star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 153   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 349840 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17577

A believer

« Отговор #3275 -: Юни 15, 2018, 23:22:17 »

Много съм притеснена, и ми е виновно и се чувствам ужасно Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13812

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3276 -: Юни 15, 2018, 23:47:38 »

Е няма от какво. Знаеш добре, че тепърва ще се случват гадни и тежки боледувания. Мобилизирай се, научи се да разпознаваш кога отиват на зле нещата, кога се влияе от хрупки, кога е за лекар. И въпреки това, изненади няма да липсват! Справяш се чудесно, Ути и няма за какво да се обвиняваш. Ади ще оздравее, ще забрави, но всичко ще си е кофти спомен само в твоята глава!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3277 -: Юни 16, 2018, 09:03:29 »

Отивам за аб. Дано бързо я вдигне се моля само...кашлицата най-вече ме тревожи и темп
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3278 -: Юни 16, 2018, 09:59:50 »

Ами пак е с 38, изглежда вече доста зле, очите плувнали, яко хрема, кашля гадно...надявам се да не е твърде късно и АБ да подейства бързо. Понеже съм овца Клацида не можах да го разтворя тооочно на 60мл, та стана няколко мм отгоре, освен това лекарката е дала някаква странна доза, явно защото е на границата на кг. за 12-19кг е 5мл, тя е дала 3.5, Ади е точно 12кг.

Не мога да повярвам, че за една нощ така се влоши, аз вече мислех, че се е оправила, пък то...
« Последна редакция: Юни 16, 2018, 10:01:21 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3279 -: Юни 16, 2018, 10:34:36 »

Поне 24 часа след първата доза. На 12 часа ли е?
Влошават се бързо, нали така Роси ми се събуди с пневмония и неможеща да диша. Нямат още стабилен имунитет, тепърва ще го градят.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3280 -: Юни 16, 2018, 10:49:34 »

На 12ч е, да
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9198

« Отговор #3281 -: Юни 16, 2018, 11:17:46 »

Ути, правилно си решила, щом е такава кашлицата, че и очите. И аз дадих АБ точно при вирус, който след това изби в очите (а и левкоцитите бяха завишени), явно понякога преминава в бактериално и нищо не можем да направим. Изчакала си, колкото можеш. До 24 ч се усеща подобрение май обичайно, т.е след втора-трета доза, другите да кажат. И на мен ми беше гадно, ревеше ми се като му давах тая гадост, ама като има показатели... плюс това той за месеци изчисти упорита преди тва хрема след аб-то, та не съжалявам. Нямаше странични реакции освен че миришеше ужасно.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8611

« Отговор #3282 -: Юни 16, 2018, 12:20:17 »

След третия прием на АБ вече не би трябвало да вдига температура. Но след като след 24 ч без температура отново вдига 38, работата не е ок.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3283 -: Юни 16, 2018, 12:23:38 »

Ами в 4тък имаше цял ден, но под 38, вчера цял ден нямаше (мисля, не съм мерила нон-стоп) и вечерта вдигна. Технически не са били 24ч. Но да, мисля, че АБ си беше правилното решение за съжаление.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 656

« Отговор #3284 -: Юни 18, 2018, 08:36:50 »

Ут, как сте, как е детето?
В нашата група в градината няколко деца са с температура, повръщане и разстройство от днес и съм на тръни. Другата седмица са на море с баба и дядо и силно се надявам да са здрави.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3285 -: Юни 18, 2018, 10:47:45 »

Ади е добре. Не вдига темп, кашля спорадично отхрачващо, спи добре. Аз обаче съм много зле, брутална хрема и кашлица, не съм спала от дни. На морето времето е хладно и облачно. :(
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 656

« Отговор #3286 -: Юни 18, 2018, 13:12:08 »

Ох...Ти пиеш ли нещо, антибиотик евентуално?
Иначе няколко часа по-късно, ми се обадиха от градината, че Теодор е вдигнал температура. Той сутринта си беше съвсем в кондиция, ама като чух, че има болни деца, ми стана ясно, че няма да ни се размине и този път. Кошмар е тази година, думи нямам. Сега както винаги ще се разиграе познатия сценарии, той ще е болен седмица и точно ще оздравее и ще започне тя.  Както винаги. И ето го половин месец разправии с болести, схеми с работата и т.н. Но главното е, че се измъчиха децата. Поне сега карат просто вируси, бронхит и разните усложнения Теодор не е правил от половин година поне. Ама пък бива ли от всичко възможно да се разболяват.
Някой казваше за коластра, каква и как се дава?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3287 -: Юни 18, 2018, 14:09:23 »

Аз си страдам, нищо не пия. Имам и хрипове, мн ми е яко 😃
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3288 -: Юни 18, 2018, 14:39:55 »

Е как хрипове, пък нищо не пиеш? Поне нещо за отхрачване? За бой си!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3289 -: Юни 18, 2018, 14:52:20 »

Смуча некви уж за отхрачване. Интересно денем почти не кашлям, ама снощи се сцепих.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9198

« Отговор #3290 -: Юни 18, 2018, 16:21:15 »

Пий си от сиропа и лекарствата на детето (без панадол бебе де  Lol ). Съчувствам, гадно е болен на почивка, която чакаш цяла година...

Аз се счупих да боледувам тая година. На пътуването с кораба март- на Антибиотик, вземи почиввка без дори бира  Cheesygrin А не бях пила от 16 годишна АБ. Сега на морето- болки в гърлото от 3 седмици, айде пак море без една бира и сладолед :( Още не знам какво да правя с тва гърло, не боли много, но си седи червено, лекарят каза, че е по-скоро вирусно, ама нищо не го оправя засега...

И още 2-3 вирусчета изкарах, повечето пъти само аз- много странно. Сигурно ми е паднал имунитетът и детето носи от градината, без да прояви симптоми и удря мен през него, знам ли...

Сега чакам да видя каква изненада има за юлската почивка  Cheesygrin ама май по-добре аз, отколкото детето де...повече спя така поне  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3291 -: Юни 18, 2018, 16:56:20 »

Много е странно, едно дразнене в гърлото като гъдел и само кашлям и не изкашлям нищо, а се дера напразно. Направо ми се драйфа, снощи съм спала два часа само.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3292 -: Юни 18, 2018, 18:17:59 »

Не ме послуша да пиеш илачите на детето, още повече, че явно сте си обменили една и съща гад. Противоалергичен сироп ще успокои дразнението, ти си се раздрала от кашляне явно. Освен това не знам какво смучиш, но ако усещаш гъст секрет, невъзможен за изкашляне, ще ти трябва сироп, който да разтваря тоя жилав секрет. Със смучене нищо няма да постигнеш.
Такова сухо и гъделичкащо усещане съм имала при трахеит и ларингит. Там в случая противоал. ти е задължително просто, че гърлото отича и трудно се успокоява. Нощно време се сктивизират тоя тип кашлици.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3293 -: Юни 18, 2018, 20:35:55 »

Аз имам в мен ериус, даже пиех доскоро, ама снощи забравих. Ще взема преди лягане непременно. Мерси!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2353

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3294 -: Юни 20, 2018, 15:02:03 »

Ути, не знам кърмиш ли още, но не се препоръчват противоалергични по време на кърмене, аз имах проблем с това миналата година...
Как сте, оздравяхте ли вече?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3295 -: Юни 20, 2018, 21:24:54 »

Неее, на година и седем отбих. Мерси. Оправяме се иначе, Ади нещо няма глас и още кашляме и двете отхрачващо, но сме добре иначе.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3296 -: Юни 24, 2018, 14:54:39 »

Девойки, я кажете някакъв имуностимулант, принципно не съм фен, ама досега пи аб, а вторник почва ясла. Ужасен тайминг. Някой каза коластра, у, а?
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6364

Усмивка

« Отговор #3297 -: Юни 24, 2018, 15:09:53 »

Пробиотик имаше ли с антибиотика?
Имуностимулант отдавна не е пил Боян, но Имунобор кидс актив последно май давах.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3298 -: Юни 24, 2018, 15:46:48 »

Имаше, да, още го давам
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3299 -: Юни 24, 2018, 16:00:27 »

Още един глас за Имунобор кидс и от мен. Чист бета глюкан, силен имунен модулатор. Два вида са - с Вит.ц и без.
Давам и понякога енгистол, нещо като инфлуцид, но на моите например второто не върши никаква работа, за разлика от енгистола. И пробиотик може да съ върви дълго време, не му пречи.
Активен

Страници: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 153   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: