star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 142   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 281394 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17399

A believer

« Отговор #3225 -: Юни 12, 2018, 13:47:56 »

Той почти не се вижда вече обривът, май е било от жегата нещо. Довечера ще я замъкна на частно на доктор и ще видим какво що.

Иначе днес е видимо по-добре, като изключим мега диарията, която почна, темп сякаш взе да спада (ПУ ПУ) и като цяло е по-жизнена, има и апетит, сутринта си хапна.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1434

« Отговор #3226 -: Юни 12, 2018, 14:12:37 »

Много внимавай с диарията и температурата да не се обезводни...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13725

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3227 -: Юни 12, 2018, 16:56:28 »

Нищо чудно да е от температуропонижаващите. Дъвчащ рекомфорт по схема действа безотказно. А обривът си звучи като от прегряване, споко, супер сте, звучиш спокойна! Афтите множат ли се?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3228 -: Юни 12, 2018, 17:09:16 »

Не съм гледала, все пак мисля да я закарам на частно да я погледнат, че нещо и аз изтрещях днес.
Трябва да го взема тоя дъвчащ рекомфорт, и Лъвчето ми го препоръча, аз ѝ дадох ентерол и малко хидратин алфа. Но е много по-жизнена, спа следобеда без лекарство, а сега е с 38.6, но дивее и не се спира. Не е ходила от 2ч по голяма нужда и не изглежда да я притеснява нещо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3229 -: Юни 12, 2018, 17:24:54 »

Ами недей изтрещява! Заведи я за свое усрокоение, но звучиш като да владееш ситуацията и явно пикът минава.
Начи да си знаеш, от седмица преди до седмица след рождения ден е абсолютно задължително да ти се разболее Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8516

« Отговор #3230 -: Юни 12, 2018, 17:46:08 »

Пиши само като минеш прегледа.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3231 -: Юни 12, 2018, 17:55:03 »

Пак е с 39. Пф. Ми от клиниката нещо не вдигат телефона и ще пробвам на място, дано все пак работи, че ми омръзна вече от нерви.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3232 -: Юни 12, 2018, 19:47:14 »

Бяхме на док, нищо ѝ няма, изписа някакъв изорекс за имунната система обаче, взех го, но му се чудя още
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9061

« Отговор #3233 -: Юни 12, 2018, 23:35:48 »

Бо е пил изорекс, май от същатс клиника предписан. Нямаше странични ефекти, но аз бих изчакала яслатс и есента, за да го почна, че е тежък. А вашият вирус вероятно е към края. Оживяването й е добър збак, може и да има още ден-два температура. А нашият лекар смята, че душове и мокрене при температура нямало нужда, само стресират детето, но това си е до преценка. И ние мокрихме първия път, а сега над 40гр слагам компреси, повече за мое успокоение. Дано минава вече.

Ние пък вадихме на Бо кърлеж от врата...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16090

« Отговор #3234 -: Юни 13, 2018, 11:18:12 »

Ние пък вадихме на Бо кърлеж от врата...

Изследвахте ли го?
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #3235 -: Юни 13, 2018, 12:45:15 »

обикновено не смея да пиша, че от проклетия се прецакват нещата, но така като ви слушам с тия болести ... Не мога да не го кажа, пък вие ме хокайте колкото искате после ... От ноември насам давам коластра. От ноември насам не е боледувала изобщо и не е приемала абсолютно никакви лекарства. Изкара скарлатина, зимният вирус (при който половината и група се проснаха и част от тях бяха в болница с усложнения), изкара и преди две седмици с нас друг вирус, на крак .. Максималната температура, която е вдигала е 37.5 и то за един ден ... Не е отсъствала от градина, била е постоянно в контакт с болни. Имайки предвид как предишни години лепеше всичко и се просваше, сега намирам огромна разлика. И не, не е израснала болестите, ние с мъжа също изкарахме въпросните вируси доста по-тежко от нея  Rolling Eyes
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3236 -: Юни 13, 2018, 13:06:15 »

Как така не е боледувала от ноември, а е изкарала скарлатина, зимния вирус и още един преди 2 седмици?
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #3237 -: Юни 13, 2018, 13:10:23 »

Как така не е боледувала от ноември, а е изкарала скарлатина, зимния вирус и още един преди 2 седмици?

"изкарала" супер леко. За скарлатината разбрах по типичният език и по това, че имаха в групата. Вирусите ги кара на крак, с много лека температура - без сополи, без кашлици, без отпадналост .. Това имах предвид.
Детето на една колежка и племенницата ми също се повлияха много добре - на 4 г. са и от както са на градина са все болни .. Сега е съвсем различно положението и при двете.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3238 -: Юни 13, 2018, 13:52:21 »

То не е гаранция дали от коластрата или просто им се е подобрил имунитетът с възрастта.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2332

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3239 -: Юни 13, 2018, 14:18:19 »

Голямата 2г ходи на градина и няма никакво подобрение с имунитета. Сега съм бойкотирала всякакви лекарства, нищо няма да давам, да се оправят сами, даже на лекар не водя, само за бележката дето ми искат след отсъствие, иначе никога няма да го изградят този толкова чакан имунитет. От нищо сериозно не е боледувала, но като се започне с някоя хрема влачи по 2 седмици и не ми е ОК да си седи у дома в такъв дълъг период. С капки за 3-4 дни спира хремата, но след 3-4 дни градина пак започва, безумно е. И трета сливица вероятно е уголемена, но не сме правили преглед за определяне на размера, нито снимка, защото така или иначе не мисля да я махам. Ето - сега малката отсъства  2 седмици от градина, върнаха ми я, а голямата  си ходи на английски и никой нищо не е казал, а имаше 2-3 дни се виждаше, че тече нослето, сега само леко се запушва. Наложи ни се в чужбина да водим малката на лекар - симптомите бяха кашлица, гадна гъста хрема и накрая температура вдигна. Прегледаха я, казаха - дробовете са чисти и нищичко не изписаха, само промивки на нослето. Аз  Blink. И наистина до 3-4 дни се оправи само с тези промивки и никакви лекарства. Тук щяха и капки и сиропче, а може би и антибиотик да дадат... И се чудя в чий телевизор е повредата. Естествено дете с температура и видимо отпаднало си стои у дома, но за един сопол да блъскаме антибиотични капки да мине бързо или да си седи със седмици у дома... Майката ако не е безработна няма как да стане. Отново преосмислям избора на градина, въпреки всички позитиви, заради които съм я избрала. Защо да плащам някой да ми гледа детето, ако реално половината време и повече не мога да работя.
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 14:22:40 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3240 -: Юни 13, 2018, 14:24:26 »

Аз същото мога да го кажа за Имунобора. От януари е карала само грипчето, което повали всички ни, плюс две хреми, които минаха само със засилена доза енгистол. Говорим за дете на 4 г.  Lol
Сега в България ще видим как ще е, но такава зима никога не сме карали, наложи ми се лекарства да хвърлям. За кака й няма да коментирам, хремите дори не ги отразявам, духа, пръскам фр и на др ден няма. Грипът го лекувах само с температурапонижаващи и енгистол. Аз не пих, за да има за тях и се влоших, при тях мина за по-малко от седмица. За мен разковничето е бета глюкана и ще си помъкна този път поне 4-5 опаковки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3241 -: Юни 13, 2018, 21:58:18 »

Ади пак е с 39.2, вече плътно 3 дни, разрежда се, вече давам само два пъти на ден Нурофен, но всеее пааак

Почвам да се притеснявам.
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 22:26:31 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3242 -: Юни 13, 2018, 22:38:45 »

Бързо ли я смъкна? Афтите как са?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3243 -: Юни 13, 2018, 23:33:51 »

Няма афти, нищо ѝ няма, покашля по 3-4 пъти на ден, но нищо притеснително, снощи нали я гледаха, гърло чисто, гърдите чисти...качва само два пъти на ден вече температура, т.е. не я държи нон-стоп по 39, ми през деня е 37.7-38.5, но вече почвам да се филмирам. Иначе определено денем с по-добър тонус, дивее, тича, вече не ѝ личи, че ѝ има нещо, има си апетит, само сега преди лягане с 39.2 мн се смачка и заспа в колата. Също има два мега подути кътника и от снощи спи супер неспокойно, ето сега вече втори път се буди с неутешим рев, пък точно дадох Нурофен преди да легне, той нали обезболява?

Приятелки ме юркат, че не било нормално и да правя кръвни и урина, пък лекарката каза, че нищо ѝ няма и чакаме да ѝ мине.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9061

« Отговор #3244 -: Юни 13, 2018, 23:56:18 »

Ние сме имали вирус и 6 дни с темперстура 39-40, но на четвъртия пуснах кръвни да съм спокойна, че не е бактериално. Не ти пречи да пуснеш, знаеш колко бързо стават в първа детска, ще е за твое успокоение.
По другата тема не знам как помните кой кога колко боледувал, аз изтривам всичко от съзнанието си в момента, в който мине. Не искам да коментирам честота, че последно като се хвалех  как е минала зимата и бам първият ентеровирус насред май месец, дето си изкарах акъла... Но като лекарства сме били само на нурофен (над 39), витамин ц и сега пробиотици, не помня друго наскоро.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3245 -: Юни 14, 2018, 00:03:19 »

О, в първа детска никога не съм правила, няма и да ида там, искат ми 50лв само за прегледа без изследванията.

Притеснява ме, че Ади кашля като лежи...Ще откача. За пръв път боледува сериозно, а до края на седмицата ми трябва здрава Cry
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3246 -: Юни 14, 2018, 07:51:26 »

За да кашля като лежи, значи има някой скрит секрет назад. Повдигаш възглавницата, можеш тенджера със завряла вода да поднесеш до лицето й като заспи. А хърка ли?
От две седмици ми растат два мъдреца едновременно, подута ми се лимфните възли, не мога да спя. Прекрасно го разбирам детето, и че е кекава сега и е паднал имунитетът, и че реве като легне да спи и е неспокойна.
А разстройството мина, така ли?
Аз чакам максимум три дни и правя кръвни. За повече не успявам да стискам. Нямате ли Здраве, Рамус? Отивам и пускам изследвания без да чакам лл да ми каже - ПКК, ДКК, црп и урина ако случайно успееш да събереш, са достатъчни. Мисля около 17лв излиза при нас.
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 08:10:17 от Pupi » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16090

« Отговор #3247 -: Юни 14, 2018, 08:07:52 »

И аз съм за кръв.
Възможно е и, както Пупи казва, да се е появил заден секрет, който да й прави кашлицата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3248 -: Юни 14, 2018, 08:41:26 »

Тая нощ цяла нощ пищя и рева. Появи се секрет, похъркваше, то се очакваше щом покашля. Повдигнах възглавницата и сега ще я водя за кръв и урина. Малко съм притеснена, че неделя заминаваме за море, пък тя не се подобрява, ся и хрема, баси...

Разстройството беше еднократно, да, поне тва
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3249 -: Юни 14, 2018, 09:13:13 »

Морето ще й се отрази чудесно. Пък и до неделя има още три дни. И в най-лошия случай да сте за АБ, ще има достатъчно време да действа АБ. Пиши като излязат резултатите!
Активен

Страници: 1 ... 128 129 [130] 131 132 ... 142   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: