star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Бал.. рокли ?!
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бал.. рокли ?!  (Прочетена 10470 пъти)
foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« -: Януари 25, 2011, 02:01:02 »

Момичета.. може ли тези от вас, които имат някакви познания по шивачество  Big grin или познават шивачки да ми кажат дали ако си купя готова рокля, после ще може да й се пришие корсет отвътре?? Защото аз наистина си нямам на идея от този занаят...  Blink
Активен

nikolina
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #1 -: Февруари 25, 2011, 22:04:18 »

Ако си с хубава фигура най- добре си намери готова рокля с корсет. Всяко преправяне може да е неудачно. Не бива човек да се разочарова и да си развали празника заради роклята.
Активен
foreveryours
Newbie
*

« Отговор #2 -: Февруари 25, 2011, 23:34:18 »

Вече я поръчах Smile) точно такава е с корсет Smile) Мерси все пак Cheesygrin :*
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #3 -: Декември 29, 2011, 15:25:42 »

Харесахме рокля за изпращането на сестра ми от училище.
http://www.kensol.eu/index.php?cmd=collection_detail&coll_id=585
Нищо не разбирам от моди и тенденции, но много ми харесва и й стои добре. Smile На живо е по-хубава.

Сега остава да измислим/намерим и баш балната рокля, за вечерята. Тя напъва да ходим до Сф, а пък аз се чудя още. Знаете ли някой голям магазин с хубави рокли там, защото не съм наясно, ще съм благодарна, ако препоръчате нещо.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #4 -: Декември 29, 2011, 17:22:04 »

Много я уважавам тази марка, много хубаво рокле Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #5 -: Декември 29, 2011, 18:13:28 »

Ау, роклЕто е просто невероятно. Толкова да обичам такива уж семпли, а пък страшно елегантни дрехи, страхотна е.
Иначе ако ще се силите към София - просто обходете Пиротска, там са концентрирани толкова рокли и магазини, че няма начин да не намерите нещо хубаво и подходящо. Особено предвид, че и в сватбените предлагат бални рокли...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #6 -: Декември 29, 2011, 18:38:09 »

роклята е супер ... Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #7 -: Декември 30, 2011, 00:04:17 »

И аз съм доволна, основната ми цел беше да е симпатична и да не се налага да се подръпва, заради късата пола или бюстието без презрамки, та мисията изпълнена. Днес я купиха.
На тази Пиротска никога нищо не съм харесвала, но май си права, че има много модели и май е добре да се мине оттам поне да попремери и да си хареса модел, не се бях сетила.
Иска ми се по-рано да се ориентира, за да не се блъскаме с другите луди абитуриентки, като наближат баловете. А и като знам колко пари ще изгърмят покрай бала и кандидатстването ми прилошава. За моя бал грам не се вълнувах, даже роклята взех от братовчедка ми, но тя не е така и ще има пълна програма от прически, гримове и нокти, мисля и аз да понамажа от цялата дандания. Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #8 -: Декември 30, 2011, 15:25:31 »

Ох, Пиротска беше много зле 2007ма като аз си търсех рокля.. Аз така и не намерих мечтания модел, прежалих се с една от Рошавата Гарга, просто защото не ми се ходеше и трети път в София, а и беше сравнително евтина. Препоръчвам ви и там да идете. Сестра ми пък две години по-късно си взе много добра рокля от Паола Апси, но пък беше по-скъпа заради марката.. Не знам обаче по настоящем какво е положението в София. Има няколко модни къщи, които започнаха да шият много прилични, оригинални, не-асеновградски модели на сносни цени. Според мен си струва да се разгледат.. Така набързо не мога да ти посоча сайт, но ако не намерите нищо ще се разровя/попитам...

Като чуя бал и се изприщвам, честно... поне да бях отишла на куонь..
Активен

C’est tout!
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #9 -: Декември 31, 2011, 00:18:27 »

Защо не си помисли какво иска,да разгледа в нета,да си избере няколко модела и да отидете до някое ателие да й я ушия? Аз за моя бал знаех какво искам и не исках да харча страшни пари,отидох при шивачка и за двеста и нещо златника се сдобих с желаната рокля.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #10 -: Декември 31, 2011, 03:21:42 »

Ти си знаела какво искаш, тя не знае, затова шивач не е добър вариант май, не знам всъщност. Засега обясненията са, че иска да е бяла, дълга и семпла, а тъй като няма опит с официални роклета, всичко на манекенките в нета й харесва. Ей затова ме е страх, че ако тръгнем да шием ще има ласт минит нерви, че не е това, за което си е мечтала. Razz
Всъщност не ми е някаква драма, просто знам, че сте мацки повечето и най-вероятно знаете, пазарувате и носите рокли от някакви магазини, та затова ей така попитах. Smile А си мисля, че ако я премери в магазин, заспи на нея и ни очарова е най-сигурно.
Но засега ми е ясно, минаваме през Пиротска да мери, преди това разглеждаме сайтове на разни марки и тези, които Мишел каза и се оправяме. Пак се радвам, че попитах, защото аз дори за Пиротска не се бях сетила, камо ли за гаргите и т.н. Семейно благодарим!  Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #11 -: Декември 31, 2011, 03:52:47 »

Аз също не знаех, но като пробвах няколко модела (повечето даже не ми харесаха кой знае колко), разбрах кой цвят е моят и какво искам от тези рокли, и какво да е различно. И ми ушиха рокличка за чудо и приказ за 170 лева всичко, даже с огромен шал. Та хич да не е, нека се поразмърда по магазините, да пробва туй-онуй и може би ще й хрумне нещо. Аз първоначално исках нещо тотално различно като цвят, и като модел не си го представях хич така, но след няколко проби на рокли ми се избистриха нещата. Дано се ориентира и да си намери своята рокля  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #12 -: Декември 31, 2011, 12:48:10 »

Фата, имай предвид, че Паола Апси затвориха бутика си още преди да се преместя тук. Да знаеш, да не го издирваш. Добър магазин за бални рокли, който винаги ми е грабвал окото, има и на кръстовището на "Мадрид" и "Евлоги и Христо Георгиеви" с/у Малък градски театър зад канала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #13 -: Януари 02, 2012, 16:12:49 »

Роклята е много сладка.

Можете да видите в Bridal Fashion, освен сватбени, има и страхотни официални рокли. Моята сватбена беше от там.

Магазини имат два в София - http://www.bridalfashion.bg/index.html, на Оборище и на Васил Левски, в близост до Попа.

Иначе просто обиколете Сердика Център. Няма как да не намерите.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 11, 2012, 14:19:33 »

За всички, търсещи рокли, споделям този линк: http://svetlanastoyanova.blogspot.com/2012/02/corona-arboris-by-sarah-hirsh.html

Така и не намерих сайт на тази дизайнерка Сара Хирш, но има няколко прекрасни модела. А може и снимките просто да са направени добре, не знам...
Активен

C’est tout!
foreveryours
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 11, 2012, 15:09:37 »

Миналата година, когато търсех рокля бях много отчаяна, просто нищо не ми харесваше.. ии реших да отида и аз на Пиротска... влизах във всеки един магазин и нищо и нищо....... накрая влезнах в Палома Фешън.... и една рокля ми грабна окото, премерих я, направо зяпнах Smile не бях предполагала, че такъв модел ще ми стои добре.. и в крайна сметка това си беше моята рокля. Бяха много мили и внимателни, направиха и някои промени, които исках ( като това да ми сложат презрамки, понеже съм със солидна гръдна обиколка и без тях щеше да падне едно дърпане на роклята  Cheesygrin ), дори смениха цвета на камъчетата по самата рокля ) Доволна съм. Ако на някой му е нужно.... Smile ....   http://www.paloma-fashion.com/
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #16 -: Март 11, 2012, 15:23:43 »

И аз наскоро го разглеждах този сайт, има страхотни неща. А има ли я твоята рокля?  Cheesygrin
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #17 -: Март 11, 2012, 16:17:57 »

За всички, търсещи рокли, споделям този линк: http://svetlanastoyanova.blogspot.com/2012/02/corona-arboris-by-sarah-hirsh.html

Така и не намерих сайт на тази дизайнерка Сара Хирш, но има няколко прекрасни модела. А може и снимките просто да са направени добре, не знам...

www.sarahirsch.biz От ЛаМартиния ли се запали?
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #18 -: Март 11, 2012, 16:28:40 »

О, мерси.. те са я били написали с правописна грешка Razz От там, даааа! Много хубави снимки!
Активен

C’est tout!
foreveryours
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 11, 2012, 17:51:33 »

И аз наскоро го разглеждах този сайт, има страхотни неща. А има ли я твоята рокля?  Cheesygrin

Има я....  Cheesygrin 6-та снимка се пада, номера е 99757, че няма как само към нея линк да дам...  Big grin само, че мойта беше черна, с лилави камъни и панделка на дупето  Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: