star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 129 130 [131] 132   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 262103 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17191

A believer

« Отговор #3250 -: Юни 14, 2018, 11:12:09 »

Взеха кръв. Като стана нито хрема има, нито кашля. Ма все пак си мисля да правя днес инхалации с ФР. Също е с 37.9, сефте с под 39 се събужда.

Аз съм болна също обаче.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3251 -: Юни 14, 2018, 15:15:10 »

Доктор Лиони каза, че изследванията са супер Smile Пръскам ФР за носа, инхалации, че покашля и днес не е качвала над 38, така че още нищо не съм давала за Т. Снощи цялаааа нощ пищя, рева и се мята, днес гледам и два кътника избили, сега пак спи супер неспокойно, кашля малко насън. Давам и Изорекс, някакъв вид изопринозин.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13626

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3252 -: Юни 14, 2018, 16:33:44 »

Абе предполагах, че ще е вирус. Но така поне и на теб ще ти е спокойно след като видя изследванията. И това ще мине (гуш)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3253 -: Юни 14, 2018, 16:38:46 »

Гуш. Бая се разкашля сега след ставане и я монтирах на инхалатора. Оф, ужасно е гадно да са болни децата Sad Особено като съм напълно без опит, мн безпомощна се чувствам.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3254 -: Юни 14, 2018, 17:09:44 »

Тоя секрет се е бетонирал, нормално е след сън да видиш зелен сопол (застоял нормално изглеждащ секрет, който зеленясва от престояване), нормално е и повечко да кашля като легне, стане или се замори. Ще им свикнеш на тия особености.
Аз за това се изненадах Корни като каза, че забравя веднага за боледуването. При моите винаги е било някак схематично и почти единтично боледуването и това много ми е помагало да взема мерки или просто да не откачам твърде. Просто в началото е трудно и стресиращо!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9000

« Отговор #3255 -: Юни 14, 2018, 21:05:34 »

Пупи, забравям в смисъл, че оставям зад гърба си всичко и не го мисля веднага щом се подобри. Не знам колко пъти, кога, какво. Но иначе симптоми-терапия ми е ясно, да, все сходни неща кара.
Ути, май вървите към подобрение, супер ще сте на морето ;)
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3256 -: Юни 14, 2018, 22:10:08 »

Ами аз помня и кога и как са боледували, най-малкото ако стигна до лекар да кажа скоро ли е било предходното боледуване, дали и кога се е стигало до АБ. Но може би и лл така ме беше свикнала. А и това много ми помогна във времето да свикна с лекарства и овладяваме на състоянията им Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3257 -: Юни 14, 2018, 23:09:57 »

Еее, АБ много ясно, че се помни, кога и какъв, това е друга тема. Но 90% от боледуванията не го изискват, затва не съм го броила към “минава- забравям”. Помня име,  месец, година ( и варицелата веднага след това помня с дати,, тва са сериозните неща)
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16049

« Отговор #3258 -: Юни 15, 2018, 08:21:50 »

днес гледам и два кътника избили

Казах ти, че ще е комбинация...
Зъби, вирус.
Пак - леко минавате. Ще мине Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3259 -: Юни 15, 2018, 10:04:33 »

Тя доста хърка и покашля снощи, пък сутринта с прахосмука нищо не излезе от пустия нос. Само инхалации и ФР достатъчни ли са или да слагам Виброцил и сироп за кашлица се чудя? Мисля да я заведа довечера да я чуят.

Пък аз съм болна като куче, снощи ме втриса яко, тя не спа, направо съм полумъртва.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 596

« Отговор #3260 -: Юни 15, 2018, 11:26:37 »

Съчувствам.
При Теодор виброцил действа чудесно при такива състояния. Сиропи вече не давам, иначе най-доволна бях от Гринтус.
Аз да попитам, давате ли пробиотик преди море и какъв? Чета за Био култ, че бил хубав. Аз съм давала Ентерол при диария и линекс, като са пили антибиотици, но така превантивно не съм.
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 11:28:43 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3261 -: Юни 15, 2018, 12:20:34 »

Давам само при разбутан корем. За виброцила се чудя щото реално сопол не съм видяла...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3262 -: Юни 15, 2018, 14:02:31 »

Виброжил отпуска лигавицата, реално при хъркане и запушен нос би вършил работа.
Пробиотик давам от вече седмица, а чак другия месец сме на море. Давам пробиен кидс дъвчащи. Притеснява ме мизерията, прашното и летните вируси, та предпочитам да давам превантивно. Освен това е с проблемен корем, който бързо реагира на подобни вируси и види до крачка назад с лактозната непоносимост. Спирам седмица след морето.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16049

« Отговор #3263 -: Юни 15, 2018, 15:16:18 »

Виброжил отпуска лигавицата, реално при хъркане и запушен нос би вършил работа.
Пробиотик давам от вече седмица, а чак другия месец сме на море. Давам пробиен кидс дъвчащи. Притеснява ме мизерията, прашното и летните вируси, та предпочитам да давам превантивно. Освен това е с проблемен корем, който бързо реагира на подобни вируси и види до крачка назад с лактозната непоносимост. Спирам седмица след морето.

1:1 с моето мнение и за Виброцил, и за пробиотика. И аз давам Пробиен. Прекарах се на Тео да взема капки, а той бил вече достатъчно голям за дъвчащото...Но ще си го пие, ся кво да направя. Цвета съм я почнала, че тя е на първо море от 9 юли.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7059

« Отговор #3264 -: Юни 15, 2018, 16:25:55 »

Пробиотик давам през цялата година, когато се сетя - вземам по една опаковка и като свърши купувам друг. Не трябва да се дава един и същ дълго време, тъй като различните съдържат различни бактерии и в различно количество. Все още издирвам някой с повече от 12 милиарда, но не съм открила :/
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 16:32:51 от angel_sin » Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3265 -: Юни 15, 2018, 16:35:41 »

Мерси, момичета, ще почна да слагам Виброцил веднага.

И за дъвчащите пробиотици мерси!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3266 -: Юни 15, 2018, 17:43:27 »

Мда, то си тръгна вече и бистър сопол. Детето киха, кашля, на морето няма да имам и прахосмукачка да ѝ чистя нося, аз се чувствам много зле, изобщооо съм отчаяна. Sad
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8489

« Отговор #3267 -: Юни 15, 2018, 19:35:50 »

Еее, то пък пълна програма! Днес но контролен води ли я?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3268 -: Юни 15, 2018, 21:05:06 »

Точно оттам се връщаме. Чу лек хрип и като чу, че пътуваме, каза аууу не може без аб, ама то е тръгнала бактериална инфекция. И аз шах, нали вчера, црп беше под едно дори...иии в крайна сметка даде макситрол, сиропи, пръскало за гърло, калциев глюконат, ериус...и нз, да давам ли аб, аз ли не съм в ред...

Плюс ериуса и глюконата ми се виждат вече прекалени...
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 21:17:25 от utopia » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3269 -: Юни 15, 2018, 21:57:54 »

Ути, може и да знаеш, ама за АБ се гледат левкоцитите как са-те показват има ли бактериална инфекция. ЦРП може да е повишено и при вирус, не е показател. Колко бяха левкоцитите, има ли завишаване? Ако няма, не бих дала. Упорит вирус си е явно. Имали сме и с 6 дни температура около 40 градуса, не дадох АБ, защото нямаше причина (2 пъти пусках кръвни).

Те винаги се шашкат за пътуване и се презастраховат. Плюс това Токуда и Детската работят в събота, ако я закъсате и не вървите към подобрение.

Аз съм оптимист, че до неделя ще го е изкарала, по-лошото е ти докъде ще си с вируса...

На Ериуса нищо му няма, много по-лек е от Изорекс например. Те го предписват (или Ксизал) за да се отпусне лигавицата, да спадне малко, помага при секрети.  На твое място от новите неща ще дам само Ериуса, ще взема сиропа за всеки случай, ако кашлицата стане много зле, но няма да го започна, за гърло пръскалка не бих взела- едно, че трудно дават, второ вие сте минали отдавна етапа с гърлото. Но с цялата условност, че лекар не съм и си познавам детето, така че за Ади ти ще си прецениш.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3270 -: Юни 15, 2018, 22:13:44 »

За противоалергично и аз щях да ти предложа по-рано, но предположих, че не си давала до сега и не ти е боледувала по-тежко, та не знаеш как й влияе.
Ксизал давам аз при хреми подкарали кашлица. Отпуска лигавицата, раздвижва власинките при откашлянето.
И аз бих изчакала с АБ, нали правиш инхалации. АБто няма да излекува кашлицата, тъй че честно казано се е застраховала заради морето. Купи си го, имай го, но не бих бързала. Сироп тр за кашлица какъв е? Отхрачващ ли? Що не обсъдихте пулмикорт? Да не са ти шибнали някой вентолин?
Един съвет от мен. Щом сте си разменили вирус, прилагай същото лечение и на теб. Вдига ли още Т? Ти как я усещаш кашлицата?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3271 -: Юни 15, 2018, 22:18:17 »

Пак вдигна сега 38, не спи добре явно от зъби и е мега скапана. Кашля лошо по мое мнение, не ми харесва. Дълбоко кашля, нз как да го опиша, отхрачва. Сиропът е некъв смазващ гърлото, за суха кашлица. Иначе изписа клацид...страшно съм притеснена.

Левкоците вчера бяха под нормата.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3272 -: Юни 15, 2018, 22:21:59 »

А защо по двволите за суха кашлица? Като отхрачва? Тая варираща Т с гадната кашлица и мен би ме притеснила. Дрънчи ли? Хрипти ли? От къде я чуваш? Имай готовност за АБ, може да е слязла надолу. Но не се шашкай, АБ на море няма да е болка за умиране. Важното е Т да овладеете.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3273 -: Юни 15, 2018, 22:39:44 »

Оф, да ти кажа, толкова беше смачкана и така зле кашляше сега като си легна, че утре взимам АБ. Клацид изписа, чух, че е ок. И лактофлор мисля. Той сиропът май не потиска, а само смазва гърлото да не я дразни оттам. Поне така пише.

Начи от утре АБ, макситрол и сиропа, май другите неща са излишни като пие АБ
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3274 -: Юни 15, 2018, 23:11:36 »

Аз бих оставила И противоалергичното.
Разбирам те, тежки са първите боледувания. А и е мъничка, не знаеш в кой момент ще направи усложнение. Пробиотикът ти е задължителен, особено щом ще сте на море, че и плюс АБ. Стискам палци все пак бързо да й повлияе и да изкарате хубава почивка  Kiss
Активен

Страници: 1 ... 129 130 [131] 132   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: