star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 145 146 [147] 148   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 295983 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #3650 -: Септември 08, 2018, 17:47:56 »

Когато конкретно много го заболя се оказа наистина вирус. Сега е с баба си и не е споменавал да го боли. Преди даже казваше,че като тича го боли. Сега уж затишие. Много ме напряга тази информация с болката,защото не е остра,за да идем на лекар. Ако пак се оплаче,че идем при хирург,за да му понатиска коремчето. Сега и учебната година,да се чудиш от тревога ли боли или наистина боли.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #3651 -: Септември 08, 2018, 21:17:26 »

Той 1 клас ли ще е? С Диляна набори ли са?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #3652 -: Септември 08, 2018, 21:23:42 »

И Ади от стомашния вирус насам ми подава такава информация. Не иска да ака, боляло я, стиска се, само вкъщи иска, ту има дрисък, ту няма, ту е на диета, точно спра и се продрисква. Побърквам се
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3653 -: Септември 08, 2018, 21:50:29 »

Предучилищна е, но на ново място. За Ади пробиотик,ако даваш смени го с друг. Заро една седмица след вируса не яде и беше омърлушен.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3654 -: Септември 08, 2018, 21:57:23 »

Стомашният вирус дава тежки отражения. И за това мн да говоря, при това за трайни увреждания, които си ги има малката и сега. Късмет, лиоса на имунитет, мал шанс, не знам как да го нарека, но си е шитня и трябва време, пробиотик/синбиотик и диета.
Лъвче, болки, повръщане и разстройство, без някаква последователност и без индикация да е вирус. Не беше и по изследвания. Възпалението на стомашната лигавица се видя на видеозон при гастро. Пиеше пробиотик и иберо гаст. Успяваше да потуши пиковете, с времето като се успокои, всички симптоми изчезнаха. Това обаче отне 2-3 години. Ако трябва да съм честна, едва миналата зима спря да се оплаква, Т.е. като дойдохме тук. Аз лично го отдавам на стреса в училише, на трудностите, които имаше и на нервнистта й. Това беше и заключението на гастро-то, гастрит на нервна основа.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #3655 -: Септември 08, 2018, 22:04:57 »

Ди, много съм зле, да ти бях погледнала тикера  Cheesygrin
Оф, ще видим, купих нова опаковка но шпа, че всички залежи ми свършиха. Дано с един преглед се установи какво е.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3656 -: Септември 08, 2018, 22:13:10 »

Да, и аз мисля да купя някакъв по-джиджан пробиотик, особено с това неакане навън, ме втрещява. Реве, че иска вкъщи и се виждам в чудо, днес на магистралата двамата с баща ѝ държим седалката за тоалетната във въздуха, щото не сме взели гърне. Просто неам думи, дано не са ни снимали, аххаха
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3657 -: Септември 08, 2018, 22:22:33 »

При боли са изписване мезим форте, включително и на Роси като беше на 2.
Като избирате пробиотик, гледайте да е многокомпонентен, с няколко бактерии или синбиотик.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3658 -: Септември 08, 2018, 22:26:58 »

Днес не е казвала да я боли, но видимо ѝ се ходи, пък отказва ако не е на гърне, или не е седнала, не иска да я държа над тоалетната, което е лек проблем, стиска, може и от това, че стиска да я боли, не знам вече. Вчера имаше и дрис, днес няма. Изобщоооо сагата с ла*ната. Жената със сопола и лайното ше ми викат вече. Ади още има чат-пак прозрачен сопол и вади храчки, вече 10 дни правя инхалации с Проспан и май е вече да спра с тях. Кашля по 2-3 пъти на ден, не повече. Нощем спи спокойно. ПУ ПУ

Лиони, дано се оправи малката бързо, то при такива болки не знае човек какво да направи, на гастро наистина.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3659 -: Септември 08, 2018, 22:32:50 »

Ути, остатъчна и не честа кашлица минава и сама. Ако е 2-3 пъти на ден, спести й инхалирането, то му се увидя на детето с толкова лечение. Чисти като се сетиш носа, но кашлица можеш да наблюдаваш и месец след отшумяване на вируса - като бяга, като стане от сън. Нормално е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3660 -: Септември 08, 2018, 22:39:25 »

Ахаааа, оки. То и на мен леко ми писнА от инхалации. Мерси Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3661 -: Септември 20, 2018, 09:14:31 »

Ади е с бронхит в крайна сметка. Слава Богу добрата новина е, че освен секрети в дробчето няма нищо друго - чист нос, гърло, уши, няма Т, жизнена е, храни се, дивее. Ще пие сироп и се надявам да отхрачва вече бързо и лесно и да се маха тая гадост.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 629

« Отговор #3662 -: Септември 20, 2018, 14:45:59 »

Теодор е изкарал хиляда бронхита и смея да твърдя, че със сироп...трудна работа. И той е винаги така, добро общо състояние, без т и гърло, но...яко кашлица. Винаги съм лекувала с инхалации с пулмикорт, в началото и вентолин, но вече не давам.
Аз самата изкарах един бронхит миналата зима, кошмар, пих си сиропче и така я втасах, че после два месеца не успях да се оправя.Само като я преслушаха ли поставиха диагнозата или снимка правихте? Единствения ми съвет е да подходите с повишено внимание, ако трябва и второ мнение. Защото аз неглижирах в началото, сиропи, жизнено дете, нищо му няма... и мисля, че имам вина, после така да се усложнят нещата при нас.
« Последна редакция: Септември 20, 2018, 15:00:59 от Liliq » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3663 -: Септември 20, 2018, 15:45:07 »

И за моят Теодор важи. От 4 месечен до сега има 4-5 бронхита.
Бронхит сироп не оправя. Сори.
Или не е бронхит или няма да се оправи.
Белодробна.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3664 -: Септември 20, 2018, 16:09:47 »

Абе това какъв бронхит е?! Дали е чула хрип или заседнал секрет, който хрипти и се бърка със същински хрип, спорен работата. Аз й казах и вчера на Ути, това просто не е бронхит. Много други забележими фактори има, като промяна в дишането, тонуса, сенките под очите, храненето. Според мен е просто по-жилав секрет, който не успява да отхрачи. Време си е за муколитик, иначе и аз бих предпочела пулмикорт, което ме навежда на мисълта, че просто не е никакъв бронхит това.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3665 -: Септември 20, 2018, 18:15:14 »

Еми не знам, но в интернет навсякъде къде, че бронхит се лекува със сироп и инхалации. Лекарката каза, че има секрет и лек хрип в дроба, но нищо сериозно и трябва да се втечни и изкара. Правя и инхалции с ФР. Засега нямам намерение да я карам на друго място, ще я наблюдавам уикенда и ще видим после. Дано се оправи.

На нея реално нищо ѝ няма, даже почти не кашля. Само със слушалка беше прегледът.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3666 -: Септември 21, 2018, 09:18:58 »

Ади цяла нощ на приливи и отливи се оплаква от болки в корема. Не сме спали. Рева като обезумяла. По нейни думи не през цялото време от корема. Сутринта пак се оплака, после пък каза, че е минало. Заведох на ясла със свито сърце и ми е супер притеснено.

Пи снощи чай от джоджен малко, но дотук са ми познанията, вие какво друго давате в такъв случай?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3667 -: Септември 21, 2018, 09:42:31 »

Остави си да ти свети една лампичка, че може да й дразни амбрекса. Особено ако е на гладно.
Иначе пробиотик, еспумизан и ако заподозря симулация - инфлуцид Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3668 -: Септември 21, 2018, 12:05:38 »

Сиропите са от растения и мазна субстанция, може да дразнят червата. Иначе вече броди вирус със разстройство, вече сме заедно. Абе туй вирусите в частната градина ,като в държавната пред седмица и нов.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3669 -: Септември 21, 2018, 12:12:16 »

О, не сакън, не мога повече вирОс. Не са се обаждали още, дано всичко е наред.

Иначе, да, Ди. Май си е все тая, поне са по-малко деца и им се обръща повече внимание. Ако не друго...
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3670 -: Септември 21, 2018, 13:37:44 »

Аз явно не съм добре, ама неизлекувано дете, с уж бронхит, боледуващо от началото на яслата и цяла нощ плачещо от болки, не бих завела в никакъв случай на градина. И не заради другите, а заради самото дете. Щото така просто ще ти преминава от един вирус в друг, може и на крак да ги кара и да я пращаш на градина, ама все ще е болна, все нещо ще даваш и няма да ти е спокойно, че ти е здраво детето.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3671 -: Септември 21, 2018, 15:44:13 »

И като я спрях за две седмици в началото на месеца, пуснах я здрава и на третия ден пак донесе сопол. За колко да я спра според теб? Да не мислиш, че ми е кеф? Гледам да не е супер болна, с т и да се чувства зле, разбира се.

В яслата казаха, че е играла, спала и е яла, чувства се добре. Сутринта на тръгване също се чувстваше добре, какво да я правя. То няма оправия.
« Последна редакция: Септември 21, 2018, 15:52:28 от utopia » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #3672 -: Септември 21, 2018, 17:24:54 »

Аз с неква съмнителна болка в корема бих пуснала, може просто да ѝ се е акало...
Но с бронхит Blink Rolling Eyes Даже да не е бронхит, а неминаваща кашлица - не бих, докато не си изясня какво се случва. Но то в частна ясла, всичко може. За това и нивото на заболеваемостта е същото като в държавна, ако не и по-зле.

Що се касае до обръщането на внимание - отново си зависи от конкретнияслучай и не бих обобщила.
Например в момента в яслената група на Тео съм много доволна. Има поне 3 души, които към момента гледат не повече от 5-8 деца, приемат поетапно затова. Да, в един момент ще са 20, но и за колко време ще се задържат такъв брой? Аз например си мисля, че Тео, дори и здрав, дек и ян. ще го спра. Така че броя в ясла винаги варира. По-важното е, че макар държавна има много персонал и му обръщат много внимание, чак ми е съвестно за тях, че нашият е такъв лигльо и ревльо Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3673 -: Септември 21, 2018, 17:26:42 »

Еми...какво значи неминаваща кашлица, тя кашля от 2 месеца, точно се пооправи и хваща нещо ново. Не мога да я спра за месеци...а за частната ясла, аз не мисля, че като кашля 2 месеца, е заразна. Но да, определено си пренебрегнах принципите да не видя дете в съмнително здраве, то като гледам другите, просто няма как да стане. Rolling Eyes мн е тъпо тва.

Но всичко е ужасно, да Sad Яко е, че можеш да го спреш дек и ян.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3674 -: Септември 21, 2018, 18:18:56 »

Мисля, че леко съм се чалнала на тази тема, просто в повече ми дойдоха две години непрекъснато боледуващи деца, винаги един след друг, т.е постоянно някой беше болен. Всеки е пускал дете в не особено цветущо здраве на градина, особено в началото, когато още не си свикнал и някак го караш ден за ден.
Моите деца след като изкараха всички възможни вируси, правиха бронхити, 42 градусови температури, просто станах супер предпазлива, параноична и досадна...
Сега спирам до пълно излекуване, при сопол не пускам също. Обаче Теодор не е правил спазми от мнооого време, научихме се как да действаме и съм доволна, въпреки целия зор с работатата и стоенето вкъщи.
Не искам да се изкарвам някаква светица, вижте ме аз колко съм отговорна, нали. Глупости, няма да забравя как в яслата го пратих с кашлица, вярвах си, че нищо му няма и сам ще я изчисти. Как ми казваха, че кашля и аз убеждавах, че е ок, как после не ми се обадиха, че е кашлял цял ден без да спре и не е успял да спи дори и посреднощ търчахме до спешното, щото не можеше да си поеме въздух...Ама си научих урока.
Активен

Страници: 1 ... 145 146 [147] 148   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: