star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 150   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 312496 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3100 -: Март 12, 2018, 16:16:56 »

Средно статистически при мен второто дете се разболява 3 дни след първото. Но не винаги, Фей, има някаква надежда...  Clover
Последната разболявка при нас още не е минала, вече 9 дни станаха, според педи трябваше да е на градина днес каката, но при положение, че е толкова гадно и заразно ще изчакам да оздравее добре, все още кашля и тече нослето...

Liliq и за теб  Clover
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3101 -: Март 12, 2018, 17:48:54 »

Тъпчи пробиотик за всички и си свиркай. Този ни е най не прилепчиви вирус, карали са го все поединично, само веднъж си лепнаха и двете, но според мен бе от водата, която пиха, при все,че имаше предупреждение да не се пие и не го видях. Най-успешно боря със саше натриев цитрат, хидрасек и пробиотик.
И отново да похваля енгистол, знам, че сахрупки и глогинки, но за втори път минава с двудневен сопол, без кашлици и др екстри.
Лилс,имате ли как да смените климата. Море/планина, понякога и малкото побутване на организма,прави чудеса с имунитета.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 641

« Отговор #3102 -: Март 14, 2018, 09:15:35 »

Пупи, за момента освен, че ги водим събота и неделя на Витоша, за по-продължителен престой някъде, няма как. И на бабите не мога да ги пратя, едно, че моите родители работят, а пък и не е лека задача да се грижат за две три годишни, на които само щуротии са им в главата.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #3103 -: Март 14, 2018, 10:17:36 »

Пак ще ви мрънкам и питам за съвет :( явно съм в серия, ще ме простите...

За удар по глава какво се прави? Ама доста силен и болезнен, излезе веднага цицина, вдясно точно над челото. Не съм губила съзнание и не мог да преценя дали ми се повръща, щото ми се реве и ми е поредният смотан ден.

Не ща да чета в гугъл, там вунаги пише ужасни страхотии.

Лед няма в офиса, седях малко под студена вода.
Доколкото знам и да има сътресение, решението е почивка само, което няма как да стане.

Не ми се ще пак на рентген, преди 10 дни ходих заради синусите...

Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1445

« Отговор #3104 -: Март 14, 2018, 10:41:11 »

Корни, при удар в челото трудно става сътресение, така че мисля можеш да си спокойна, че нямаш...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3105 -: Март 14, 2018, 10:49:00 »

Корни, при удар в челото трудно става сътресение, така че мисля можеш да си спокойна, че нямаш...

е то е над челото, в началото на косата (поне е покрито с коса и не се вижда рогчето  Lol )

Ще живея сигурно, ама напослеък все нещо ми се случва, какво ли не преболедувах, писнА ми.

Вие сте ми пристан за успокоение, разбира се и мъжът отнася мрънкане  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1445

« Отговор #3106 -: Март 14, 2018, 10:56:39 »

Ние като лежахме в болница заради на Марин скока от пързалка - невролога каза, че при удар в предната част на главата - чело и около него, трудно става сътресение... по-опасно е падане на задната част Smile
Иначе си в серия, яко, ама понякога е така...
Я кажи как мина почивката - къде бяхте?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3107 -: Март 14, 2018, 11:05:24 »

Областта на челото е най-здрава, вероятно само повърхностно си се шибнала. Можеш да намажеш с мазно, щом нямаш лед. Иначе следиш за гадене, световъртеж, поспаливи ст, повръщане. Хладилник имате ли, сложи пакетче мокри кърпички в хладилника, вадиш по една и налагаш на удареното.
И да кажеш после за почивката!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3108 -: Март 14, 2018, 11:20:46 »

Хладилник имате ли, сложи пакетче мокри кърпички в хладилника, вадиш по една и налагаш на удареното.

Леле, че хитри тия майки! (аз още не се имам за истинска майка някак  Cheesygrin). Много добра идея, даже камера има, просто е празна.

Почивката беше от една страна супер- много интересни неща видяхме, цяла седмица никой не ни дърпаше, мрънкаше и будеше, бяхме си само двамата с мъжа дни наред, не помня откога. Два дена даже пих алкохол кат свърши АБто  Cheesygrin
От друга страна беше доста път и на отиване, и на връщане, умората беше голяма (особено на връщане, защото 4 часа след кацане бяхме на работа,а  преди това над 30 часа по летища и самолети). иии честно казано детето ни липсваше. Често го мислех, ако не чуя нищо от тях 2 дена решавах, че е болен и обикалях нервно...И следващата почивка я мислим да е по-наблизо (в България) и да си е с детето (напълно обратно на първоначалната идея).

Тва май е за друга тема, ако иска някой да реже, ама Ути- няма живот след децата явно  Cheesygrin Дори да стигнете до екзотична дестинация, органзиацията и притесненията са толкова много, а накрая детето ви липсва и го мислите и просто не е съвсем както преди.
Но може и от годините да е, на мен вече почивките не ми носят толкова радост, чувствам се паразитно и искам по-полезни неща да правя. Сега го разбирам мъжа, който изрещя преди 8 години на All Inclusive почивка, че нямало какво да се прави  Lol Още тогава е бил по-умен/зрял от мен днес...
« Последна редакция: Март 14, 2018, 11:22:53 от Korneliq » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3109 -: Март 14, 2018, 11:28:52 »

Аха, тая тема колко сме я нищили  Lol
Добре звучи почивката ви и е нормално да ви липсва детето. При нас все се е случвало в такива случаи да си кажем ‘ех, ако бяха сега с нас’.
Има си чар в почивката с деца, просто трябва да се настроим, че ще е по-детски насочена и ще се търсят забележителности и атракции, подходящи за децата, ще мислиш какво на него ще му хареса, а не на възрастните.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #3110 -: Март 14, 2018, 11:57:49 »

Корни, тва го знам още от преди да забременея. Ясно ми беше 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3111 -: Март 14, 2018, 12:19:06 »

Ути, някой пише от профила ти  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3112 -: Март 14, 2018, 12:46:28 »

Не те разбрах. Винаги съм знаела, че след децата всичко. се променя и колкото да ми обясняват, че можеш да правиш същите неща с тях...еми не можеш. Пък ако ги оставиш някъде, пак ти е гадно. С други думи обречени сме.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #3113 -: Март 14, 2018, 13:50:06 »

Аз я разбрах. Lol
Прозвуча много примирено от твоя страна, което е нетипично за теб Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3114 -: Март 14, 2018, 14:57:00 »

Тъкмо примирена щях да използвам и аз. До преди месец драпа за тия гмуркания без деца, сега явно си се примирила. Смешно е пък  Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3115 -: Март 14, 2018, 15:38:11 »

Ние пък се возихме на детско влакче из града като бяхме на почивка с децата, ако бяхме без тях никога нямаше да се качим  Lol 

На ол инклузив никога не съм ходила и не знам дали ще се навия някога да отидем. Все сме в движение и все обикаляме някъде, на едно място повече от 3-4 дни не стоим. Все още не сме пътували без децата и не се планира, браво на всички, които успяват.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3116 -: Март 14, 2018, 16:08:17 »

Ххахахаха, е това просто е висша степен на отчаяние, не е от хубаво Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #3117 -: Март 14, 2018, 17:42:59 »

Ние пък се замисляме тази година да потърсим готин къмпинг или бунгала. Да има големия къде да тича, а малката да е на въздух. Замисляме се и за каравана или кемпер. До преди три години все гледахме лъскави хотели и ол инклузиви. Сега осъзнаваме, че детето няма нужда от луксозна стая с голям телевизор и гледаме да избираме местата, съобразени с тях.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3118 -: Март 14, 2018, 18:23:15 »

О, не, за мен тва е ад. Да готвя като гламава на почивката си.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3119 -: Март 14, 2018, 18:58:54 »

Последните ни почивки са все такива. Да не говорим какви непопулярни дестивации са и колко чиста е водата. Ути, винаги има по някое капанче, от което можеш да нземеш храна. Пък че 5 дни сме изкарала на сандвичи, голям праз. Готвим де, но сме компания и някак ангажиментите са разпределени и не се усеща.
Джулсс, на къмпинг Юг има хубави бунгала и каравани. А водата е прозрачна, сред гора е, няма много хора, има един хотел с ресторант и едно капанче на плажа. И много място за дивеене и бягане Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3120 -: Март 14, 2018, 19:48:36 »

Ние така ходим на къмпинги в Хърватска, но си наемаме Mobile home. Хем има климатици и нормални легла, хем си сред природа и точно на плажа. Имаш кухня да "готвиш", но най-много някой сандвич за закуска, иначе по ресторанти се ходи вечер, то не е затвор все пак. Супер е с дете и кучета.
Но дотам е доста път, чувам, че и в Гърция май били хубави, но аз не искам палатки, а по-трудно се намират мобилните къщи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3121 -: Март 14, 2018, 22:45:32 »

В Гърция е разкошно с кемпер. Има и много такива уредени къмпинги. Скъпичко е обаче. Ма дай си ми на мен да лежа, да ми чистят и подреждат, и готвят, а аз само да почивам (и търча след детето). Иначе звучи примамливо ако си с компания наистина.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3122 -: Март 15, 2018, 08:20:27 »

В Гърция е разкошно с кемпер. Има и много такива уредени къмпинги. Скъпичко е обаче. Ма дай си ми на мен да лежа, да ми чистят и подреждат, и готвят, а аз само да почивам (и търча след детето). Иначе звучи примамливо ако си с компания наистина.

И аз съм така...
Кемпер историята ми е за пенсионери и хора с (по-)големи деца...Примерно Цвета става вече, но Тео...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #3123 -: Март 15, 2018, 09:35:41 »

Кемпера или за без деца ;)
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3124 -: Март 15, 2018, 09:51:12 »

За мен основният плюс е, че по цял ден си навън. Пък и има вече глезотии като къщурки с джакузита и си гледаш морето. Именно за деца е супер, защото си точно до плажа и почти никави услия няма в нищо, яко мързел си е.
Не мога да го нарека почивка, ако съм затворена в стая/апартамент, изобщо лятото полудявам, че живеем в апартамент, искам да съм само навън.
Активен

Страници: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 150   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: