star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 57   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 63110 пъти)
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4367

Влюбена в живота

« Отговор #425 -: Март 29, 2012, 15:21:46 »

Е, Пуп, тя толкова дни ще е болна, ама май не можеш да я пуснеш на градина, преди да изтече карантината?

Биз, като те чета, вече си мисля, че на моето белите дробчета са му песен.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 14838

bizzetka

« Отговор #426 -: Март 29, 2012, 15:27:59 »

O, Ан, на мен това пък ми се вижда доста сериозно. С времето претръпнах някак си да мъча децата, ако поне знам, че им помага, де. А и Дарко примерно беше на малко повече от годинка като просто се научи да зяпа, да го мажа, пръскам и т.н. в гърлото, ушите, носа. Всичко позволява вече да му правя, силно се надявам и Боянчето да схване накъде духа вятъра, че да не се тормозим излишно Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 11208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #427 -: Март 29, 2012, 15:32:56 »

Анн, казаха ни 10 дни карантина. Преди се давала 12 дни карантина, вече 10. Така като го смятам, на 9-ти трябва да е пушка. Надявам се де!
Браво на Дарко, че се научил да съдейства. С моето диване все още пада борба при капките за нос, за това и се притеснявам, че няма да ме слупа да не се чеше. Дано Боянчето е като брат си, много по-лесно се минават процедурите и не е толкова мъчително за тях  Rolling Eyes
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2107

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #428 -: Март 30, 2012, 09:27:09 »

Pupi, до тогава е е наред спокойно. На 8-я ден би трябвало да сте на контролен, за да видят как зарастват. Иначе петънца ще избледнеят по бавно.
За разкош при нас и мъжа се разболя, а аз направих инфекция....как да не ти иде да се гръмнеш с кеф.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9192

« Отговор #429 -: Март 30, 2012, 09:59:51 »

Пуп, аз и преди съм казвала , но да препоръчам пак:
LED Postopyl- мажеш пъпките когато започнат да завяхват , за да не остават белези. На на с мнооого ни помогна. Детето има може би 1-2 съвсем малки белега , там където пъпките са били огромни. По лицето нищо не остана.

Имаше и още един на същата фирма , за сърбежа , но като се сетя кой беше , ще го пльокна тук
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #430 -: Март 30, 2012, 10:47:14 »

Вчера бяха 21, днес сигурно са хиляди, пъпка върху пъпка. Не знам дали да се смея, да плача ли, всичките тия като се покрият с корички какъв ужасон ще е. Не искам белези, всичко ще направя, за да не останат. Следобед ще ходя да си взема болничния и ще ми каже повече за бележката, която иска градината ни и за контролния. Че вчера много бързах и нищо не сме оформяли  Rolling Eyes
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9192

« Отговор #431 -: Март 30, 2012, 10:49:51 »

Затова ти казвам, издири го тоз крем - много помага!
На мен ми го препоръча аптекарката, която лично го беше изпитала с нейната щерка.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #432 -: Април 04, 2012, 07:36:19 »

Моето шарено детенце вече преваля болестта. Вече е по-добре, много рядко ще се почеше или ще се размрънка. Обаче от вчера така приятно кашля, едно сочно и задно, но дори без да хърка и да гъгне. Чак не знам с какъв произход е тая кашлица и да предприемам ли нещо. Знам, че след шарка пада имунитета, давам Есберитокс като добавка, но е възможно да не е достатъчно. Пък не смея да я извеждам, за да идем до педиатърката, че е много ветровито, пък и сме заразни  Cheesygrin
Днес и утре ще имам честта да си я гледам аз, направо чудо, че ме пуснаха. Ама се опитва нещо дрисливо да ни събори и двамата с мъжо. До последно се чудеше моя мъж дали да тръгва за работа и дали ще стигне  Unsure Ще сме чудна картинка  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 7295

Just Married!

« Отговор #433 -: Май 31, 2012, 08:52:00 »

Момичета, Диляна вече 10 дни ми е с течна и бистра хрема. Една седмица слагах Коларгол 1%, давах вит. Ц и калции. В понеделник я водих при педиатърката, било и червено и гърлото, надути лигавици и и изписа Макситрол за носа и противоалергично Зиртек, и Коларгол 2%. Да, ама четвърти ден с новите лекарства и няма никакво подобрение. Носа и си тече като река, вечер хърка и се дави и се чудя още утре ли пак да я водя при педката или да изчакам да направи 7 дни с капките и да изчакам до понеделник. Може ли нещо да се усложни ако изчакам до понеделник? Колко време е възможно да влачи такава непроменена хрема?
« Последна редакция: Май 31, 2012, 08:53:34 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 448

« Отговор #434 -: Май 31, 2012, 10:06:31 »

Пробвай сребърна вода.Даничка мъкна една хрема 2 седмици,а после със сребърната вода се оправи за 4 дена.Нейната обаче беше гъста и лепкава  Rolling Eyes,но това не пречи да пробваш де.Дай и през устата заради сливиците и гърлото,пък и за да се засили организма.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #435 -: Май 31, 2012, 10:34:03 »

Теди, не е страшно, че е толкова време с хрема. Макар, че ми е странно, че не се повлиява от Зиртека, но пък иначе спокойно можеш да си изчакаш до понеделник.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 13711

« Отговор #436 -: Май 31, 2012, 11:04:42 »

Пожелавам на Дилянка бързо да й мине! Kiss
Иначе и аз знам Зиртека като много добре повлияващо от едната шефка на майка ми, която е лекар. Тя го дава на сина си, ако го жилне насекомо, за да не преви реакция.
А и аз щях да ти пиша за сребърната вода да опиташ, при нас особено добре се отразява! На бебка още не съм я прилагала, ама тия дни ще почвам да й минавам пъпчиците, че нямат минаване, значи Razz
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4764

« Отговор #437 -: Юни 01, 2012, 01:14:57 »

Аз за хрема давам клеева тинктура с капки за нос, Салин, действа безотказно, но и малко щипе. Слагам 6 капки Салин и 3 капки клеева т-ра. Ако дам три-четири пъти днес, утре хремата е минала. Аз лично не бих се притеснила, ако хремата е бистра.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11291

« Отговор #438 -: Юни 12, 2012, 15:05:22 »

Нашата шарка не било шарка, а алегрична реакция. Супер ми е странно. Да, знам, че не трябва да си поставяме диагнози по интернет, но абсолютно всичко съвпадаше - от температурата, до последователността на избиване на обривите по тялото. А тази алергична реакция идея си нямам от какво може да е, още по-голяма мистерия. И какво чудо е, нямате си представа - няма незасегнат участък от кожата, не мога да си позная детето. Яд ме е, че нашата педиатърка е в отпуск и го прегледа друга, която не познавам. И сега се чудя дали да не го подръжа малко в къщи и да не го пускам сред деца, за всеки случай...  Rolling Eyes
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 7295

Just Married!

« Отговор #439 -: Юни 12, 2012, 15:19:40 »

За всеки случай изчакай малко. Или просто да го види кожен лекар, ако може.  Unsure А сега температура има ли?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #440 -: Юни 12, 2012, 15:21:18 »

Миличкия. Знаеш ли, че Дарко беше направил така веднъж подобно нещо, но обривът му беше излязъл изведнъж. Аз бях на работа тогава  и не го видях, беше няколко дена пак така с висока температура и нищо друго, почти не ядеше и беше само на Нурофен и изведнъж се беше изприщил така, биха му Урбазон чак. И той така просто нямаше от какво да е, нищо ново не беше ял, пълна мистерия. А с какво ти казаха да го лекуваш?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #441 -: Юни 12, 2012, 15:27:47 »

Давам капки Фенистил и калциев глюконат сироп. Сега няма темепратура, имаше 3 дни над 38-39 градуса и веднага като му мина, започнаха да излизат обривите. И се чудя какво толкова може да го е алергизирало така. Единственото по-различно от обикновено, което е ял, е диня, пъпеш и едни черници, в които най-много се съмнявам. А онзи кътник още не е пробил май, така че температурата не ми се вързва да е от него и явно е свързана все пак с обривите... След ден-два ще ходим на контролен и може да искам направление за кожен.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #442 -: Юни 12, 2012, 15:30:48 »

Звучи вероятно за черниците, нали са със семчици, ама чак пък така бурно, егати. Скоро да не са му били някоя ваксина и да са се съчетали нещата?
На Бояна пък днес й слагаха някаква нова и ме предупредиха да не й давам в следващите 20 дена нови неща, точно сега дето ще почнем с готините плодове значии.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #443 -: Юни 12, 2012, 15:36:23 »

Абе какви са тия новите ваксини, че и 20 дни...все пак не говорим за съвсем пеленаче  Rolling Eyes
Лор, Мариела като по-малко изкара Розеола, тридневна болест й викат още. Два дни температура, после силен обрив, бяхме 100% сигурни, че е шарка. След първия прием ксизал, пъпките започнаха да минават. Като видях обрива хукнах при личната, тя пък беше още по-убедена в несъществуването на тази болест. Едва кожния успя да ни диагностицира. Мина без особено лечение. Но така описаното прилича на точно същото боледуване.
А относно шарката, познавам само Варицелата. Но си има много характерно обривче, със сочни пъпки, докато Розеолата седи като ситнеж с боцкащи гъсти връхчета. Просто Варицелата трудно би я сбъркала. Не знам за другите шарки  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #444 -: Юни 12, 2012, 15:41:14 »

Pupi, и с Дарко беше така за тази ваксина. Тя е за шарките и идеята е да не предизвикаш  алергична реакция и да се чудиш от храна ли е, или нещо от ваксината. Не, че е нова тя, че сега й я биха имах предвид. А и вярно, че не са малки, но все пак да излючат такъв вариант за всеки случай.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #445 -: Юни 12, 2012, 15:43:51 »

Абе напоследък все по-често се усещам, че или съм забравила кое, как, кога се е случвало, или има доста нови неща  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #446 -: Юни 12, 2012, 17:27:55 »

Точно миналата седмица слагахме ваксина, но педиатърката каза, че е супер лека и не се очакват никакви реакции (обикновено ме кара да давам Панадол след ваксини, а сега изрично каза, че няма нужда). Ама може да е някаква комбинация от фактори, както казваш.

Пупи, точно за розеола си мислех и аз, направо си бях сигурна, защото съвсем съвпадаше с всичко, което бях чела за нея. Успокоява ме, че ако все пак е това, тя си минава сама и няма да усложни нещо. А варицелата си се познава, да, дребните шарки по не ги знам.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #447 -: Юни 13, 2012, 13:18:58 »

Ми нашата алергична реакция се оказа шарка  Lol Заведох го на кожен и жената още от вратата каза "я, кой има шарка!", после го гледа щателно с лупа, зададе ми милион въпроси, като всъщност описа съвсем точно как е протекло всичко, без дори да й казвам, и заключи, че е някаква комбинирана дребна шарка от рода на розеолата. Обясни ми точно защо не е алергична реакция и какви са разликите (отново както си и знаех). И така, поне вече знам какво е, на нея по принцип й имам доверие. Само дето можех да си спестя 20 лв за противоалергични лекарства и още 25 за кожен, ама здраве да е.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

bizzetka

« Отговор #448 -: Юни 13, 2012, 13:21:53 »

Хах, късметче Smile И сега какво - колко време в изолатор?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #449 -: Юни 13, 2012, 13:26:32 »

Тя карантината му мина вече, докато го диагностицират  Lol Каза, че вече била в обратно развитие и не би трябвало да е заразен. Обривите са значително по-добре от вчера. Но ще го изолирам още някой друг ден за по-сигурно.
Активен

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 57   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: