star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 147 148 [149]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 306497 пъти)
juliet
Newbie
*
Публикации: 1734

« Отговор #3700 -: Ноември 09, 2018, 11:15:39 »

Ут, задна хрема? Митака кашля от 5 октомври. Пи две противоалергични и три сиропа за кашлица и нищо. В сряда в яслата казаха, че кашля повече и го спрях и още същата вечер сополът протече напред. Тази година явно ще е така.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17515

A believer

« Отговор #3701 -: Ноември 09, 2018, 11:44:54 »

Явно. Знам ли вече. Имаше си предна хрема, уж мина всичко, нооо....утре док ще каже.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1443

« Отговор #3702 -: Ноември 14, 2018, 09:25:36 »

Ути, как сте?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3703 -: Ноември 14, 2018, 14:07:41 »

Ми Ади още кашля, ама ми писна вече, трети сироп пие вече и си има задна хрема, промивки правим и промяна няма.

Иначе със свеки ситуацията е некъв ужас, некъв ад, оставя я да си прави, каквото си иска и ПОЩУРЯВАМ. Много ми е зле психически, откачам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1443

« Отговор #3704 -: Ноември 15, 2018, 11:41:40 »

Ути, гуш и съчувствам, ама като ти трябва помощ няма как... Решихте ли какво ще правите зимата - ясла, детегледачка или свеки?
При нас засега са стабилни нещата, ама да видим докога. В на Нико яслата е пълно с кашляши и хремави деца... той засега устисква... При Марин няма толкова вече, но са си по-големи... да видим кога и аз ще си остана у дома Smile
Милото беше седмица в Италия и ни донесе тамошен вирус, ама май ни подмина другите - беше много зле, без обоняние и слух :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3705 -: Ноември 15, 2018, 18:16:22 »

Ами спряхме я от ясла, нямаме варианти освен свеки :( Принципно я спряхме за няколко месеца, т.е. началото на януари/февруари тръгва вече в 1ва група и много трудно да намерим гледачка за толкова кратък период. Надявам се тогава да не боледува чааак толкова уж Sad
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #3706 -: Ноември 15, 2018, 19:45:49 »

А септември пак ли ще е първа група, или? Мислех го и аз едно време, ама реших да су върви с набора, затва ми е интересно при вас. Не казваш за свеки, освен, че яко глезотия, оправят ли се, плюсове някакви бяма ли?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3707 -: Ноември 15, 2018, 22:15:50 »

Нямам идея септември каква група ще е и честно казано ми е все тая Cheesygrin

Свеки...нямам думи просто. Плюсове, ахаххахаха

Три дни я гледа сега леля ми и си отдъхнах малко психически, че със свекито се побърквам просто. То бива бива да си неадекватен...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #3708 -: Ноември 16, 2018, 09:53:41 »

Нямам идея септември каква група ще е и честно казано ми е все тая Cheesygrin
..
Хм, как така все тая, ако тръгне втора група септември, ще бъде предучилищна на 5 и първи клас- на 6. Измествате всичко с една година, или избирате година в ДГ, която да повтаря...за мен най-логично е да е пак първа група и затва.

Все си мисля, че това трябва да се осъзнато решение.

Не си представям, ако мойто сега беше трета, нямаше да смогне изобщо.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3709 -: Ноември 16, 2018, 11:08:47 »

Ма изобщо не ми дреме коя група ще е, Корни, в момента искам да е здрава и изобщо да ходи, не ми е на дневен ред грам това, нито ми е важно, да повтаря, да не повтаря, тя въобще не ходи, бе, жена.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #3710 -: Ноември 18, 2018, 08:52:03 »

Здравейте, вчера бяхме при гастроентероложката, към която ни насочи Ади. Тя тотално отхвърли непоносимостта, ензимите, пробиотика, диетата. Каза, че точно това изследване, което ни е било назначено е безумно скъпо и нищо не показва. Че ако беше непоносимост щеше непосредствено след консумация на мляко / яйца стомахът да реагира, да я боли, да повърне, да я хване разстройство. А тя не е яла два месеца вече, а продължава да се оплаква. Сега имаме назначени нови изследвания, които тази седмица ще направим във Варна и ще и изпратим да види. Най-верояно се касае за синдром на раздразнено черво, а от цялата хамалогия с диетата съвсем се е филмирала и вече на нервна почва я свива и съобщава болка. Тя лятото изкара един стомашен преди да започне всяка нощ да я боли, най-вероятно той е разбутал средата, провокирал е някаква по-продължителна болка. То реално от средата на август до началото на септември по два пъти се будеше дори. След това отидохме на гастро, започнахме диетата, хапчетата. Имаше едни десет дни макс без оплаквания и после пак започна. Според докторката от прегледа вчера и генетичен фактор има, тъй като и баща и, и леля и, и баба и, ВЕЧНО са с киселини, болки в корема, рефлукси, а Диляна много прилича на тях и вероятно е взела и слабия стомах. Каза ни, че болката идва от червото.
Между другото, класната ми съобщи, че Диляна и споделила, че вечер като легнела и не заспивала, а чакала да види дали ще я заболи. Като наближало време за обяд ставала неспокойна, питала какво ще има за обяд, дали не са забравили, че е на диета, веднъж даже се разплакала дали ще я боли корема после. Явно вече от страх я свива корема.
Всъщност в старанието си да спазваме предписанията на доктора съвсем съм си побъркала детето, изобщо не е било необходимо нито да я тормозя с такава диета, изобщо не е бил показателен този тест за хранителна непоносимост.
Нито прословутите ензими от Англия беше чувала лекарката, нито е съгласна да се пие пробиотик ей така.
Отдели ни много време, разпитва за боледувания от най-ранна детска възраст. Определено имаше смисъл от прегледа, защото ако бях потърсила второ мнение във Варна щях да получа същия тест, още по-строга диета, и още една рецепта с ненужни лекарства.
В момента трябва да пуснем пкк, црп, някои хормони, имунологичен макрер за целиакия, и още няколко елемента. Но основната идея на лекарката е, че се касае за синдром на раздразнено черво.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3711 -: Ноември 18, 2018, 09:32:21 »

А какво е лечението в крайна сметка, Лиони?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3165

« Отговор #3712 -: Ноември 18, 2018, 09:52:03 »

Хубаво е,че потърсихте второ мнение. Надявам се бързо да се намери разрешение. Интересно ми е какви хормони пусна. Едно генерално успокояване трябва, но как да стане, не мога да дам идея.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6353

Усмивка

« Отговор #3713 -: Ноември 18, 2018, 19:57:30 »

Защо не се консултираш с детски психолог? Ако помниш, Бизар беше споменавала за един психологичен кабинет, където работят и с деца и родители. И беше доволна.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #3714 -: Ноември 19, 2018, 12:29:37 »

Ути, няма лечение, отпадат всичките ензими и пробиотици, които допълнително ускоряват храносмилането. Факт е, че си има в повече бактерията, факт е, че има ускорена перисталтика. Тази седмица ще пуснем изследванията, назначени от софийската лекарка и я захранвам сега. Снощи пак ми каза: "мамо, сигурно не ми вярваш, но ме боли корема". А аз бях до нея и чувах как и къркорят червата. Обясних, че просто се наместват и това не е болка, която да представлява проблем.
Смайли, ще мисля в такава посока вече, ако продължи да се оплаква или пак се обостри така по два пъти на нощ да се буди.
Не мога да си обясня в кой момент от реална болка е преминала в паническа.
А по отношение на този тип тестове за хранителна непоносимост, били в общия кюп с онези "вега" тестове, които бяха модерни преди няколко години - слабееш от домати, дебелееш от краставици. Далеч от сферата на науката и медицината. Лекарката каза, че нито сме първите, нито последните, които са подлагани на диети и "лечение" след подобни относителни тестове.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Страници: 1 ... 147 148 [149]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: