star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Предстоящи събития
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предстоящи събития  (Прочетена 11169 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« -: Януари 25, 2011, 17:21:51 »

Мисля, че подобна тема ще ни е много полезна Smile

Каква е идеята - ако случайно попаднете на някое предстоящо интересно събитие (изложба, пиеса, концерт, изложение, публична лекция и т.н.) да споделите!
По този начин можем взаимно да си даваме идейки как да разнообразим ежедневието ;)

Първото е от мен:

Петнадесетият "София филм фест" ще се състои от 4 до 13 март в София  с допълнителна програма от 14 до 20 март в София, Бургас, Пловдив и Варна.
Повечко инфо
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1 -: Януари 25, 2011, 18:10:54 »

Национален салса конгрес
11/13 февруари 2011
Хотел „Верея”, Стара Загора

2 нощувки, 2 закуски
...
Партита с DJ Dian; DJ Boris; DJ Dobcho

Уроци с инструктори от школите в София, Пловдив, Варна, Бургас, Шумен, Перник, Стара Загора, Русе, Свищов, Велико Търново, Плевен и Благоевград и със специалното участие на нашите приятели от Salsa Galaxy (Румъния), Latina Blanca (Сърбия), Kiki and Eli (Кипър / България) and Pedro Gomez (Италия) и всичко това само за 99 лв.

София – Памбос Денсинг Център, МОНТФИЗ и Раул Торес; Пловдив – Салса Де Куба, Перник – Тиана Г денс, Щумен – Миро Денс, Варна – Маламбо, Алма Латина и Амор, Бургас – БСУ и DC Emocion - Гери

FULL PASS без нощувки и закуски – 50 лв. (включва партита в петък и събота, съботно-неделните уроци+шоу представление) или отделно 10 лв. петъчно парти, 20 лв. събота уроци, 20 лв. съботно парти+шоу представление и 20 лв. неделни уроци

Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2 -: Януари 28, 2011, 10:07:19 »

30 January · 19:30 - 20:30
Галерия "Снежана" ВХОД СВОБОДЕН!
ул. Иван Денкоглу 30 (пресечка на Витошка, непосредствено до Terranova)
   На 30-ти януари 2011 от 20:00ч. в центърът за изкуства – галерия “Снежана” ще се проведе откриването на фотоизложба “Fire Spirit”. Фотоизложбата се организира от Спортен Клуб по Огнени Изкуства “Дивинитас”, като част от проекта “Огнен Дух в България”. Проекта се финансира по програма “Младежта в действие” и една от целите му е популяризиране на огненото изкуство в нашата страна. Ще бъдат представени подбрани огнени фотографии, които разкриват красотата и магнетизма на огненото изкуство. Като експонати ще могат да се наблюдават както стари така и съвременни уреди за огнено изкуство. В деня на откриването на изложбата, младежи от клуб “Дивинитас” ще направят шоу си с огъня пред входа на галерията, а гостите ще бъдат изненадани също и с уникално до този момент за пределите на нашата страна светлинно шоу. Очакваме Ви!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #3 -: Февруари 09, 2011, 13:57:54 »

Кариерен форум за студенти ще се проведе в София през март
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #4 -: Февруари 09, 2011, 14:56:53 »

Смайли, тъй нещо и на варненци да бутнеш? Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #5 -: Февруари 09, 2011, 15:08:44 »

http://artinvision.bg/Program.html

На 10.02 от 21:00 ч. в традиционното за четвъртък нощно кино Артин Вижън представя “OK Shorts” – една препратка към предстоящото през месец март второ издание на Международния София Филм Фест във Варна.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Февруари 09, 2011, 15:22:18 »

Сестра ми май редовно го посещава това нощното кино.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #7 -: Февруари 11, 2011, 14:03:20 »

Първия стационарен цирк, който се появява в София след 28 години затишие.

Искате да се насладите на вело и въздушна акробатика, дресура на кучета, котки, гълъби, коне, камили? Тогава посетете първия стационарен цирк, който се появява в София след 28 години затишие. Той се помещава в читалище "Цар Борис” – на пресечката на ул. "Клокотница” и бул. "Христо Ботев”.
Представленията са събота и неделя – от 11 и 16 ч. Цената на билетите е от 6 до 10 лева, като децата до 3 години влизат безплатно. Представлението продължава 2 часа с 15-минутен антракт, в който желаещите могат да се снимат с понитата и камилата, например.
Активен

robsityy
Newbie
*
Публикации: 9

« Отговор #8 -: Февруари 16, 2011, 19:38:14 »

DJ Tarkan и Spektre разтърсват Бургас на 25 февруари!
След големия успех на коледното парти в Бургас, организаторите от Renesanz се завръщат на 25 февруари с второ грандиозно събитие в черноморския град. Мястото на провеждане отново ще бъде луксозната Бална зала на Танцова академия в Бургас (жк Славейков, с/у КАТ).

Две горещи имена от световната денс сцена ще оглавят диджей листата за вечерта. Първият хедлайнер на партито е DJ Tarkan от Истанбул, който наскоро бе избран от българската публика за „най-добър чуждестранен диджей на годината“. Световно-известният DJ Tarkan е единствения турски артист, който някога е влизал в най-престижна класация DJ Mag Top 100.

Втори хедлайнер на партито в Бургас е английската сензация Spektre, който стъпва за първи път на българска земя. През последните 2 години Spektre се наложи като водещо име на новото техно звучене, а неговата продукция се издава за топ лейбъли като 1605, Yoshitoshi, Great Stuff и 303 Lovers. Spektre е подкрепян и от някои от най-големите техно пионери като Carl Cox, Sven Vath, Richie Hawtin, Umek и Dubfire.

От българска страна ще участват Balthazar, JackRock, Rado Ivanov и 2 Guys In Da House.

Събитието в Бална зала на бургаската Танцова академия стартира в 22:00 часа на 25 февруари. Билети ще се продават единствено на място, като цената им преди полунощ е 10 лв, а след това 15 лв.

Повече информация:
www.renesanz.com
www.da-burgas.org
www.djtarkan.com
www.myspace.com/spektre1
Активен

Най-лесния начин да забравиш всичките си проблеми, е да обуеш обувки на висок ток Tongue
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #9 -: Февруари 16, 2011, 19:43:13 »

Как в танцовата академия ще направят такова нещо, ще разсипят прекрасния под там...
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
robsityy
Newbie
*
Публикации: 9

« Отговор #10 -: Февруари 16, 2011, 19:59:13 »

Как в танцовата академия ще направят такова нещо, ще разсипят прекрасния под там...

.... идеално е,на 5 мин от вкъщи (по чехли направо) ... хайде да идва вече 25 че ми се слуша progressive HouSe beee  Cheesygrin
Активен

Най-лесния начин да забравиш всичките си проблеми, е да обуеш обувки на висок ток Tongue
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #11 -: Февруари 20, 2011, 11:08:16 »

Малко изложения за образование в чужбина:

София:
Висшето образование в Холандия

25 February · 16:00 - 18:00
ул. Стефан Караджа 26 (До Сатиричен театър)

Специален гост от Холандия - Сузана Херцхайм от Saxion University of Applied Sciences.

Ще се обсъжда:
*Как е устроена системата за висшето образование в Холандия? Какви за ползите? Защо има смисъл да се учи в Холандия? Какво трябва да знаят международните студенти за образованието в Холандия?
* Какви са финансовите възможносто за подпомагането на ученето в Холандия? Информация за стипендиите.
...* Доколко практически насочено е образованието? Как спомага за равитието на бъдещата кариера?
*Ще се изтегли и името на един от Вас попълнил нашето онлайн проучване: www.tinyurl.com/prouchvane (питайте за наградата)
Събитието е безплатно, но местата са ограничени

Изложения "Световното образование"
http://www.world-education.eu/ на линкчето ще откриете форма за регистрация - За Световно образование тази година в България пристигат представителите на 40 водещи европейски университета от Великобритания, Холандия, Дания, Италия, Норвегия и Франция.
Международното изложение за висше образование в чужбина

ще се проведе на:

26 и 27 февруари в СОФИЯ, хотел ХИЛТЪН - 10 до 18 часа

и за първи път

28 февруари в ПЛОВДИВ, хотел ТРИМОНЦИУМ - 12 до 18 часа 

На тези изложения съм участвала като преводач на представителите на университетите. Много е хубаво и полезно, може да се срещнете директно с преподаватели или хора, учещи в конкретния университет.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #12 -: Февруари 20, 2011, 12:59:34 »

Варна

Изложба на стъклопис

19 February at 14:00 - 31 March at 00:00
Bistro Amphora
ул."Княз Н.Николаевич"10

Студентки от Инженерен дизайн/ТУ-Варна/ Ви канят на изложба "Стъклописи" в Bistro Amphоra.
Откриването ще се състои на 19.02.2011 в 14.00 ч. Но ако не успеете да го посетите, ще може да им се насладите, пиейки чаша чай или кафе.
Изложбата се реализира с помощта на Илия Янков и Таня Атанасова, съдържателка на заведението.
Очакваме Ви:)))

Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #13 -: Февруари 23, 2011, 13:35:12 »

Moulin Rouge! National Tour

Blagoevgrad, Sofia, Burgas, Varna, Stara Zagora, Plovdiv

9 Performances in 6 cities:

Blagoevgrad - March 28, 29, 30- 8 PM - Drama Theatre
Sofia - April 2 - 5 PM & 8 PM - Musical Theatre
Burgas - April 4 - 7 PM - National Opera
Varna - April 6 - 7 PM - Drama Theatre
Stara Zagora - April 8 - 7 PM - National Opera
Plovdiv - April 9 - 7 PM - Drama Theatre

Tickets at www.aubgmusicals.com
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #14 -: Март 18, 2011, 07:08:19 »

PricewaterhouseCoopers в УНСС

23 March · 19:00 - 20:30
УНСС, зала 2006

Студентски съвет при УНСС има удоволствието да Ви покани на поредицата информационни срещи на "Големите 4" интернационални фирми, специализирани в одита и обслужващи голяма част от публично търгуваните компании, а именно PricewaterhouseCoopers, Deloitte, KPMG, Ernst & Young.

Информационните срещи ще се проведат под надслов - "Say YЕS to the forward thinking". Бъди информиран! Планирай своето бъдеще!

Първата среща ще бъде с представителите на PricewaterhouseCoopers.
Ела и научи каква е дейността на фирмата като цяло и в България; отделите в PricewaterhouseCoopers и услугите, които предоставят; процесите по подбор на персонал и изискванията към кандидатите.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #15 -: Април 04, 2011, 14:41:34 »

Седмици на Германия в България

Под мотото - „ЛИЦАΤА HА ГЕРМАHИЯ“ Посолството на Германия в София организира през времето от 3-ти до 19-ти април 2011 г. Седмици на Германия в България. Планирана съвместно с нашите партньори от областта на културата и икономиката и осъществима благодарение на многобройни спонсори програма от мероприятията представя различните лица на съвременна и иновативна Германия. Патронажа над Седмиците на Германия поемат Клаус Воверайт, управляващият кмет на Берлин, както и Йорданка Фандъкова, кмет на София.

Програма
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #16 -: Юни 05, 2011, 22:32:38 »

Много хубава тема  Smile Жалко, че не е от най-популярните...

Ето няколко летни предложения от мен:

София

A TO JAZZ
Докторска градина
1-3 юли
вход свободен

Тематичен и (удивително!) безплатен фестивал в зеленото сърце на града. A to Jazz обещава в рамките на три дни да чуете всичко най-важно от рождението на стила до днес. Изпълнителите са десетки, но задължително ще споменем Sentimental Swingers и Михаил Йосифов секстет, JP3, както и включването на най-добрия интерпретатор на Франк Синатра – Монти Айдъм.
А това е сайта с повече информация

MELLOW
езеро с лилиите в Борисовата градина, улица Шишман, Element, Mixtape 5, Spacer, Twins Club, Culture Beat, Life House
9 юли
вход свободен за събитията на открито

Второто издание на Mellow хем ще бъде по-кратко, хем ще е по-внушително от миналогодишното. В рамките само на един ден на открита сцена в Борисовата, по цялата улица Шишман и в седем клуба около НДК ще можем да видим млади електронни агенти като Red Snapper, Dark Sky, Igor Boxx и port-royal.

Велико търново

Международен фолклорен фестивал Велико Търново
16-30 юли 2011г.
Вход свободен

Това e събитие, превърнало се в традиция за културния живот на старата столица. Истински дългоочакван празник за жители и гости на града в горещите летни дни.
Началото на фестивала е през 1998г. От самото си начало  е със статут “Фестивал на ЦИОФФ” (Международен Съвет на Организаторите на Фестивали за Фолклор и Традиционни Изкуства). Той е един от 270 – те признати от ЦИОФФ многобройни фестивали по света. Статута на ЦИОФФ, перфектната организация, атрактивната програма и изключителният отзвук го прави едно от най-престижните събития от този мащаб в Източна Европа.
Всяка година, групи от цял свят пропътуват хиляди километри, за да представят красотата и уникалността на фолклора си пред търновска публика; едни от най-добрите фолклорни, музикални и танцови ансамбли, дошли в България с една цел – да бъдат част от най – големия празник в най – хубавия български град!
Официалният сайт на фестивала е www.folklorefest.com

(Аз Ходих миналата година за една вечер и останах очарована, мисля и тази година да скоча за  ден или два в зависимост от свободното ми време)

Банско

XIII международен джаз фестивал Банско[/b]
8-13 Август 2011 г.
Вход свободен

Международният джаз фестивал в Банско е най-големият летен музикален форум в България. Огромната популярност, която фестивалът спечели сред специалисти и почитатели по цял свят, го превърна в едно от най-значимите международни културни събития на Балканите.
По традиция в програмата присъстват стилове и групи, представящи почти всички направления в жанра. Вечерните концерти събират многохилядна публика пред откритата сцена в центъра на Банско - площад "Никола Вапцаров". През цялата фестивална седмица джаз звучи и през деня, от различни камерни сцени, разположени в големи курортни комплекси и ресторанти.

(И от този фестивал имам хубави спомени  Smile )

с. Гела, Община Смолян

Международно гайдарско надсвирване - с. Гела[/b]
05-07 август

Това в малко по-традиционен стил, аз лично не съм ходила, но от година-две имам желание, понеже съм чувала много хубави отзиви и мисля, че си заслужава  Smile

Ще добавям още неща като се сетя Cheesygrin Ще се радвам да има повече предложения в темата  Smile

« Последна редакция: Юни 05, 2011, 22:36:12 от syanna » Активен

smehuranka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #17 -: Юли 12, 2011, 11:57:33 »

КАВАРНААААААААААААААААААА

http://www.kaliakrarockfest.com/
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #18 -: Април 20, 2012, 20:38:22 »

1. Военноморски музей Варна - Музеят ще бъде открит в понеделник, 23 април, в 11 ч, така, както са се откривали български пристанища.
click

2. Археологически музей Варна - В Деня на музеите - 18 май, отваря врати и изцяло ремонтираният Археологически музей във Варна.
От 23-ти май в музея ще може да видим Панагюрското злато!
click
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #19 -: Април 23, 2012, 13:35:01 »

1. Военноморски музей Варна - Музеят ще бъде открит в понеделник, 23 април, в 11 ч, така, както са се откривали български пристанища.

Беше невероятно, непременно го посетете! Експозицията е страхотна, голяма, чак ме хвана яд, че не извиках Лъчо да обяснява  Cheesygrin Много емоционално ми стана, защото имаше едва кретащи старци, накичили медалите си и си разказваха разни истории, спомени и лицата им бяха едни такива светнали - цялото им минало беше в този музей.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 23, 2012, 15:28:43 »

Ееех, значи, как забравих! Бях си заплюла да отидем, даже писах и на Лъчо "Да не забравим!".
Откриването струваше ли си? Иначе експозицията, ясно, че ще я посетим Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 23, 2012, 16:41:19 »

Ами да, духовият оркестър беше там, разни униформени (много харесвам мъже в морска униформа! Не в сексуалния смисъл, ами са едни такива....като одухотворени, с красива достолепна стойка) и прерязването на лентата не беше прерязване, а както са се откривали пристанищата - с брадвичка се удря върху едно пънче (Лъчо да не се смее  Cheesygrin), на което е лентата (то е въже всъщност).

И да ви обърна внимание върху нещо, за да проверите и при вас дали ще е така - най-долу има една стаичка, която е нещо като симулация на морско дъно - има един архаичен водолаз и разни съкровища и е тъмно, абе много готино. Та на мен ми се стори, че някак е по-голямо налягането там, почувствах се точно все едно се гмуркам и се чудих дали на мен нещо не ми е наред, или наистина така са го направили. Дори не знам дали е възможно, все пак е отворено, не е барокамера...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #22 -: Април 23, 2012, 16:55:22 »

Лори, ти бая трябва да се гмурнеш, за да усетиш налягане Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 23, 2012, 17:05:48 »

Е много, много, и на 3 метра ми пукат ушите.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #24 -: Април 23, 2012, 18:42:23 »

Е пукат, ама да го усетиш върху тялото...аз съм била досега на 10 най-много и не съм усетила нищо след изравняването. Седях си на дъното като пич. Както и да е, де Kiss
(Бтв другата седмица отивам да се пробвам на 20 Cheesygrin)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: