star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 138 139 [140] 141   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 280207 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17385

A believer

« Отговор #3475 -: Юли 23, 2018, 21:50:52 »

Бе не си станала резистентна, нищо ти няма. Комбинирай с Неоренал и Уринал акут и след ден ще си като нова. Пък и като мине болката си се секси, кво пък Smile Тъкмо няма да хванеш пак Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #3476 -: Юли 23, 2018, 22:05:55 »

при мрънкане почвам да игнорирам, защото иначе аз изтерясвам.. и става още по-зле
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2332

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3477 -: Юли 26, 2018, 16:47:26 »

Ути, ако ще те успокои и при нас всяко нещо се иска с рев, на момента. Казвам "мамо, може ли... " каквото там иска с мила интонация и докато не повтори правилната фраза не получава исканото. Понякога повтаря през рева си и настоявам да смени интонацията като повтарям това което трябва да каже, за да получи исканото. Признавам, че не успявам на 100% но тя вече си знае. И на мен ми иде да се самоубия ако реве продължително...
Друг ход ми е да я питам какво иска, като голям човек, да зачитам избора и - вместо да кажа: "хайде да правим...(каквото съм решила)"  , казвам: "Искаш ли...?" Понякога давам избор от 2 неща, понякога правя цял план с поредица от действия да знае какво следва, да не е изненадана: "Искаш ли първо...., после...., след това...." Ако каже "не" предлагаш някаква алтернатива, все нещо ще я грабне. Например във вашия случай: "Искаш ли тате да те гушка, после да четете книжка с тате и след това да правим питки от пластелин заедно с мама(ако толкова не иска с теб - заедно с тате и мама)", нещо в тоя дух по твой избор. От някъде трябва да започнете, за да стоплите отношенията  Kiss

И нашата госпожица я носим навън много. Идва в краката ми - "ГУУУШ" ако не я взема се тръшка. Избягвам да ходя много далече сама, максимум на 15 минути от къщи, решение ми е тротинетката - с нея се придвижва сама доста по-автономно в около да кажем 60% от случаите (сигурно имате или баланс байк или количка за кукли - същата работа вършат в тази възраст). Естествено доста се налага да я нося - и нея и тротинетката, добре че голямото дете не се тръшка поне на земята. Вечер мъжа редовно си я носи на раменете, нали е мъж, все пак едни 12кг ако не може да носи какъв мъж е, не съм се сещала да го съжалявам. Виж, когато се случи каката да се качи на раменете му вече е по-неестествено и се случва да каже, че тежи, но и е доста по-рядко. Каката и аз съм я носила по изключение - почти 20кг някой път 5мин с почивки, защото все тя е на заден план, все тя е разбиращата, и понякога съм го правила, за да не се чувства по-малко обичана.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3478 -: Юли 26, 2018, 16:51:50 »

Не иска ни тротинетки, ни колела, нищо. Като сме вкъщи само двете, ни е супер. Пак се тръшка, но рядко. Като се върне баща ѝ само като го види и почва да му врънка да я носи и да се тръшка по земята
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3479 -: Юли 28, 2018, 22:38:05 »

Баси, и аз имам налеп по сливицата, май си е гноен, нямам болка, нямам темп. Вчера малко ме боля, но днес мина. За лекар ли съм? Какво да правя? В шах съм, никога не съм имала такова нещо Sad

В понеделник съм на работа след боледуването на Ади най-накрая...

Притеснява ме ако е бактериално да не я заразя пак? Мисля да се гръмна вече.
« Последна редакция: Юли 28, 2018, 22:39:46 от utopia » Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1717

« Отговор #3480 -: Юли 28, 2018, 23:21:34 »

Аз съм фен на гранофурина. Купи утре и пръскай/мажи. Лекар няма да навреди ама едва ли ще хукнеш без оплаквания.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3481 -: Юли 28, 2018, 23:26:51 »

Мен единствено ме притеснява да не заразя пак Ади, но пък приятелка педиатър ми каза, че имунната система може да пребори и бактерия без аб ако е в мн лека форма...оф. Дано утре няма нищо. Пръснах тантум верде и утре ще го мисля.

Аз си мислех, че вече няма грануфорин?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3482 -: Юли 30, 2018, 07:56:56 »

Официално май няма, но съм чела по форуми, че се намирал във ветеринарни аптеки, аз лично не съм купувала.

Ути, как си?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3483 -: Юли 30, 2018, 09:07:36 »

Ами добре съм, май ми се размина, вчера намаля налепът, а днес съвсем няма нищо. Пу, пу. Смуча некви трахизани. Мерси, че питаш!
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #3484 -: Юли 30, 2018, 10:37:37 »

Има си, но на малко места. Обикновено по аптеките, където бъркат лекарства. Браво, че ти се размина.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16083

« Отговор #3485 -: Август 08, 2018, 10:20:57 »

И Тео удря. И не знам как да реагирам. Цвета не е удряла. Как обясняваш на дете на 2 г, че не е ок да те удари!? Ако се правя, че плача, той се смее, мисли, че е игра...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #3486 -: Август 08, 2018, 11:38:14 »

Държа ръката и се карам ..........
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3487 -: Август 08, 2018, 11:56:56 »

Честно казано обяснявам, обяснявам, обяснявам...ама се е случвало да плясна и аз като ми скъса нервите.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3488 -: Август 08, 2018, 12:06:28 »

Предлагам алтернативно действие на удрянето: "не можеш да ме удариш, защото боли, но можеш да ме погалиш" и показвам как.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #3489 -: Август 08, 2018, 21:33:01 »

Нещо се разместиха темите... двегодишното всичко си разбира, съвсем нормално е да му обясниш, че боли и както казва Сияна, да покажеш желано поведение.

Аз да питам нещо- ако детето предния ден е било с температура, е рисковано да ходя на другия при новородено, нали? Може да съм приносител без симптоми...мамка му :(
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8515

« Отговор #3490 -: Август 08, 2018, 22:22:34 »

Е, ти ще си измиеш ръцете и няма да го целуваш, така че ако ТИ нямаш температура не виждам проблем.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
juliet
Newbie
*

« Отговор #3491 -: Август 08, 2018, 22:33:24 »

Корни, аз не бих отишла. Не би ми било приятно и някой да дойде при новороденото ми, ако има болен в къщата му.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #3492 -: Август 08, 2018, 23:09:47 »

Не бих отишла, права си,вирусите са първо тайни и после избиват. Не бих рискувала новороденото, представи си че наистина вземе да се зарази. Как се вадят сополи от толкова малък нос? Колкото до посягането към родителя, имам спомен ,че се дискутираше в първа група т.е били са даже на 3+. Родителите лъжеха,че децата им не посягат и пред очите ми в парка едно думна майка си. Та с удоволствие и напомних, че е казала, че не посяга на родителската среща. Иначе е период, посяга, може и да те нахапе. Свързано е най-вече с проговарянето. Ако има достатъчно думи да ти каже , не би те ударило . Но тъй като трудно изразява чувства, предпочита да те плясне. Говорене, обяснение колко страдаш,как страда мечо и все някога ще спре.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16083

« Отговор #3493 -: Август 09, 2018, 15:33:49 »

Не знам защо, но ми стана още по-мъчно сега. Щото не може да говори.
Иначе обясненията ви са верни и логични.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3494 -: Август 09, 2018, 16:37:33 »

Е, ще се научи все някога Smile Ти не спирай да обясняваш, все пак те всички разбират.

Ади може чудесно да говори, но тази първосигнална реакция не може да я овладее винаги като се ядоса - хвърля, удря. То като се замисля и аз мога да говоря, но крещя и истерясвам, тъй че...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #3495 -: Август 09, 2018, 17:47:20 »

Ще започне да говори, но до тогава трябва да ти покаже, когато не му харесваш по някакъв начин. Моето дете,когато проговори и се оказа,че всичко е разбирало и запомняло. Но чак като стабилно можеше да обяснява,установих, че има спомени след около третата си година. И места беше запомнил, и кой какво му е казал...и си развалихме отношенията с детската градина,защото чух какво му казват учителките,докато мислят,че не ги разбира.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13714

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3496 -: Август 09, 2018, 17:50:18 »

Аз съм споделяла и друг път, но моята тактика бе да й обясня, че щом е сърдита, ядосана, тъжна, просто да дойде и да ме гушне силно (или друг близък наоколо). Страхотен резултат даде, успокояваше се бързо, а после си говорехме за причината. За мен пък беше важно, а и майчино и мило, да знам, че това малко човече толкова много разчита на мен, за да овладее емоциите си.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #3497 -: Август 09, 2018, 18:53:04 »

Ох, няколко температурни въпроса...

1. Нурофен и Панадол на 4 часа можеха да се редуват, нали? Панадол почти не му действа, но вдига на 4-5тия час над 39 и не мога да изчакам 6 или 8 за нурофен...

2. Докато го втриса, дава ли се лекарство, или се чака да се качи напълно Т? Питам, защото ми пести време- сваля 30-40 мин след лекарство, което значи, ако чакам до края, да си седи 30 мин с близо 40 градуса...Затова давам докато още качва, но не знам дали е ок

3. Докато спи, но съм измерила пак 39-40, да бутам ли спринцовката? Противоречиви са мненията...Според Мангъров е ок дори 40 градуса да не се сваля, ако детето не се чувства много зле (тоест ако си спи). Той не вижда проблем в температурата, но моята психологическа граница да не дам нищо е към 39 и малко...

И какво се дава за цялостно оздравяване, като няма други признаци, освен Т? Стори ми се червено гърлото навътре (но не го боли) и почнах тонзилотрен, отделно от няколко дни Вит Ц и Нурофен...друго?

На лекар мисля на третия ден, ако все така вдига целодневно- по-рано винаги ми казват, че не се знае и няма смисъл от изследвания...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3498 -: Август 09, 2018, 21:41:22 »

1. На 4ч се редуват, но ако е мноооого висока можеш еднократно дадеш Хексалгин капки, час след последното.

2. Аз давам, докато я втриса ако е над 38.5, няма да чакам да чукне 40, я

3. Ами спорни са мненията, ма ако видя 39-40 ще будя и ще дам. По принцип уж се будели сами при такава Т. Пу, да не се налага.

Ми аз давам вит Ц, разни там хомеопатии, можеш и евентуално нещщо антивирусно, Изорекс, Изопринозин, но май за това е хубаво да се посъветваш с лекар.

Аз да питам - какво капете при задна хрема? Денем нищо ѝ няма, нощем се дави в сопол няколко часа, сутрин пък спи спокойно и диша добре. Странно е. Опасявам се да не почне и да кашля...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6326

Усмивка

« Отговор #3499 -: Август 09, 2018, 21:53:46 »

052 332 100 Педиатрия Майчин дом Варна. Имат дежурен педиатър. Аз съм звъняла посредощ. Ако искате да се чуете с лекар просто.
Аз давам Авирон кидс сироп при Т. Изопринозин не давам, защото направи уртикария 
Активен

Страници: 1 ... 138 139 [140] 141   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: