star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 139   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 271877 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7068

« Отговор #3350 -: Юни 29, 2018, 15:47:32 »

аз бих пуснала повторно изследване ... особено за такава бактерия, която причинява тежки заболявания ...
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 17305

A believer

« Отговор #3351 -: Юни 29, 2018, 16:14:33 »

О, да, ще пусна със сигурност, другата седмица.

Ангелче, на коя фирма е коластрата, дето каза, че действа?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7068

« Отговор #3352 -: Юни 29, 2018, 18:12:21 »

На LR ... Доста е скъпа, но пък от ноември до сега не съм дала лев за лекарства, така че смятам си заслужава.
По повод на изследванията, преди две седмици бяха открили белтък в урината на бебето на една приятелка. Много се беше притеснила, но пусна втора урина и беше чиста ... Така че не се втурвайте да лекуваш нещо преди да си сигурна.
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8511

« Отговор #3353 -: Юни 29, 2018, 18:38:33 »

Диляна е пила на LR, тъкмо два пъти. В градинските години нямаше никакъв ефект.  Rolling Eyes
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #3354 -: Юли 02, 2018, 11:04:56 »

Тази есен стратегията ми е да не давам неща за имунитет, които са на хапче, сироп и т.н.
Започнах да им давам Flavon Kids от сега и ще давам само това. Скъпо е, но да видим.

За кариесите - до 2 г трябва да иде детето на зъболекар. Цвета отиде на 4 г с 6-7 кариеса и един пулпит. Така че Теодор отива сега есента, като го приберем от село. Той и без това има плака за чистене.
Деца, третирани често с Пулмикорт и Вентолин - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3355 -: Юли 02, 2018, 11:46:23 »

Их, ще ѝ запиша час...
Първите ѝ два долни зъба са доста нагъчкани и оня ден се наложи да ги чистя с конец. Малко ме притеснява дали ще има място за постоянните зъби. Rolling Eyes
« Последна редакция: Юли 02, 2018, 11:53:29 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8511

« Отговор #3356 -: Юли 02, 2018, 12:20:51 »

Диляна я заведох на 4 за първи път, след това - веднъж годишно. Не е имала кариеси до сега. А сега изобщо няма зъби, с Митко почти изравниха броя  Lol Той има 16, тя 18, три от които - постоянни кътници. Утре ще я водя на преглед, че вече четири месеца е без горни предни резци, а няма наченки да пробива нищо.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3357 -: Юли 02, 2018, 13:31:32 »

вече четири месеца е без горни предни резци, а няма наченки да пробива нищо.

На Цвета така й е горен, преден единият. Зъболекарката е обяснила на баща й, че няма да порасне, докато не падне този до него и не освободи място. Така че, споко, от нещо такова е.
Цвета също сега нямаше кариеси. Тоест откакто оправихме първата голяма доза си я водим на 3-4 месеца и вече два пъти ходи, тоест има 8 месеца, в които не е направила нови. Обаче я гоня като империалист с хигиената Razz
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13684

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3358 -: Юли 02, 2018, 13:57:49 »

За хигиената и аз съм строга - конец, вода, хубава четка, паста и дълго четкане. Обаче въпреки това, 6м бяха достатъчни и постоянните да се окепазят. На 12ти и малката ще прегледат, аз на пръв поглед не виждам нищо притеснително
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3359 -: Юли 06, 2018, 22:03:07 »

Момичета, колко често може да се капе Виброцил? Ади беше миналата седмица с лека хрема и капах около 5 дни, тооочно преди 3-4 дни спря всякакъв сопол, вчера се престраших да прибера прахосмукачката и инхалатора и днес се върна пак с лек прозрачен сопол, разкиха се, тече...та се чудя дали може пак да капя, въобразила съм си, че ѝ помага Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3360 -: Юли 07, 2018, 19:54:41 »

Еми...як сопол 😭😭😭
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3361 -: Юли 07, 2018, 21:08:37 »

Само за сопол поя с фр, тегля с прагосмукачката и слагам там с каквото лекувам. Гледай да не слагаш повече от седмица, или май 10 дни. Можеш да пробваш еуфорбиум и грип стоп, и от двете съм доволна.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3362 -: Юли 07, 2018, 21:38:02 »

Взех спрей на Лихенсед за нос с евкалипт у а. Иначе и аз инхалации, фр и дърпане. Сложих я да легне с 37.6 и относително задръстен нос и ще видим...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3363 -: Юли 07, 2018, 21:44:47 »

Еми 10 дни на ясла, напълно в реда на нещата. Пожелавам ти късмет с яслата след оздравяването. Подготви се психически за още по-сериозни драми.
Аз бих погледнала и гърлото, поне при нас в началото хремата никога не е била сама, а в комплект със сочно и червено гърло.
Тия евкалипт пробва ли го на себе си, не люти ли много?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3364 -: Юли 07, 2018, 21:51:48 »

То е само част от съставките, даже не мирише на него. Доста в запушена милата, как пък нямам в мен някакъв спрей с ксилометазолин да я отпуши поне...гърлото ще погледна утре, мерси

Аз още се надявям да си иде в понеделник на ясла, де. Ще видим как е утре.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 607

« Отговор #3365 -: Юли 08, 2018, 10:21:37 »

Аз понеже съм много чувствителна на тема болни деца и градина, ще си позволя да дам един добронамерен съвет - не я пращай на ясла. Първо, за да оздравее напълно и да укрепне, второ - заради отговорност към чуждите деца, които може да лепнат вируса от нея и да не го изкарат на крак, ами да се тръшнат с бронхит, примерно.
Всеки чува, че децата в яслена и градинска възраст боледуват, обаче все си мислим, че нас ще ни подмине, че сме ги калили, кърмили и т.н. Факт е, че с много малки изключения, всички деца преминават през това.
Хубаво е, да помислите как ще действате, детегледачка, баба, защото без да искам да съм лош пророк, наистина децата често се разболяват и е адско напрежение, ако няма на кой да разчиташ.
Надявам се да не ме разбереш погрешно, ти си отговорна и прекрасна майка, просто ми е болна тема.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3366 -: Юли 08, 2018, 10:30:29 »

А, да бе, не ми стига, че давам пари за частна ясла, ми и на детегледачка ще плащам. Да се надяваме, че няма да се налага често все пак да отсъства. Баба абсурд.

Иначе и аз съм против болни деца на ясла, но пък хремите се точат със седмици и не знам кога е разумно да се пусне детето, т.е. кога спира да е заразно. Най-вероятно няма да я пусна утре, все още ѝ е задръстен носът, но със сигурност няма и да я държа цяла седмица вкъщиако има само сопол, не знам колко е правилният срок. Да не говорим колко не ми се занимава да я мъкна в поликлиниката, за да ми дадат бележка, че е здрава...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3096

« Отговор #3367 -: Юли 08, 2018, 12:31:38 »

Добре дошла в играта с детската градина. Аз се замислям за гледачка, когато е болно малкото , но къде и как да намеря такава полуангажирана жена. Не става дума да му гледа детето, когато е с 39, но ей така седмица да му мине хубаво. Някой има ли опит или идеи.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3368 -: Юли 08, 2018, 16:18:42 »

Сериозно, след колко време спират да са заразни, а само се дооправят?
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3369 -: Юли 08, 2018, 20:13:54 »

Когато ти прецениш, Ути, това е много субективен въпрос. Ако е в добра форма и не мрънка повече от обичайно, ако хремата е бистра - няма проблем според мен.

Така или иначе като хванат  нещо първите дни няма симптоми, а са заразни, аз не вярвам, че децата се разболяват в яслите поради родителска безотговорност.

Пример - малката, когато трябваше да започва ясла изискват носен секрет, както и при вас е било. Каката болна от 2 дни, малката в идеално здраве, пускам изследванията, вярвайки, че е здрава и след 5 дни започва. 2 дни по-късно същите симптоми и при малката. На следващият ден взимам резултатите, от изследването, правено 2 дни преди проява на симптомите - имаше бактерия.

Няма как да ограничим контакта на децата с други деца, а понякога колкото и да е отговорен редителя не знае, че детето му е болно. Колкото и да са стриктни правилата и контрола на болни деца - пак се разболяват. Това е моят опит, държала съм и месец дете у дома заради хрема, връща се в градина, след 3-4 дни пак сополи.

Някакъв среден вариант, който устройва и родителите на другите деца и родителя на боледуващото дете. Все пак мнозинството от родителите работят докато децата им са на градина и нямат опция баба, не е нормално по подразбиране да се очаква, че има вариант баба да помага.

Пак се разписах много, но съм споделяла, че ми е болна тема това.
Ути, здраве пожелавам!

« Последна редакция: Юли 08, 2018, 20:20:40 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3370 -: Юли 08, 2018, 20:42:03 »

Мерси. Тя няма глас вече, покашля, мрънкането е зловещо много, но не е от болестта, носът ѝ е доста задръстен. Смятам 1-2 дни да я задържа вкъщи и после ще видя. И мен ме зарази и ми е супер криво, а от др понеделник съм и на работа...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3371 -: Юли 08, 2018, 21:06:41 »

Ти сама ще си прецениш след време и след като й свикнеш на начина на боледуване и лечение. Не мога конкретно да ти дам еднозначен отговор, случвало се е с влачеща бистра, но не давеща хрема, сутрин да чистя носа и да пръскам и да пращам на градина. Случвало се е и от една хрема да мине на трахеит. За щастие бактерии в носа не са ми въдили, нямам опит, но ако се сгъсти и стане зелена, не е ок. Изключение прави сгъстената сутрешна хрема, която просто изглежда зле от престояването през нощта.
Най-страшни са ми бронхитите и стомашните вируси, заради тях и по месец съм спирала. Заради пневмонията даже два.
Иначе си е баш развъдник яслата/градината и бал, че масово родителите си пращат не оздравелите и неукрепналите деца, пък се чудят после що боледуват толкова скоро. За мен е мн важен този период след лечението, да не говорим, че някои вируси си влачат опашка от по няколко седмици гадна и дразнеща кашлица.
Примери за родителска безотговорност много мога да дам, включително последното разболяване на Роси в българската градина, заради родители, държащи непременно детето им да присъства на Коледното тържество, въпреки плувналия поглед и дерящата кашлица. Ама нали дядо Коледа, как се пропуска такова нещо  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3372 -: Юли 08, 2018, 21:11:42 »

А не, аз имах предвид, че според мен след 5-6 дни не са заразни вече, затова
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3373 -: Юли 11, 2018, 15:48:48 »

Ди, пиши в Детегледачки групата във ФБ. Всякакви варианти могат да бъдат предложени, открити и договорени Wink

Ути, ако изпратиш дете и с най-лек симптом за самото твое дете е почти 100% гаранцията от по-сериозно втасване. Недоизлекувано - същото. По-малко от 10 дни след АБ - същото. Трябва да имаш бек ъп вариант. В момента е лято. От есента няма да стане по-добре, ще стане стократно по-зле.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3374 -: Юли 11, 2018, 15:57:35 »

Е как 10 дни след АБ, бе, гледачка ли да си търся? Плашиш ме. Не ми се вярва всички с ясленчета да си имат и детегледачка на повикване. Иначе аз реших да я оставя до края на седмицата, щото още има сопол и кашля, макар че педи каза, че е ок. Не мога да я понасям обаче, държи се ужасяващо, и не знам как ще издържа два дни с детето от Ада.
Активен

Страници: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 139   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: