star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Ангел сан ще си има малко ангелче...
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ангел сан ще си има малко ангелче...  (Прочетена 122446 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7103

« Отговор #725 -: Юли 04, 2019, 15:34:38 »

Страхотно, честит женски пол :Д
Аз бих пила парацетамол по-скоро, когато е зле положението, и ясно много течности и сянка.

3.5 литра изпих вчера и ме спука главата, ходих 65 пъти до 🚻 :/
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6371

Усмивка

« Отговор #726 -: Юли 07, 2019, 08:45:43 »

Кръвното ти как е?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #727 -: Юли 07, 2019, 21:32:07 »

Кръвното ти как е?

Чудесно, 95/60, както си е по принцип.
Бях при моят лекар хомеопат и ми изписа нещо. От четвъртък вечер (след вторият прием) не ме е боляла повече главата. Съвпадение, а ;)
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #728 -: Ноември 19, 2019, 19:14:46 »

много мина, малко остана Smile Минавам да се оплача, че ме мъчат ужасно две неща - постоянното пишкане (вече не излизам за повече от 30 мин, ако нямам тоалетна по път  Rolling Eyes) и киселините ... Напоследък почти нищо не мога да хапна без да ми се подпали хранопровода, вземам и хапчета, когато положението е много тежко. Избягвам почти всички храни и живея на препечени филии с кашкавал и капучино - двете неща, които доказано ми понасят Rolling Eyes
От началото на месеца не ходя на работа, но работя вкъщи и може да се каже, че съм с постоянна заетост. ... Само дето си спестявам вечерните смени до 22 ч и уикендите почивам !!! Това не е било от три и половина години, да почивам два дни подред и то събота и неделя  .. все още свиквам с това Lol Сутрин водя детето на училище, вечер го вземам, отново ми се струва много малко времето, прекарано с нея  Rolling Eyes
Много ми се иска за коледните празници да се приберем, но ми се струва, че няма да ми се рискува с пътуване. Тази седмица ще се обадя на лекарката, която съм избрала за раждането и ще видим какво ще ме посъветва тя. На татко му откриха автоимунно заболяване, което е с кофти прогноза и искам да съм повече около нашите, та за това съм в раздвоение кое ми е по-важно.
И така, шубето от раждането е голямо и гледам да не мисля много по темата ... Бебето е добре, много се движи и ми се струва да е още по-шугаво от Аника  Lol Тя пък от своя страна изобщо не се вълнува и категорично каза, че нямало да си играе с нея докато не стане поне на 2 години  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9273

« Отговор #729 -: Ноември 22, 2019, 18:37:55 »

хаха, умно дете е Аника, наистина преди 2г за каква игра говорим...
и Борис не се вълнуваше особено, той и сега не се, нещо там мяучи на пода и тва е  Lol
Но имайте едно наум с първите седмици вкъщи, при нас си го изживя тежко, противно на очакванията ми (иначе е доста емоционално зрял за възрастта си).

За пътуването не знам  какво да те посъветвам, аз пътувах на море в 8ми месец, но беше лято и магистрала. Както го усетиш. Кога е терминът всъщност?

Има един пътуващ форумен слинг, ще ти пиша отделно, май е твой ред да го получиш  Cheesygrin Аз карам на раница и количка.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #730 -: Ноември 23, 2019, 08:50:49 »

15 януари е терминът.
За слинга ме заинтригува, пиши подробности.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1023

« Отговор #731 -: Януари 09, 2020, 09:03:52 »

Ангелче, честита принцеса.  Wub Да сте здрави и много щастливи Smile

Чакаме те с разказче  Kiss

И разказче как е Аника с бебка Smile И тя помогна ли за красивото име?
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #732 -: Януари 11, 2020, 12:09:39 »

Благодаря, днес ни изписват и вкъщи на спокойствие ще разкажа... Много емоции, трудно ще ми е да ги пресъздам... И много хора, на които съм благодарна...
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #733 -: Януари 11, 2020, 21:49:05 »

ето ни, вече вкъщи, много добре Smile Бебка е много сладка и страшно прилича на кака си за сега - и по физиономия, и по поведение .. Ако е така и за напред никак няма да ни е лесно  Lol

За раждането - след като изкарах супер спокойна бременност без особени проблеми очаквах и фоналът да е такъв. Оказа се обаче, че още от преди нова година ми започнаха регулярни безболезнени контракции, които са си вършли работата, защото на 05.01 ме прегледаха и се оказа, че си имам 4 см разкритие, което не съм усетила. Разбрахме се с лекарката ми да изчакаме до сряда и ако не тръгне само - да му помогнем. В сряда отидох и тя ме прати на тонове, защото и казах, че нямам оплаквания и контракции все още. Каза ми, че ако тоновете са наред ще ме изпрати вкъщи да си го чакаме. После обаче като погледна резултата ми каза, че е 50/50 и ми предлага да остана за раждане. Аз вече се бях настроила да се прибирам и много се панирах. Приеха ме, минах всички процедури и ме качиха в родилното - като влязох в залата изтръпнах .. и се обърнах да си ходя  Lol Нали разбирате - уж отивам да раждам нормално, а физически не усещам нищо и не мога да си представя как ще стане ... Намерих си лекарката и и казах, че не съм много сигурна .... Тя разбира се се ядоса и каза, че няма да ме спира, ако съм решила да си ходя, но нали съм наясно, че все пак ще дойде момента да родя  Lol Супер объркана се почувствах, но после се замислих за всички хора, които се ангажираха с мен половин ден вече и реших, че ще се оставя в нейните ръце. Заведоха ме пак в залата, сложиха ми система и катетър за упойка, да е готов ... Запознах се с акушерката, която щеше да изражда и тя се грижи за мен през цялото време заедно с лекарката ми. През това време дойде съфорумката ни, с която се почувствах доста по-спокойна, поговорихме си ... После се появи и друга лекарка, която познавам и ми стана по-леко. Всъщност в 13 ч ми пуснаха системата, към 14:15 започнах да усещам контракции. Бяха ми казали да се разхождам из коридора - там имах компания още едно момиче, ходещо като мен, пих вода, говорих по телефона .. и чаках нещо да се случи. Имаше посещение от група бременни с мъжете им, на които показваха отделението - бяха изумени като ни видяха да се хилим в коридора със съседката по зала  Lol И така лека полека започнаха да се засилват контракциите и макар да им казах, че мога да издържа още, на 6 см ми сложиха от упойкта. Съответно трябваше да легна за тонове, съседката ми също я привикаха, така че свърши купона в коридора  Lol През това време чувах други две момичета да крещят на всяка контракция и се чудех защо аз не викам толкова много  Rolling Eyes За един час под упойка се оказа, че съм стигнала 10 см и изчакаха да ме пусне действието, за да усетя напъните и да родя. Ето тук вече, за този половин час, мога да кажа, че разбрах с пълна сила какво е да родиш  Lol Предвид предишното ми раждане със спинална упойка, това си беше като за първи път. Адски болеше, като се сетя как стисках дръжките на стола и изтръпвам. Само като усетех новата контракция и си мислех - стига толкова, не мога повече  Rolling Eyes Но явно можах ... Започнах да усещам напъните и ме накараха да бутам - първите два пъти неуспешно, защото не знаех как точно да напъвам и въздухът ми излизаше през носа ... Лекарката ми каза, че ако продължавам така ще ми стисне носа и освен това съм лашкала бебето напред-назад - подавала му се косата и после се скривало  Lol Изплаших се явно и на следващият напън я изкарах  Lol Само усетих как се плъзна и всичката болка приключи за секунда - точно в 17:00. Пляснаха ми я на корема, да си я гледам докато оправят пъпната връв. Една мъничка, сива, лигава .... И в същото време толкова голямо истинско човече, което излезе от мен  Wub Wub Wub Влюбих се на секундата в нея, невероятно усещане. След това трябваше да се справя с плацентата, за която не знам защо никой не казва - ама беше още по-гадно от самото раждане  Razz През това време мериха бебка и само питах всичко ли е наред. Мен ме видя моята докторка - имам 3 вътрешни шева и то заради предишното некадърно зашиване както разбрах в последтвие, но не ми се коментира ... Сложиха ми яка упойка за шиенето, така че нищо не разбрах. През това време всички лекари и акушерки бяха в залата при нас и си говореха толкова забавно, че ми стана още по-спокойно. После съседката ми сподели, че моята лекарка и се плезила докато си мила ръцете, но нея вече много я боляло и не и било до закачки  Lol Lol Lol И така, след като ме оправиха ми дадоха бебка да си я гушкам и да суче, а те отидоха при другото момиче, което започна да ражда ... Седяхме с Ида два часа гушнти и после ме отведоха в стаята - за мой късмет имаше свободна единична стая. Бебето ми го донесоха от 22 до 23 за хранене и после сутринта в 6. Първата нощ разбира се не спах - от емоции, от болка, от упойката вероятно, защото усещах къде е бил маркуча в гърба ми ... Но на следващият ден с бебето дремнахме два часа по обяд и след като се изкъпах вече се чувствах нов човек. ....
С кърменето този път сякаш по-бавно стават нещата, но ще се получи. Тя се роди 3380, а днес я изписаха 3100, но аз упорито не и давах от млякото, за да се борим заедно ... Днес ми потече и моето и се надявам нещата да се нормализират. Сега изкарва два и половина спокойни часа между храненето, което за новородено ми се струва добре. Приключвам, защото се събуди, а искам да я изкъпя преди да яде, а почва да става много сърдита  Lol Lol Lol
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1023

« Отговор #734 -: Януари 12, 2020, 09:39:59 »

Wub Ангелче, браво на теб. Много се радвам, че всичко е минало добре.

Така, както си описала нещата, мисля, че всичко се случило по най-добрия възможен начин  Kiss А кърменето мисля, че също си е започнало супер нормално, и браво, че са ти я дали веднага. Аз нали заради моята приятелка изгледах всички клипчета на Ася в интернет и се чувствам много компетентна Cheesygrin

И много се радвам, че си била с нашата съфорумка. Доста ви завиждам на момичетата от София, защото сте близо до такива хубави хора Smile

Пиши за името, много ми е интересно. А пък в началото като каза, че прилича на кака си, мислех, че изречението ще свърши, че ви е много лесно и приятно, малко неочакван край имаше Cheesygrin
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9273

« Отговор #735 -: Януари 13, 2020, 11:45:06 »

Много ми напомня на моето раждане- уж с упойка, а накрая зверски болки, повече от първото...Но сравнително бърз финал Smile
Токуда или Шейново? Че май там има съфорумки :Д
С кърменето добре правиш, още 2 седмици ще е зор, но поне при мен от третата всичко влезе в релси.. но си беше драма в началото. Мечтаех за 3 месеца, после за 6, сега като сме почти на 6 предполагам, че над годинка ще дойде...
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #736 -: Януари 13, 2020, 11:57:12 »

Шейново  Cheesygrin кърменето си тръгна добре вече,нямам притеснения
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17649

A believer

« Отговор #737 -: Януари 14, 2020, 18:50:44 »

Браво, кърменето ми беше страшен зор 2 седмици, супер, че е потръгнало Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 545

« Отговор #738 -: Януари 15, 2020, 15:22:17 »

Честито бебче!  Kiss Kiss Kiss Да е здрава, щастлива и забавна като кака си  Big grin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #739 -: Февруари 12, 2020, 21:01:11 »

Да се похваля каква майка кърмачка съм, за 30 дни е качила 1330 грама... Казаха ми да спра да я храня на поискване 😂
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #740 -: Февруари 14, 2020, 09:43:37 »

Що пък да спираш, ама че глупост, идеално си е детето
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #741 -: Юни 02, 2020, 15:48:26 »

Леле, тоя форум съвсем умря  Sad
Тъй като си го ползвам за опресняване на спомени ще си запиша, че днес реших да я пробвам с картоф. От известно време много внимателно ни гледа като ядем и мляска, дърпа покривката.. Обаче картофа я ужаси, явно очакваше друго 🙄. Чудя се да опитам ли утре пак или да изчакам още. Буди ме по два, три пъти нощем и ми се иска да поема и друга храна вече. Иначе е идеална с килограмите, на 4м беше 6600. И е 65см - Аника беше толкова на 7м 🤣
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #742 -: Юни 02, 2020, 17:19:42 »

Аз не бих захранвала толкова малко бебе, но пък картофът е гаден така или иначе. Ако ти се занимава, действай, но е мъничка още, а бърза работа нямаш. Ае, почивай си, докато можеш още Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #743 -: Юни 02, 2020, 19:13:35 »

Е, малко, други ден прави пет месеца. Аника я за храних на 5 и една седмица с голям успех. Реших да пробвам, но тя иска само да суче, виси минимум по 30 мин на хранене и час и половина преди вечерното спане, а аз от два месеца съм със счупен гръб и Не ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ 😂
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #744 -: Юни 02, 2020, 21:39:18 »

Счупен гръб?!
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #745 -: Юни 02, 2020, 22:47:03 »

Счупих прешлен. Много боли и покрай бебето и градината няма как да се отпуска. Доктора каза да лежа две седмици и да се пазя и да не вдигам тежко три месеца, но той не ме познава, още на вторият ден изчистих къщата. Както и да е, просто това непрестанно кърмене ме изтормозва, а легнала не мога.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #746 -: Юни 02, 2020, 22:51:15 »

Е браво, чистила къщата, втф, пази се, тоя гръб ти е за цял живот.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1460

« Отговор #747 -: Юни 22, 2020, 00:49:39 »

Ангел, кой прешлен? Счупен или пукнат?
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #748 -: Юни 25, 2020, 12:46:46 »

Трети лумбален. Счупено беше външното тяло.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #749 -: Юни 27, 2020, 13:22:35 »

А как успя? Падна ли?
Активен

Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: