star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Въпросче за противозачатъчните
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче за противозачатъчните  (Прочетена 18482 пъти)
maggi4ka
Newbie
*
Публикации: 4

« -: Януари 21, 2011, 11:39:28 »

Здравейте. Пускайки търсачката попаднах на този форум и се регистрирах. Надявам се тук някой да ми отговори. Миналият месец 31,12,2010 започнах първата опаковка противозачатъчни. Съответно на 17,01,2011 блистера свърши. Но цикъл все още нямам. След 3 дни трябва да започна следващият блистер. Нормално ли е все още да няма цикъл? Имам близначки на 1г и 7 месеца и в момента немога да си помисля за нова бременност. Надявам се да се изключва този вариант, след като ги пих точно в един и същи час и не съм пропускала нито една таблетка. Ще се радвам някой да ми отговори бързичко, че вече започва да ме тресе параноята. Благодаря ви предварително.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1 -: Януари 21, 2011, 12:15:19 »

Ъх, те не са ли 21 хапчета? Как от 31ви до 17ти или аз нещо не смятам правилно? Какви ОК пиеш и от първия ден на цикъла ли ги започна?
Иначе е нормално да не ти дойде до 3 дни, не се шашкай Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

maggi4ka
Newbie
*

« Отговор #2 -: Януари 21, 2011, 12:27:10 »

Да от ървият ден ги започнах. Сега погледнах календара. На 27-ми съм ги започнала, а не на 31,12 - помня че беше понеделник. И в понеделник на 17,01 ми беше последната таблетка. Дано да нямам повод за шашкане Smile Мерси за бързият отговор, и се извинявам, че съм дала грешно инфо Smile
Активен
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #3 -: Януари 21, 2011, 12:31:42 »

Ако си ги почнала на 27.12. 2010г. (понеделник), то последното хапче трябва да ти е било на 16.01.2011г. (неделя), а не на 17.01.2011г.  Wink
Провери си прак календарчето, на коя дата си ги почнала и кога ти е било последното хапче.  Rolling Eyes

П.С. Объркала съм копчетата...  Kiss
« Последна редакция: Януари 21, 2011, 12:39:11 от black_berry » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #4 -: Януари 21, 2011, 12:34:14 »

Блекбъри, хапчетата са 21, не 30. Ако ги е започнала на 27, трябва последното да е било на 16.01.2011. На мен ми идваше на 4-ти ден от паузата.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #5 -: Януари 21, 2011, 12:41:43 »

На 27-ми съм ги започнала, а не на 31,12 - помня че беше понеделник. И в понеделник на 17,01 ми беше последната таблетка. Smile

Ако е от 27.12 до 17.01 са 22 дни, а както казаха и Утопия и Алексия- хапчетата са 21, та нещо не се вписва...
Иначе трябва да ти дойде, ако си ги пила стриктно и не си пропускала хапче...  Exclamation
Активен

maggi4ka
Newbie
*

« Отговор #6 -: Януари 21, 2011, 13:22:32 »

Оффффф толко съм се филмирала, че ни виждам ни смята. Сега погледнах и календара и блистера. Започнала съм ги във Вторник 28,12 и съм ги свършила в Понеделник на 17,01. И съм сигурна, че не съм пропускала, защото бях навила телефона за напомняния всеки ден. Извинявам се, че толкоз ви обърках, ама наистина съм много филмирана вече. Т.е. днес е 4-ти ден откакто съм ги спряла. Трябва да ги почна наново във Вторник 25,01,2011г. И ми се струва малко оставащото време, а все още няма никакви симптоми за цикъл. Трябва ли да очаквам такива?
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #7 -: Януари 21, 2011, 13:58:51 »

Може да ти дойде във всеки един от седемте дни на 7-дневната пауза, в т.ч. и на седмия... Не се притеснявай, още повече, че си била стриктна в приема им.
Активен

maggi4ka
Newbie
*

« Отговор #8 -: Януари 21, 2011, 14:09:00 »

Мерси за уточнението. Наистина ми е много свит стомаха. Малките госпожици ги чаках цели 6 години и минах през вратите на ада за да ги имам, а сега се моля да нямам + тест. какфонията е пълна, но не му е времето сега. Просто знам, че няма да справя. Дано по - скоро да ми дойде, та да отдъхна малко.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #9 -: Януари 21, 2011, 14:15:57 »

На мен ми се струва вероятно и да ти пропусне дори или твърде да се забави под формата на маркиращо кървене при следващата опаковка дори. По принцип не би трябвало да има грешка, щом си била стриктна, честно казано единственото, което ти остава като успокоение, наистина да си направиш тест след почивката.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #10 -: Октомври 24, 2011, 22:03:46 »

Има ли някой, който пие YAZZ? Имам кратък въпрос...
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #11 -: Октомври 24, 2011, 22:23:24 »

Аз съм пила Джаз, кажи какво те мъчи Smile
Активен

Моето име е Любов.
michelle
Newbie
*

« Отговор #12 -: Октомври 24, 2011, 22:41:11 »

Ох, амиии пия ги от Май месец и още в началото бях забелязала по-дълга с няколко дни менструация от обичайното за мен, но сметнах, че е нормално, моята по принцип си е къса.. Само дето последните два месеца е ужасно. Имам интензивен цикъл около 6 дни, след което почва цяла седмица едно слабо гадно кафяво течение.. Спира в един момент, но не мисля, че е нормално. Писах мейл на гинеколога си, ама едва ли ще го види скоро, а съм на преглед при него чак края на декември.
При тебе имаше ли нещо подобно? Взимам си хапчетата редовно, не пропускам и т.н. Не знам на какво може да се дължи.
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #13 -: Октомври 24, 2011, 22:52:09 »

Аз ги смених точно по този повод, защото се точех по 4 дена със зацапване след 6 дневен мензис. Моят гинеколог ми обясни, че явно дозата ми е ниска. Тогава доколкото си спомням правих почивка и след това се чухме с него. Той въпреки това си държеше да пия мега ниско дозирани хапчета и ми препоръча да опитам с Линдинет 20 преди да мина на Ясмин например. И "о, чудо"- 5 дни плюс зацапването.

Сега съм си бомба, ама тогава ми беше живо мъчение.
Активен

Моето име е Любов.
michelle
Newbie
*

« Отговор #14 -: Октомври 24, 2011, 22:58:57 »

Уф, хем ми стана по-спокойно, че и при теб е било същото, хем се ядосах - имам тази и още една незапочната опаковка... чудя се дали да не ги спра изобщо, защото и без тва ги пия заради глупост.. Не ми се ще да минавам на по-високо дозирани..
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #15 -: Октомври 24, 2011, 23:05:34 »

Ами ако не ги ползваш по предназначение ги спри според мен. Ако ги ползващ изпий и другата и виж твоя лекар какво ще те посъвества. Линдинет не са по-високо дозирани, но единия хормон е различен, може да ти даде подобна идея на моя.

Аз сега уча патофизиология и по-точно тромбоза и буквално откачих след прочитането на един абзац за тромбозата и ОК. Гини ме успокои, че до 6 курс ще си сложа много диагнози и уж ми мина, ама днеска по обща патология взех да чета тромбоза и пак съм в амок Lol
Активен

Моето име е Любов.
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #16 -: Октомври 25, 2011, 00:36:23 »

Аз бях на Valette половин година и посредата ми спря цикълът в 7дневната пауза,вместо това се появяваше кафеникаво течение докато си пиех хапчетата. Проклетийка.

Аз сега уча патофизиология и по-точно тромбоза и буквално откачих след прочитането на един абзац за тромбозата и ОК. Гини ме успокои, че до 6 курс ще си сложа много диагнози и уж ми мина, ама днеска по обща патология взех да чета тромбоза и пак съм в амок Lol

Lol!  Lol Chill out!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

michelle
Newbie
*

« Отговор #17 -: Октомври 25, 2011, 01:18:58 »

Хаха, Хепи, то аз дето не съм учила медицина, си слагам нон стоп диагнози, като се ровя из медицински четива, пък какво оставало за теб..

Ами ще ги пия докато не свърша и последната опаковка, а и то горе долу тогава ще се видя с гинеколога си.. Той честно казано не знае, че ги започнах. Бяхме говорили последно във връзка с дребнокистозния ми яйчник, че не е наложително, но ако аз желая да започна ОК, то нека бъдат Джаз. И аз няколко месеца по-късно реших, най-вече заради тъпата суета, да ги започна.. Не исках пъпчив гръб и това лято.. Свършиха си работата прекрасно в тва отношение и няма как да излъжа, че ме е страх да ги спра в момента Unsure Пуста кокоша природа... (макар че предния път като ми бяха избили многото пъпки си беше с натрупване - две години ОК (Белара и Ясминел) без никаква пауза, спешно хапче месец след като ги спрях и огромен стрес.. Тоя път може и да ми се размине с мощното погрозняване..)
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #18 -: Октомври 25, 2011, 13:57:33 »

Да ти препиша абзаца и може да те излекуваме от суетата  Lol
Активен

Моето име е Любов.
michelle
Newbie
*

« Отговор #19 -: Октомври 25, 2011, 15:49:02 »

хахах, недей, да не се разболея от нещо по-труднолечимо тогава Smile
Активен

C’est tout!
cristall
Newbie
*
Публикации: 2440

« Отговор #20 -: Февруари 08, 2012, 22:12:09 »

Здравейте, момичета! Мъчи ме един проблем относно спирането на Жанин след почти 3-годишно ползване. Спрях го и първият ми цикъл след спирането се появи на 36-тия ден. След това на 28-мия (нормално кръвотечение) и сега третия път ми "дойде" още на 21-вия ден, ако изобщо може да става дума за кървене, тъй като става дума за по-скоро зацапващо такова(много слабо), но пък продължи около 9 дни (а обикновено ми е по 5,макс. 6 дни. Струва ми се, че усещам и някакъв дискомфорт в яйчниците, не е силна болка, просто ги усещам странно. Сега си чакам и следващият ми цикъл да ме "изненада" с нещо ново... Имам час за гинеколог, но е чак след 3 седмици.
Струва ли ви се нормално след спиране на Жанин да се случват такива аномалии, и то чак на 3-тия месец от спирането?
Посъветвайте ме нещо, момичета! Изкажете някакво мнение...пък то ще се види явно при посещението ми при гинеколожката.

П.С Иска ми се отново да започна хапчетата, но с тези аномалии не смея...ще чакам, за да вида първо каква е причината.
Целувкии!
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Февруари 08, 2012, 22:30:04 »

Спокойно, нормално е да минат няколко месеца преди да се регулират нещата, а и имаш час за лекар, ще се види ако нещо не е наред. Rolling Eyes
Липсваше Kiss
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #22 -: Февруари 08, 2012, 22:55:37 »

Ей, аз съм вече на твоя територия, да знаеш като се прибираш Smile

Аз когато спрях Жанин преди години, нямах странични реакции никакви. За справка само.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #23 -: Февруари 08, 2012, 23:02:10 »

Кристъл, няма смисъл да изказваме предположения, много е индивидуално. Бих могла да те шашна, като ти кажа, че на мен след спиране на Жанин ми се отключи поликистозата, а всъщност нищо да ти няма, а може и да те успокояваме, че е нормално, а гинекологът все пак да открие нещо. Ако преди това не си имала никакви проблеми с цикъла, с хормони или нещо такова, най-вероятно е просто някакъв период на регулация.
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 08, 2012, 23:02:54 »

Уффф, значи пак проблемации вероятно...

П.С Утт, и вие на мееен  Kiss

Галгал, аз се притеснявам и срамувам вече, преди сто години бях обещала! Искам да ви видя! :* за малчо сигурно ще е студено още...имам ти телефона, очаквай до няколко седмици! Kiss
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #25 -: Февруари 09, 2012, 02:22:51 »

Кристъл, на мен точно на 3тия месец след спирането на ОК ми започнаха проблемите и с нередовен цикъл известно време, и с ужасни пъпки и омазняване на кожата и косата. Според мен е нормално, не се шашкай все още!!! За протокола - 2 години без прекъсване Белара и Ясмин.
Активен

C’est tout!
cristall
Newbie
*

« Отговор #26 -: Февруари 10, 2012, 01:10:55 »

Добрее, значи все пак не съм чудо на природата Smile)) Има надежда  Cheesygrin
Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #27 -: Февруари 11, 2012, 15:03:48 »

Кристалче, сякаш си прочетох цикличния дневник, същата работа бях. Не се шашкай. Не си измисляй страхове. Диагнозите го остави на лекарите, ако изобщо имат такива. Smile

И ако си още в Бизнес парка, може да свиркаш за кафенца в Онда Smile
Активен

cristall
Newbie
*

« Отговор #28 -: Февруари 11, 2012, 17:42:50 »

Благодаря за успокоението, което ми нанасяте  Cheesygrin Дано се окаже нещо почти нормално!

Хрис, там съм още, ще ти пусна ЛС, само да го измисля кой ден, защото тичам от там до УНСС и обратно в много странни времеви граници  Smile Kiss
Активен
ladyyy
Newbie
*
Публикации: 213

« Отговор #29 -: Август 03, 2012, 14:38:02 »

Здравейте момичета.Пиша ви с едно въпросче  Rolling Eyes
1 година пих противозачатъчни Линдинет.Миналия месец ги спрях беше ми последната опаковка и реших да си направя почивка.След 21 ден след спирането имах зацапващо кафяво течение което продължи 2-3 дни,но не и ясна кръв както при менструация.
Сега 10 дни след това кафяво,имам малко розово зацапване,пак без кръв като при менструация.
Нормално ли е след спиране на хапчетата?И кога да очаквам менструацията ми да се нормализира...месец два след спирането или ?
Активен

Сърцето има доводи, които разумът не познава.
ladyyy
Newbie
*
Публикации: 213

« Отговор #30 -: Август 09, 2012, 00:23:06 »

Nqma nujda da mi otgovarqte,az veche se konsultirah s ginekolog  Wink
Активен

Сърцето има доводи, които разумът не познава.
michelle
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 04, 2013, 22:58:26 »

Момичета, имам сравнително спешен въпрос и ще се радвам да чуя мнението ви! Реших да започна отново ОК, консултирах се с гинеколог и т.н. Хапчетата са купени и чакам да ми дойде. Трябваше това да стане на 02.03, но ми закъснява. Днес ми се появи мнооооого леко и едвам забележимо кафеникаво течение при забърсване и предполагам, че ще се усили до утре. Да пия ли тази вечер първото хапче или да изчакам да стане осезаем цикълът ми?
Активен

C’est tout!
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #32 -: Март 04, 2013, 23:23:14 »

Според мен изчакай да тръгне силно.
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #33 -: Март 04, 2013, 23:33:49 »

Мхм, супер неясен ми е моментът с "първия ден", в който трябва да се започнат. Преди години започнах ОК заради липса на цикъл и не съм имала подобна дилема, хъх..
Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Март 04, 2013, 23:38:49 »

Мишел, не го пий. Първото хапче е с "истинския цикъл", дните на зацапване не се броят, пила съм доста време и съм го чела това, не се притеснявай Smile
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #35 -: Март 04, 2013, 23:55:44 »

Супер, мерси много!!! Kiss Kiss Kiss Ще чакам да стане силен, тогава.. Понеже аз винаги имам минимум 12 часа зацапващо течение и ми стана странно кое се счита за начало на цикъла, в моята листовка (Белара) нищо не пишеше..
Активен

C’est tout!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Март 05, 2013, 00:08:14 »

А по въпроса за ОК иначе, на мен ми изписаха седмица преди да ми дойде да почна да пия по 2 хапчета на ден за отлагане, т.е. реално ще ми закъснее повече от 2 седмици така. Гадост.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #37 -: Март 05, 2013, 00:10:25 »

Първият ден е на нормалното течение. Зацапването не се брои. Аз имам зацапване винаги и никога не влизало в подобни сметки Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #38 -: Март 05, 2013, 00:19:09 »

Аз пък никога нямам зацапващо или поне не съм забелязала. Тръгва си като влака от Чирпан,бавно и умерено. Но пък сега с тоя имплант си кръввам достойно. А не очаквах по принцип,моя организъм винаги предлага най-доброто на пазара при такива случаи . Четох за някакви хапове,дето намалят кървенето,навремето съм пила Метергин,ама не знам доколко са подходящи за моя случай. А не ми се ще да кървя още месец,егати и контрацепцията .
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 05, 2013, 22:37:37 »

Много, много ви благодаря за навременните отговори вчера! Изпих си хапчето тая сутрин като се събудих, имах си вече нормален цикъл. (аз се бях изнервила и дали изобщо ще ми дойде, ама това е друг въпрос Razz)

Хаха Але, какъв ти бавен влак.. При мен след зацапващото е като конкорд два дни, после заслабва и 3-4 дни се лендзи и само ме нервира... А тва кървене от импланта нормално ли го дават? Вземи се консултирай..

Като съм отворила вагинална тема, да си споделя - сдобих се с първите гъбички през живота си. Сега вече знам що е то гъбично течение и разбирам колко смешна съм била преди, когато съм подозирала огъбване и съм тичала на гинеколог. Ужасно е. Старателно си събирам всички гащи и или ще ги изхвърля, или ще ги пера на 90 градуса и каквото не се е разпаднало ще бъде гладено.. Изписаха ми KadeFungin 3 (крем и 3 свещички), стандартно е, до колкото разбирам. Ще започна курса след като ми свърши цикълът. Допълнително си взех свещички с млечна киселина за балансиране на флората след лекарството. Като причини подозирам стрес и един лубрикант, дето вече е в коша Unsure. Дано не започнат често да се появяват..
Активен

C’est tout!
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #40 -: Юни 16, 2014, 18:58:19 »

Скъпи дами, от половин година съм на трифазни ОК и тъй като след два месеца ще пътувам на моренце, ми се иска да не ми идва точно тогава, както е в момента по схемата. По принцип нямам проблем да съм с тампони на плажа, но ще ходим на палатки в нищото и няма да е въобще приятно. За да си изместя цикъла обаче, трябва да ги пия три месеца без прекъсване, което не съм правила досега. В листовката не намерих да пише по темата. Чуденката ми е дали може да ми навреди някак такъв прием, освен да получа зацапващо ?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: