star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 149   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 311173 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17527

A believer

« Отговор #3400 -: Юли 12, 2018, 23:39:59 »

Аз цяла зима ни мол, ни детски кът, да не говорим, че сега като се замисля в детски кът е ходила не повече от 3 пъти общо, единият път на рождения ѝ ден, 2 дни по-късно решихме да повторим, защото ѝ хареса, и хвана баси зверския вирус, и сефте боледува гадно. Нямам думи.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3401 -: Юли 13, 2018, 00:07:59 »

Аз от окт до април не ходя на публични места. АЗ. Какво остана за децата.
Цвета, която е голяма страда, пе стъпва на кино или нещо такова, защото ще донесе на Тео
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #3402 -: Юли 13, 2018, 09:01:12 »

Колкото и да си знаеш, все пак е гадно да видиш някой, който видимо си е пратил болното дете на ясла, с плувнали очи, сополи, кашлящо и темп. Ако в единия случай е заразно без родителят да знае, в другия си е просто безотговорност към останалите, нищо че вероятно резултатът ще е същият.
Точно така.
И аз като Пупи, не мога да го преглътна и това е.
И ги спирам за дълго от градина, по молове и детски центрове не стъпваме, даже като ни поканят на рожден ден някъде, изтръпвам.
Прекарваме максимално време навън, всеки уикенд зимата бяхме на Витоша, храня относително здравословно, при все колко е злояд Теодор, давам витамини ииии пак изкарахме кошмарна година. Повече от това не знам какво да направя. А съм виждала ужасно болни деца на градина, родители без никакви скрупули. Носят бележки, че са им здрави децата и си свиркат. Госпожите се чудят какво да правят, почнаха във фейсбук да им пишат имената, този и този са болни, моля вземете мерки, няма братче, същите деца на следващия ден пак на градина...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3403 -: Юли 13, 2018, 11:13:47 »

Ако положението е толкова зле, обаждаш се в ХЕИ. Те би трябвало да им идват на проверки така или иначе да сверяват бележки и т.н. Подаваш сигнал. Сега това наистина не е нормално. Ама за някакви бистри сополи, дето не знаеш дали е щото киха или щото е ревало преди 10 минути, не ми се занимава да го мисля даже. Другото е, че би трябвало да проветряват в градината, ама дали го правят друг въпрос.

При нас мога да кажа, че са сравнително строги, защото следят, обаждат ми се, ако през деня нещо има, за да си я прибера и всеки ден гледат гърла. И пак - сополи и леко зачервени гърла си има. Никой няма да върне дете ПРЕД разболяване, защото има някакви симптоми, които често си отминават.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3404 -: Юли 13, 2018, 11:19:32 »

Цитат
дали ще видиш сопол до брадата или няма да видиш, то пак ще се разболява

Tвърдо зад това мнение съм, няма как някой друг все да ти е виновен за нещо. Разболяло се е детето - от къде - има ли някакво значение.
Аз не познавам родители, които си водят децата с плувнал поглед, явно са отбрани около мен и това няма как да го разбера и не мога да си представя, че някой го прави.

Освен това болните деца също имат потребност да са навън, а не да стоят затворени у дома (изключение - наистина отпаднал период, температура и липса на желание за игра, но такива състояния колко често има в годината?). Случвало ми се е да предупредя родител, че детето ми е болно, да кажа на моето да си слага ръката като кашля, но аз лично никога не съм си прибирала детето от площадката заради някое сополиво или кашлящо  дете, все пак са на открито пространство и рискът в  пъти по малък.

Цитат
Съседкатаси изкара варицелното си дете навън, остави моите...карали са я.  Но за един възрастен и изнемощял човек варицелата е врата към херпес зостер, за бременните пък не ми се мисли.
За варицелата - не се предава толкова лесно, само в определени дни е заразна, може да минал този период, когато си видяла децата. Моите поне 3 пъти са били в близък контакт и все чакам да се разболеят, но не. А ми се иска да го минем това и да не го мисля, по-добре сега от колкото на стари години да треперят бременни или възрастни.
Има и ваксина за варицела вече, може би е добре да я насочат към рисковите групи възрастни, вместо към децата.
« Последна редакция: Юли 13, 2018, 11:27:00 от syanna » Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #3405 -: Юли 13, 2018, 12:03:10 »

Когато моите деца са болни, дали карат лек вирус или бронхит, щом са вкъщи, а не на градина, не ходят по детски площадки.
Болните деца имат потребност да са навън, съгласна съм, но това навън не е при децата. Обикаляме си, измислям различни места, близо до вкъщи, ако случайно не се почувстват добре, да можем бързо да се приберем. Така считам за редно, така правя. И това го казвам, без да искам да се изкарвам някаква светица, много недостатъци имам, но с това съм непреклонна.
Може би заради проблемите на Тео с астмата / която не смея да се похваля, че до някаква степен израсна или просто ние се научихме как да действаме бързо/ и това, че все имаше някакви усложнения, съм чувствителна на тази тема.
И не, че тъна в някакъв вечен яд към чуждите болни деца, знам, че никой не ми е виновен как ми боледува детето и се опитвам да направя всичко възможно да се справя адекватно. Но понякога ми идва в повече, децата ми не стига, че никога не боледуват едновременно, а един след друг и накрая като видя, някое дете в градината да ми се дере насреща и да му виси зелен сопол и не ми е ок.

Бизар, сигурно си права за сигнала. Аз просто съм тих, спокоен и възпитан човек, все живея с някаква драма да не притеснявам другите, да не би да съм сгрешила с преценката си и някак се оказах крайно неподготвена за такива ситуации. От седем години управлявам не малко хора и то в сектор, в който е трудно и коства много нерви, но явно с това не мога да се справя. Все се опитвам да разбера, все не мога да допусна, че е възможно да си толкова безотговорен към собствените ти деца.

« Последна редакция: Юли 13, 2018, 12:24:01 от Liliq » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3406 -: Юли 13, 2018, 13:43:52 »

Ами, ако положението е наистина такова, каквото казваш, това не е нормална ситуация и е доста далеч от това, за което аз лично поне обсъждам. То е предупреждение към институциите, споделяш общо наблюдение и далеч не е съврзано с това да нарочваш конкретен човек. То не е толкова отговорността и за родителите, ами на детската градина, че го позволяват.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3171

« Отговор #3407 -: Юли 13, 2018, 19:58:40 »

Или аз съм велик заплес или от друга планета идвам, но болно дете в градината не съм виждала. Така оклюмало, зелен сопол или температурни очи, понякога съм чувала кашлица от групата, но не е имал свързано заболяване с чужда,чута кашлица. Имаме двайсет другари, съседи , навън сме всеки ден. Никой не ми е направил впечатление на заразен.когато боледува, не съм го свързвала с конкретно дете. Но кракът ми в детски център не стъпва.  Късмет ли имам със свестни хора или не виждам, но това са пет години вече. Моят кошмар е празненството за Коледа в градината, тогава пристигат зарази от всякъде. Детето задължително се тръшка,след събирането на 50 деца в топла стая на 20 декември.
« Последна редакция: Юли 13, 2018, 20:03:56 от D.Dimitrova » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3408 -: Юли 13, 2018, 22:58:17 »

Ами аз бях една седмица на ясла с детето и поне 5 деца видях със сополи, ама така от време на време де, не нещо да се впечатля. Едно бебе имаше със силна хрема обаче, дето уж била от зъби. Нон-стоп му течеше носът и се възмутих.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3409 -: Юли 13, 2018, 23:05:03 »

Хаха да, любичмото мии, сополи и Т от зъби, многократно повръщане от слънчасване, обрив от ухапване и какво ли още не. Пък, че има вид на парцал и не е за градината, кой го интересува?
Варицелата е руска рулетка. Седиш вкъщи и чакаш да завехнат пъпките, щом са с течност - заразен си. В каква степен - Божа работа.
Съвест трябва, но не всеки я има!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3410 -: Юли 13, 2018, 23:16:00 »

В интерес на истината нямаше вид на болно, ама сополът беше мощен. Макар че и Ади вече 8ми ден има як сопол, духам ѝ носа по 5-6 пъти на ден.

А за варицелата сложихме две ваксини и дано действат Smile
« Последна редакция: Юли 13, 2018, 23:17:52 от utopia » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3411 -: Юли 13, 2018, 23:47:01 »

Варицелата е заразна както преди да разбереш за нея, така и до последната пъпка с течност, и тъй като излизат на няколко транша от се да знаеш къде е тая пъпка. Заразиха се с варицела,защото минах по коридора в детската градина. Групата на долния етаж беше под карантина, не на моето дете. И няма от къде другаде,защото тогава наистина само в нас стоях и да съм го прибрала два пъти и я лепнах.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3412 -: Юли 14, 2018, 00:36:27 »

То и аз я лепнах от взимане на сестра ми от детска веднъж! И влизане само в коридора съответно. Сестра ми се разболя след мен. А мъжът се разболя от метрото на дърти години Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3413 -: Юли 14, 2018, 10:43:24 »

Като бях малка беше пламнала цялата улица,всички деца с варицела. И си играех с тях, те се тръшка едно по едно , но не ме хвана. Сега го забърсах от коридира, без да видя варицелено човече. Може би бяхме на открито.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #3414 -: Юли 17, 2018, 10:08:34 »

Митко лепна някакъв мощен вирус - вече денонощие и половина не мога да сваля температурата. Снощи след нурофен, два часа компреси едва "спадна" до 38.8. Май на гърло отива работата, аз се притеснявах от стомашен, но вчера док каза, че гърлото е започнало. Дано не забие пак някоя гнойна ангина само.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #3415 -: Юли 19, 2018, 20:36:45 »

И Боян тази седмица е вкъщи заради Т. Но преди месец кара пак температурен вирус и тогава беше по-зле. Ей така както го казваш - ако успеех да сваля до 38.5 се радвах. За два дни мина. Но имаше и гърло. Сега пак Т, но само един ден имаше + зачервено гърло. Вкъщи е цяла седмица.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3416 -: Юли 20, 2018, 02:50:29 »

Баси, Ади ходи 4 дни на ясла и сега е с 38.3. Не знам как ще я караме така, отчаяна съм 😭😭😭
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9125

« Отговор #3417 -: Юли 20, 2018, 09:42:16 »

Уф, тъпо, още първата седмица на работа...така за по ден-два от вкъщи не можеш ли да оставаш? Поне още нямаш задачи реално, предполагам.
Сестра ти/баба евентуално също да се включи?, ако е само за един или два дни- при  нас често се е случвало точно в четвъртък да покаже симптоми и ако е леко, до понеделник може и да мине.
Просто ще е кофти още от начало редовни отсъствия, не че не го очакват, вероятно нито ще си първата, нито последната. Така че в най-лошия случай ще търпят, ама сигурно на теб ще ти е криво.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1444

« Отговор #3418 -: Юли 20, 2018, 10:49:49 »

Ути, кофти е, ама при всички е така в началото... гуш и дано е нещо леко Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3419 -: Юли 20, 2018, 12:28:06 »

Ами сега почна и дрис.

Ами, Корно, фирмената политика позволява веднъж седмично от вкъщи, ама точно сега не мисля, че е удачно, аз имам нужда от ментор и реална работа сама няма да свърша.

Дано се оправи до понеделник.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #3420 -: Юли 20, 2018, 13:33:01 »

Смайли, кой гледа Боян като втаса? Болничен ли излезе?
Димитър изкара 48 часа с около 39, после едно денонощие беше 38 и се търпеше вече. Според частния беше на ръба на гнойна ангина, но црп беше 2, температурата падна и сега имам надежда. Само че днес текна бистра хрема, но все пак ми се струва най-малкото зло.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3421 -: Юли 20, 2018, 13:35:35 »

Лиони, точно така беше Ади преди морето, само че 3 дни с над 39.5, после хрема и после за 24ч направи хрип. Дано ви се размине. Дано и на Ади мине до понеделник. ПиснА ми.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3422 -: Юли 20, 2018, 14:02:11 »

Чакай де, още зимата не е дошла.
С времето ще ги разреди тия боледувания, но до тогава този период ще ти се вижда кошмар.
Почна ли някакъв стимулант? За стомахи дрис ре комфорт по схема, пробиотик като възстановителен период и строга диета. Аз съм цербер и нищо по-различно от моркови, картофи и ориз не давам. Както и течности.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3423 -: Юли 20, 2018, 14:08:47 »

Ми...тя пие второ шише имунобор и пробиотик Лактофлор от месец, не съм ги спирала и двете.

Иначе за дрис не съм сигурна дали не е било еднократно от Панадола евентуално, ще я следя. Засега ходи веднъж и после още малко, та не съм сигурна дали си е част от болестта. Дадох Ентерол за всеки случай. Яде малко печен картоф, ще ѝ опека някакъв солен секс за следобеда евентуално, или кускус.

Сега спи с 38.3
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3424 -: Юли 20, 2018, 14:16:34 »

Тя не реагира ли и на предно боледуване с Т с дрисък? Запомни си ги тия моменти, помагат да реагираш в различни болестни моменти. Т може да пресече коремчето, температуропонижаващите също. Роси например мн дълго време правеше реакция от Нурофен, цялата се отбиваше, ако лекувам само с панадол, проблеми нямаше.
За сега си направила всичко необходимо, имаш достатъчно време до понеделник да се оправи Smile
Активен

Страници: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 149   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: