star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 151 152 [153]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 349822 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6364

Усмивка

« Отговор #3800 -: Февруари 05, 2019, 20:47:20 »

Аз нали бях се впрегнала една баба като ми говореше на детето, че майка му го била разболяла нарочно...
Ай стига глупости.
Не знам просто как издържаш... Боян е с температура от три дена, не яде, само на Панадол и Нурофен го кара. Днес го оставих майка ми да го гледа. Но го чух как плаче по телефона и хукнах. Ревах вкъщи с него. Толкова ме напрягат всичките боледувания, треперения... идва ми да си прережа вените понякога, честно.
Та наистина не знам как издържаш. Т.е. знам, де. Майки сме, бутаме напред постоянно. Но само ние си знаем какво ни е. Силно те прегръщам! Знам, че не е утеха да ти го казвам, но герой си в очите ми!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9198

« Отговор #3801 -: Февруари 07, 2019, 11:49:13 »

Корни, ти аугментин започна ли? Кашляш ли още?

А да отговоря на това...
Започнах го вчера...и спах като заклана, едвам станах, дано не е така 7 дена. И не значи нищо за бебето...

А сутринта повърнах, но го бях приела преди 10 часа и мисля, че е ок.
Идва въпросът обаче ако повърна до час след прием какво да правя....
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8611

« Отговор #3802 -: Февруари 07, 2019, 12:49:15 »

За час би трябвало да се е абсорбирал... Знам ли. Ели да каже. Но едва ли си спала от него. Дано убие бактериите  Kiss

Димитър е със стоматит. Не смея да кажа, но поне температура няма. И е на адската схема - 7 дни Изопринозин,  3 дни почива и така поне три курса Изопринозин. Освен това бутам вит ц, бъз. На Диляна и фариностим и бутам, той може до 20 дни да се приема превантивно да не лепи вируси уж в устната кухина. Мъжът и той кара нещо гърлено, живее с маска, спи в детската. Яде на терасата и пие кафе в кенефа  Cheesygrin Но днес видях, че и той има афта в гърлото, та дано поне това да е рефлексът и върху Митко. Да не е нещо по-лошо.
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 12:54:31 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3803 -: Март 29, 2019, 10:25:54 »

Въпросче...досега малкият не ми е повръщал и съм боса по тази тема.
Нощес се събуди с плач, малко след това повърна обилно. След около час пак.

После някакви лиги (вероятно няма какво да повръща, не знам), или просто плюе.

Отиде да ака, ама не можа. Боли го корем много.

Сега го отпусна и нападна едни солети (по малко давам уж). Но пак се превива и примънква о ткорема от време на време.

Пи вода, сега на мъжа пробутаха някакви супер скъпи неща от аптеката- Омнибиотик Панда и Рехидрато. Та блъснах и от тях.
Няма да се дехидратира според мен, не повръща постоянно...

Но се чудя- дали е вирус, или хранително? При какви условия се води на лекар- личната има ли какво да направи, или само да предпише лекарства?
Нещо друго за повръщане да давам ли?

И ако някой има опит с тази Омнио Панда- пише, че е за бременни и бебета, за имунитет и да не развият алергии...няква глупост сиг, ама струва 70 лв и се чудя дали да не пия от време на време.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13812

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3804 -: Март 29, 2019, 12:12:40 »

Най-простото за подобен вирус е натриев цитрат сашета, струва стинки, пробиотик и нещо за рехидратиране - хидрин алфа или хидрасек, пак е стинки някакви. Следиш да не спира приема на течности, да не дрище вода, да ме повеъща след всяка хапка. Вкарваш и диета - без мазни меса, млечни, цитруси, най-добре ориз, картофи к моркови. Аз спирам и глутеновите, че мн раздуват и създават дискомфорт.
Това с хранителното не го разбирам. Така или иначе, за да повръща, значи нещо вирусно, в най-лошия случай бактериално, е попаднало в организма. Т.е. може и ит храната да е. Това си е естествена реакция на организма да изкара дразнението. Може да е еднократно, за ден, за 2-3, но ако се усложни и продължи безконтролно да повръща, бих търсила лекар. Но дори и вирус да е, се действа симптоматично, с диета и в най-лошия случай система.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3805 -: Март 29, 2019, 12:19:30 »

Мерси Пупс. Аз хидратин имам, пратих мъжа за натриев цитрат и пробиотик, но той се върна с ония неща за 100 кинта Lol като състав са сходни.
Под хранително имам предвид да е ял нещо развалено, например вчера набива много снежанка, но да, лечението е еднакво. Разликата е, че в единия случай мога и аз да ср заразя... не че повръщането ще е нещо ково за мен тия месеци :Д
Тук ли да се оплача и че си сецнах кръста... вдигнах тежко от глупост, но бебка си е ок. Аз обаче ходя като 100 годишна баба, подпирам се на болното си дете, абе забава :Д
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13812

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3806 -: Март 29, 2019, 12:26:45 »

Ако някой вкъщи се подкара със стомашни неразположения, раздавам пробиотик на всички Smile Не пречи да се почерпиш, ако го лепнеш, ще го изкараш по-леко, а може и да ти се размине.
Някой масаж за бременни не можеш ли да си намериш. Със сигурност ще облекчи неразположението Smile
Активен

Страници: 1 ... 151 152 [153]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: