star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 149   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 310854 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #3500 -: Август 09, 2018, 22:36:30 »

Теодор винаги вдига 40 и нагоре. Правя това, което Ути е написала. Не мога да чакам, хем знам, че за него е нормално. При 38.5 изобщо не му личи, че има темп, освен ако не я премеря, играе и беснее, към 39.5 започва съвсем леко да му личи и да си лежи, последния път при 40.5 му дадох да пере в един леген, че да се охлажда и му беше весело дори. И пак не мога да чакам, страх ме е. Давам след 38.5.
« Последна редакция: Август 09, 2018, 22:38:09 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17526

A believer

« Отговор #3501 -: Август 09, 2018, 22:58:42 »

Кажете за хремата, бее Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3502 -: Август 09, 2018, 23:19:11 »

Обливане с обилен спрей. Едно време имаше Риномер джет, адско пръскало, чак мозъка ти изтича.
Иначе аз процедирам като пръскам напоително с фр, дърпам с помпата и слагам еуфорбиу/ грип стоп.
Вдигаш възглавница, инхалираш и дебнеш да не зеленяса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3503 -: Август 09, 2018, 23:40:45 »

Ми не съм пробвала да дърпам, щото то нищо няма реално. Даже на обедния сън диша леко. Само нощем е проблем. Мислех еуфорбиум да взема точно. Пръсках едно друго, ма то е много люто и тя рева яко, та няма да продължавам. Инхалирах днес, вдигнах възглавницата и витамини...значи горе-долу правилно се ориентирах Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3504 -: Август 09, 2018, 23:52:55 »

Виброцил докато спи, пробвала ли си?
При Тео виброцила като цяло е слаба работа, но ако вечер го мъчат сополи и кашля, капя докато спи, понякога ме усеща и се бунтува, но като цяло веднага му действа и спи спокойно.
При тях еуфорбиум нищо не прави, изобщо всякакви спрейове имам и никога не съм забелязала ефект.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3505 -: Август 10, 2018, 00:09:04 »

Виброцил сякаш помага, ама не знам колко често може да се слага. Май месец стана, откакто не съм. Ще взема да капя 😃
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3506 -: Август 10, 2018, 00:18:39 »

Можеш да опиташ и с противоалергично, за да отбъбне лигавицата.
Аз лично виброцил не харесвам, освен, че пари на лигавицата, не помага за секрети. Моите наблюдения са, че е ефикасен при запушен нос. Истината е, че в болестния сезон си позволявах хреми да лекувам и само с фр, просто колкото по-малко пръскала и капки, толкова по-добре и за лигавицата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3507 -: Август 10, 2018, 07:32:18 »

Милата, пак доста хърка тая нощ
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #3508 -: Август 10, 2018, 08:02:04 »

вечер аз слагам крем низита - веднага отпушва и Яна специално почва да диша леко.. иначе тя винаги е със задна хрема
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3509 -: Август 10, 2018, 08:04:36 »

Ами тя като си легне е ок, по-скоро в средата на нощта се задръства. Ама май каквото и да се прави, трябва да чакам да си мине. Инхалация, фр, ще дръпна с прахосмука ако има нещо иии витамини
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3510 -: Август 10, 2018, 08:49:58 »

Както и очаквах с прахосмука нищо не излиза. Много са зли тия задни хреми.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #3511 -: Август 10, 2018, 09:57:03 »

ами сложи й посредата на нощта - аз на Яна й слагам, докато спи ..
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9124

« Отговор #3512 -: Август 10, 2018, 10:29:49 »

Нощес бях на косъм да викам бърза помощ, не сваляше под 40 градуса, наближи 41 (с електронния никога не знам точно), изплю аналгина и понеже не знаех колко е останал, нямаше как да дам пак. Затова дадох Нурофен само 4 часа след предната доза. Като цяло предозирах с близо 2 дози за 24 часа, но реших, че при температура над 40, това е по-малкото зло. Накрая пак 30-40 мин след нурофен и компреси с оцет, свали почти изцяло и заспахме.
На сутринта се събуди без никаква температура и симптоми. Минали са вече 11 часа от последния Нурофен. Вчера вдгаше през 4-5 часа, затова го приемам за подобрение. Много се надявам да е било това и да спим тази нощ.

Иска ми се обаче консултация с читав педиатър, знаете ли някакво светило, ако ще с  месеци да се чака за час?

Не знам дали е ок вдигането над 40 всеки път, не познавам друго такова дете (Лил, с Тео явно и по това си приличат...какво казват лекарите?). Вярно, че вече рядко боледува, на няколко месеца, но е не по-малко шашкащо- винаги допускам- ами ако не е вирус? Знаете кои болести са с такава Т, да не ги споменавам...Искам да ми каже как да действам, дали да даавам аналгин всеки път, дали сами нурофен, до колко да търпя...
Общо тази година 2-3 пъти е вдигал по толкова. А миналата зима (първата на градина) поне 4-5 пъти само за зимата. Общо над 10 пъти за 4 годишния му живот. И винаги е бавно и трудно смъкването...

Поне си го познавам, има 2 основни боледувания- това с 3 дни 40 градуса, или само със сополи. Рядко ме изненадва с трети вид.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3513 -: Август 10, 2018, 10:39:28 »

Корни, съжалявам, че си минала през това. Но май е нормално, просто си има такива деца, а и като знаеш, че го прави често не мисля, че трябва да се шашкаш за други болести. Просто остра имунна реакция. Иначе съм чувала, че много хвалят Масларски от Токуда, но аз лично не съм ходила. Гуш.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3514 -: Август 10, 2018, 11:24:07 »

Ути - Коларгол. Но си трябва лекар...За рецепта и %-ти.
Опитай с каквото са ти казали - Виброцил, матраци, а-у и ако не стане - заведи и я и кажи, че я мъчи отдавна.
Коларгол работата му е да засушава, разбира се аз си имам едно на ум за него, просто рядко ни е помагал, но като цяло той е лекарството за тая ситуация.
Освен, ако нещата не са на алергична основа (като при нас)
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3515 -: Август 10, 2018, 11:57:40 »

Да, Теодор също плюе хексалгина и става много тъпо, защото не знам изобщо изпил ли е нещо, кога да давам друго...Нурофен му действа само, Панадол - не и също сваля много бавно. Само с педиатърката на децата съм се консултирала, за някакъв синдром ми говореше, не ми вдъхна доверие информацията и не съм се задълбочавала.
На частно съм ги водила при д-р Ковачев в Павлово, обяснява много, но пък все много хора чакат там и не знам дали винаги обръща внимание. Когато Теодор направи първия бронхит ме държа поне 40 мин и ми изчете дълга лекция какво, защо и как, с много информация на достъпен език. Масларски също знам, че е добър, както и Стаменов в Щерев.

Иначе за сополите, много неща съм капала, вече нищо не слагам. След три, като се научат да духат хубаво сополите е готино, много ги бях намразила тези аспиратори за прахосмукачка.
Противоалергично, физ.разтвор, виброцил, тантум верде и ефизол за гърло, общо взето с това лекувам при нормални вируси. Вече при ларингити и т.н, положението е друго.

« Последна редакция: Август 10, 2018, 11:59:44 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3516 -: Август 10, 2018, 12:04:11 »

Ами, Фей, дано си отмине само с фр и такива дребни простотии, така не ми се занимава с тоя Коларгол, лекари, цапаници, ама...ще го имам предвид ако не мине до седмица Smile Дано не се рзакашля, че от кашлици много ме е шубе, пък с тия секрети май няма как да се размине.

Януари като почна такава хрема, я държа месец, и с лека кашлица, че и АБ капки слагах и те не помогнаха и чааак в края на месеца мина от само себе си, но мн се изнервих тогава. Дано сега по-леко мине.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3517 -: Август 10, 2018, 13:37:38 »

А правихте ли носен тогава? Не помня.
Аз на теб сега бих ѝ пуснала носен и гърлен, да съм спокойна.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3518 -: Август 10, 2018, 13:51:18 »

Не, на мен си правих само, защото бях с 1:1 същите симптоми цял месец и нямаше нищо.

Иначе може, да, ама засега не съм се притеснила, че все пак 2 дни задна хрема не ми се струва като нещо кой знае какво. Избягвам и самите лаборатории, че там ме е шубе да не гепим още нещо Cheesygrin Ще изчакам да стане седмица като за нормална хрема Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3519 -: Август 11, 2018, 17:42:11 »

Мисля да легна и да умирам вече. Сега реших да ѝ погледна гърлото - ми сливиците червени, подути, едната с налеп!!!!!! Ще я водя след час в частната клиника да я видят, но пак АБ няма да дам, БАХТИ!!! Няма никакви симптоми освен тъпата задна хрема.

Искам да рева, хора!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3520 -: Август 11, 2018, 20:29:49 »

Нищо ѝ няма. Било мляко от сутринта, ахахаха, кил ми
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #3521 -: Август 11, 2018, 22:08:44 »

Това беше добро  Lol Паника ат итс бест  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3522 -: Август 11, 2018, 22:34:37 »

В интерес на истината в своя защита ще кажа, че и докторът се зачуди, че мн прилича на гноен налеп, но  кръвните окончателно се потвърди млечната диагноза Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3523 -: Август 13, 2018, 16:18:30 »

Пък аз казах ли ти и дистанционно, че не е това Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3524 -: Август 18, 2018, 21:41:11 »

Аз да питам друго - Ади вече седмица е на АБ капки, вярно само сутрин и вечер ги слагам, ама то в яслата няма как. Вече не хърка нощем, спи спокойно, обаче кашля. Вече седмица кашля сутрин като стане яко, следобед като легне, а днес даже и 2 пъти в рандом време, което истински ме притесни вече. Правя инхалации с ФР сутрин и вечер и не знам трябва ли да давам нещо друго или просто ще мине все някога? Други симптоми няма.
Активен

Страници: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 149   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: