star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 126 127 [128]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 255730 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8976

« Отговор #3175 -: Май 10, 2018, 13:26:16 »

Ами ти казваш, че още предния ден е промрънкал от корем. Чак вчера е избухнал с по-видни симптоми. За това попитах защо да е рано.
А лично изтръпвам от подобни изпълнения преди уикенд. Но пък София предлага повече възможности за лекарска намеса все пак.

Да, ние така или иначе не ходим при личната, не са удобни смените и много се чака. Обикновено в Токуда или Детската клиника, плащаш си, но става по-бързо и по всяко време в общи линии.

Макар че утре се чудя дали и личната да не прослушам, ако няма 100 човека.

Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6293

Усмивка

« Отговор #3176 -: Май 10, 2018, 13:37:06 »

Оф, нашата лична я няма до 18-ти. Ще откача.
Боян както беше по-добре и снощи бруталния дрисък, на обяд пък повърна пак на фонтан. Снощи звънях в МД и поне беше лекарката, която ни прие първоначално на смяна. Та говорих с нея.
Още чакам гърления секрет за евентуалната бактерия и скарлатина и ми идва да абдикирам. Ако излезе бактерия.... какъв АБ с тоя стомах, просто не ми се мисли.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8476

« Отговор #3177 -: Май 10, 2018, 15:16:10 »

Корни, щом не е твърд стомаха и е разхлабен, значи е малкото зло. Ентерол, пробиотик, диета - знаеш си реда Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16005

« Отговор #3178 -: Май 10, 2018, 15:20:55 »

Оф, нашата лична я няма до 18-ти. Ще откача.
Боян както беше по-добре и снощи бруталния дрисък, на обяд пък повърна пак на фонтан. Снощи звънях в МД и поне беше лекарката, която ни прие първоначално на смяна. Та говорих с нея.
Още чакам гърления секрет за евентуалната бактерия и скарлатина и ми идва да абдикирам. Ако излезе бактерия.... какъв АБ с тоя стомах, просто не ми се мисли.

Ти нали знаеш, че от скарлатината също се драйфа Sad Unsure
Трябваше май да пуснеш бързия тест...

Корни, дай му пробиотик някакъв. Био гая на таблетки работи уж в такива ситуации…

Иначе – на кой му е приятно да е болен? Моите като от окт до вчера бяха ту единият, ту другият? Съчувствам си на себе си, но винаги като втасат си мисля, че и на тях им е зор. Душички. Бързо да им минава!
« Последна редакция: Май 10, 2018, 15:23:14 от Fei4ka » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3179 -: Май 10, 2018, 18:11:28 »

О, Фей, разбира се, че и на тях им е много гадно болнички. Аз съм търпелива и спокойна майка само като е болен май, защото знам, че с нищо не е виновно детето и издържам на всякакво мрънкане и залепеност 24-7.

Продължава да си вдига безумни температури всеки 4 часа, втриса го, става пепеляв, абе страшна ра бота. Даже сега като беше на 40 градуса и не се повлия от панадол дадох хексалгин :( Дано утре спре вече, нали са бързи коремните :(
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13568

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3180 -: Май 10, 2018, 18:34:18 »

Ами аз не знам защо все така си мислиш, че е коремен. Много други вируси си имат проява като разхлабен корем (заради високите темепратури) и болки в стомаха.
Няколко дни с висока Т може да ме наведе и на мисълта за розеола, херп ангина...при тях също съм наблюдавала болки в корема и лек дрис.

Смайли, дори и да излезе положителна пробата, се преценява риска спрямо количеството на бактерииите. Не е казано, че непременно ще ви бъде изписан АБ. Щом няма други прояви бактерията, може да се изчака да отшуми стомашното неразположение и тогава да се действа. А колкото до АБ, има и други по-щадящи корема методи, макар и инвазивни и стресиращи детето. Но когато се налага....
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6293

Усмивка

« Отговор #3181 -: Май 11, 2018, 07:40:10 »

Корни, как е малкият?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3182 -: Май 11, 2018, 13:45:40 »

Ами все така. През нощта по едно време с часове не можеше да смъкне от 40 градуса и накрая го излъгах някак да сложа компреси с вода и оцет (по принцип не ги иска и реве, а от това качва още иии ужас). Дали от тях или с времето (след нурофен) поспадна на 38, че да поспи (като е с много висока не спи). На няколко пъти пак казва, че боли корем.

Днес отидохме в детска инфекциозна болница при светилото Мангъров, прегледа го, според него също е вирус и да не се притеснявам от температурите (лесно е да се каже, но колкото и да съм претръпнала, трети ден да ми пари детето на пипане е кошмат...дори термометърът единия път показа 41 и после се изключи). Сега пак е с т, пак пареше и беше около 40, спрях да меря,  не виждам смисъл. С компресите май леко спадна и сега говори от леглото.Не иска да спи, а почти не е спал нощес.

Не знам какво да правя вече- двама лекари, казват, че коремът е ок, че вероятно е ентеровирус, но на мен ми е притеснено...

иначе ако започнела постоянна силна болка  в корема и той каза хирург, но засега нямало такива показания.

Не мога да го накрам да пие хидратин алфа, ще взема и от плодовите, поне ентерол и вода пие и малко солети хапна, а вчера макарони със сирене. Но диарията е сериозна вече + с тия температури и започвам да се притеснявам да не се обезводни...

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3183 -: Май 11, 2018, 14:10:02 »

Ами аз съм лоша в това отношение. Няма не искам, ако трябва и заплашвам, защото понякога е на всяка цена даването на електролити и лекарства, иначе остава вариант система, болница и прочее гадории.
Вземи една спринцовка и по малко му изцръцквай, после притиква с вода. Можеш да опиташ и с електролитите на Хип, макар, че те блъскат гадно на воднист ориз с лек плодов аромат. абе гадно е.
Рекомфорт имат дъвчащи таблетки, като бонбонки, с вкус на шоколад май бяха. Пият се по схема, дават много бърз резултат.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17100

A believer

« Отговор #3184 -: Май 11, 2018, 14:12:32 »

Давай и пробиотик с ентерола.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3185 -: Май 11, 2018, 15:05:09 »

Да, Биогая или Рекомформ таблетки.

Корни, неприятно е и изтощително - и за теб, и за детето, но пък би трябвало днес да ви е ласт дей... Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3186 -: Май 11, 2018, 15:24:09 »

Корни, неприятно е и изтощително - и за теб, и за детето, но пък би трябвало днес да ви е ласт дей... Kiss

А дано!

Да, давам пробиотик от самото начало (лактофлор е май) + ентерол. Сега намерих и натриев цистрат- прие се по-добре от Хидратина (него изпи също почти наполовна с много зор).

Мисля, че ако не започне да повръща, ще се справим с обезводнпването, лочи много вода + няколко такива прахчета на ден и малко храна.

Но температурата си ме притеснява, не знам доколко е ок за организма толкова дълго и толкова висока, и това ужасно треперене при втрисане 4-5 пъти на ден :(
нас ни остави, с баща му ходим като сомнабули...но ме притеснява детето. Дано се свършва вече.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3187 -: Май 11, 2018, 15:41:51 »

72 часа може да си се поддържа т с вирусите...
Миналото лято Тео с розеолата така - точно 72 часа плътно - 38.5-40...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3188 -: Май 11, 2018, 16:21:20 »

Аз съм разказвала тук за 3те дни висока Т на Роси. Бях откачила от денонощно вдигнае, компреси и всякакви температуропонижаващи. Пусках и пкк, която си показа вирус. Обаче такъв натиск ми отпраха и мъж ми, и свекърва ми, че и лл, та се предадох пред АБто. На четвъртата сутрин изби тъпата розеола и се изядох от яд. От тогава си слушам търпеливо интуицията и не давам да ми се месят!
Стискам палци да започне да поддържа по-нормални висоти и да не вдига рязко и често и до утре съвсем да спре да вдига.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3189 -: Май 11, 2018, 18:38:34 »

аа не, никакво АБ, ако не тръгне към уши или бял дроб. То не е адекватно при ентеро/рота вирус. Даже влошава чревната флора на макс...

Имам някаква надежда, събуди се без т, а са минали 5 часа от панадола. Но и сутринта го държа бодър и на обяд айде пак, та не смея да се надявам вече...

но сте ми ценни със съвети и разбиране  Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3190 -: Май 11, 2018, 20:03:35 »

Корни, послушай съвета ни с Феята за рекомфорта! Бъкан е с полезни бактерии и ми е доказал не веднъж, че спасява положението при разстройство и повръщане.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4272

« Отговор #3191 -: Май 11, 2018, 20:07:06 »

Яна като има проблем с корема - веднага рекомфорт!
Активен

Страници: 1 ... 126 127 [128]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: