star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 107 108 [109] 110   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 211675 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15692

« Отговор #2700 -: Ноември 21, 2017, 09:49:16 »

Страшна мъка, ужас Sad
Дано вече се отървете и да няма повече такива работи.. Razz
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13255

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2701 -: Декември 07, 2017, 09:03:41 »

Все съм водила децата по лекари, но до сега на очен не бяхме ходили. Роси се събуди със залепнало око, гнусен секрет и болки. Добре че ще ни приемат веднага. И понеже съм наплашена заради моите очни проблеми, дори не посмях да го измия очето. Ще я водя гурелясала. Трябва и на ортопед да ходим, че й е излязло топче на дланта. Толкова ли не може да си боледува като другите деца, да знам как да реагирам и помогна. Пък така само се вкарвам във филми
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2702 -: Декември 07, 2017, 09:20:59 »

Пупи, това е конюнктивит. Ползва ли отделна кърпа за лице? Отделните кърпи са мъст. 
Спок, изобщо не е сериозно, минава бързо, но е гадно и ужасно заразно, така че я пази да не пипа окото с ръце и после да пренесе на другото, не лягайте по едни и същи възглавници, за кърпите казах.

Топчето ми звучи по-притеснително, но пък може да са 100 неща...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8347

« Отговор #2703 -: Декември 07, 2017, 09:24:36 »

Пупи, конюнктивит сигурно, не е болка за умиране. Но топчето ме озадачи  Confused
Иначе и аз съм с болно дете. Традиционно нощта преди баща и да замине направи ларингоспазъм. Бързо го овладяхме и уж всичко беше ок, пуснах я на училище понеделник  и вторник госпожата ги изкарала по-рано да играят на двора, и казала да са без шапки. А в квартала духаше и дори аз бях с шапка, беше 3 градуса. Като я взех беше разгърдена, потна от тичане. Вечерта кашля 6 часа без да спре за една минута - от 21:30 до 3:30. Вече е под контрол, но ще я спра поне седмица от училище.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8794

« Отговор #2704 -: Декември 07, 2017, 09:39:12 »

За топчето на дланта защо ортопед?  Дерматолог по-скоро.

Бо имаше такова, казаха кокоши трън/брадавица, ама ей така излезе за няколко дни като бяхме в Хърватска (мислехме, че е трънче). Седя с месеци, мазах го с едно лекарство и полека лека се сви от него, няма го вече. Мога да потърся името на лекарството, алтернатива е горене с течен азот, но вижте с лекар, може при вас друго да е.

Очен- да, дано е само това,да не е комбинация с друго и да стане бактериална инфекция, и това сме имали :( (конюнктивит с температура и хрема- единственият ни досега АБ).
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2705 -: Декември 07, 2017, 09:46:20 »

Топчето е като ъъ мъртва кост. Не като пъпка, по-голямо е от грахово зърно.
Пред кабинета сме и чакаме.
Фей, имат си отделни завивки и въвглавници, кърпи също. Но всичко ще шибна за пране като се приберем. Само да минава бързо и леко. Че до края на седмицата сме все с гости и по гости. Няма да е за сефте да ми се разбутат по рождени дни.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2706 -: Декември 07, 2017, 10:42:42 »

Не мога да се редактирам. Бактериален конюктивит. Близо дву седмична схема за лечение, бах ги тия очи. Почваме аб капки, а от събота и стероидни. Явно бързо се е развило, защото вчера сутринта наистина нищо й нямаше.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2707 -: Декември 07, 2017, 11:28:54 »

То много бързо се развива. А между другото понякога го има, но нищо не се вижда с просто око, а лекарите разбират, че има. Много подла гадост е. Но минава много бързо, споко. Нищо, че ще капете капки дълго, просто е трудно изтребимо, иначе много бързо няма да й има нищо видимо. Само гледай да не пипа очите. Хем го разпространява, хем и не е хубаво да си пиполевиш с мръсни ръце по очите, аз много я уча Цвета на това...

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2708 -: Декември 07, 2017, 11:44:06 »

О да, от съображения за сигурност махам и лещите. Докато не оздравее, никой няма да си пипне очите. Тя поне е разбрана, изтърпя и капането, и почистването на окото, на прегледа не гъкна. Понякога ме изумява каква е дисциплинирана и разумна.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15151

« Отговор #2709 -: Декември 07, 2017, 15:00:27 »

Пупи, такова топче и аз съм имала като малка, по-скоро на китката. Точно като мъртва кост. Мастно образувание е, което най-често махат с пункция, което е кофти за хлапето де - бодат и източват. Аз още си помня моята процедура като дете, но не е нещо опасно (дано е такова)
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2710 -: Декември 07, 2017, 15:09:28 »

Много гадно звучи. Личната беше изписала арника за мазане преди няколко месеца. Дали от внушение, но се беше смалило сякаш. После и заминаването иии така го зарязахме. Но ми се ще да го видии специалист и да действаме както се налага.
Неко като киста май го водят...ще видим другата седмица.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2711 -: Декември 13, 2017, 19:23:24 »

Значи, новият грип достигна 39.9 градуса в нашата къща, хрема, кашлица, червено гърло, спорадично повръщане от секретите и възпалено око. Много се надявам пикът да е минал и вече да се оправя, че от три дни ме дразни гърлото и сякаш ми идва реда да се тръшна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2712 -: Декември 13, 2017, 19:38:20 »

Count me in the fun  Cheesygrin на сходно дередже сме, 39 и нещо, кашлица, хрема, разстройство вместо повръщане  Cheesygrin

Мъча се да работя (има доста работа преди празниците), да го гледам и подаръци да избирам, че се забавих много тази година, в резултат съм свръх нервна и само като е с висока Т съм добра и грижовна майка, иначе- дзвер...

Дано е от по-бързите вируси, че не ми се иска за трета поредна година да пропуснем всички празници, вкл. РД на най-добрата му приятелка...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2713 -: Декември 13, 2017, 22:41:13 »

При нас за 24 часа се прехвърли от окото на ухото. Шибнаха й Зинат в петък, въпреки липсата на Т. Но много гной имаше в окото и се притесних да не стане нещо по-страшно и в ухото. Супер странно боледуване, но и мина бързо. На Мариела пък й лекуват пулпити и реве и се тръшка от зъбобол. Начи не знам как се оправяте сами, на мен ми дотегна тоя самотен един месец, искам си мъжа, искам си нармалните разговори, гушкането, а не крещенето ми и лудото препускане по лекари, задачи и ангажименти.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16591

A believer

« Отговор #2714 -: Декември 13, 2017, 23:32:33 »

Гной в окото? Shocked
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2715 -: Декември 14, 2017, 00:10:50 »

Жълта, гадна и лепкава. Бактериален конюктивит е все пак. Мда, в пъти предпочитам сополите и кашлицата  Razz
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2716 -: Декември 14, 2017, 02:33:23 »

Хора, след три денонощия без температура в момента е с с близо 38 Sad eyes Sad eyes Sad eyes Още на лягане ми се стори, че дишането се промени, започна да свири, направих инхалация,  и сега като вдигна вече съм в паника, сигурно е направил бронхит или бронхеолит. Личната Най-рано утре следобед, аз съм без кола, моят пулмолог не е в бг, ще търся нов спешно сутринта..... Ушите ми бучат, и както се сещате само на вас мога да споделя  Cry
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2717 -: Декември 14, 2017, 07:12:17 »

Леле Лъвче, хващай някоя баба спешно да идва да гледа Митака и бягайте на специалист. Дежурни в детско отделение нямате ли? Не звучи добре това отложено вдигане на Т. Инхалации с какво правиш? Пази и малкия и дано не е това, за което си мислиш.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2718 -: Декември 14, 2017, 08:37:39 »

Пупи, каката го изкара само с хрема 5 дни и една нощ цяла нощ кашлица. Зарази Митко и в момента с него се боря  Cry Чудя се кой път да хвана, личната е втора смяна, в 9 ще се мъча и моля на пулмолог да ни приеме по спешност. Майка ми явно също е лепнала от децата и се обади, че ще излезе в болнични от следобед, та ако ме приемат да има кой да гледа Ди. Стискайте палци да не е бронхит/бронхеолит /пневмония. То не знам на какво да се надявам, но го чувам :( Кашля ужасно.
Тъй, най-ранния час за пулмолога е днес в 16. Стискаме зъби и изобщо няма да ходя при личната за още вируси. Но, не кашля добре Cry
« Последна редакция: Декември 14, 2017, 09:07:56 от lioness » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2719 -: Декември 14, 2017, 09:07:09 »

Не съм те разбрала, че става въпрос за малкия. Стискам палци, дано е само тъпа и упорита кашлица,дано не е сериодно. Гуш от нас!  Kiss
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6125

Усмивка

« Отговор #2720 -: Декември 14, 2017, 09:24:07 »

Ох, Теди, съжалявам. Все се надявах след като си писахме в неделя да се подобрят нещата... Гуш и от мен! Стискам палци да не е нищо сериозно и да се оправяте всички!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2721 -: Декември 14, 2017, 09:42:28 »

Еми, Смайли, в неделя цял ден нямаше и изведнъж в 16 ч. вдигна 39.9. В същия този момент трябваше да се води Диляна на тържество, организирах кумовете, баща ми тръгна да я прибира и закъсал с колата, та накрая като свалих температурата на Митко с хексалгин и компреси до 38 градуса го оставих на майка ми и тръгнах да спасявам баща ми и да си прибирам другото дете.... Просто, тъпотия до шия. Тъкмо спря да вдига, от понеделник не беше имал никаква, два пъти го водих на преглед, включително вчера, но снощи се сговни яко.
Пупи, инхалация само с ф.р. Правя за сега, но и той загуби търпение вече и почти не мога да го укроти да диша.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2722 -: Декември 14, 2017, 09:54:47 »

Уфф, Лъвче, егати и лудницата- да съвпадне Т на малкия с тържеството...какво ли се учудвам, то винаги е така.

Само да кажа за закъснялата Т, че преди няколко месеца имахме същия случай- вдигна отново Т след 2 дена без, което знам че е лош признак. Но се оказа, че просто вирусът се е активирал и пихме само Изопринозин. Т.е. не винаги е толкова опасна забавената Т, дано и при вас се размине.

Искам и аз да мрънна тук- не спахме с часове нощес, пак ми вдигна 40 градуса. Не можа да я смъкне нурофена- близо час след него пак се въртеше около 39-40 и дадох 10 капки хексалгин- доколкото знам в такива случаи по-добре да се даде, щом друго не смъква. И малко свали  на 38.5 и поспахме.

Ама просто ми омръзна, не може ВСЕКИ ПЪТ да вдига над 40 градуса! При всеки вирус...Не се живее така, дебнене и неспане и притеснения, не мога да го оставя на никого и за час като е болен от страх да не качи пак така. Не помня да сме се разминали и един път само с кашлица и лека Т. Чудя се какъв лекар да питам какво значи това и дали ще се оправи с времето, последния път ми казаха, че си било ок да вдига така, ама не познавам друго дете да вдига така лесно тия градуси...
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1382

« Отговор #2723 -: Декември 14, 2017, 10:32:36 »

Корни, Марин също вдига 40градуса от воле... рядко има ниска температура, даже ако е ниска не я броя много много... и вечер винаги е 40, освен това пролет и есен прави ларингит със спазми... та да знаеш, че има и такива деца
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16591

A believer

« Отговор #2724 -: Декември 14, 2017, 10:38:27 »

Ох, момичета, стискам палци всички да се оправят по най-бързия начин!

Корни, ти си ебати оптимиста, не можела да го оставя като е болен. Лол. Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 ... 107 108 [109] 110   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: