star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Обезкосмяване
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Обезкосмяване  (Прочетена 12626 пъти)
aleks_07
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Януари 29, 2011, 10:41:05 »

Здравейте, момиче ан 14 съм и искам да се обезкосмя на тези зони ( интимна, мишниците и целите крака) някой знае ли къде мога да  направя това и колко ще струва всяко едно от тях, колко време няма косъмчета
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #1 -: Януари 29, 2011, 11:37:29 »

Предполагам питаш за кола маска? В зависимост от козметичното студио и цените варират... Последно си правих кола на интимната зона и беше 10 лв, мисля.. но аз ходя рядко, защото не съм в Бг постоянно, та нека другите да кажат за цените как стоят нещата.

Ето виж един каталог на различни козметични студиа, може и да откриеш нещо: http://www.epilacia.com/catalog
Иначе пак в зависимост от косъма и от това дали си ги бръснала преди, излизат горе долу след около 2 седмици. Сигурно се притесняваш да идеш на кола маска на интимна зона, ако ти е за първи път.. Аз си спомнях, че просто умирах от страх/срам и отидох при някаква много ъндърграунд козметичка, която ми забърка една ужасна тъмно-кафява кола в тенджера на котлона (козметичното студио всъщност беше в дома й), която в последствие разбрах, че била за многократна употреба Crazy Е щях да повърна, честно. Така и не разбрах за какво беше целия този срам тогава като това са стандартни процедури, но... може би, защото все още не бях ходила на гинеколог, не знам...
Така че моят съвет е просто да избереш хубаво студио с добра хигиена.
Активен

C’est tout!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #2 -: Януари 31, 2011, 21:55:57 »

Аз съм на 25 и още не съм се осмелила да отида на интимна кола маска  Lol Аз пък не виждам нищо нормално в това непознат да пипа по такъв начин най-интимните ти зони...Знам, че повечето няма да сте съгалсни и всички го правите, но аз така мисля за себе си, по принцип съм срамежлива много на тема голота.
Използвам бръснене за там и за подмишници, а за краката- епилатор. Тъй че има и почти безплатен вариант за обезкомсяване  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #3 -: Януари 31, 2011, 21:59:21 »

А аз за 87-и път ще кажа, че си оправям сама интимностите с кола маска. При желание, има и начин.  Cheesygrin На кола маска в студио не съм ходила от години, така че цена не мога да кажа. А иначе при мен трае около седмица без да покарват. Иначе ефектът е до 3 седмици, доколкото знам, ама пак зависи.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #4 -: Февруари 01, 2011, 00:01:26 »

Аз откакто съм в чужбинско - епилатор на триъгълника (свиква се, а оредяват с времето), мишниците никога не ме е боляло, така че там също епилатор.. само понякога като ме домързи минавам краката с бръснач, че много време отнемат...
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #5 -: Февруари 01, 2011, 10:00:05 »

И аз в чужбинско сама се обработвах, всички зони с епилатора, там по най-най-интимното с кола.

Който се срамува от голотата, друг въпрос. Който не се срамува, бегом в студиото. Е не боли толкова, колкото когато сама се дерех.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #6 -: Февруари 04, 2011, 19:44:15 »

Корни, а на гинеколог как ходиш? ;)
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #7 -: Февруари 04, 2011, 20:41:57 »

Lol

Аз, като се замисля, преди като ходех, моята никога не ме е пипала всъщност, само с шпатулата и после отгоре хартията и готово.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Февруари 04, 2011, 20:43:20 »

A, мен си ме пипат. (ама аз нямам нищо против, хахаха) То си е с ръкавички.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Февруари 08, 2011, 00:30:47 »

Корни, а на гинеколог как ходиш? ;)

Ми аз лично виждам огормна разлика между двете- едното е задължително и нужно за здравето, другото е напълно по избор, от суета и има заместител. Ако на теб са ти еднакво важни, ааам нещо не е наред  Confused
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 08, 2011, 01:23:58 »

Дообре. Lol

Mалко абсурдно звучиш, ама .. нищо. Smile
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 02:01:58 от Bambina » Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #11 -: Февруари 08, 2011, 18:12:59 »

Въпрос на гледна точка. Но определено всички мои приятелки успях да ги накарам да отидат на кола на триъгълника и сега няма отказване. А бяха пълни с предрасъдъци.
Иначе там където ходя триъгълника е 15 лв.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Февруари 09, 2011, 23:22:52 »

Чак пък абсурдно, не съм седнала да пропагандирам някоя секта, а да кажа, че ми се струва неприятно и притеснително нещо, което преди 20 години би хвърлило в смут народа така или иначе, просто днес се счита за естествено...

А един чисто практически въпрос, че винаги съм се чудила: по прашки ли трябва да отидеш, ако си с бикини не става, или? Или те събличат така или иначе напълно? А салонът напълно отделен ли е, тъй като съм виждала козметични студия със стъкла и като си представя как минават хора по улицата и виждат подобна гледка  Lol ох, почнах да звуча като приземила се от преди 2 века в бъдещето, ама явно съм възпитана супер консервативно (не обичам и обеци на езика, и татуировки, и прашки зимата, и още доста нормални и харесвани в днешно време неща..)
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #13 -: Февруари 09, 2011, 23:27:24 »

Не си сама в това, Корни  Cheesygrin Аз съм направо баба в разни такива отношения.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 09, 2011, 23:28:52 »

Tи си живееш преди 20 години и това си е, така ли : )) Шегувам се. Просто, докато не отидеш и не видиш, че козметичките не хапят, няма да ти мине притеснението. Smile
Няма никакво значение с какво бельо си, там го сваляш така или иначе. Дават ти бикини за еднократна употреба, а при други си просто гола, по чорапи.  Cheesygrin

Вижте сега и аз не харесвам обеци и смотани татуировки. Обаче това е Кола маска! Smile
Активен
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #15 -: Февруари 09, 2011, 23:30:42 »

По принцип кола маската се прави непосредствено до прозореца. За да влиза светлина и да осветява хубаво иначе трудно виждащите слънце места  Lol

Lol Извинявам се.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #16 -: Февруари 10, 2011, 09:20:37 »

Корни, и мен много ме беше срам, да не кажа и че ми е било жал за тия жени, дето им се налага да се занимават с хорските шунди, че и пискливите им собственички. Като цяло зависи много от салона и от козметичката, има някои квартални, които като техника не са  се различавали от последните ми, ама ми е било много неприятно, че трябва да ме виждат гола, защото са като махленски фризьорки. После попаднах на една, която работеше много чисто и хигиенично, дори изискано, пак бях разкрачена пред нея, но някак си не се усеща по-различно от това да си на магарето при гинеколога. А последната ми е дори майка на най-близкия ми приятел. Никога не са ме правили до прозорец, абсурдно е въобще да те сложат така, че някой да те види. Отиваш, събуваш се, лягаш. Обират ти най-често с ленти участъците по самия триъгълник и отстрани и по-чекнещата част е вече с топлата кола на гънките долу, да не говорим, че и дупето правят и да - неудобно си е, ама ..работа. Сигурна съм, че ако ти хареса метода, т.е. това да ти е гладко и меко и да не се занимаваш няколко седмици, срамът ще си отиде за една процедура, болката за 3 и после става много готино, защото поне при мен много бързо почват да се разреждат. И понеже си оставям малко отгоре, направо е осезаема разликата в гъстотата за няколко процедури. Само, дето винаги си прецаквам прогреса, защото забременявам и прекъсвам всичко за около година Lol
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 09:22:18 от bizzare » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #17 -: Февруари 10, 2011, 09:30:36 »

Бизар, не е ли по-лесно през бременността на козметик, отколкото сама с големия корем? Ама то ти пък с тая чувствителната матка сигурно ще си докараш контракции...

Аз доста време ходих на козметик, но така не успях да се почувствам комфортно, затова се научих сама да се оправям (и защото ме дразнеше да чакам да порасне всичко). Не мога да обясня защо при гинеколог грам не ми пука, а при козметик ми иде да се гръмна, но факт.
Иначе това за оредяването, дето Бизар го каза - голям кеф! Аз все не ги оставям да пораснат и минавам често с епилатора като видя косъм и не бях забелязала, но наскоро ги бях оставила повечко и се шашнах как имам цели големи петна, където изобщо нищо не расте, много готино.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 10, 2011, 09:39:21 »

O, ами като забременея, много ми се повишава чувствителността там и не търпя, а и само се свивам, просто хем ще ми е супер гадно, хем ще си докарам контракции. Сега се минавам с електрическата машинка (самобръсначка), колкото да се каже, че се поддържам, нито мога да видя къде минавам, нито колко е прецизно, но не ми и трябва. Просто, колкото да ми е комфортно.
А иначе ми е по-удобно, защото отивам и не се занимавам, макар, че като ми се зареди цикъл, после някой плаж и т.н. и трябва пак да стрижа сама малко преди да отида. Вкъщи не мога да се скубя, отдавна нямам такова време и спокойствие, а и никога не съм се скубала в домашна обстановка. Под душа, с бръсначката, това е което най-много мога да й отделя на моята шушка Cheesygrin Дори краката почнах така с електрическата вече все да ги минавам, веднъж на известно време с епилатора, и то лятото обикновено. Просто там вече са толкова редки, че не ме бърка с какво ще ги махам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #19 -: Февруари 10, 2011, 10:21:10 »

Е само аз ли не ходя на кола? Представям си колко ще боли, ааа, веднъж пробвах с епилатора и бях синя и подута цяла седмица, не, мерси.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20 -: Февруари 10, 2011, 10:23:29 »

Споко, аз не съм ходила нивга през живота си. Не ми харесва като идея, не мога да се прежаля друг да ми причинява тази болка, епилатор пък не съм пускала от преди 3-4 години. Всичките ми косми са оредели и без това, та сега си действам с бръсначката и нито ми пречи, нито ходя набола и боцкаща  Cheesygrin
Биз, каква ти е електрическата бръсначка, че много се навивам за подобна придобивка  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #21 -: Февруари 10, 2011, 10:43:48 »

Сашо се отказа от неговата, сега си стои само, а не беше евтина придобивка, доколкото си спомням. Така че, Пупс, не се мятай през глава, не е манната небесна, за която я смятахме...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 10, 2011, 11:49:40 »

Наистина не е, но пък от друга страна е много по-щадяща от обикновената, но само в случай, че не разчиташ на супер гладко бръснене, може би по-скоро подстригване. Bodygroom/Philips е, вече малко й е паднала цената, а и има нов модел. Абе за това, за което аз я ползвам, ми върши чудесна работа, аз никога не съм се харесвала съвсем кьосе, нито с бръсначка, нито с кола. Отдолу на устните са достатъчно редки и меки и ги минава съвсем до кожа, отгоре за подстригване и обиране отстрани, но си растат бързо, няма какво да обяснявам. Но пък за в банята за мишници и крака ми е просто перфектна.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #23 -: Февруари 10, 2011, 12:39:38 »

Е само аз ли не ходя на кола? Представям си колко ще боли, ааа, веднъж пробвах с епилатора и бях синя и подута цяла седмица, не, мерси.

аз съм ходила за крака, веднъж ... идеше ми да изритам козметичката в носа, адски ме боля  Unsure просто е друго като си го правя сама и контролирам положението .. тя като го прави не знам къде и как ще дръпне и умирах от болка. Освен това след 2 дни вече се показваха тук-там косми и пак се наложи сама да се справям ... За друго място не съм си и помисляла да ходя .. от години ползвам епилатор и не че съм много доволна, ама е по-добре от бръснене. Преди 4-5 години пробвах с епилатор под едната мишница .. за секунда не знам какво съм дръпнала, но такава болка не бях преживявала никога  Lol Lol Lol и до момента имам един квадратен см там, където нищо не расте  Lol Lol Lol И до тук ми се изчерпват експериментите с космите .. От една страна не мога да се примиря с болката при козметик - от друга и срама (за триъгълник говоря) ... Да се сравнява с гинекологичен преглед е абсурдно, макар че аз и там никога не съм спокойна и през цялото време броя минутите докато дойде момента да се обуя  Rolling Eyes
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #24 -: Февруари 10, 2011, 15:22:02 »

А само мен ли пък изобщо не ме е срам да ме гледат и пипат гинеколози и козметички?  Lol Мен от много отдавна не ме боли колата, не знам дали е някакъв вид свикване с болката или психо нагласа. Ходя с огромно удоволствие на козметик, после се чувствам страхотно. И да знаете, че не съм мазохист.  Kiss
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: