star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 151 152 [153] 154   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 372587 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #3800 -: Февруари 05, 2019, 20:47:20 »

Аз нали бях се впрегнала една баба като ми говореше на детето, че майка му го била разболяла нарочно...
Ай стига глупости.
Не знам просто как издържаш... Боян е с температура от три дена, не яде, само на Панадол и Нурофен го кара. Днес го оставих майка ми да го гледа. Но го чух как плаче по телефона и хукнах. Ревах вкъщи с него. Толкова ме напрягат всичките боледувания, треперения... идва ми да си прережа вените понякога, честно.
Та наистина не знам как издържаш. Т.е. знам, де. Майки сме, бутаме напред постоянно. Но само ние си знаем какво ни е. Силно те прегръщам! Знам, че не е утеха да ти го казвам, но герой си в очите ми!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9240

« Отговор #3801 -: Февруари 07, 2019, 11:49:13 »

Корни, ти аугментин започна ли? Кашляш ли още?

А да отговоря на това...
Започнах го вчера...и спах като заклана, едвам станах, дано не е така 7 дена. И не значи нищо за бебето...

А сутринта повърнах, но го бях приела преди 10 часа и мисля, че е ок.
Идва въпросът обаче ако повърна до час след прием какво да правя....
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8614

« Отговор #3802 -: Февруари 07, 2019, 12:49:15 »

За час би трябвало да се е абсорбирал... Знам ли. Ели да каже. Но едва ли си спала от него. Дано убие бактериите  Kiss

Димитър е със стоматит. Не смея да кажа, но поне температура няма. И е на адската схема - 7 дни Изопринозин,  3 дни почива и така поне три курса Изопринозин. Освен това бутам вит ц, бъз. На Диляна и фариностим и бутам, той може до 20 дни да се приема превантивно да не лепи вируси уж в устната кухина. Мъжът и той кара нещо гърлено, живее с маска, спи в детската. Яде на терасата и пие кафе в кенефа  Cheesygrin Но днес видях, че и той има афта в гърлото, та дано поне това да е рефлексът и върху Митко. Да не е нещо по-лошо.
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 12:54:31 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3803 -: Март 29, 2019, 10:25:54 »

Въпросче...досега малкият не ми е повръщал и съм боса по тази тема.
Нощес се събуди с плач, малко след това повърна обилно. След около час пак.

После някакви лиги (вероятно няма какво да повръща, не знам), или просто плюе.

Отиде да ака, ама не можа. Боли го корем много.

Сега го отпусна и нападна едни солети (по малко давам уж). Но пак се превива и примънква о ткорема от време на време.

Пи вода, сега на мъжа пробутаха някакви супер скъпи неща от аптеката- Омнибиотик Панда и Рехидрато. Та блъснах и от тях.
Няма да се дехидратира според мен, не повръща постоянно...

Но се чудя- дали е вирус, или хранително? При какви условия се води на лекар- личната има ли какво да направи, или само да предпише лекарства?
Нещо друго за повръщане да давам ли?

И ако някой има опит с тази Омнио Панда- пише, че е за бременни и бебета, за имунитет и да не развият алергии...няква глупост сиг, ама струва 70 лв и се чудя дали да не пия от време на време.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3804 -: Март 29, 2019, 12:12:40 »

Най-простото за подобен вирус е натриев цитрат сашета, струва стинки, пробиотик и нещо за рехидратиране - хидрин алфа или хидрасек, пак е стинки някакви. Следиш да не спира приема на течности, да не дрище вода, да ме повеъща след всяка хапка. Вкарваш и диета - без мазни меса, млечни, цитруси, най-добре ориз, картофи к моркови. Аз спирам и глутеновите, че мн раздуват и създават дискомфорт.
Това с хранителното не го разбирам. Така или иначе, за да повръща, значи нещо вирусно, в най-лошия случай бактериално, е попаднало в организма. Т.е. може и ит храната да е. Това си е естествена реакция на организма да изкара дразнението. Може да е еднократно, за ден, за 2-3, но ако се усложни и продължи безконтролно да повръща, бих търсила лекар. Но дори и вирус да е, се действа симптоматично, с диета и в най-лошия случай система.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3805 -: Март 29, 2019, 12:19:30 »

Мерси Пупс. Аз хидратин имам, пратих мъжа за натриев цитрат и пробиотик, но той се върна с ония неща за 100 кинта Lol като състав са сходни.
Под хранително имам предвид да е ял нещо развалено, например вчера набива много снежанка, но да, лечението е еднакво. Разликата е, че в единия случай мога и аз да ср заразя... не че повръщането ще е нещо ково за мен тия месеци :Д
Тук ли да се оплача и че си сецнах кръста... вдигнах тежко от глупост, но бебка си е ок. Аз обаче ходя като 100 годишна баба, подпирам се на болното си дете, абе забава :Д
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13813

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3806 -: Март 29, 2019, 12:26:45 »

Ако някой вкъщи се подкара със стомашни неразположения, раздавам пробиотик на всички Smile Не пречи да се почерпиш, ако го лепнеш, ще го изкараш по-леко, а може и да ти се размине.
Някой масаж за бременни не можеш ли да си намериш. Със сигурност ще облекчи неразположението Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3807 -: Май 15, 2019, 09:57:00 »

Не знам дали някой ще ме отрази тук, ама да пробвам...странно ми е с дребни въпроси вув фейса.

Понеже наското се похвалих колко леко ми боледува малкият и го тресна ужасен вирус.Трети ден постоянно Т с втрисане, жален е, а тази нощ не спря да кашля. Това ми е и въпросът- нещо за суха кашлица? Вчера започнах Джуниър ангин сироп, ама явно не действа. Чудя се да сменям или даму дам още ден-два шанс? Тъпото е, че макс по 2 пъти на ден пише да се дава...то нищо не е.
Иначе давам тонзилотрен и джуниър ангин близалки и таблетки + имуностимулант мечета с бъз и много чай.

Обичайно сме на Гринтус, но този път всичко почна от болки в гърлото при преглъщане, затова прецених да пробвам с този сироп. Налепи няма, макар че много ми прилича на ангина-  зачервено от двете страни, болка като преглъща, липса на апетит и температура. Но щом мина към кашлица, май си е вирус...

Иначе днес е трети ден, Т е по/ниска и нощес я свалил сам (баща му каза, аз бях труп и спах по едно време въпреки кашлицата). Мислех да ходим на лекар ,ама май ще изчакам до утре, хич не ми се ще бременна и болна да лепна и друг вирус (и без това ме е страх да не вдигна неговата Т, че е гадна).
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1758

« Отговор #3808 -: Май 15, 2019, 10:31:08 »

Аз бих завела на лекар, за да знам какво да я правя тази кашлица - да подтискам или да стимулирам. Докато ида може би бих бутнала Тусавит. Бързо оздравяване и дано не го лепнеш!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3809 -: Май 15, 2019, 11:41:23 »

То такава суха кашлица по цяла нощ и през деня не виждам как да я стимулирам повече  Cheesygrin По-скоро над дразненето в гърлото трябва да се наблегне, ама поне нощем ми се иска нещо потискащо, че да спим...
Аз го лепнах отдавна, но не знам дали е същото, защото го карам малко по-различно. Явно е някакъв мит това със засиления имунитет по време на бременност, досега не ме е подминал нито един вирус, а нормално съм доста здрава и трудно прихващам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17614

A believer

« Отговор #3810 -: Май 15, 2019, 11:56:09 »

Естествено, че е мит засиленият имунитет, точно обратното е, организмът е с потиснат имунитет, за да не отхвърли плода.

За сухата кашлица на мен ми звучи като ларингит това. Бих пръскала задължително нещо за гърло, примерно Тантум Верде и някакви успокояващи близалки, но го заведи на лекар, защото ми мирише на Пулмикорт работата или на АБ за ангината. Иначе има един сироп Бейби дрил, розов, уж създава филм на гърлото и успокоява сухата кашлица, също мн влажен въздух помага, инхалации с ФР. На лекар го води с маска - и за него, и за теб, аз и небременна така правя.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3811 -: Май 15, 2019, 12:53:17 »

Ми аз с маска ходих бременна предния път и пак лепнах (точно ден след това, а бях за документи само, та съм почти сигурна, че е от чакането). Така чеее и маската не е спасение. А той да издържи маска с часове никакъв шанс.
По-скоро за детската клиника си мисля, че да не чакаме при ЛЛ...

добре, че ме подсети и за физ.разтвор инхалации, бях изключила за тях.Пръскането е добра идея, ама ми е трудно да му извадя езика и всичко отива на него (поне предния път).
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2739

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3812 -: Май 15, 2019, 14:15:25 »

От моя опит. Ако е само сополи, обикновено е безобидно. Ако е било сополи и кашлица - пак, стига да не узрее нещо в дробчетата, минава леко. Обаче в гърлото ли е, еле с температура, камо ли вече с кашлица, независимо суха или директно влажна, задължително се усложнява, наслагват се 200 симптома, накрая някой отнася АБ.
Поне при голямата, с червено гърло ли е - нещо за пръскане веднага. тантум верде ползвам и аз.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3813 -: Май 15, 2019, 14:21:45 »

Ем не му вади езика, ми му наври накрайника на Тантума като каже "Ааа".

Иначе знам, че маската не е спасение, ама все е нещо. Досега с нея не съм лепвала нищо, стискаш я на носа, нали? И не я сваляш изобщо? Какво чакане с часове? Surprised
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3814 -: Май 15, 2019, 17:17:45 »

Ми Ути, при стандартните педиатри (не в клиниката) се чака поне час (на късмет де, може и да няма хора, ама рядко). Съответно и прав, с буйно дете, просто избягвам да ходя, ако не е на живот и смърт.

Паяк, и аз този път имам подозрение да не стигнем до АБ, не ми харесва това с преглъщането и че си има почти постоянно температура.  Но може и ларингинтно да е, което си е без АБ. Иначе кашлицата не ме притеснява, много пъти е имал суха, но от задни сополи, а сега грам сопол няма.  Утре ако не е по-добре, ща не ща, ще измисля да идем на лекар. И без това кръвни се пускат след 3 дни с температура, та ще си е време.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 657

« Отговор #3815 -: Май 15, 2019, 17:35:11 »

При ларингит аз давам исла касис за смучене, понякога и Тантум Верде спрей и инхалации с пулмикорт, като последното разбира се, трябва да е съгласувано с лекар.
Но много отдавна, поне година не е било в комбинация с температура, все е сопол и кашлица, та нямам много опит.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1758

« Отговор #3816 -: Май 15, 2019, 17:47:21 »

Аз гърло мажа с гранофурин. До сега безотказно е спасявал положението.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3817 -: Май 15, 2019, 18:10:00 »

Корни, Диляна сега по Великден започна така. На четвъртия ден с 38-39 ЦРП беше вече 16 и започна антибиотик. На следващия ден избиха мощни налепи по сливиците. На следващия ден пък от ларингитната кашлица направи спазъм през нощта. А най-новото е, че на 4 ден след аб пуснах гърлен секрет, понеже И херп ангина хвана точно след гнойната, та сега и Моксарела излезе. Но не смятам да правя нещо по повода. Писна ми да ги влача по кабинети и лаборатории.
Димитър и той беше по същоя начин, но температурата от ангината се сля с температурата от херп-а и станаха 6 дена с 38-39, без нито ведднъж да успее да я свали сам.
Трябва да пуснеш кръвна картина и то ще си покаже.
Иначе моите си кашлят ларингитно като са им зле гърлата. Снощи пак включвах Димитър на инхалатора между 2 и 3 ч.
И те разбирам за чакането пред джи пи. Тука от два месеца самл два пъти успях да стигна до личната на децата и то само за Диляна. До два часа се чака, тя си стпи културно с маска, но Димитър абсурд. Ще оближе целия коридор и ще има време и нова симптоматика да развие докато ни дойде ред.
Пиши като пуснеш пкк.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3818 -: Май 15, 2019, 18:29:58 »

Оф, аз за тва се отказах от личната, некъв ад е и в крайна сметка пак в клиниката отивам...

Корни, стискам палци да се размине. Пази се и ти и отивайте в клиниката.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3819 -: Май 15, 2019, 18:51:34 »

Ути, а там как беше, по ЗК може са редовни прегледи, но всеки път с различен специалист? Откакто я преместиха, ми е супер неудобно,но поне е чистичко, има играчки и ПКК денонощно, та се чудя дали малкат да не я запиша там...За Бо ходя много рядко и не пречи да си плащам, ама с бебе всеки месец е друго, плюс редовните боледувания първите години...

Лъвче, опитвам се да не се психясвам като те чета, всичко ми звучи страшнп, а и бебето го мисля, че има леко нарушен кръвоток там...Железни нерви трябва с тия деца. Спазъм няма признаци, нали, само на слушалка? Не е нещо, което ще усетя през нощта например?

Чакам мъжа да донесе ф.р. и го почвам поне с това. С тантум не беше много успешно- като усети колко е гадно, не иска да си отваря устата  Cheesygrin Уж знае, опитва, ама накрая пак стиска или плюе, отвътре му идва...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3820 -: Май 15, 2019, 20:12:19 »

Корни, ларингоспазъм е друга бира. От сухата дразнеща кашлица отичат гласните връзки, буквално се затваря гърлото и не може да издиша. Въздухът влиза в дробовете, пък не може да излезе и тя започва да се дави, чува се буквално "лаене". Няма как да не го усетиш, ние бяхме в къщата на нашите и цялата къща го чу. От напъните да "издиша" цялата пребледня и стана на червени петна. В такъв случай викам БП, бият урбазон и буквално 10 минути след това заспа спокойна. Това от двегодишна ми го прави, та я усещам от далеч вече. Но затова съм с обострена нервна система и скъсен живот, а от скоро и с първи бели косми в главата.  Razz
Моята схема в такъв случай е Синекод-Ериус-инхалация с фр, смучене на лукче или хапче за гърло .
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3821 -: Май 15, 2019, 22:39:49 »

Корни, вече имат онлайн система и си записваш час при който искаш (и е на смяна, разбира се). Отделно от частните лекари имам един любим, който има часове и по здравна каса, та мога да взема направление и пак при него да си ида безплатно. Аз вече предимно пиша на него и водя на преглед само ако мн закъсам или за болничен.

Примерно сега в събота ще ида да пусна на малката носен секрет, вярно, нямам направление, но ще стане цялото нещо за 5мин без чакане и то в почивен ден. Друг + е, че работят до 20ч със записани часове, 24/7 са, има вече и доста онлайн безплатни консултации. Абе, мн съм доволна. На мен ми е далече също, но мога да взема детето от градина примерно и да не почвам да звъня като луда на ЛЛ да видя коя смяна е и дали ще ме вземе спешно, за да ми издаде болничен.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12066

« Отговор #3822 -: Май 16, 2019, 08:09:42 »

Лъвче, видях във фб, че лекарят ви не препоръчва Сингулар и не исках да те агитирам, но сега като ти прочетох последния пост, си припомних какъв кошмар беше със Саня с тия ларингити, които винаги преминаваха в бронхити и пак така с Ериус и Синекод действахме, които помагаха за момента, до следващия дребен вирус. И само Сингулар ни реши окончателно проблема - след 2-3 курса не само че не съм чувала повече лаеща кашлица (вече две години), ами драстично намали боледуванията и ги изкарва много леко.Прибягнах към него след като няколко мои познати така си оправиха децата кардинално. За Ефира нищо не мога да кажа, но предполагам, че има защо алерголожката да изписва чуждия вариант..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3823 -: Май 16, 2019, 12:44:24 »

Да се отчета, бяхме на лекар и пуснахме ПКК. Левкоцити в норма, ЦРП завишено доста (май към 40), според лекаря значи, че е вирусно с ларингитна кашлица. Предписа сиропи (биозин и Lichensed), спрей Силвертус и противоалергично (аз бях почнала да давам). Като цяло не беше особено притеснен, само гърлото много възпалено, всичко друго (гърди и тн)- ок. Даже не знам защо каза- той нали не боледува често и не пие АБ? Позна ли по нещо или така си предполага всеи път...

Аз само си мечтая да се наспим и да не кашля тази нощ, забравила съм какво е да гледаш болно дете денонощно (а и бременна си е някак двоен ефорт), тренира ме за второто  Lol

Толкова е хубаво с пораснало дете, не плака на кръвните, даже гледа с интерес как точат кръвта. Като  беше на 2 и 3, бяха ревове и драми безумни, много трудно се успокояваше от всяко боцкане...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6366

Усмивка

« Отговор #3824 -: Май 16, 2019, 20:27:21 »

Аз късно виждам...
Суха кашлица при Боян боря с Бронхо Бимби сироп. Много бързо го успокоява и минава във влажна за ден-два и отшумява. + Тантум Верде спрей му помага за гърлото също много бързо. Засега това.
Активен

Страници: 1 ... 151 152 [153] 154   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: