star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 148   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 296613 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3025 -: Февруари 05, 2018, 10:27:28 »

Корни, изобщо няма какво да се засягам, то си е точно така, аз направо си му викам на моят подход - подходът на мързеливите майки Cheesygrin

И аз съм за цели пижами, супер удобство.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3026 -: Февруари 05, 2018, 10:30:24 »

Чувалчето не е за всяко дете. Цяла пижама е екстра. Пухена, мека и не се оплиташ. Както правеше Роси с чувалчетата.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6347

Усмивка

« Отговор #3027 -: Февруари 05, 2018, 10:35:35 »

Тази зима Боян кара с чувалче с крачета и никакво оплитане. За другата зима ще купя пак. Страшно доволна съм. При нас целите пижами не работят. Така и не мога да нацеля размер. В торса му е ок, крачолите къси. Взимам по-голям да не са му къси крачолите - от ритане си вади краката от тях и се оплита ужасно. Намразила съм ги Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #3028 -: Февруари 05, 2018, 11:19:27 »

Хм, не се сещам за тия пижами, сигурно са като гащеризоните бебешките? Ще потърся- в кои магазини сте ги виждали?

Само не знам с пишкането как ще се оправим, че редовно се върти от 21.30 до 22.30 и тогава решава,че му се пишка...нощем още не се буди, ама скоро сигурно ще започне.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3029 -: Февруари 05, 2018, 11:23:17 »

Е да, това е лек минус, трябва да смъкнеш горната част. Поръчвам си ги от Джордж и Некст.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1437

« Отговор #3030 -: Февруари 05, 2018, 11:53:55 »

Маринчо си отваря ципа до долу и пишка, ако е къс - малко под пъпа - съблича и ракавите, сваля всичко и после обличаме пак Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #3031 -: Февруари 10, 2018, 13:23:39 »

Някой давал ли е Тамифлу на дете?
Някой правил ли е бърз тест за грип? Успеваемост 50-70%, и лъжливи положителни и/или отрицателни резултати не ми звучи много надеждно.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #3032 -: Февруари 10, 2018, 14:36:03 »

Не ми се е налагало.
Честно казано ми е все тая грип ли е, ОВИ ли е, все може да станат усложнения и все симптоматично си ги лекуваш.
Ние май сме с нещо такова и трите. Все сме боледували, но тежко и заедно досега не бяхме. Вдигаме си дружно по едно и също време Т, като при Роси стига и до 39,1. Уж днес бяхме по-добре, но малката пак вдигна. Аз и болки нямам вече в костите, Мими само кашля и снощи дето вдигна Т. От вторник се редуваме, като сутрин сме екстра и от следобед окапваме. Ще видим днес как ще се прояви. Надявам се да е минал пика, че снощи беше ад.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3033 -: Февруари 10, 2018, 14:45:35 »

Не ходят на училище при това положение, нали? Хрема, кашлица имат ли? Ти лекарства предполагам си си донесла с килограми...
На мен Диляна снощи в 12 се разкашкя дълбоко, гръдно, вади някакви мазни храчки и чак и се догажда. От сутринта се е тръшнала и вече стигна 38. Изопринозин ще започвам, за сега само витамини съм дала. И чаят за кашлица с боров мед.
Цели пет дни бяхме здрави и тримата.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3034 -: Февруари 10, 2018, 15:10:53 »

Успяха да изпият едно шише нурофен. Лекарства имам, все неща, които давам и в България. Обаче ще излъжа ако кажа, че не съм се гипсирала, с цялата тая медийна атака ме е страх къде ще избие и дали няма да станат усложнения. В България до сега щях да съм пуснала на Роси кръвни. Кашляме и трите, Мими най-много, сухо и с храчки. Но най-типични си остават болките в костите и сълзенето и паренето на очите.
Иначе мъжки се държат. Няма да хленчат и да ми реват, снощи в просъница тикнах хексалгин на Роси, гък не каза.
Другата седмица са до срада на училище, имат после междусрочна ваканция. Мисля изобщо да не ги пускам. Чак от 19ти.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #3035 -: Февруари 10, 2018, 15:24:18 »

Лиони, май грипът не почва с кашлица, а само много висока темп изведнъж и болки в мускулите и костите. Но то все тая, де...пак пожелавам да се оправяте светкавично!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*

« Отговор #3036 -: Февруари 10, 2018, 15:46:28 »

Пупи, а сефтосахте ли си новото джи пи? А там можеш ли да си пуснеш црп на твоя глава? И колко ще струва удоволствието?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3037 -: Февруари 10, 2018, 15:58:04 »

Не сме, Лъвче. За сега действам както си знам. По-важно ми беше, че мога да си купя без рецепта панадол и нурофен. Че след онзи случай с теста за бременност имах сериозни съмнения.
Преглед при лл, 50е, само за Роси до 6тата година е безплатно. За кръвни абсурд, само клиниките и болниците имат лаборатории. Не е като в Бг да идеш и да ти бръкнат по дупките или да ти източат кръвта самоназначено.
Абе виждам го, че е вирус. С това втрисане, сълзене на очите. За сега е доста типична картина. Ще видим до понеделник на къде ще сме, дано не се налага да ходим на лекар.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3038 -: Февруари 10, 2018, 16:05:17 »

Е как преглед при лл 50е, че това си е все едно на частно, егати
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*

« Отговор #3039 -: Февруари 10, 2018, 16:09:17 »

А как осигуряваш извинителни бележки? Аз съм доволна, че нашия частен издава, та не се налага да ходя при джи пи всеки път за бележка. Нейните очи от началото на декември не съм виждала, ама все ми втасват в петък вечер/събота сутринта, и е 100 пъти по-лесно в неделя да се обадя на пулмолога. Поне не се съмнявам в диагнозите му и няма по 42 човека пред кабинета. Утре даже ще сме първи, няма да има вируси преди нас.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #3040 -: Февруари 10, 2018, 16:21:15 »

И аз мисля, че грипът не почва с кашлица, а с отпадналост и до следобеда- температура, над 38.
 С кашлица и хрема по-скоро стандартни вируси. Дано го изкара леко, лъвче.
Пупи, оздравявайте и вие. Звучи ми подобно на моя грип...нищо хубаво не мога да кажа, 5 дена мъки  Rolling Eyes но после всичко спря от раз.

За мое учудване Бо няма бактерия в носа, макар че педи каза да почваме капки цилоксан, да не чакаме 3 дена за резултати- а нали беше със зеленикава хрема и възпалени очи едновременно и не ми се рискуваше и ги почнах.
Та сега не знам колко дни да капя АБ капките в носа, да ги спирам ли, 3 ли, 5 ли дена...не ми се ще да звъня на педи уикенда. Днес му е трети ден.
Очите вече са ок, сополи си има, но по-малко и  не така зеленикави.

Предстоят ми няколко пътувания идните месеци, много ми е свито да не се разболее като ме няма :(

Левкоцити са малко извън норма, но не много, както и още 2-3 неща. Хемоглобин 116 май се качил, че нали от месеци му е нисък.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3041 -: Февруари 10, 2018, 16:47:47 »

Масово хората са със здравни застраховки. Те покриват здравните услуги. Медикал кард имат децата до 6г и социално слабите. Останалите плащат. Имаме и европейски здравни карти, но така и не разбрахме къде и как да ги ползваме. Само мм веднъж успя да иде на спешен заради възпален мъдрец и мина с картата.
Бележки не искат в училище. Обаждаш се и това е. Само при отсъствие над 20 дни искат основателна причина.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3042 -: Февруари 10, 2018, 17:47:32 »

Корни, 5 дни се капят Цилоксан и са най-доброто за коки.
Аз сега пак оправих Цвета с тях по съвет на Ади, а миналата зима и Тео.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3043 -: Февруари 10, 2018, 18:22:10 »

Корни, 5 дни се капят Цилоксан и са най-доброто за коки.
Аз сега пак оправих Цвета с тях по съвет на Ади, а миналата зима и Тео.

Ма той нямал нищо в носа, Корни така писа.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3044 -: Февруари 11, 2018, 12:51:33 »

Лъвче, как сте?
Ние изтикахме май пика. Не смея да казвам голяма дума, но нощес малката вдигна само веднъж Т и то 38. Голямата почти не кашля, както и аз, а аз нямам нито болки, нито ме втриса.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3045 -: Февруари 11, 2018, 14:23:19 »

Ех, добре, че ви се разминава.
Обекновено ОВИ има Диляна. Кашля от гнойни задни секрети, но гърдите са чисти. Сега се надявам да опазване Митко, че той повече ме изненадва всеки път.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3046 -: Февруари 11, 2018, 15:45:54 »

Как гнойни секрети? Нали е вирус? Дано опазиш Митачето!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3047 -: Февруари 11, 2018, 16:24:15 »

Ми доктора каза, че отзаде по задната стена на гърлото се стичали гнойни секрети. Не знам и аз, виброцил само ще капя и са и двамата на изопринозин. И традиционно с разболяването направи конюктивит. Макситрол ден-два, понеже днес вече се спука пъпчицата и колкото да не се инфектира или прехвърли на другото око.  Тя е с големи сливици, вечно сочно гърло и традиционно задържа секрети. Иначе видима хрема, кихане, течащ нос - няма.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3048 -: Февруари 11, 2018, 16:42:18 »

Каква пъпчица? Милата Ди
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #3049 -: Февруари 11, 2018, 16:58:19 »

Конюктивит. Като и падне имунитетът се появява. Но не е в някаква тежка форма.
Активен

Страници: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 148   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: