star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 141   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 280673 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16084

« Отговор #3000 -: Февруари 02, 2018, 08:23:05 »

Бих започнала с Нурофен Стоп Колд и някакъв вид прахчета през 4 часа.
За гърлото - гаргарите с Листерин и Ефизол или Трахизан, скоро го изписаха на Цвета и забелязах, че е доста ефикасен.
За носа - яко промивки с Куикс и някакъв вид капки, които си знаеш, че ти помагат.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #3001 -: Февруари 02, 2018, 09:59:42 »

Метнах се.. хремааа Smile окото ми сълзи, имам сополи.. но е лек вариант, снощи взех ударно ремантадин /добре, че при свеки има лекарка в блока/, гаргарите.. и да видим. Дея от вчера не е при нас, Яна от неделя. Искам си децата! и да не ми тече носът.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13715

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3002 -: Февруари 02, 2018, 15:38:20 »

Фей, Трахизанът е аб с лидокаин и противовъзпалително. Да си знаеш, че не е за честа употреба.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #3003 -: Февруари 02, 2018, 15:41:23 »

Пупи, благодаря за инфото. Не го знаех. На ремантадин съм, само със сополи, кихането спря. Като цяло съм добре Smile Най-важното е, че децата са добре.. взехме си Дея за малко, ходихме на разходка и пак ни я отмъкнаха Smile Поне ще са на село, на чист въздух.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17387

A believer

« Отговор #3004 -: Февруари 02, 2018, 16:01:31 »

Сериозно ли, Пупи? Никога не ми е действал, пълен шит ми се струва, даже мислех, че е хомеопатия Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3005 -: Февруари 02, 2018, 16:06:50 »

Ми четете си ластовките бря  Razz На мен ми е като изкривяване.
Да не се бъркаш с ефизола? Или тонзилотрена? Или защото си е леко анасоново на аромат. Но не, хич не е хомеопатия и е логично да не ти действа ако вирусно ти е разбутано гърлото.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3006 -: Февруари 02, 2018, 16:24:13 »

Майка ми го смуче всеки път като я заболи гърло Cheesygrin Аз пробвах веднъж, не помогна, и оттогава си зобя само Стрепсилс, не съм била във възраст за четене на листовки още, хахах
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #3007 -: Февруари 02, 2018, 16:31:50 »

Аз не съм давала, не съм и вземала Smile За туй не съм я чела.. виж обаче на Тамифлу листовката или по-скоро книгата ми се стори доста плашеща.. та само мъжо го пие, аз съм на ремантадин.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3008 -: Февруари 02, 2018, 17:48:10 »

Ма вие сте с грип ли? Ако не сте, няма никакъв смисъл.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #3009 -: Февруари 02, 2018, 18:22:11 »

Аз да, Иво го свършва...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3010 -: Февруари 02, 2018, 22:41:57 »

Знам си. Благодаря. Обичайно не давам на децата си нещо, което не съм проверила какво е. Ако случайно не е станало ясно за 20 години в тоя форум.
Ако възпалението й тръгва от гърлото идеално ще я пресече локален аб, преди в унисон с цялото семейство да е стигнала до орален. Мисля, че за 10 сек може да прочете листовките на препаратите, които й предлагам и да вземе информирано решение.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #3011 -: Февруари 03, 2018, 09:58:20 »

Фей, цвета е достатъчно голяма вече, за да пробваш да не й даваш нищо за червено гърло, освен да смуче най-обикновени неща, да е на много течности и почти без лекарства.

С риск да стане патардия, просто пак ще споделя, че при всички вкъщи проработи това да не пием лекарства, освен, ако не е крайно наложително. Ефектът е огромен, хора, просто особено и като пораснаха виждам как се справят с болестите и как не ги ловят почти. Дарко след 5 спря да ми прави ангини, а казвала съм, откакто си духа носа и нямаме проблеми с ушите, не е боледувал втора зима изобщо.

Отдавам го повече не мързела си разбира се, и на това, че вече нямам някакво лекарство, което да действа като магическа пръчка и да пресича неща. Но "тръгнат" ли, моментално ги почвам на джинджифилови чайове, да смучат нещо постоянно! - няма значение какво в повечето случаи, важното е да се овлажнява гърлото, слюнката сама по себе си съдържа необходими свойства да спира инфекции. Най-много да взема Ефизол или нещо друго от този диапазон. Сополи - само духане постоянно и промовки със солена вода. Ясно е, че все някога ще се изтегли късата клечка и ще се тръгне и към по-зле, ясно ми е и че има деца, които са предразположени да правят дикретно кашлици или по-лошо, но просто за хреми, червени гърла - оставяйте ги да се влачат така, колкото могат. Все ще се оправят за седмица, просто наблюдавайте постоянно. Иска се постоянно напомняне за чайове, духане, и смучене и т.н. Но моите наблюдения, че 3 ударни дена с постоянна такава атака и намаляване на храната, махане на сладки неща, тестени ако може, повече плодове, работи безотказно в 5 от 6 случая да кажем. И хубавото е, че работи с натрупване. Първо ще работи само веднъж, но организмът се самозасилва.

Знам, че не казвам нещо ново. Просто така едно рамо към теорията.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3012 -: Февруари 03, 2018, 10:18:39 »

Какво имаш предвид под никакво лечение? Самата аз като се разболея чакам да ми мине общо взето. То за хрема няма какво да се направи, освен капки като много се запуша само 1-2 пъти дневно, но гърло специално не търпя и винаги смуча Стрепсилси. Така брои ли се?

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3013 -: Февруари 03, 2018, 10:21:34 »

Бизар, и моите наблюдения са сходни, но са приложими към голямата. И го отдавам на това, че просто е по-устойчива. Не помня кога за последно съм й давала нещо различно от ФР за носа, ефизол или ако мрънка, да й мушна един инфлуцид, който действа по-скоро на психикана й, че лекува. Защото си пада и леко хипохондричка. Чакам и Роси да стане толкова укрепнала, че да не пътувам с една торба лекарства, но дори Коледното й разболяване от хрема на трахеит, ми показа, че е рано още. И въпреки това, мина с инхалации и пръскане на гърлото за няколко дни.
Вчера ходихме да се запишем най-накрая на лл. В огромна чакалня, съвместяваща 3 различни лл, имаше само 1 пациент - видимо доста бременна жена. Няма болни и това е. И разбирам вече защо е ограничен достъпа до всевъзможни лекарства и защо почти не "консумират" аб. И после ми кажете, че населението ни не е болно...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3014 -: Февруари 03, 2018, 11:35:31 »

Ами Ути, дори и капки не купувам. Виброцил, но то беше пак преди 2 години, когато мъкнах Дарко по УНГ и то пак беше, защото беше на лечение по схема.
И да не могат дишат, нищо няма да им стане. Духане яко и пръскане с вода. Иначе наистина почти им спирам храната и яко течности. Бъркам мед със сода, мед с джиндижифил, каквото имам. Просто постоянно бутане на нещо. Да спят повече и така.

Иначе 4,5 - 5 е чудесна възраст да се спре всичко "за всеки случай" и за "пресичане". Ако успеете пък да ги научите и да ядат чесън, направо е супер. Ако е настинка, правим горещи душове, топлим крака с вода с морска сол, масажи много. В смисъл най-елементарните неща, от които и на вас като големи, би ви светнало. То и за големи важи де, и ние да чукна, спряхме да боледуваме, а сме в офиси.

Колежките ми по празниците бяха на половина с вирус, бронхити. Наливахме се останалите с чайове с джинджифил, яко люти, ама ако щеш и психологическо да е, поне не посягаме към хапчетата.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3015 -: Февруари 03, 2018, 11:50:57 »

Ааа, не мога да си легна да спя без капки, тва е нечовешко 😃

Иначе и аз споделям схващането за минимум лекарства
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3016 -: Февруари 04, 2018, 21:08:57 »

Вече не знам. Честно.
Мъжът ми е разочарован И от Ортомола. Аз пък не съм, защото Цвета на практика този сезон не боледува от друго, освен от скарлатината, което е силно заразно и няма магия, която да те спаси. Другите й неща бяха някакви нещастни сополи, нищо сериозно И прословутите коки, които се откриха в 80% от децата в групата й. Но идеята ми беше, че баща й пак е недоволен и каза, че идната есен-зима НЯМА ДА ПИЕМ НИЩО за имунитет. Тоест застъпи и той теорията, че тя вече е достатъчно голяма да се справя сама.
Другото е, че аз имам две приятелки в Швейцария и в Австралия - подобно на Пупи споделят, че там просто не им дават да пият каквито и да било имуностимуланти, да не кажа, че им забраняват да тъпчат децата. Отделно - ходи се на градина спокойно със сопол и кашлица и няма никаква хипохондрия. На лекар се отива НА ТРЕТИ ДЕН ПОДДЪРЖАНЕ НА Т! Затова е празен кабинетът, Пупи...И аз от тия приятелки, като слушах, взех да започвам да идвам на идеята на Биз. Еми да престана малко и аз да мисля само "ох, сега защо кихна", да чета постоянно за лекарства и имуностимуланти, да не ги влача по лекари за всеки сопол Razz
Аз много залагам на джинджифила иначе. На два пъти тази зима се спасих така. Имам си на прах и само като леко усетя - жуля 2-3 жестоко люти чая и съм топ. Мисля да вкарам, като традиция, и сухар с чеснова паста всяка вечер в зимния сезон. Плюс климатолечение. И да видим идната зима...Ще живеем ли или ще мрем Lol
Склонна съм Цвета да я пробвам така. Но Тео не. Тео само изолация от всичко, пазене и така до пролетта догодина, когато ще попадне и той в яслата и ще започнем на нова сметка Cheesygrin Но за сега ми бяха достатъчни с него историите с бронхиолит на 4 м., благодаря, ще си го пазя! С цената на всичко.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3017 -: Февруари 04, 2018, 22:12:41 »

Фей, аз отдавна се каня да ти кажа за този Ортомол. Ами безумна цена си е, а не е като да не боледува пък. Да, може да е леко, но имай предвид, че и детето ти вече е голямо. А ние с мъжо нищо не пием, да чукам на дърво - само като се прибрах в Бг влачих нещо, но пък никого не заразих. А мм боледува само малко преди да тръгнем през ноември, но пък бързахме да му оправим хремата, че нали полети ала-бала, трябваше да са някакви по-скоростни дози. Но Мариела специално се държи като бетон, дори спря да хърка.
Роси си откарва с Имунобор и Синулана сега, до аб стигна след конюктивита, но то това си беше бактерия от раз, която удари и ухото. Мисълта ми е, че тя е податлива на инфекции на горните и долните дихателни пътища, това с конюктивита дори не го броя.
Абе дребния ще ти носи от яслата и градината, но ще видиш, че Цвета ще е държелива и ще ги кара с един сопол и на крак. Зарежи това с Ортомола, има и достатъчно по-достъпни продукти, които биха имали сходен ефект.
А за болните при нас, аз малко като параноичка, ама все питам Мими има ли споливи и кашлящи, Роси също я питам. ако мога да разчитам на думите им - няма.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #3018 -: Февруари 04, 2018, 22:45:50 »

Фей, аз и на третия ден не ги водя, да ти кажа. В смисъл..вече толкова си ги познавам и рядко нещо ме стряска, трябва да е седмица влачене или нещо супер непознато, за да ги заведа. Просто знам и какво ще ми кажат и какво изписват. Следя си им гърлата редовно, знам ли и аз, може би пък съм по-дебелокожа и спрях да им се впечатлявам. Имуностимулаторите не са лоши, но не е задължително да са някакви купешки. Джинджифил, чесън, бъз, мед с нещо, все си е нов елемент в организма. И да, пак да се повторя и храната- нещо сурово  и "силно".
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3019 -: Февруари 04, 2018, 22:54:31 »

Биз, и аз не я водя. Десет дни се влачи с лека кашлица и заден секрет и я заведох, лекарката ме изгледа като психично болна, кааак може да чакам толкова. Еми, да чукна на дърво, нищо ѝ нямаше. Ама около мен ме плашеха яко как можело...вярно, не мога да ѝ видя добре гърлото, нямам опит, не мога да я преслушам, но повече ме е страх от вирусите пред кабинета. А и си изглеждаше добре 😃
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #3020 -: Февруари 05, 2018, 08:19:01 »

Не знам, Пупи, не съм категорична, до идната есен ще го мисля и измисля. Може да опитам да ги оставя само на сироп от бъз и рибено масло, пък да видим + като ми тръгнат на разболяване тия неща, изредени от Биз.
Цените не са ми фактор, предпочитам да дам пари за превенция, защото по-скъпо ми излиза, ако трябва да лекувам след това. Направила съм си сметката в годините. Това, което би ме спряло от синтетични имуностимуланти е, че не може да се живее вечно на медикаменти, това ме плаши и ако може по-бързо да преминат към самостоятелна защита - чудесно!
Но вероятно на Тео, преди тръгването на ясла, ще му дам Ортомол, 1/2 доза, че нали ще бъде на 2 и половина, а то е за над 4г. При нас с мм пък имаше ефект - ние не сме боледували за сезона, а бяхме яко сред грипа, все пак и на двамата работата ни е свързана с това да сме сред много народ. Дори в момента пием трета кутия са сезона, той реши да купи като се развихри пак този грип.

Иначе вече и аз не ги водя. Този сезон са ходили и двамата по два пъти на лекар и то заради слушалката, ако не е това няма и да ги заведа.
Що се касае до храната - нали ме знаете, че аз врътнах и им изключих сол, олио, бяла захар и брашно, ние продължаваме така да се храним основно. Разбира се, Цвета яде някакви боклуци, но когато е болна абсолютно правя като теб Биз - минимално храна, повече течности, повече неща в натурален, суров вид, абсолютно никакви сладкиши и захар.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6330

Усмивка

« Отговор #3021 -: Февруари 05, 2018, 09:23:02 »

Аз си го водя моето при най-дребни сополи, че го удря почти винаги в ушите, а там не мога да го гледам и преценявам. А ме е страх отити глупости.
Боян пи имуностимуланти три месеца... все със сопол щото се влачи. Спрях го ноември. Засега е здрав и не е хващал нищо.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #3022 -: Февруари 05, 2018, 09:29:01 »

Много ми харесва на Биз теорията, донякъде и аз я следвам, викам й подхода на небрежните майки  Cheesygrin  Kiss

Шегувам се, още е малък и  му давам някакви лекарства, но много леки. На лекар не го водя, освен ако не влачи дълго температури да пусна кръвни сама, без да минавам през ЛЛ. И сама си чета резултата, ако нещо ме притеснява, се обаждам.

За себе си ми е много по-лесно- познавам се, не бях пила нищо по-силно от тантум верде/хапове за гърло (мен ме удря в гърло) от години. Именно затова усетих, че това сега е грип и пих тамифлу. Да чукна на дърво, май помогна, пак се влачих в мизерия 5 дена, но след това спря всичко от раз.

И по темата за Бо: опазих го от моя грип, но сега започна някаква гадна хрема (пак) + кашлица, в която се чува къртене (нарядко). Не би ме притеснило, но има и доста гурели днес. Стискам палци да не е някоя бактерия. Дадох витамин ц, тонзилотрен и синулан. Довечера ще купя и ф.р. за инхалации, че свърши.
Тъпото е, че според мен нощем изстива- иска да спи на широко отворена врата, а леглото е точно до нея. Трудно ще го преместя. При свеки беше здрав 6 дни, дойде си и на вторя почна хремата...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #3023 -: Февруари 05, 2018, 09:33:52 »

Корни, вземи му от тези пухените цели пижами. Достатъчно плътна е, няма да изстива. Аз си реших проблема с вечното отгъване на малката.  Razz
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6330

Усмивка

« Отговор #3024 -: Февруари 05, 2018, 09:49:43 »

Чувалче?
Активен

Страници: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 141   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: