star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 148   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 296598 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3050 -: Февруари 11, 2018, 17:25:19 »

Ечемик? Конюктивитът е по конюктивата - т.е. защитния слой на бялото на окото и отвътре на самия клепач. А ечемикът излиза при отпаднал имунитет и е на пъпки. Като малка доста страдах от ечемици, и да ми ги пукат съм ходила. Обикновено са в следствие на отслабен имунитет или некоригирано зрение. Ако имаш подозрения за последното, вземи мерки.
Иначе и за конюктивит 2-3 дни лечение не е ок, защото от очния лекар знам, че не се излекува хубаво и може да стане хронично.
Лимфомиозот не са ли ви изписвали? Дават го за проблемни сливици и помага за свиването им.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3051 -: Февруари 11, 2018, 17:40:03 »

Аха, в момента имате това, което Цвета имаше на 15.01. 2 седмици я държах вкъщи с него. Но в едни момент изби сопол и от носа. Дано и при вас така стане, защото е по-зле секретът да стои по гърло и синуси изобщо, наместо да излиза навън...

И това вече да ви е последно!!!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #3052 -: Февруари 11, 2018, 19:47:08 »

Ечемик, Пупи. Тотално съм се издухала вече. Излезе и в петък, тя петък през нощта започна да кашля, събота беше с температура и ечемика беше най-надут. Днес вече се е пукнал.
Лимфомиозот не знам какво е, за първи път чувам.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #3053 -: Февруари 12, 2018, 00:11:14 »

Така и предположих, съмсем те разбирам за изтрещяването!
Лимфомиозот е хомеопатичен продукт на Хийл. Изписват го при уголемени сливици, задни хреми в следствие на сливиците. И въобще нашия унг много ни го е хвалил, но не сме стигали до него.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3054 -: Февруари 16, 2018, 12:27:35 »

Тео със сериозна кашлица. Днес привечер ще пътуваме към него. Вчера му изписали Пулмикорт и даже 2 бр.инх. с Вентолин И АНТИБИОТИК. Забраних да се дава. Защото гърлото му било розово и нямал хрипове, Т не е вдигал...Е за какво антибиотик?! Ще видим, но ми е притеснено.

Цвета от понеделник на бяло у-ще, ама снощи едно момиченце от групата им повръщало, сега и това го мисля...да не ми се раздрайфа събота и неделя баш, че и Тео да сопоса...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3055 -: Февруари 16, 2018, 13:41:43 »

Фей, пробиотик винаги можеш да даваш профилактично.
Мда, любимото ми "за всеки случай" изписване на АБ, защото гърлото е червено.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3056 -: Февруари 16, 2018, 16:02:42 »

Фей, а кога ще се прибирате? Кога ще можеш да го заведеш на лекар?
Какво означава бяло училище? С нощувки ли е там?
Аз сериозно мисля, че съм в изначална грешка. Бъркам някъде и не знам къде. Отново сме болни и тримата. И мисля, че депресията е на вратата.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3057 -: Февруари 16, 2018, 16:37:40 »

Това от на Ди разболяването ли? Заразихте ли се?
Ние го изтикахме криво-ляво, аз цели 4 дни вдигах Т, не ми се беше случвало от детските ми години. Отврат. И дълбока и отхрачваща кашлица. Аз мрънкам, пък представям си на децата какво им е било.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3058 -: Февруари 16, 2018, 19:29:21 »

Лъвче, има няколко фронта, където можеш да разгледаш какво се случва при вас - храна, спокойствие, чист въздух. Без да се вглъбяваш и вкарваш във филми излишно. Просто си мисля - децата донякъде е нормално често да боледуват, ама това, че и теб те хваща така често според мен не е ок. За големите също важи това с лекарствата - колкото повече, толкова повече.
Защо не пробваш няколко седмици на някаква силна, ако е възможно и непреработена много храна - 60% зеленчуци, толкова репи, моркови има сега, орехи и т.н. да не изброявам, ама нямаш мъж да ти мрънка за мусаки в момента, натисни за друг вид режим. Да пиете течности много. Иии сега ще почна да звуча като майка ми, но аз лично вярвам, че когато ядеш нещо, от което вярваш, че ще почувстваш добре и силна и по-здрав и то действа точно толкова, колкото и хомеопатията. Също имай предвид, че това, за което си говорехме в друга тема за безпокойството на Дилянка, това притеснение, нервност, това също много се отразява стресово на организма и го отслабва. Помисли си и за теб - храниш ли се добре, ама наистина добре, да даваш каквото трябва на организма, ясно, че не спишс малко дете, но с изтрещяване не става да си здрав, просто не става. И преборването на тия дребни болести за мен лично е 60% психика и от там нататък вече организма леко полека да събира сили да се справя сам.

Пак съжалявам, ако звуча налудничево, знам как ми е звучало на мен, но просто за мен спокойните хора са здрави хора. За съжаление е голяма промяна, която не е като да откриеш в аптеката, но с времето се отблагодарява Smile)

Пак ще предложа да си каниш гости, да се опитваш максимално да се разсейваш и да ти е весело на душата и да си го търсиш като грижа за себе си.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #3059 -: Февруари 16, 2018, 23:02:11 »

Бе, човек като е подложен ноон-стоп на двойна вирусна атака, не знам каква здрава храна трябва да яде, за да не се заразява. Иначе на теория звучи логично всичко.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*

« Отговор #3060 -: Февруари 16, 2018, 23:15:27 »

Много хубаво си го синтезирала. На първо място - пълна липса на свеж въздух. Не мога да ги изведа извън града при никое положение. Не сме стигнали дори до морската от два месеца. И мразя климатикът в нас. Да не говорим, че ултра бързата скоростна отсечка, с път на две нива, минава точно под прозорците на спалните ни. Та и от там ще има въглероден двуокис денонощно.
Съгласна съм с частта за хранене, традиционно всяка година по това време правя по месец-два разделно хранене от типа на 90-дневната диета. Сега съм от две седмици вече. Много освежаващо ми действа на организма, макар че не мога да кажа, че отслабвам. Поне се организирам да ям салати, плодове и прости храни. И не ям сладко всеки ден, което ми е основния порок.
Това, което правя е: с Диляна пием бъз, мое производство, като усетя, че се разбутвам няколко дни си правя чай от джинджифил с мед, лимон, всеки божи ден изяждаме по една купа плодове.
Ако трябва да съм откровена, тя е доста по-добре тази година, спрямо всички останали. Не е правила спазми от април 2017, не беше пила и антибиотик от тогава. Носи нещо, изкарва го за два дни, после закача малкото, изкарва го по-тежко. Аз също. И тъкмо се оправим, няма и два дни и докара следващото нещо. Дори майка ми се зарази от нас и изкара гнойна ангина миналата седмица. Тази баща ми замина в чужбина за месец и решихме майка да идва да спи при нас след работа. За компания и помощ. И познайте-вчера вдигна температура (зарази се от нас отново), и днес се прибра у тях да се лекува.
Реално не е болка за умиране, ясно ми е, че са тривиални вирусчета, но просто ми изпиляват нервите, като ги слушам да кашлят някакви задни секрети, отделно и аз се давя като магаре и само се буди Митко от мен и започва едно гонене в леглото, приспиване... Тази седмица успях да изляза с приятели на вечеря веднъж, всички ме питаха защо изглеждам така, какво е станало. Как да изпадна в подробности, бърша сополи ол дей лонг Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3061 -: Февруари 17, 2018, 07:41:45 »

Лъвче, то под свеж въздух нямах предвид да висите по планините (ясно, че и това е хубаво), но ако си стоите вкъщи - да не държите топло нон стоп, редовно отвавяне на прозорци. Иначе, ако не сте с температури, събота неделя е хубаво да прекарвате време навън, колкото може повече. Дори и да не ходите пеш, мятай ги в колата, закарай ги на по-далечно място и хем като усетиш, че става студ, бързо да ги прибереш.
Сладкото, дето спомена, много важна част - знаеш, че е хранаа на лошите бактерии. Даже не се опитвай да заменяш с мед, фурми и тн. естествени подсладители - направо на минимума.
Иначе вярвам, че си ги спазваш тези неща в някаква степен, другите за плодовете, бъза и джинджифила също са много важни. Просто в такива моменти човек трябва да се пренастрои малко по 10 и да дебне всяка възможност и за въздух и да внимава с храната и т.н

Иначе вкъщи не давам по подразбиране нищо. Обаче като се приберат вечерта и само по погледа ги усещам дали са тръгнали да хващат нещо и почвам да атакувам тогава. Отакто правя това, виждам по-голяма успеваемост, защото и да им давам нещо нон стоп, пак ще лепнат нещо и след това се виждам в чудо с какво допълнително да ги подсилвам.

Ии не забравяй спокойствието - просто много дзен гледай си, много! Не става с приказки, ама си го напомняй всеки ден.

П.С. Ути тя храната не е силна в смисъл да ядеш и нищо да не хващаш, а да е толкова пречистена и проста, че оранизмът да е в по-добра кондиниция да посреща болестите. Ние не се храним така постоянно, в никакъв случай, събрали сме се лакоми угаждвачи, но стане ли въпрос за разболяване, става казарма.
« Последна редакция: Февруари 17, 2018, 07:43:29 от bizzare » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3062 -: Февруари 18, 2018, 21:06:30 »

Бяло училище е като зелено, но през зимата, демек на бяло, тоест сняг Smile
Да, спи се там, ще си дойдат в петък.
Тео е с бронхит, влажни хрипове и на някакъв модерен антибиотик. Туйто.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #3063 -: Февруари 23, 2018, 08:35:27 »

Как са дечорлята?

Моето с хрема. Снощи едвам спа. Днес го водя на лекар. Почнах го полека от една страна, ама искам да му види и ушите.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1732

« Отговор #3064 -: Февруари 23, 2018, 09:32:31 »

Моят големият е с температура от вчера. Ходихме до педиатъра и каза, че не е кой знае какво обаче сега треперим за малкото  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3065 -: Февруари 23, 2018, 10:56:57 »

Тео е вече ок.
В групата на Цвета ПАК има скарлатина, тя е била контактна, като се върне пак трябва да я тествам и МИ ПИСНА ЖЕСТОКО! И разбира се стои въпросът да я пускам ли на градина, като може да домъкне на брат си, който тъкмо си изпи антибиотика...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2731

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #3066 -: Февруари 23, 2018, 11:04:07 »

хаха, първо прочетох в другата тема, ама сега разбирам защо си го написала това, че не искаш повече деца Lol
А тия деца къде хващат тая скарлатина, бе човек, ей никога няма да си го обясня.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #3067 -: Февруари 23, 2018, 11:07:25 »

хаха, първо прочетох в другата тема, ама сега разбирам защо си го написала това, че не искаш повече деца Lol
А тия деца къде хващат тая скарлатина, бе човек, ей никога няма да си го обясня.
И аз това се чудя ей!  Къде се завирали, че домъкваш скарлатина.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3068 -: Февруари 23, 2018, 11:50:27 »

Е. Това е супер заразно...Тоя стрептокок, който я причинява, е така лесно прилепчив и трудно изтребим, че еби му майката Razz
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3069 -: Февруари 23, 2018, 13:47:01 »

Никога, ама никога не съм си изследвала децата при карантина за скарлатина. Дори бях бременна с Роси, тогава жк ми обясни, че % на разболяване е малък и да не го мисля. Не знам, аз не се впечатлявам на скарлатината, а и моите никога не са я карали.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3070 -: Февруари 23, 2018, 14:01:41 »

Аз помня още от сестра ми като беше в градинска възраст как изкарах една зима с 934845 разболявания и нон-стоп болно гърло, накрая излезе пустия стрептокок при всички и се лекувахме. Ужасно е дори да не се тръшнеш баш от скарлатина.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3071 -: Февруари 23, 2018, 16:42:24 »

Аз помня още от сестра ми като беше в градинска възраст как изкарах една зима с 934845 разболявания и нон-стоп болно гърло, накрая излезе пустия стрептокок при всички и се лекувахме. Ужасно е дори да не се тръшнеш баш от скарлатина.

Именно
А и нелекуван при дете дава много кофти усложнения  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #3072 -: Февруари 26, 2018, 09:19:06 »

Помагайте за едно дърто детенце  Lol

Тази година боледувам явно повече от Бо. След грипа няма и 2 седмици и започнаха признаци на това, което наричаме настинка- лекия вирус с хрема и гърло. Не му обръщах внимание, че бях в командировка, задържа се на едно ниво и като се прибрах, се влоши. Накратко- вече над 2 седмици страдам от хрема. Звучи тъпо, ама е отврат да не можеш да дишаш. Пробвах какво ли не да капя- и ф.р., и ксилометазолин, и билкови спрейове, дори Торбадекс (нали при деца го изписват)- нищо. Временно може да се отпуши и след час-два айде пак. И то основно лявата ноздра. По едно време ме болеше и око, и глава, всичко отляво. Сега само съм запушена и започнах и да кашлям.

Та, давайте всякакви идеи за отпушване и лекуване на нос при възрастни. Само треперя да не заразя детето, че от петък остава с баба и дядо за цяла седмица (досега не е оставал с тях толкова). Важно е и аз да оздравея, че ме чакат полети със самолет, а там е опасно с ушите при сериозна хрема, адски болки са.

Ако не ми мине до сряда, може да се прежаля за лекар, ама хич не ми се ще, часове чакане сред болни и накрая предписват нещо, което точно на теб не действа...Обичайно сама се лекувам, но такова чудо не е било. Хваща ме на гърло, на хрема мнгоо рядко.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3073 -: Февруари 26, 2018, 09:47:50 »

Съчувствам, според мен няма спасение, аз се влачих целия януари така, даже посявка си правих, хрема и кашкица, аха да мине и после пак...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 629

« Отговор #3074 -: Февруари 26, 2018, 10:27:52 »

Корни, и аз бях така, инхалации може да правиш.
Аз също изкарах ужасно боледуване, брутална кашлица вече трета седмица, сто пъти ходих на лекар, първия път ми каза ларингит, след 5 дни като отидох, ми каза бронхит и минах на вентолин. Кашлицата почти ми спря, обаче заради това, че много време кашлях, така ме боли под гърдите и към гърба, че не мога да спя, движенията ми са силно ограничени. Изписа ми диклофенак дуо, пия го, ама боли...
И тъй, кошмар е тази година, децата пак бяха две седмици вкъщи, изобщо...
« Последна редакция: Февруари 26, 2018, 10:30:33 от Liliq » Активен

Страници: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 148   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: