star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 141   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 280414 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13715

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3150 -: Април 20, 2018, 01:25:18 »

Съжалявам да го прочета! Току виж си вземе дозата боледувания преди яслата! Дано укрепне най-накрая, все пак времето вече се стабилизира!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8515

« Отговор #3151 -: Април 20, 2018, 07:45:33 »

Смайли, как е Боян?
Фей, някой домашен ли му го донесе пак?
Стига вече, пролет е, обявявам край на солопения сезон.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2332

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3152 -: Април 20, 2018, 08:36:52 »

Току виж си вземе дозата боледувания преди яслата!
И моето второ дете изкара безброй болести донесени от градината, дано поне изгради инумитет.

Хайде да свършва този сезон наистина и следващият да е по-добър за всички, следващата зима също  Clover
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16084

« Отговор #3153 -: Април 20, 2018, 09:13:01 »

Пупи, преди това Цвета беше с вирус с мега упорит сопол и лоша кашлица, дори тя го мина с Вентолин и Пулмикорт, но като по-голяма, разбира се, без АБ. Обаче Тео си се обзаведе с всичко, много се беше влошил, не ни взеха пак в болница на урбазон само, защото нямаше спазъм и не кашляше много (често).
Сега и двамата са добре. Вече не казвам край на нищо, просто констатирам. Тая година се отчаях - до май да не видим бял ден. Ту единият е болен, ту другият, като Цвета си изкара всичко супер леко, но Тео...Но изводът ми е - повече никаква хомеопатия, само си давам парите. Тая есен си купувам Ортомол и вит С и ги подпуквам и двамата, на Тео ще давам по малка доза просто.
А това, че ще укрепне и в ясла/градина няма да боледува не го вярвам, но а дано Rolling Eyes
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 616

« Отговор #3154 -: Април 20, 2018, 13:12:52 »

Същото и при нас, все някой болен, какво се случи тази година, чак не мога да повярвам колко пъти боледуваха.
Последно ги бях спряла за три седмици от градина, ходиха четири дни и пак болни, ужасно упорит сопол, който борим вече седмица.
И ортомол давах, и на Витоша всяка седмица в снега по цял ден, и балансирано хранене и пак...Гледам децата от тяхната група позакрепиха, ходят си на градина редовно, а моите...тотален срив.  На всяко боледуване си казвам, че това ще е последното, защото съм направила всичко необходимо, ама тц.
Днес заминават за две седмици при бабите, много ми е притеснено, защото са много щури и ще ги побъркат, но няма как, наистина нямам възможност да си стоя вкъщи повече.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #3155 -: Май 09, 2018, 21:53:42 »

Я кажете, внезапно вдигане на температура с болки в корема и рев коремен вирус ли ще да е?
Всъщност и вчера каза "боли ме коремът", и днес един път, но беше спокоен и не обърнах внимание. Даже може би сгреших като яде сладолед днес. И сега отидохме на РД и още от слизане от колата- киселее, много го боляло, сгуши се в мен и изведнъж като ревна...а е голямо дете, не прави така, много ме стресна.

Веднага се прибрахме, измерих 39.3, каза и че го боли глава, но сигурно е от температурата. Дадох ентерол и нурофен.

Обаче не е повръщал и няма разстройство, та се чудя какво е...

Не е имал досега нищо коремно, само разстройство с температура за 1 ден по НГ, мина с пробиотик и ентерол.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3156 -: Май 09, 2018, 22:27:17 »

Може и да е от енетеро вирусите, които после вървят с други екстри освен Т - хрема, кашлица..като респираторен вирус. Като за ден първи си дала необходимото. Подкарваш го и на диета, даваш си пробиотик и дано мине само с това.
39.3 ми се вижда множко за стомашен вирус просто. Моите са карали над 10 разновидности, от леки еднодневни, до тежък двуседмичен, но над 38 не са вдигали, не ми се е налагало при стомашен да давам температуропонижаващи.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17387

A believer

« Отговор #3157 -: Май 09, 2018, 22:30:06 »

Мъж ми кара един такъв с 40градуса, всякакви има вече...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3158 -: Май 09, 2018, 22:43:46 »

мерси, ще видим. Той моят лесно вдига, нали всеки вирус минаваше с 40, 40.3 при него, та нищо чудно коремните да са с 1 градус над нормалното...

дано израсте това с тия температури, последните пъти като че ли една идея по-малко вдига. Ще го пипам през нощта, сега е потен, явно е смъкнал напълно, да живее нурофен.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #3159 -: Май 09, 2018, 22:53:41 »

Ако не се наака скоро и продължава да го боли корем, заведереж го на спешен. Принципно при болка в корема не е хубаво да се пие болкоуспокояващи,ако не знаеш от какво е, защото се маскират по-сериозни проблеми.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3160 -: Май 09, 2018, 22:57:14 »

О да, и това го има. Много зависи къде го боли и как го боли. Но в случая тя не е дала нурофена, за да обезболи, а защото е бил с Т на 39.
Корни, описа ли как го боли? От храна? Присвиване? Предвид, че утре е четвъртък и наближава уикенд, утре ако не отшуми или не се наака, както каза Ди, го заведи на лекар.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3161 -: Май 10, 2018, 00:33:34 »

Ние есента карахме подобен вирус, но без темп - мъжът с гадене и повръщане, аз само с болки в стомаха и липса на апетит.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3162 -: Май 10, 2018, 04:23:24 »

ох пак се качи температурата над 39 и дадох нурофен. Знам, че нурофен има болки в корема като страничен ефект и много се колебах, но при наближаващи 40 градуса и без изгледи да смъкне, мисля, че това е по-малкият риск.
По принцип често вдига така, но за първи път е придружено с болки в корема и затова ми е притеснено и май ще идем на лекар утре.
Сега като се събуди каза, че го боли корем, сложих го върху мен по корем и премина, но после вдигна темп. Тоест болката е на вълни/остра и внезапна, като колики по-скоро, не постоянна и тъпа.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6328

Усмивка

« Отговор #3163 -: Май 10, 2018, 07:20:28 »

Отивайте на лекар още сега сутринта според мен.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3164 -: Май 10, 2018, 08:58:26 »

Корни, заведи го на лекар.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1717

« Отговор #3165 -: Май 10, 2018, 09:15:42 »

И аз съм за лекар. Ако беше стомашен вирус, до сега трябваше да го е прокарало.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8515

« Отговор #3166 -: Май 10, 2018, 09:34:46 »

Корни, къде по-точно го боли? Да не е в дясно? Отидохте ли на лекар? Да беше стомашен щеше да избие до сега от някъде.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3167 -: Май 10, 2018, 09:37:24 »

Бе не е задължително, има и вируси само с болки и неразположение, аз лично точно такъв карах. Но идете на лекар да ти е спокойно.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #3168 -: Май 10, 2018, 10:37:56 »

Заведи го на лекар, бих го завела още през нощта. Пипането на коремчето е точно две минути и става ясно какво е- вирус или друго. Разбирам те, температурата е висока и няма как да го оставиш без температурни свали.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3169 -: Май 10, 2018, 11:21:20 »

И откъм корем, и откъм тем е за лекар детето.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3170 -: Май 10, 2018, 11:28:35 »

Ходихме,  нищо смислено не каза, твърде рано сме били дошли. Еми с 40 градуса и болка в корема смея ли да не ида и да чакам още 1-2 дни...АКо беше само температура, да, но знам ли от какво боли коремът.

При опипване на корема нищо притеснително не откри, записала е само "леко оживена перисталтика".

Каза, че вероятно е вирус, но било рано за изследвания и да ходим утре пак. А ако продължи болката в корема до утре да сме идели на детски хирург.

Той ака преди малко, рядко, пие доста вода, хапна малко филия със сирене и ябълка.

Корем вече не казва да го боли, но на всеки няколко чса си вдига 39+ градуса и редувам нурофен с панадол.

Дано си е вирус, ще видим до утре как е.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3171 -: Май 10, 2018, 11:33:00 »

Щом вече не го боли - вирус е.
Ние тоя го минахме и тримата вкъщи, лично аз като Бо - Т и дрис.
ММ 3 дни висока Т и болки в мускули.
Цвета - еднократна Т.
Ще му мине бързо - диета и за висока Т си му давай неща за понижаване, да не го мори.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3172 -: Май 10, 2018, 11:59:06 »

А общото състояние как е? Ставни или мускулни болки, главоболие?
Мариела така започна подобно на грип зимата, даже първоначално го сметнах за стомашен,но за часове се разви с типичните грипоподобни симптоми.
Защо да е рано за изследвания? Една ДКК би показала остро или вирусно възпаление.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3173 -: Май 10, 2018, 12:01:49 »

А общото състояние как е? Ставни или мускулни болки, главоболие?
Мариела така започна подобно на грип зимата, даже първоначално го сметнах за стомашен,но за часове се разви с типичните грипоподобни симптоми.
Защо да е рано за изследвания? Една ДКК би показала остро или вирусно възпаление.

Мне, до 24 часа не показва, и друг път са ми казвали лекари. Аз и затова не ходя поне 2 дни като вдигне Т, чакам си, пък дано мине. ПКК утре, ако няма подобрение.

Главоболие има като вдига Т, което не знам дали се брои.
Иначе киселее яко, чак сега му дойде някакво настроение.

Абе ще се оправи, щом е вирус или дори грип, важното е, че не е нещо по-сериозно.

Ама как ни скъсява живота това боледуване, будуване нощем и търчане по спешни кабинети... и ми говорите за 2  Razz
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3174 -: Май 10, 2018, 12:18:21 »

Ами ти казваш, че още предния ден е промрънкал от корем. Чак вчера е избухнал с по-видни симптоми. За това попитах защо да е рано.
А лично изтръпвам от подобни изпълнения преди уикенд. Но пък София предлага повече възможности за лекарска намеса все пак.
Активен

Страници: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 141   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: