star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 147   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 288957 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16109

« Отговор #3075 -: Февруари 26, 2018, 12:19:01 »

Като не ме слушате с тоя Ортомол... Razz
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 621

« Отговор #3076 -: Февруари 26, 2018, 12:32:39 »

Фей, аз на децата давам ортомол, ама...ефект няма голям, по два пъти в месеца са болни. И нали, винаги, ама винаги по различно време. Точно единия оздравее и другия започва същия вирус, закон е просто.
Ама и за нас да взимам ортомол, ще фалирам Cheesygrin.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3077 -: Февруари 26, 2018, 16:08:55 »

Фей, аз на децата давам ортомол, ама...ефект няма голям, по два пъти в месеца са болни. И нали, винаги, ама винаги по различно време. Точно единия оздравее и другия започва същия вирус, закон е просто.
Ама и за нас да взимам ортомол, ще фалирам Cheesygrin.

Еми ние тоя сезон - 4 кутии за Цвета, от септ до ноем си изпи 3 профилактика и сега решихме да й вземем 4та да подсили, но я спряхме, че нали е на АБ, няма смисъл, а за нас с мм - три пъти взимахме по 112 лв кутията и си я делим, реално така приемаме по-малко от нужното, но все е нещо. Въпреки това има боледувания, но ако не броя тая скапана скарлатина и очевидно "опашката" й с тоя неизтребим стрептокок, Цвета не е боледувала този сезон, ние също. Въртим някакви сополи или се опита да ни заболи гърло, но просто моментално се пресича дори с чай и джинджифил. Така че си мисля, че си има ефект, но знам ли.
Ама предпочитам за това пари...отколкото ония ден съм дала 150 лв - прегледи и изследвания и след това лекарства за Цвета. За един прост, скапан стрептокок... Razz
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #3078 -: Февруари 26, 2018, 16:42:48 »

В събота се съдубих от ужасни болки в гърлото.. толкова, че не само не можех да преглъщам или да говоря, ами и да дишам. Все едно някой ми стискаше едната сливица. Вечерта мина, и сега само усещам как смотания сопол ми се стича в гърлото или ми застава като храчка, но не мога да го изсекна, щото нали - стича се. От време на време ми 'теква' сопола, като реално е супер гъст и жълт. Децата за сега са добре. Аз кво лепнах - не се знае.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3079 -: Февруари 26, 2018, 16:46:58 »

В събота се съдубих от ужасни болки в гърлото.. толкова, че не само не можех да преглъщам или да говоря, ами и да дишам. Все едно някой ми стискаше едната сливица. Вечерта мина, и сега само усещам как смотания сопол ми се стича в гърлото или ми застава като храчка, но не мога да го изсекна, щото нали - стича се. От време на време ми 'теква' сопола, като реално е супер гъст и жълт. Децата за сега са добре. Аз кво лепнах - не се знае.

Гаргара Листерин веднага
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #3080 -: Февруари 26, 2018, 17:10:07 »

Отивай на лекар. Аз така да се самолекувам от гърло няколко седмици и ангина, на ти тоз АБ 10 дена и отит. Посред лято.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #3081 -: Февруари 27, 2018, 09:47:24 »

Още в началото почнах с гаргарите Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9082

« Отговор #3082 -: Март 01, 2018, 18:28:11 »

Трябвате ми спешно...

Както писах вчера, съм пред бърнаут с хиляда неща и днес съм вече много близо.
Утре заминаваме на първата ни голяма почивка без дете, а аз съм от днес на антибиотици. Оставям настрана всички други проблеми и скарлатината в градината и напускащата учителка и, и, и.

Остави пиене и забавление, че нямам желание и възможност с АБ, но съм притеснена и от друго:
 в листовката пише да не се пие, ако си имал припадъци, а аз съм имала. Но го започнах, защото няма кога да ходя на друг лекар, пък уж на рентена излязоха запушени синуси и било задължително.

Флексид се казва- бил от групата на ципрофлокацин, който аз съм пила без проблеми- някой пил ли е тази гадост?
На всички АБ ли пише това с гърчовете като страничен ефек?

И дали наистина се налагаше да го почвам- вярно е, че от 2 седмици не дишам с едната ноздра, ама все се надявах да има друг вариант...
Ще ме болят яко ушите, лекарката беше в ужас като чу за полета утре...

Кажете нещо успокоително, че ми се реве постоянно и не ми се ходи никъде  Help Sad eyes
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3083 -: Март 01, 2018, 18:48:48 »

Флексидът е от рода на левоксата. Левофлоксацин е. Мъжът ми го пи точно Левокса преди да тръгнем за Ирландия заради синузита му и му помогна много бързо. Нарочно ти давам примера, защото и на нас тогава ни предстоеше непосредствено полет (мисля, че изпи 2 или 3 таблетки преди деня).
За припадъците, май на повечето си пише да се консултираш с лекуващия ако страдаш от епилепсия или други болести на НС. Ти скоро ли си имала гърчове? Не са ли били в детските години? Не знам, аз се вторачвам, когато е за децата.
За синузит горещо препоръчвам и геломиртол. Направо разтапя всякакъв гъст секрет из синусите.
Лек полет и не го мисли толкова. Лапаш дъвката и се наслаждаваш на няколкото часа полет. Пък после и приятна почивка без дете!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3084 -: Март 01, 2018, 18:57:51 »

Мерси, Пупи, успокояваше ме с примера.
И аз обичам геломиротл, но го пия от 2 седмици и не помага значително.
Да, в детски години е, ама листовката е така гадно написана, че ако ще преди милион години да е, звучи страшно опасно.
Изобщо като ги чета тия листовки и ми се реве, и за детето беше така миналата година с Аугментин.
Сигурно ще се успокоя, сега просто съм толкова преуморена, че малко ми трябва съвсем да откача...

Искам да не мисля за нищо няколко дни. Дано се получи- да не се разболее детето при нашите или аз да се влоша...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8545

« Отговор #3085 -: Март 01, 2018, 21:00:21 »

Корни, ти гърчове ли си имала? Някаква диагноза?
Защото и аз веднъж съм имала срив на периферната нервна система на около 20г.,но беше спорадично и в резултат на тотално обезводняване и два припадъка за 5 минути. Даже не съм се замисляла, като се е налагало да пия антибиотик през годините.
Повече ме притеснява полета ти, не е въпрос само на болки, не знам дали да не се подсигуриш и с капки за уши нещо. Не е трябвало да се провлачваш така при полет, задължително си пий всичко изписано.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3086 -: Март 01, 2018, 22:01:41 »

Лъвче, фебрилни, ама до тийн години чак. А те са характерни за малки деца под 7. Та много ме изследваха и така и не откриха нищо. Пих хапове с години, не знам дали беше нужно, ама карай.
Броя го минало вече, защото последните случаи с температура бяха ок, колкото и да е рядко.

Да, лекарката като чу за полет, се изплаши- вика- ауу,то ще ви удари и в ушите. Даде ми капки при нужда (от типа на макситрол- за очи, но и за нос и уши). Ама до кацането ще съм имала вече 2 дози АБ. А до второто кацане 3. Така че мисля, че ще съм се пооправила. Блъскам и други неща- някакви противоалергични, геломиртола, спрей за нос, гел за нос.

А за бавенето- да, виновна съм си, ама все си казвах- за една хрема няма да ходя на лекар..и така до последно, вече днес реших, че е добре да знам преди да замина какво е.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8545

« Отговор #3087 -: Март 01, 2018, 22:11:00 »

Аз направо отипакс бих капала в моите уши. Рискът ми се струва прекалено голям.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #3088 -: Март 01, 2018, 22:19:35 »

Отипакс можеш да си вземеш, да имаш под ръка. Но все пак те не лекуват, а само обезболяват. Пък АБ капките ще лекуват ако има инфекция, но няма да обезболят. Така че и аз бих заложила на отпикас Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1436

« Отговор #3089 -: Март 01, 2018, 22:56:46 »

Корни, надявам се да ти ссе разминат усложненията и да сибизкарате яко и зарежзащо!!!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #3090 -: Март 02, 2018, 00:58:42 »

Корни, предричам прекрасна почивка и никакви болести и при вас, и при детето. Заслужено!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3091 -: Март 02, 2018, 09:47:24 »

Ох, много сте мили, мерси. Ще си взема отипакс.

Нощес не спах и ми беше нервно и разбира се реших, че е от АБ-то. А не, че просто съм си патица  Razz И сега ми е нервно, дано си е от мен, а не от лекарството. Не може на тия дърти години да не понеса един АБ  Lol

Четох, че по новите разбирания можело да се съкрати курсът на лечение и вече било остаряло това, че се пие докрай...ама ще го мисля. То е 7 дни, поне 5 ще пия, ако всичко е ок, а може и да си го завърша.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #3092 -: Март 02, 2018, 09:59:44 »

Нищо ти няма от АБ, споко, едва ли ще получиш усложнения Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1436

« Отговор #3093 -: Март 02, 2018, 10:14:26 »

Не е от Аб, споко! Просто ти идва в повече напрежението около струпалите се неща Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3094 -: Март 02, 2018, 10:21:45 »

Я два шамара и се стягай! Корни, ако ти е изписано за определени дни, не съкращавай лечението. Все пак синузитът е гной, пий си аб и си се наслаждавай на почивката. Вземи си мента, глог и валериана Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3095 -: Март 02, 2018, 10:23:48 »

Я два шамара и се стягай! Корни, ако ти е изписано за определени дни, не съкращавай лечението. Все пак синузитът е гной, пий си аб и си се наслаждавай на почивката. Вземи си мента, глог и валериана Smile

Добре, мамо  Cheesygrin - точно това ми каза майка ми с глога и валериана Smile)

Ама аз не съм такава паника по принцип и се надявам да ми мине веднагически.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3096 -: Март 02, 2018, 22:38:39 »

хубава почивка, Корни, и всичко да минава леко!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3097 -: Март 09, 2018, 00:00:11 »

По време на последното пътуване се появи нещо като възпаление на очите и бяла секреция на каката. Не ми се беше случвало такова нещо. След 2 дни се успокои само, но започна брутална хрема и кашлица. Пие бисептол, а днес излезе микробиологията - мораксела катаралис или нещо такова. Утре сме при Педи пак, малката последните два дни има същите признаци, без кашлицата. Изглежда е много заразно  това нещо. Цели две седмици имах здрави деца и хайде пак.
« Последна редакция: Март 09, 2018, 00:03:28 от syanna » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3098 -: Март 12, 2018, 15:27:43 »

Такаааа. Връщаш се от почивка и дете 1 повръща, да залагаме ли след колко време ще започне и 2?
Честито запролетяване...
Да споменавам ли, че 15 деца в групата й и едната леля са с грип, има и едно с гнойна ангина.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 621

« Отговор #3099 -: Март 12, 2018, 15:54:26 »

Тео и Маги изкараха две седмици на градина и в събота започнаха да кашлят.
Няма да ходят тази седмица, ама и вкъщи няма кой да ги гледа и само ги влачим насам натам...
Много тежка беше тази зима за нас, дори на ясла боледуваха по-малко. Дано след април се закрепят, че се изтормозихме всички вече.
Активен

Страници: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 147   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: