star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 148   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 290903 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17483

A believer

« Отговор #3325 -: Юни 25, 2018, 20:41:37 »

И аз съм леко в шок. Принципно на зъбар се ходи от първия зъб, ама още не сме ходили...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3153

« Отговор #3326 -: Юни 25, 2018, 21:22:26 »

На четири години бяха готови кариесите. Той до три не е ял шоколади,бисквити. Казват,че може да е от водата. Заведете ги, когато могат да отворят уста за преглед. Моето до четири не даваше.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #3327 -: Юни 25, 2018, 21:56:50 »

Дея е с 1 кариес, от миналата година.., 3 пъти правен и вече е с черна пломба. Яна е с оцветяване на единия кътник. Аз съм много зле със зъбите, мъжо е пушка - от 14 годишен, тази година отиде и има една лека пломба. Дано да са с неговите зъби..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3328 -: Юни 25, 2018, 22:28:16 »

Ади има нещо ужасно гадно в устата пък сега. Подозирам гъбички от аб. Не я боли. Еми сестрата в яслата ще каже...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3329 -: Юни 25, 2018, 23:13:30 »

Вие контактна бележка не носите ли при постъпване? Т.е че ме е била в контакт със заразно болни в последните дни.
За зъбите - от три годишна започнахме да я водим. Три русенски светила я гледаха и все бяха на мнение, че са млечни и няма какво да и правим. Трима!!! Да не кажете, че не съ ходила за второ мнение. Дори млечните ги извадихме при зъболекар, че не дава на нас, а постоянните все растат на епек. До зимата. Докторката се хвана за главата, но пък не остана капо и тя. Нямахме време, тъкмо щяхме да взимаме децата с нас към Ирландия. Хитраната позачисти зъбите, позапълнила с лекарство, това го знаех де, предвид кратките срокове. Уж лекува, за да не се възпаляват. Сега на прегледа в хубава клиника, се оказа, че четвъртото светило е описало всички “лекувани” зъби като излекувани напълно, че тогава и пари ми взе. За едно лекарство на 4 зъба. Източила си касата, честито на печелившите, явно вече и от кодове на ЗК трябва да разбирам. Попаднахме обаче на мн разбрана лекарка, има подход, внимателна е, но каза или да идваме през ден и за 6 месеца ще ги оправим, или действаме инвазивно и от раз. Говорим за гангрена, правеща джоб и пулпити. Катиесите са лека работа. Еми какво да го мисля? Просто съм вдигнала ръце от светила и зъбни светии, жалка история, търговци чисто и просто. Да не говорим, че тия “излекуваните” зъби не подлежат на лечение по ЗК и трябваше и тях да степенуваме на гангрена, че нали не може със същата диагноза. Дали не съм бясна? А гледам да не занимавам детето, то и без това стресирано.
С второто тая грешка няма да я повтарям, колкото и да ми приказват, че са млечни и ще паднат...ама ще паднат на 13-14, каква полза, като са силно увредени и могат и на постоянните да навредят.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3330 -: Юни 26, 2018, 00:15:07 »

Пупи, попаднали сте на гъз до гъз. Явно притиснати от времето ще я подложиш. Детско зъбче се лекува с три посещения, повечето кариеси се умъртвяват ,защото е малко зъбчета. Това не пречи за постоянните зъби. Кариесите на млечните зъби се лекуват,защото от четири докато стане на осем, не гангрена,ами крокодил ще има. Пиша го, за да не попадне и друг на такива светила и да отлага. И детският зъбобол е много тъжен, като при възрастните е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3331 -: Юни 26, 2018, 00:24:00 »

Пупи, да, носим, ама тя реално не постъпва утре, а в понеделник. Сега само да поиграе с децата уж. Ами сестрата ще каже, не знам тая гъба заразна ли е, що ли...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3332 -: Юни 26, 2018, 07:32:54 »

Ди, позволи ми да не се съглася за трите ходения. Защото в случая говорим и за детския страх и невъзможността да се работи спокойно в устата на детето и паралелно с няколко зъба. Освен това с две ходения лекуваме гангрената, а зъбчето все така мирише. Преди същинската процедура ще идем още няколко пъти, само него мъчим, за да стигне до етап затваряне.
Явно притиснати от времето ще я подложа, да! Важна ми е и психиката на детето  Exclamation
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3333 -: Юни 26, 2018, 08:25:07 »

Пупи, решете си сега проблема, пък за по-нататък може би пробвай работа с психолог, че като голям човек да не ѝ остане тоя страх, щото ще е голям проблем
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 624

« Отговор #3334 -: Юни 26, 2018, 09:01:39 »

Точно и аз вчера запазих час за зъболекар за децата, не съм ги водила никога. В Ео дент, ще пиша как е минало, че мненията за там са противоречиви. За 10ти юли ни е часа. Маги пък горе и липсва едно зъбче, няма празно място, просто вместо два зъба, има един посредата.
И на очен ще ги водя, че борим един упорит ечемик на долния клепач на Маги, личната каза, че се е капсулирал и трябва операция..За сега няма да бързам, но ще видим какво ще кажат.
Успех, Пупи!
« Последна редакция: Юни 26, 2018, 09:03:41 от Liliq » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3335 -: Юни 26, 2018, 09:17:06 »

Лилс, от опит с ечемиците - проверявали ли сте й зеението? При мен в детските години това беше първи знак за проблем с очите. Честият ечемик показва занижен имунитет, а некоригиран диоптър по подобен начин се отразява на очичките. И не й се връзвай за операцията, иди на очен лекар и не се доверявай лл да ви лекува за толкова специфични неща!

Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3336 -: Юни 26, 2018, 09:27:07 »

Лилия, много харесвам ео дент, обстановката занимава детето и попаднахме на отличен лекар. Но е скъпо за мен, така че ходим само в спешни ситуации. Иначе имаме прекрасна зъболекарка до вкъщи, на по достъпни цени, но без аквариум и люлка.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3337 -: Юни 26, 2018, 09:44:08 »

Лилс, от опит с ечемиците - проверявали ли сте й зеението? При мен в детските години това беше първи знак за проблем с очите. Честият ечемик показва занижен имунитет, а некоригиран диоптър по подобен начин се отразява на очичките. И не й се връзвай за операцията, иди на очен лекар и не се доверявай лл да ви лекува за толкова специфични неща!

Не сме проверявали зрението, пропуск от моя страна. На нея никога не и е излизал, този и е първия ечемик, но вече стои месец и не минава. Не се доверявам, права си, ще видим очния лекар какво ще каже.
Ди, благодаря, дано и на Тео и Маги им хареса и да мине ок прегледа. Профилактичните ми казаха, че са по 1.80 лв, ако занеса здравните книжки, но явно манипулациите са скъпи, както и предполагах.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3338 -: Юни 26, 2018, 10:11:22 »

А, в никакъв случай не го отчитай като пропуск. Не е рецидив, пък и месец не е толкова дълъг период за лечение на ечемик. Но направете преглед, просто лл се научиха да знаят и да лекуват всичко и им свиди едното направление...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9089

« Отговор #3339 -: Юни 26, 2018, 10:21:59 »

Уф, и аз трябва да заведа Бо като ви слушам, на почти 4 години е. Силно се надявам да има моите зъби.

Аз си имах психария от зъболекар след една садистка в трети клас и до ден днешен мразя да ходя и бия упойка за всичко. Така че, да, остава травма, но не вярвам психолог да помогне- мен просто много ме боли и не издържам на този тип болка, с упойка съм ок.

Лил, пиши какво е станало. Аз питах една позната зъбарка кога се води дете и тя каза- когато има нужда, което ме успокои, но май не е трябвало. Чудя се дали при нея да не ида- не е известна, но е майка на приятелка и поне за профилактичен следва да  е ок, точно до нас е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3340 -: Юни 26, 2018, 10:51:35 »

Колко взимат еодент, до края на юни май има безплатни някакви.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #3341 -: Юни 26, 2018, 11:18:19 »

Часа на децата е за десети юли. По телефона ми казаха, че ако нося синята здравна книжка, ще трябва да доплатя 1.80 лв.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3342 -: Юни 26, 2018, 11:27:55 »

Мерси :*

Ние сме на ясла. Раната в устата не знам какво е, но няма втора такава, а сополчето почти спря. То тук не е като да няма деца със сополи като гледам. Ади умира от кеф
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3343 -: Юни 26, 2018, 11:49:50 »

хехе, супер звучи. Щом й харесва, ще свикне лесно. Кога ще е първото оставяне сама, чак другата седмица ли?

Лил, какви са тия сини книжки, нямаме такава за дечко...вероятно е при ЛЛ де.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3344 -: Юни 26, 2018, 11:58:57 »

Здравно-осигурителна книжка. Няма причина да седи при лл. Както и здравния картон на детето.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3345 -: Юни 26, 2018, 12:00:25 »

Еми ще си ги взема, макар че не съм стъпвала от доста време там...

Няма спомен изобщо да съм вадила такава книжка, но май преди градина купувах някакви неща от книжарница  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3346 -: Юни 26, 2018, 12:34:24 »

Те не са вадят от книжарница, трябва да ги вземеш от НЗОК, аз скоро вадих.

Другата седмица живот и здраве, да
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3347 -: Юни 26, 2018, 13:13:59 »

Аз нищо не съм вадила. Като запиша новороденото на лл, горе долу за първата ваксина са готови и лл ми я дава. На лл не им трябват. Ако ходим на спешен (такъв, който и а сключен договор с лл), на зъболекар - тогава са ми ги искали. Като ходим на почивка, също си ги нося и на четирима ни.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #3348 -: Юни 26, 2018, 13:28:46 »

Попитай първо лл, до скоро бяха при тях, но сега сам ходиш да я вземеш. Виж в нета , успоредно на бул България е.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3349 -: Юни 28, 2018, 12:47:58 »

Ебаси, излезе ѝ бактерия в носа, а точно днес я оставих да спи в яслата. Шах и мат с пешката, нямам идея какво да правя. И то някаква странна бактерия Enterobacter cloacae
Активен

Страници: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 148   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: