star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 148 149 [150]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 324440 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17548

A believer

« Отговор #3725 -: Декември 12, 2018, 15:50:32 »

Ох, егати гадното, хем има реална причина, хем без медикаменти, хем се усилва от притеснение, а тя е такова мило и чувствително дете Sad Душичка.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*
Публикации: 645

« Отговор #3726 -: Декември 12, 2018, 17:33:38 »

Сега аз сигурно ще напиша голяма глупост, но мислила ли си за вариант да и даваш някакви бонбонки, и да и кажеш, че това е ново лекарство, най-доброто, което няма как да не и помогне, че и го е изписал най-добрия лекар и т.н?
Ние направихме нещо подобно с бащата на моя мъж, здрав човек, ама се тръшна, че ще умира и даде поразителен резултат. Успокои се и спря да го боли там каквото го болеше.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8585

« Отговор #3727 -: Януари 14, 2019, 04:20:24 »

Ехо, открихте ли сезона? Как ви се отразява грип 2019?  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9136

« Отговор #3728 -: Януари 14, 2019, 13:22:43 »

Щом и за боледуване не отговарят, лошо, дет викаш час на смъртта на форума да слагаме  Cheesygrin

Ние изредихме болестите преди празниците, няколко една след друга, изпуснахме както си му е редът всички важни рождени дни и така...Но пък не се оплаквам, че после 2 седмици ваканция беше ок- даже с баща му 3 поредни дни на минус 5-10 градуса се къпаха в топъл външен басейн и тръпнех как ще му се отрази, ама май е било по-скоро закаляващо.

Сега много се надявам да е здрав няколко седмици поне, че най-накрая отново е пълноценно на детска- завърнаха се неговите си учители и искам да си ходи и да учи нови неща, че с нас само се лигави и вече започвам да се притеснявам за готовността за предучилищна...
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1448

« Отговор #3729 -: Януари 14, 2019, 16:25:34 »

От септември до сега имат само 3 дни болни преди Коледа... надявам се да одържят сега поне още 2-3 седмици, че ми е малко натоварено...
Как е при Ди ситуацията?
Ути, как е малката, свикна ли с баба? Как сте се организирали сега?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3730 -: Януари 14, 2019, 18:08:55 »

Малката е с хрема и кашлица, треперя, че не искам да я водя на лекар, но не мога да преценя дали се оправя или не, съвсем леко и малко кашля, ама...ми е нервно. С бабата поне не се карат сега...Сега треперя бабата да не се разболее, че много лошо, трябва да взимам отпуск.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13800

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3731 -: Януари 14, 2019, 20:00:45 »

Нормври месец си докарахме супер злобен български вирус. Всички се изредихме и чак за Коледа видяхме светлина. То Т, уши, синузит, болки в костите, страшна кашлица, че и дрис. Супер гнусен микс.
Иначе при нас плашат с грипния сезон. Болниците са препълнени и само тръбят да се пазим. Дали ще ни докопа...предстои да разберем  Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3732 -: Януари 14, 2019, 21:49:36 »

Моите до Коледа само някакви неща на крак караха, обаче от миналия понеделник вече е сериозно. Митко снощи осма нощ вдига температура, от събота е с гнойна ангина, ама го мъчихме без аб заради алергията миналия път. Црп беше ниско в събота, и оше два дни пробрах с някакво горчиво мазило и изопренозин, ама не става. Снощи пак големи мъки бяха и сутринта док каза, че вече е неизбежен антибиотика. Сега стискайте палци да не направи уртикария.
Пък каката днес ме извика класната да я прибера, че вдигнала 39. Тя си е чист грип, цял ден лежи, спи, вие и се свят. Лошото е, че според док двамата са със съвсем различба клинична картина и каза да очаквам и малкото да лепне новата гадост.
Иначе с корема нещата се поуспокоиха, боли я рядко, и обикновено хващам причината. Ако вечеря твърде късно, ако сме на гости и се натъпчат със сладко и боклуци. Но онова ежедневно неразположение го няма за щастие.
Корни, ти ли беше лекувала гнойна без антибиотик веднъж?
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4334

« Отговор #3733 -: Януари 15, 2019, 08:46:53 »

ДО преди Коледа бяха ок.. Яна караше някаква хрема само.
Дея миналата седмица беше с висока Т и зверска хрема.. уж в сряда спря да вдига Т и в събота - 37.8, после 37.3.
Гледаха я 3-ма лекари, 2-ма казаха - ей така за всеку случай АБ, който не дадох. Нашта си я видя вчера и каза, ако вдигне Т - снимка.. и сега мерим Т да видим има ли, няма ли..
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12042

« Отговор #3734 -: Януари 15, 2019, 09:42:53 »

Моите са отличници тази учебна година, въобще не боледуват или ги пресичам с витаминчета и пръскалца разни. Не съм и чувала да има грип в нашата микросреда, но пък и при двамата групата/класът са под карантина от скарлатина и сега ме задължават да се юрнем здрави и бременни в бацилника за профилактичен преглед, от който няма никакъв смисъл..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3735 -: Януари 15, 2019, 09:55:34 »

Уф, Лор, много тъпо...поне мъж ти да го заведе, да не ходиш ти?
При нас при случай на скарлатина идват мед.лица в градината и взимат секрет на всички деца, мислех, че е практика, ама явно не...

Лъвче, моята кума лекува дъщеря си така (на 3). Ако искаш мога да я разпитам. Мажеше с нещо, имуностимуланти и без АБ (досега не й е давала АБ, вече е на 5, а често си боледува). И скарлатина изкараха така без АБ, доста леко, следеше я изкъсо.  Тя е една идея по-крайна от мен, и аз не давам АБ, ама ако е нещо супер сериозно (като скарлатина), ще си дам.

Ей, радвам се, че отново си говорим, макар и за болести  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3736 -: Януари 15, 2019, 14:31:31 »

Корни, не издържах. Иначе и аз само с изо, бъз, витамин ц, и мазило в гърлото го мъчих, но неуспешно. На осмия ден с температура, вонящ дъх на гной, и чак гноен лепкав секрет от очите дадох аб. Обаче днес рязко вдигна висока температура, започна да подкашля като кака си и док каза, че е лепнал И грипа. А тя е много зле милата, цяла нощ не падна под 39, дори след хексалгин едва падна на 38.8. Сега следобед пак е с 39.5. Вие и се свят, лошо и е, не я държат краката. Чист грип.
Преди малко Димитър правеше компреси на челото на кака си с пословично старание. Ако не беше толкова утрепана горката щях да кача снимка, ама едва гледа.  Cheesygrin
Кажете ми моля ви, че щом пие антибиотик поне няма да направи усложнение след грипа... Щото ако трябва нова гадост да боря няма да го понеса. Вече девет дни той е зле.
« Последна редакция: Януари 15, 2019, 14:35:05 от lioness » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3737 -: Януари 15, 2019, 14:51:00 »

Разбира се, 4е като е на АБ не би следвало да направи усложнения... а и вероятно по-лесно може да изкара вируса (не знам каква е логиката, ако е чисто вирусно, но наистина често АБ намалява времетраенето и силата на симпомите)

Ди нека си почива и утре ако й е трети ден, би следвало Т да падне малко.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3738 -: Януари 15, 2019, 18:32:15 »

Лъвче, прегръщам те! Дано мине бързо и ти не се заразиш също! АБ би трябвало да пази от усложнения
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3739 -: Януари 16, 2019, 15:09:27 »

То и ние с мъжа сме болни, ама го караме някак в движение. Аз само кашлям като идиот, обаче мъжът е надул и двата климатика и съвсем ще ме довърши с липса на кислород.
Ден 10 за Димитър(от началото на болестта), темпетатурата днес е 39. За утре записах час за двамата при частния педиатър пак, ще искам и някаква по-пълна кръвна картина. Според мен антибиотикът действа, защото се изчисти мазния секрет от очите, но тази температура ми идва в повече. Поне Диляна стана от леглото, има ниска температура (37.2-37.3) и започна да пише домашни.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 645

« Отговор #3740 -: Януари 16, 2019, 22:05:08 »

И моите деца са болни. Той с гаден ларингит, тя с грип. Вчера вдигна температура, веднага я заведох и тествахме за грип, положителен резултат излезе. За сега протича леко, макс вдигна 38.4, но я сваля сама, не съм давала нищо. Сравнително в настроение е, вчера спа повече, днес рисува, играе, хапва. Малко сополи, но нищо кой знае какво. Давам тамифлу обаче, че около нас децата много тежко го изкараха този грип и се наплаших.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3741 -: Януари 17, 2019, 02:22:38 »

А знаете ли дали Либексин действа добре на дърти хора? Че бухам като невменяема, пия си Синекод и противоалергично, обаче ужас. Сигурно и съседите не спят от мен. А личния ми предложи да си запиша час за другата седмица. Аз до другата седмица или ще съм оздравяла, или ще съм мега зле. Достатъчно ми е, че вече само на частния водим децата, малко в повече ми идва и аз да ходя на частно.
Майка ми ми вкарва идеята за Либексин, ама не съм го чувала до сега.
Лилия, дано не се прехвърли и на него грипът. Че моят Митко е на двойна тарифа - гнойна ангина и грип. Да видим утре какви ще са изследванията.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6359

Усмивка

« Отговор #3742 -: Януари 17, 2019, 07:06:13 »

Нечие дете карало варицела с 2-3 пъпки?

Обяснявам. Миналата седмица си беше вкъщи болен. Започна с ларингитна кашлица, тръгнаха ужасни сополи наложили Коларгол. Инфекция в ушите. Вдигна Т 2 дни. Тръшна се зловещо - не искаше да яде, само му се спеше, без желание за нищо. И мин.петък някаква пъпка на гърдите. А в яслата имат варицела. Той е бил контактен. Викам си - ей ся тука, ще избият утре повече. Събота - нищо. Неделя - нищо. Понеделник - една по-червена пъпка до тази първата... и тук-таме съвсем малки, червени, дребни. Водя го на спешен, че при педиатърката вървят консултации и фул макс деца. "Амиииии..... абе на 70% е варицела. Утре тези малките червените ще станат мехурести. Вкъщи. Карантина." Но нищо не изби, нищо не стана мехуресто. Няма Т. Весел и щастлив иска баба му да му реже суджук да яде.
И сега... силно се надявам да е варицела и да е еднорог да я кара супер леко. Ама пак ми е странно само с две пъпки да си остане.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1448

« Отговор #3743 -: Януари 17, 2019, 08:59:11 »

Лъвче, аз съм много доволна от лебиксина за мен... така че го пий смело, за суха, дразнеща кашлица...
Смайли, ако няма в косата и по главата аз не бих разчитата, че е варицела  Wink
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3744 -: Януари 17, 2019, 09:26:30 »

Смайли, аз съм карала така варицела- с няколко пъпки и без т, даже съм пътувала със самолет, докато се усетят какво е.... Радвай се на късмета си. Ще я изкарате с песен. Аз имам ужасни спомени как я кара малкият...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3745 -: Януари 17, 2019, 10:22:35 »

Либексин ми спаси живота веднъж, пуквах се от суха кашлица.

Смайли, има изследвания за антитела за варицела, след болестта можеш да му пуснеш, за да си спокойна.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3746 -: Януари 17, 2019, 22:24:18 »

Смайли, и аз знам, че търсят пъпка в главата основно. Веднъж Диляна така имаше две пъпки с връх на корема, беше контактна с варицела и педиатърката каза, че по-скоро не е, защото нямаше в главата. А и не изби нищо повече.
Днес детския доктор ми каза за либексина, надрусала съм се яко. Че снощи от 1ч станах да си бухам на дивана в хола и т еака до сутринта.
Митко пак е с 39, голям парцал, нито играе, нито прави магарии, вече започвам да де тревожа. Уж гнойната ангина е по-добре, док пусна бърз тест за грип и беше 99% сигурен, че ще е +, но той пък излезе -. Сега ако и тази нощ е смрад ще искам утре пак пкк и црп. Започвам да се чудя да не прави вътрешно възпаление на бъбреци, лимфни възли, знам ли.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13800

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3747 -: Януари 18, 2019, 00:39:10 »

Лъвче, а цялостно кръвната му картина как е? Кога последно пускахте? И стерилна урина би показала нещо по твоите притеснения. Много е, прекалено много, това тяло ще се изпържи при такава продължителна висока Т. А гнойната ангина има ли си конкретен причинител? Да не би просто да не сте нацелили точни Аб?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12042

« Отговор #3748 -: Януари 20, 2019, 12:06:07 »

Лъвче, за кашлицата ти - аз бях така по едно време, с ужасни пристъпи, денонощно, не знам как не го изстрелях това бебе от себе си от толкова кашляне. По принцип пия ацц прахчета в такива случаи и ми помага, но сега не може и си купих от един магазин за мед спиртен разтвор на прополис - спрей. Значи, брутално е това, много щипе, голяма гадост, но по-ефективно нещо не съм ползвала. Първо, че спира на момента пристъпа, защото директно ти парализира гърлото и не усещаш дразнене вече и второ - лекува супер успешно. Вече само да усетя някакво дразнене в гърлото, почвам да пръскам и го стопирам веднага.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3749 -: Януари 20, 2019, 19:26:01 »

Как, как? Лекарство ли е? Къде има магазини за мед? Можеш ли да ми снимаш нещото по месинджъра?
Иначе ние сме  си в схемата. Вчера Диляна беше пред спазъм, по спешност пак на лекар, изписаха и Урбазон и овладяхме нещата. Аз кашлях до 5:30 сутринта и тъъкмо склоних глава и в 7 мъжа ме бутна, че Димитър има температура. Пак. 14-ти ден. С две прекъсвания по 24 часа. ПКК и црп са чудесни, всичко е в норма, и док каза - НОВ ВИРУС. Тръгна  и по-обилна нова хрема, покашлянне и разстройство. Без извинение  Razz Ама поне се радвам, че старите мизерии са излекувани и не е допълнително усложнение. Мъжът вика, че ако изкараме два дни без никой да е с температура и ще палим на планина малко на въздух.
Активен

Страници: 1 ... 148 149 [150]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: