържи на натоварването.  Моя режим се състои:
сутрин: ябълка,кафе,мюсли/корнфлейкс/сандвич
обяд: салата и сандвич
слеобедна: Закуска ябълка
вечеря: нещо готвено,веднъж-дваж седмично пица или спагети иначе вечерям редовно тиган със Зеленчуци,таратор,варени и препечени картофи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #59 -: Декември 21, 2011, 15:29:14 »

Въпросче. Според вас вредно ли е чаша мляко с половин до една лъжичка нес кафе? Млякото 1.5%. Интересува ме дали се води като истинско кафе, което хич не е полезно, или е по-добре така? Аз лично много обичам такова, максимално разредено, а "истинско"  кафе от машина чисто не мога да пия...Но си купихме наскоро нес и започвам да се пристратявам (е, 2 пъти пих досега  Lol ) и се чудя дали това е вреден навик, как мислите?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Декември 21, 2011, 15:46:47 »

Истинското кафе не е хич полезно? Blink Защо да не е, кой казва? Направо ме уби!
Иначе, по отношение на т.нар. "мляко с нес", аз това пия от години. По едно на ден.
В работата пия голяма чаша мляко с едно пакетче нес, има такива една доза. Вкъщи пия голяма чаша мляко + това новото нес кафе, дето прави "страхотна пяна". Много ми харесва.
Не мисля, че има нещо "вредно", по-скоро нес кафето е по-силно от обикновеното.
На мен лично докторката ми е позволила до 2 кафета, така че...предполагам не се умира от кафе Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 21, 2011, 17:44:40 »

е как да е полезно, в кафето има кофеин, което вреди на нервната система и не само, тежко е и за стомаха, а ако му сложиш захар, е и доста калорично..За зъбите да не говорим...
Аз пъл мислех, че нес с много мляко е доста по-слабо от чисто кафе, което е поне половин чаша  Confused
Активен

Vivi
Newbie
*

« Отговор #62 -: Декември 21, 2011, 17:56:48 »

Корни, кафето в нормални количества е полезно. Доколкото съм чела кафето е антиоксидант и подобрява паметта. Дори съм чела и че предпазва от рак.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #63 -: Декември 21, 2011, 21:23:51 »

Нес кафето е по-силно от нормалното кафе, защото е с по-голямо съдържание на кафе в един и също количество (грамаж)....  Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #64 -: Декември 21, 2011, 23:25:18 »

А да ви питам... Нескафе имате предвид марката Нескафе или просто инстантно кафе?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #65 -: Декември 22, 2011, 10:47:33 »

това, което е на гранулки и се забърква с гореща вода (аз с мляко де). В момента имаме на Якобс, че имаха промоция с шоколади милка  Cheesygrin Иначе Нескаф като марка си е класика...

Хм, може и да е по-силно, ама затова гледам да слагам мъничко, едва ли под една лъжичка е толкова много, ако е 1 път на ден и то с мляко...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 22, 2011, 10:51:17 »

Абе нищо не е една лъжичка. Но никога не съм разбирала хората, които пият мляко с нес и казват, че пият кафе. То дори не мирише на кафе.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #67 -: Декември 22, 2011, 10:59:29 »

Е, като има кафе вътре си е кафе. Аз непрекъснато каня хората да пият кафе с мен, и казвам, че отивам на кафе, пък чисто не докосвам, не, че и на другото съм някакъв фен, но пийвам понякога.
Ами Корни, може и да се пристрастиш, днес една лъжичка, утре-две, и с цигарите се почва така. Razz Cheesygrin
Мисля, че има разлика между инстантното и онова на зърната, за машина, обяснявали са ми, че разтворимото е не знам си как обработвано и затова е по-вредно. Но предполагам, че степента му на по-голяма вредност е някаква минимална, която би трогнала само здравословни маниаци. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Vivi
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 22, 2011, 11:19:53 »

Хаха, по една лъжичка на ден Smile
Аз по цял ден се наливам с кафета - с мляко, без мляко, дълги, къси, всякакви. Нес кафе не си спомням откога не съм пила, а всъщност много го обичам. Вече не ги и броя, но мисля, че не падам на по-малко от 4-5 кафета на ден. И то силни.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #69 -: Декември 22, 2011, 11:45:19 »

Ххахха, Фата, сигурно сме единствените в гилдията, които не пият кафе в промишлени количества  Lol

Виви явно компенсира и за двете  Lol Ама сериозно, спри се малко, тези количества са ужасно вредни. Понеже около мен има хора, които вече се борят да ги намаляват заради здравословни проблеми, та затова казвам.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #70 -: Декември 22, 2011, 12:16:29 »

Ххахха, Фата, сигурно сме единствените в гилдията, които не пият кафе в промишлени количества  Lol
Най-вероятно Cheesygrin , да ти кажа никога не съм се разсънвала или пък да съм ги ползвала, за да стоя будна цяла нощ. Ни енергийни напитки, ни кафета, коли, само шоколади и айряни съм си вземала, че ми пада кръвното, като не спя няколко нощи. По-интересното е, че повечето пушачи пият кафе с цигарка, пък и това не правя. В един момент есента се усетих, че жуля 3в1, но защото бухам много захар и ми е сладичко, та набързо го смених с чай с мед, имам си достатъчно зависимости, че да добавям и нови насила. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*

« Отговор #71 -: Декември 22, 2011, 12:20:35 »

Това цялото все едно аз съм го писала  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #72 -: Декември 22, 2011, 14:41:02 »

Е, като има кафе вътре си е кафе.

Thumbup
И пак да кажа - дори е по-силно кафе.
Но не мисля, че една лъжичка/една доза (малкото пакетче) на ден са вредни.

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #73 -: Декември 22, 2011, 15:20:14 »

Аз не за съдържание, за вкус говорех Smile

Пък за уреда, за парна баня сигурно ще върши работа, чудя се дали за децата ще мога да ползвам да дишат, не би трябвало да има разлика, щом и над тенджерата става  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #74 -: Декември 22, 2011, 15:44:42 »

чудя се дали за децата ще мога да ползвам да дишат, не би трябвало да има разлика, щом и над тенджерата става  Rolling Eyes

Единствено, че струята пара наистина е по-фокусирана, концентрирана, не знам как да го обясня и да не се дърпат, не знам. Ти си знаеш как реагират...Иначе ефектът трябва да е много по-добър от тенджера.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #75 -: Март 07, 2012, 21:35:23 »

охх как се дразня от себе си...
Цял ден спазвам някакъв здравословен или диетичен режим- сутринта ядох кисело мляко с мюсли,на обед салата и супа, вечерта леща...Обаче към 9-10 вечерта като ме обхваща желание да си доям с нещо (по възможност сладко)...И намерих в шкагфа едно Зайо Байо и айде...което сигурно обезсмисля целия ден усилия  Cry Вчера бяха пуканки...Изобщо все нещо вредничко и калорично ще хапна точно вечер...
Да не говорим, че пред 2 седмици си бях взела голям буркан Нутела...за 5 денасвърши  Rolling Eyes Но пък кантарът отчете почти същото тегло (ако много внимавам, свалям, ако се отпусна, задържам или качвам с до 0.500, меря се 1 път седмично).

На мен идеята ми е малко откачена де...искам да отслабна, за да мога спокойно да си ям всичко, без страх, че ще напълнея  Lol Сиреч както съм сега съм ок, но ми се иска да си хапвам повече глезотии и затова искам да смъкна първо  Razz знам, че е налудничаво..
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: