star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 149   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 311032 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3375 -: Юли 11, 2018, 16:04:04 »

Взимаш болнични или си работиш от вкъщи. Все пак моите съм ги оставяла на баба ми много, но има достатъчно оцелели майки без баби и без възможност за гледачка.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17527

A believer

« Отговор #3376 -: Юли 11, 2018, 16:05:10 »

При положение, че има 40 дни общо болнични за мен + детето, не ми се вярва някой да взима болнични 10 дни след АБ само ей така за укрепване. Оф, всичко е ужасно просто.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3377 -: Юли 11, 2018, 16:10:01 »

А не, моето не беше във връзка с укрепването. Просто по принцип за боледуването, че е често.

Радвам се на всички, които дословно спазват всичките щуротии, за които говорят, дано е така. В реалният живот е съвсем друго за мен. Винаги съм смятала, че трябва да сме отговорни и с чуждите деца, но за мен логиката е, ако детето ти е със слаб имунитет и хваща всичко лесно, да се погрижиш ти да му осигуриш подходяща среда да го пазиш, а не да проклинаш всички останали родители, че не го пазят и щото някое било със сопол, е разболяло твоето. Щото в детските всички са силни и вилни, но си водят децата и по рождени дни и по детски кътове, дето никой никъде не проверява. И ако имаш притеснения за здравето на твоето, се грижиш сам за него.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13794

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3378 -: Юли 11, 2018, 18:32:40 »

Ще се редувате с бащата, щом нямаш под ръка баби. Иначе имаш право и на повече дни, извън тези 40, но издадени болнични от ЛКК. Имаш право на неплатена отпуска до 6 месеца за гледане на дете до 3 или до 8 годишна възраст, ще внимаваш с дните, които ти пишат в болничния, защото има тъпи врътки - ако се скопоса в петък, не се навивай на три дни болничен, това включва събота и неделя, с ти горят два дни в повече. По-добре отпуска например. Ако може и бащата да покрива, ще е екстра. Плюс това, ти я пускаш през втората половина на годината, би трябвало дните да са ти достатъчни. Освен това, дните за варицела са извън тия 40.
Аз съм от родителите, които гледат осъдително на видимо болно дете в градина, ясла, детски център, площадка и Т.н. Винаги съм се старала с безумни гимнастики да задържам максимално дълго и да, проклинам и се дразня, че и към директор съм се обръщала, на родителски срещи сме го обсъждали. Вярно, че винаги е била със скапан имунитет и ми боледуваше здраво, но съм в правото си да смятам другите за виновни, когато съм оставила +седмица вкъщи и при първия сблъсък с видимо болно дете, моето да се скапе здраво и  пак да се чудя как да го оправям, гледам и Т.н.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3171

« Отговор #3379 -: Юли 11, 2018, 18:53:24 »

Честно казано след АБ го изпращам , но го познавам и не се е връщал отново втасал. Сега за бебето ще търся детегледачка, защото поне някой да ме отменя, че с две все у нас трябва да седя.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3380 -: Юли 11, 2018, 18:54:12 »

Бащата няма шанс просто :(
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3381 -: Юли 11, 2018, 18:59:34 »

Честно казано след АБ го изпращам , но го познавам и не се е връщал отново втасал. Сега за бебето ще търся детегледачка, защото поне някой да ме отменя, че с две все у нас трябва да седя.
Аз поради тази причина й казах на Ути, че се иска време, за да й свикне на боледуване, продължителност и повлияване при лечение. Няма универсално правило колко дни вкъщи.
Ди, особено едното като се разболее, пуснеш болничен, оправиш го, мислиш вече за работа и хоп - и другото се разболее. Ама айде голямата рядко ми го прилагаше този номер, можех да я пратя на работа с баба й или да я пратя при 90-годишната й пра баба  Blink
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12038

« Отговор #3382 -: Юли 11, 2018, 23:01:35 »

Ути, вземи да си имаш от тези миризливите кремчета, които се мажат на гърдите - Хустагил, Вапоръб и още 1-2 имам. Много неща съм пресичала с тях, облекчават дишането, отпушват носа и спят много по-спокойно. Само не трябва да е с температура. Също имам едно Vacko inhaler - прилича на балсам за устни като форма, с евкалипт и етерични масла - слага се на ноздрата и се смърква, също отпушва, но тя е малка още, не знам дали ще схване как.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3383 -: Юли 12, 2018, 00:16:34 »

Мажа Хустагил, ама снощи не помогна, та правих инхалация в 5 сутринта.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3384 -: Юли 12, 2018, 05:30:16 »

Не знаех, че Vaporub го има и в България. С две ръце подкрепям Лора, аз лично и след преумора и мускулни крампи го ползвам, както и при главоболие, а миризмата му ми действа като наркотик. Става за масажи, да намажеш ходилата, за леки инхалации в гореща вода или по време на баня в малки количества. Но в начален етап на болестта е най-ефикасен.
Другото, което ми бяха препоръчали разни майки, е вана с английска сол. Отново важи правилото да няма температура. Но тонизира, уж се изхвърлят токсините по-лесно и я препоръчват при стрес Smile Само не се пие, че действа разхлабително. И това го тествахме с грипа след като спряхме с температурите, всякакви мускулни и досадни грипни болки изчезваха след ваната. Аз им сипвам иначе по мъничко на всяка вана  Smile

Аз се наспах. Днес е ремонтът на зъбките на Мими и ме хванаха нервите рано-рано.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3385 -: Юли 12, 2018, 08:50:05 »

Аз просто ще пропусна поста на Бизар за това, че деца със сополи до брадите не ми били виновни на кофти имунитета на моето...

Ди, особено едното като се разболее, пуснеш болничен, оправиш го, мислиш вече за работа и хоп - и другото се разболее.

Аз не се шегувам и не преувеличавам грам като казвам, че сезон есен-зима 2017-2018 от октомври до април у нас не е имало момент да са здрави И двете деца. Ту едното, ту другото, ту и двете.

Нямам надежда тази година да е по-добре, предвид, че смятам да пусна и Тео на ясла есента.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3386 -: Юли 12, 2018, 09:02:35 »

Тя и пневмонията беше нищо работа...наречете ме злопаметна, но спорът от преди повече от 2 години го помня. И тогава, и сега, смятам, че не ти ли опре до гъза,човек трудно би проявил разбиране към родител с толкова боледуващо дете.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3387 -: Юли 12, 2018, 09:09:33 »

не ти ли опре до гъза,човек трудно би проявил разбиране към родител с толкова боледуващо дете.

Есте, кога българинът е виждал по-далеч от носа си и от прага на собствената си къща Smile
Чуждите сополи, боклук, дупки по пътищата изобщо не са негов проблем! Да си се лекува който си е болнав! Ааааамаха.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3388 -: Юли 12, 2018, 10:36:35 »

Фей, замисляла ли си се, че пасивно-агресивния стил, в който постоянно общуваш, е твърде вероятно да го предадеш на децата си. Болестите се израстват, някои други неща си остават за цял живот.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3389 -: Юли 12, 2018, 12:16:16 »

Кои болести се израстват, Бизар? Придобитите алергии, астмата, или може би лактозната обремененост?
Искрено се радвам на деца, които в годините не са боледували интензивно и с усложнения, израснали са всеки проблем, но не при всеки е така за жалост.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9125

« Отговор #3390 -: Юли 12, 2018, 13:19:23 »

Ути, сами ще си намерите варианта, при всяко семейство е различно. На мен много ми помага вариантът с работа от вкъщи, много пъти като видя, че се заформя болест, оставаме двамата. Не че е лесно и за съжаление така го научих да гледа тв- няма как иначе да си водя разговорите с постоянни викове и искания. Това ми е вариант четвъртък-петък например, при дълги боледувания като варицела се включва мъж ми, няма как седмици да не ида в офиса. И да, и при него винаги е “невъзможно”, дори годишните отпуски се случват с нерви и караници, че все е в спешен период и не може, сега работи до отлитане на самолета буквално... но и аз имам задължения и просто му казвам- в сряда трябва да съм в офиса, пуска си ден- два болнични (и пак работи).
Дядо му и свеки също са се включвали, но те имат ангажименти и рядко опирам до тях.
За след АБ май го задържах няколко дни, не почня вече. Факт е, че 2 седмици след тва пипна варицелата. Гаден период беше.
С бистър сопол и кашлица втора- трета седмица по няколко пъти дневно заразни ли са? Признвам, че съм пускала така, при него сопол може и месец да трае, без бактерия. Но при нас е имало седмици с пълна група без нито един отсъстващ, според мен втората година се напаснаха децата и размениха появчето вируси Smile)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3391 -: Юли 12, 2018, 13:27:14 »

Аз не мисля, че след 5-6 дена бистър сопол и кашлица без бактерия са заразни.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3392 -: Юли 12, 2018, 14:31:34 »

Кои болести се израстват, Бизар? Придобитите алергии, астмата, или може би лактозната обремененост?
Искрено се радвам на деца, които в годините не са боледували интензивно и с усложнения, израснали са всеки проблем, но не при всеки е така за жалост.

Много ми харесва, че спомена лактозната обремененост. Знаеш ли, Бояна докато беше с този проблем, аз не съм очаквала целия свят да знае, че тя има проблем и да я пази. Аз предвиждам, че ще има деца и родители, които ще й предлагат да тъпче неща. Че тя не може да ходи в нормална детска градина, затова беше в санаториална такава. Че не мога да я на всеки рожден ден и трябва да съм нащрек и ако някой й бутне нещо в устата, имам право да се ядосам, но нямам право да обвинявам някой друг, че не е опазил моето дете.

Ще се опитам културно да се опитам да обясня повторно, че аз болни децата не си ги пращам в детските градини, но да си мислиш, че сополи и вируси няма там, е повече от абсурдно. Да, няма да си пусна моето болно, ама и ако ми се върне болно от там на кого да се сърдя ?! Че някой го е заразил? Еми, ако ще се сърдя на целия свят, че ми разболяват постоянно детето, е по-добре да си ъпредна начина на живот и да го гледам в по-изолирана среда, ако е толкова опасно за него, не е ли така?

Отсега казвам, че отказвам да отговарям от тук нататък на крайни постове, каквито вие с Феята умеете да пускате, ако не можете да проведете нормална, спокойна дискусия по темата.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3393 -: Юли 12, 2018, 14:48:57 »

Кое е ненормалното на дискусията? Всеки възприема истината, такава, каквато я разбира или я изживява. И нито имам намерение да споря или да се карам, макар да ме обиждат понякога някои постове, нито да се меря с други родители аз колко съм препатила спрямо другия. Говоря за нормална човешка емпатия, при която един родител е редно да се позамисли как и с какво вреди болното му дете на другите деца в групата. Без да отварям темата как това вреди на собственото му.
Аз не искам да тръбя какво заболяване има дъщеря ми, в каква степен и в какво се изразява, но говорейки ми за пазене, неизбежно преминаваме към това всеобщо информиране. Няма как просто!
С това...
Еми, ако ще се сърдя на целия свят, че ми разболяват постоянно детето, е по-добре да си ъпредна начина на живот и да го гледам в по-изолирана среда, ако е толкова опасно за него, не е ли така?
...Не знам дали си даваш сметка как според тези твои думи, обричаш сериозен % хора на изолиран и самотен живот. И когато живееш в общество, се съобразяваш с всякаквите му особености, особено с това да не сееш гадости навсякъде.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3394 -: Юли 12, 2018, 14:55:08 »

В интерес на истината аз съм СУПЕР противник на водене на болни деца на площадки, детски кътове ит.н. и винаги гледам лошо ако има таоква дете, видимо болно, но пък от друга страна хремите се влачат със седмици и мисля, че не са заразни децата през цялото време, така че тук опираме до съвест на родителя. Лично аз минимум 5 дни след началото на разболяване не я събирам с други деца (е, и повече, разбира се, ако няма подобрение). Нооо, си давам сметка, че човек е заразен и ден преди да се "тръшне болен", та оправия няма.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3395 -: Юли 12, 2018, 16:51:29 »

Фей, замисляла ли си се, че пасивно-агресивния стил, в който постоянно общуваш, е твърде вероятно да го предадеш на децата си. Болестите се израстват, някои други неща си остават за цял живот.

Само агресивен е, моля те.
Да и децата ми ще са същите отвратителни екшън герой като мен Lol Благодаря, че попита!
Кога пък ти общува с мен последно, че ми даваш оценки, чак намеси децата ми? Боже.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3396 -: Юли 12, 2018, 17:35:50 »

Фей, агресивен е, когато се обръщаш към човека директно. Когато е "казвам ти дъще, сещай се снахо" стил, е пасивно-агресивен.
Тук достатъчно общуваме, освен, ако нямаш предвид, че на живо си различна. Тогава си отеглям думите.

Пупи, ако поемане на лична отговоност и адаптация към ситуацията е самота и обреченост, така да е.

Ути, точно това имам предвид и аз. Че колкото и пазене и стоене вкъщи, каквото и да направиш, няма спасение, докато децата не израстат. Никъде не съм твръдяла да се водят болни деца някъде или неоздравели. Просто рискът да си в някаква общност е точно такава. Ти не водиш, но други ще го направят. И ако знам, че винаги ще има 1-2 болни деца, каквото и да стане и все пак си заведа детето там и то се разболее? Кой да е виновен. Носиш си риска. В училище да не би да е по-различно. В зимните месеци защо се препоръчва да не си водите децата по детски кътове и молове, абсолютно същото нещо е.

Пращаш си детето на ясла и градина с абсолютното съзнание, че там не е болница и дали ще видиш сопол до брадата или няма да видиш, то пак ще се разболява.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3397 -: Юли 12, 2018, 21:48:39 »

1. Не общуваме "достатъчно" никъде.
2. Не, една и съща съм на живо, на умряло и навсякъде.
3. Никакво думам ти дъще няма, винаги казвам напрво каквото мисля. Ако се разпознаваш - сори. Това е мнението ми.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3398 -: Юли 12, 2018, 22:28:00 »

Колкото и да си знаеш, все пак е гадно да видиш някой, който видимо си е пратил болното дете на ясла, с плувнали очи, сополи, кашлящо и темп. Ако в единия случай е заразно без родителят да знае, в другия си е просто безотговорност към останалите, нищо че вероятно резултатът ще е същият.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3399 -: Юли 12, 2018, 22:52:43 »

В общи линии говорим за едно и също, с тая разлика, че Бизар е явно над тия неща, а аз например не мога да го преглътна и това е. Да, не касае предсимптомните дни, не касае остатъчна хрема, а онова съвсем осъзнато “хайде на градина, щото няма кой да те гледа вкъщи”. Да не ме е яд ли? Да я затворя за 4 месеца вкъщи ли? И дудна, и намилам, и се карам, все някой ще ме чуе и ще се вразуми. В крайна сметка е за здравето на неговото дете.
Бизар, поемането на лична отговорност е лична отговорност. Да седиш затворен вкъщи, защото има неразумни и безотговорни родители, ходещи с болните си деца по кътове и градини е наказание. Съседкатаси изкара варицелното си дете навън, остави моите...карали са я. Но за един възрастен и изнемощял човек варицелата е врата към херпес зостер, за бременните пък не ми се мисли. Кой трябва да седи вкъщи? Уязвимият или болният?
Активен

Страници: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 149   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: