star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 154   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 388953 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2850 -: Януари 14, 2018, 10:53:51 »

Отитът не е далеч от конюктивита, имай едно на ум. Особено с тия зелени секрети.
Ди, голяма беля сте си докарали. Има ли последствия? Тъпанчето напълно ли се възстановява?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #2851 -: Януари 14, 2018, 11:42:05 »

Цвета запушва носа, има някакъв заден секрет и от време на време подкашля. Сега да видим след колко време ще го намаже Тео.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #2852 -: Януари 14, 2018, 11:44:39 »

Мерси Пупи, ще я наблюдавам.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2853 -: Януари 15, 2018, 14:09:02 »

Ехо лазаретите, как сте?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2854 -: Януари 15, 2018, 14:13:02 »

Не знам кого питаш, ама аз да си кажа за у нас.
Снощи Цвета вдигна лека Т и аз реших, че работата не е на добре.
Сутринта я закарах на лекар. Но, слава Богу, нищо особено.
Много подути сливици и, както се изрази лекарката, един огромен гноен секрет, който виси отзад от носоглътка към гърло. Тоест, както и казах - задна хрема. Лечението ми беше потвърдено и изписа още капки с гентамицин, които аз много уважавам и действат добре на Цвета.
Скапан рино вирус, който при нея протича по...нейния си начин. Ще бъде добре да мине само с това. Пък, ако не го намаже и Тео ще дам банкет. За сега е ок. Тъпча го с Инфлуцид.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #2855 -: Януари 15, 2018, 14:22:55 »

Фей, давай съвети за тая хрема, че както съм казвала е слабо място и на Бо.

При  него боледуването е с 2 варианта- или рязко 40 градуса температура,която седи с дни, или постепенно бистър сопол-кашлица-запушен нос с гъст секрет и после хрема поне 7-14 дни, че и повече.

Сега сме на втори вариант, днес пак е вкъщи, но от утре вече няма кой да го гледа и се чудя какво да правя с градината- кашлица почти няма, но хърка носът и се запушва все още. Но то може това седмици да не мине, ако чакам...
Нямам търпение напролет свеки да си иде на вилата и да го оставя извън София поне 10 дни.

Засега Синулан, цинабсин и физ.р-р с виброцил давам. И Аериус един път дневно. Друго за упорити хреми? Не искам пак АБ капки, преди 2 седмици слагах.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8616

« Отговор #2856 -: Януари 15, 2018, 15:04:47 »

Моето малкото е с лека хрема и леко разстройство, но поне вече няма температура. Леко вирусче каза вчера док. Не можело да е от трите зъба, които пробиха предната седмица. Но, сигурно е помогнало за сговняване на имунитета.
А голямото днес тичаше в двора на училището с изплезен език и ядеше сняг. Това е защото едно момченце (която тя харесва) правеше същото, още преди да излязат той я светнал на тази мъдра мисъл. Детска работа....
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #2857 -: Януари 15, 2018, 15:53:04 »

Разбира се, че ще яде сняг! И аз да бях, щях да го ям. Деца са, не можем да им забраним всичко. Мен ме изумяват тук как ядат постоянно сладолед, дори има камионче, което продава постоянно сладолед.
Фей, тая гний много гадно звучи, не идва от сливиците, така ли? Само с локален аб ще лекувате? А посявка няма ли нужда, при условие, че знаете, че вероятно е бактерия и е за аб?
Корни, аз бих предложила и варианта с нагревките. Те укрепват лигавицата и унищожават бактериите. За мен климатолечението в комбинация с процедурите и стимулантите дадоха най-добръ резултат за укрепването им и лекото боледуване.
Заднах хрема добре се повлиява и от инхалации, извинявай, че се повтарям, но споделям опит.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #2858 -: Януари 15, 2018, 16:11:16 »

Що пък да не ядат сладолед, то там май не става -20 все пак. И аз ям сладолед Cheesygrin Детето яде сняг също Cheesygrin

Всички да се оправят бързо! Според мен лек за хрема няма, трябва да си мине време, адски гадно нещо е.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2859 -: Януари 15, 2018, 19:49:30 »

Корни, същите неща давам и аз, които си изредила, другото са инхалации и Геломиртол, но той е над 4 г мисля...
Само дето на Цвета Виброцил не й давам, а Муконазал, но те също са над по-голяма възраст, а сега и без това й смениха с тези гентамициновите.

Най-доброто за задна хрема е инхалации, промивки физ.рр и дето вика Ути - да си мине време Rolling Eyes

Пупи, за сега само капките. Все пак беше на Аугментин до преди 15 дни. За сега се въздържа и от кръвно изследване, каза да следим, ако вдига пак температура - да отиваме за кръвно изследване.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2860 -: Януари 15, 2018, 21:47:48 »

Моите дори и с кашлица онзи ден пак бяха на сладолед.. даже трябва да им купя, защото свърши. В края на миналата зима - всеки ден ядяха..
Яна снощи се е оплакала леко от другото ухо.. конюктивитът се повлиява лека полека.. с леки сополи е, без червено гърло. Дея кашля. До там.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2861 -: Януари 16, 2018, 18:12:02 »

Теодор се разкашля през нощта и днес продължи и в момента е с 37.5
Влажна с храчка
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2862 -: Януари 16, 2018, 19:40:28 »

Яна казва, че я боли гърлото, което е чисто и розово.. има 37.5...Дея само с кашлица продължава..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2863 -: Януари 18, 2018, 15:18:39 »

Аз да помрънкам. Детето кашля от 3 дни, минимално, по 4-5 пъти на ден, суха кашлица. Други симптоми няма, нито хрема, нито темп. нито отпадналост, нищо. (пупу хаха)Днес се чух с педиатърката, каза, че няма нужда да я водя, но да давам Проспан и да правя инхалации. Вещи лица ми казаха, че Проспанът е гаден и давам Гринтус, имах го у дома и без това, почнах и инхалации. Ми тя сега кашля 3 пъти повече от преди, много ми е нервно. Мрън. Cry
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2864 -: Януари 18, 2018, 15:45:36 »

Сухата кашлица обикновево е от гърло. Къв тоя отхрачващ проспан, който е за влажна кашлица. Можеш да й дава да дъвче тонзилотрен и инфлуцид. Джуниър ангин също е за сухи кашлици и раздразнено гърло. Чайчета и вит Ц също можеш да й даваш.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2865 -: Януари 18, 2018, 15:49:42 »

Ми тя откакто пие сиропа, май почна да отхрачва, веднъж чух със сигурност, другите пъти е в леглото и не съм сигурна. Инфлуцид и тонзилотрен давам, вит ц спирам, че стана доста време, Имунокинд каза също и ще взема. За сиропа ми беше драмата де. Сигурно е нормално да кашля повече от него, ама голям стрес си докарвам, щото и утре ще пътуваме и съвсем съм във филма.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #2866 -: Януари 18, 2018, 15:50:18 »

Аз за суха давам Синекод...
Фей, как е Тео? Кате, вие? Корни?
Активен
kateto
Newbie
*

« Отговор #2867 -: Януари 18, 2018, 17:44:09 »

Дея е на Синекод. Остана й лека кашлица.. Яна е с кашлица, влажна и гъсти гадни сополи.. но са добре Smile като цяло.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2868 -: Януари 19, 2018, 02:56:05 »

Аз карам поредна нощна смяна с инхалатора. Това малкото се съдра.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2869 -: Януари 19, 2018, 10:04:18 »

Фей, как е Тео?

Ми Тео се оправи, пупу. ММ го закара в Тетевен, че на 31 лл иска да го ваксинира, а тук постоянно е във вируси, как да стане...То при него май беше зъбарска история. Проби му кътник...Вече е с 12 зъба и останаха само кучешки и втори кътници.

Цвета обаче още си кашля с храчка, отхрачва, но не намалява тая кашлица бе! И пак включих Мукосолван, за кво ли я послушах тая педиатърка в клиниката да не давам сироп.

Ути, Гринтус е добре, защото е и за двата вида кашлица, а аз така като те слушам и ти не си наясно много точно суха ли е или има секрет и отхрачва...Давай го, каквото има ще си премине с него. Може да кашля, ако има неща за изкашляне, и от инхалациите. А може нещата да се развиват и да засилва. Това няма как да го знаеш. Отивай си на почивката. Ако там от чистия въздух не спре, като се върнете - слушалка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2870 -: Януари 19, 2018, 15:41:54 »

Ами...давам си, да. Покашля 2-3 пъти днес засега. Иначе не мога да преценя, защото не на всяко кашляне отхрачва. Гадна работа. Да минава вече.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2871 -: Януари 21, 2018, 10:37:56 »

Тая задна хрема няма ли да минеее. Аман.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 662

« Отговор #2872 -: Януари 21, 2018, 14:15:54 »

Ние сме в яка серия. Първо Маги една седмица със стомашен вирус, после точно се оправи и Тео го хвана, айде още една седмица вкъщи. Оправи се и той, тя вдигна температура, вече втори ден е с 38.5-39 и е много отпаднала. Той пък кашля силно и отхрачващо. Ще се гръмна. Ще стане сигурно месец да са си вкъщи, докато се оправят и дано закрепят, че вече сили не ми останаха от тревоги. А така както все се редуват, а не боледуват едновременно, постоянно сме в някакви схеми с гледане и работа и е ужас.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2873 -: Януари 21, 2018, 18:33:57 »

Да отбележа, че цели 24 часа никой вкъщи нямаше температура, разстройство, кашлица и хрема. 24 часа. И Диляна се разхленчи, че я боли гърлото и главата и вдигна температура и не може да преглъща - огън е.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2874 -: Януари 22, 2018, 09:52:43 »

Уто, промивай там с физиологичен, прави 3 пъти инхалация и си трай - виж хората какви болести борят и шът!

Оф, Лилия, и на теб не ти е никак лесно х 2 Rolling Eyes Шоу. Имам много близка приятелка с близнаци, то си е живо чудо. Какво да ти кажа...Ще мине.

Ох, Лъвче, Лъвчеее...Да имаше къде да спасиш Митака за известно време...Просто да го махнеш от вкъщи, ама пусто като работят всичките баби и дядовци. Мъчнотията е пълна Cry А лошата новина е, че явно и в училище не намаляват пустите му вируси и боледуванки, както беше моята тайна надежда...
Но догодина просто дай и на двамата Ортомол по схемата, моля те! Или поне на Ди...

Цвета се излекува, но я оставям и тази седмица вкъщи. Има много болни деца в групата й в ДГ...
Тео също бил ок, твърдят свекитата...На 30ти трябва мм да ходи да го прибере за ваксината на 31ви, да видим каква ще е хавата до тогава...
Ох, да избутаме и февруари, от март вече просветлява положението Rolling Eyes Clover
Активен

Страници: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 154   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: