star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 146 147 [148] 149 150   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 313080 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #3675 -: Септември 21, 2018, 18:22:01 »

Ами то си е до дете явно. Ако видя някаква тенденция на влошаване мн ясно, че ще я спра. То и това според мен никакъв бронхит не е и добре, че...

Днес е била супер на яслата, не я е боляло коремче, кашляла е малко след сън. Не знам какво беше това снощи, може би наистина от сиропа, но какво да давам освен пробиотик с него, не знам.

Утре мисля на Витоша да я заведа малко.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3676 -: Септември 21, 2018, 20:13:04 »

Не мислех да се намесвам, ама нали...
Като цяло съм на мнението на Лилия. С Роси съм си патила жестоко, за часове от кашлица ставаше бронхит, че и пневмония. Мнителна съм към всеки виснал сопол, лошо кашлящи дете и плувнал поглед.
Обаче с Ути си пишехме през цялата седмица и колкото и да е, имам поглед над това боледуване на Ади. В такова състояние и аз бих пуснала детето си на ясла/градина, защото по никакъв начин не показвала за тия дни нещо различно от зле заседнал секрет, труден за отхрачване. А това си е тъпата задна хрема, която наистина миже да си седи и с месеци. Обаче както казах и на Ути, Ади показва за сега, че боледува леко, не е имала прояви с това боледуване на Т, лошо дишане, сенки под очите и сопол до коленете. Убедена съм, че в такова състояние тя не би си пуснала детето.
Ути, пробиотик може спокойно да си върви с друго лечение. Аз давах на моите при лечение с много лекарства. А и тия секрети се гълтат, също миже да раздразнят, да излизат на жилки в изпражненията и въобще не е излишен пробиотика.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3677 -: Септември 21, 2018, 21:41:56 »

Дам, аз давам пробиотик от юни без да спирам, просто сега ми беше свършил за два дни.

Бтв, сега като ѝ мих зъбите, видях кафяво петно отгоре на единия кътник, което не можах да измия, пък уж всяка вечер ги гледам тия зъби, ся ако и кариес има...егати. И зъболекар ще търся.

Някой да препоръча за Сф?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #3678 -: Септември 21, 2018, 21:50:32 »

Ео дент, детската кликика в Дианабад. Бяхме при Попова, но май всички са добри. Страхотен подход, забаламосаха го как се вози на асансьор, говориха си нещо и хоп прегледът мина. После дават награда. Първоят въпрос на Б. беше кога пак ще ходи Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3679 -: Септември 21, 2018, 22:04:08 »

Брех, точно там я водих на преглед и я погледнаха за точно 2сек, адски съм недоволна, дали точно при Попова не беше. По здравната каса обаче!

Едит: Да, точно при нея, ужасно съм недоволна, не даде на детето дори една минутка да свикне с обстановката, тя естествено ревна, оная хвърли едно око и тва беше. Две мин по-късно Ади си отвори сама устата, но ново поглеждане нямаше. Патка.
« Последна редакция: Септември 21, 2018, 22:06:06 от utopia » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3680 -: Септември 21, 2018, 22:52:33 »

Хмм може са бъркам името, но при нас мина супер- посрещна го с въпроси (на колко г е, дали си има вкъщи такова столче), той каза че не, тя каза “еми ще идваш тук да се возиш значи, като асансьорче е”. После каза, че ще му преброи зъбите и пак 2-3 приказки и бяха готови. Аз гледах от вратата, като приключиха приближих да ми обясни, после отидохме за подаръка му. Не чакахме изобщо, всички се шегуваха с нас и бяха супер мили. Ето колко е субективно всичко Smile)
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #3681 -: Септември 22, 2018, 08:39:15 »

ЕО дент Димитрова, накара звярът на си отвори устата, а той беше истеричен и тичащ. Но на четири все пак. Всичко му хареса от стаята за игра до столчето и машинката.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3682 -: Септември 22, 2018, 22:53:47 »

Ходихме на нов преглед за дишането, лек хрип, секрети, сега е на вентолин, изписа го по 4пъти на денонощие и сега ще трябва да я будя.

Отделно тва коремното явно се оказа вирус и аз съм с 39+ температура.

Поне петното от зъба май се махна. Ебасиму и живота.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3683 -: Септември 23, 2018, 15:31:57 »

Уф, Ути :( гуш!
 първата година ясла/ градина си е гадна. После става в пъти по-добре. Радвай се поне на работата от вкъщи, спестява много хамалогия, не искам и да мисля, ако за всеки сопол трябва да висим при лекар за болничен, а аз постоянно да се обяснявам и си разпределям задачите между колегите...
Аз съм в чуденка за градина във вторник. Казусът е: преди 2 седм започна да кашля от нищото. Веднага спрях от градина. Една седмица седя вкъщи, кашляше рядко, с изкл на една нощ при майка ми- кашлял близо час към 4 сутринта, тя пък нямала нищо да даде. Включих гринтус и физ разтвор инхалации, за два дена почти спря кашлица. Друг симпом не се появи. Според мен задна хрема- основно легнал и сутрин кашляше. Та, пуснах ма градина, 3 дена ок, на 4ти заминахме със зверска хрема и лека кашлица. Ново ли е, старото ли е... сега от 3 дни е със сополи, не кашля, няма друг симптом. След 2 дена им започва учебмата година- да го пускам ли, да го държа ли... хем не искам пак да втаса, хем няма нищо сериозно. За 4 дни не е заразил другарчето, а тя е податлива- не знам дал изобщо е заразно...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3684 -: Септември 23, 2018, 16:00:23 »

Мисля да взема отпуска тоя път, нещо нямам нерви за 4 дена.

Еми ако е само прозрачен сопол и детето се чувства добре, аз бих пуснала
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #3685 -: Септември 23, 2018, 16:37:10 »

В яслата как ги приемат, гледат ли гърлото сутрин и зоната за въшки? Дори и вирус с разстройство обикновено дава леко червено гърло и могат веднага да ти кажа,че има нещо. Сестрата в яслата винаги ме предупреждаваше, ако види нещо леко в гърлото и знаех,че иде вирус. Въобще съм ококорена как им я заведе с хрип в петък и вирус в корема и не те викнаха в девет и двайсет и две да я вземеш. От немай къде съм го водила я началото на болест и до обяд ме викаха . Корни ,как се извиняват отсъствия в градината? Нкато вземеш контактна бележкя лекарят ще ти каже дали е бил о и дали е за пускане.
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 16:41:32 от D.Dimitrova » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3686 -: Септември 23, 2018, 16:41:42 »

Хрипът се чуваше само ако реве с пълно гърло, не си представяй някакво дете супер зле.  А за вируса и аз не знаех, че е вирус. Ми уж ги гледат, ама...не съм сигурна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3687 -: Септември 23, 2018, 17:04:01 »

Не винаги гърлото е индикатор- на Бо от 10 дни го следя- никакво зачервяване.
Ди, нямаме извиняване на отсъствия, ето сега е хем болен, хем сме на море. Никой няма да го направи на въпрос. Ама ще го видя утре как ще е. Тия бележки са супер безсмилени- бившата сестра в градинара ги искаше и помня, че доко ми даваше бешежка без дата още като го водя първия ден най- болен. Пълна тъпотия- да водиш детето здраво за бележка, че в чакалнята да лепне нов вирус. Прегледът сутрин е най-добрият индикатор.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3688 -: Септември 25, 2018, 22:49:46 »

Начи, преди час се върнахме от пулмолог, детето е вече с двустранни множество хрипове, друстранен бронхиолит и...колкото и да не ми се иска и да се ми плаче, вече е на 10 дни клацид, вентолин и пулмикорт. Лекарката каза, че вероятно е от моракселата, че е вече над седмица с хрип и оттук до пневмонията било един миг едва ли не. Отделно изказа съмнение, че с тая спринцовка, дето съм я имала, може би не съм дозирала вентолина точно, ми аз не знаех, че има мънички, егати, лекарката ми даде нейна и ми начерта. Иииии...безкрайно съм отчаяна и тъжна сега Sad
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3689 -: Септември 26, 2018, 00:15:44 »

Ууууффф. Как се стигна дотук, нали почто не кашляше :( не знам какво е мораксела, но щом сте взели сериозни мерки, ще ср оправи най-накрая. Имаш ли доверие на лекаря? Че сериозни неща е предписал. Сигурно с основание. Дано влезете в по-добър период. Гуш и пиши как върви Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3690 -: Септември 26, 2018, 00:45:40 »

Не кашля...мн рядко, 2-3 пъти на ден, няма хрема, чист нов, гърло, уши, без т. Дивее, храни се, спи добре. Обачее греда. Единствен симптом, че като кашля се чува като...бълбукане в дроба, т.е. кашля лошо един вид. Също и при рев.

Мораксела е бактерия, която лекувахме в носа в началото на септ. Иначе при сто лекаря бяхме, тази ми се стори мн приятна, внимателна и обърна мн внимание на всичко.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #3691 -: Септември 26, 2018, 04:19:15 »

И Боян е с мораксела. И той с кашлица. Пак го водих днес на лекар. Уж са добре дробовете на слушане. Но нощем се буди с кашлица и не може да се спре. Има секрет заден, от който хъркоти нощем и се задръства. Съответно го кара да кашля...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3692 -: Септември 29, 2018, 23:50:29 »

Миналата пролет и моите караха нещо с тази бактерия... Гадна работа, оправяйте се  Kiss
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #3693 -: Октомври 05, 2018, 19:07:29 »

Синковецът се опитва да постави рекорд. Два дни по 4 часа на ясла и днес вече е с 38+ градуса. Интересен сезон ме чака.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3694 -: Ноември 06, 2018, 15:54:03 »

Кажете нещо за техни величества въшките  Cheesygrin

Засега не съм намерила, но ни писаха, че две деца от градината имат и е вероятно да се случи. имало епидемия в цяла София.

Има ли смисъл да го спра от градина за няколко дни?
Тъпото е, че от седмици се говори за това и не знам дали 2-3 ще са определящи. Но пък мога от сряда до петък да го спра.

С какво да се намажем, което не смърди, но ще убие поне живите- ако да кажем са от скоро и още нямат яйца?

Ще питам в аптеката, но ако имате препоръки...

За мъжете не се притеснявам, но моето косище ще е някакъв кошмар, много дълга, къдрава, не ми се мисли...

а и последно,нали не се заразни към кучета?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #3695 -: Ноември 06, 2018, 16:01:04 »

Корни, няма сми да спираш два дена. Те въшките са целогодишни. Ние имахме едно въшливо в предучилищната, за две години 10 пъти го е връщала госпожата с паразити. Но така и другите не прихванаха, не знам какъв беше този късмет. Сега го гледам, че е с мъжка прическа и каносано в съседния клас, явно пак си страда.
Иначе и мен ме е страх аз да не хвана, нея все ще я изчопля, малкия директно ще го острижа, но мен кой ще чисти не знам  Cheesygrin Винаги преглеждай последния от серия почивни дни. На нас класната ни напомня всяка неделя в групата, не знам как не и омръзна  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 12039

« Отговор #3696 -: Ноември 06, 2018, 17:22:17 »

Във въшливите периоди в градината им купувам шампоан против въшки и веднъж на две седмици ги мия с него. Досега не са прихващали. Мий го профилактично, а спиране от градината е напълно безсмислено, те с месеци се влачат, ако плъзнат сериозно в групата.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3697 -: Ноември 08, 2018, 13:48:50 »

Ние слагаме масло от чаено дърво в шампоаните, по няколко капки. Има мн отзиви, че гони въшките. За момиченца има и ластици против въшки.
Има и спрейове протект енд гоу на Хедрин и също съм доволна. Тук атаката е сериозна, получаваме бележки и СМС-и като настане въшлива  инвазия и явно мерките ми са успешни, защото не са имали.
В България голямата се беше обзавела стабилно и отново препарат на Хидрин я оправи. Пък косата й каква яка стана  Lol
Как ще спираш за такова нещо. Още повече, че е момче и ултра лесно ще го изчистиш. Вземи си спрей и не го мисли Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3698 -: Ноември 08, 2018, 14:33:42 »

Аз не за него, за мен се притеснявам  Cheesygrin Гушкаме се на една възглавница и т.н., пипне ли той, хващам аз...а нямам идея как се чисти коса като моята.
Пръскам с този спрей протект енд гоу, мирише много приятно на манго.
ВЗех и шампоан за всеки случай, но засега няма да слагам от него.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3699 -: Ноември 08, 2018, 19:49:31 »

Баси, Ади вече точно две седмици откакто лепна една хрема, втори сироп пие, хрема видима нвма, спи спокойно, не хърка, обаче кашлицата почна да се засилва и да зачестява. Уж суха, ама...ше си посегна.
Активен

Страници: 1 ... 146 147 [148] 149 150   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: