star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 147   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 289134 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8547

« Отговор #2825 -: Януари 12, 2018, 09:54:30 »

Ако е суха, дразнеща, от гърлото, то геломиртол и други откашлечни сиропи не са уместни. Ларингитна кашлица само със синекод и противоалергично. Както бери каза по-горе.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16111

« Отговор #2826 -: Януари 12, 2018, 09:58:58 »

Тя твърди, че е със заден секрет. Няма как да е суха и ларингитна, ако се дави в сополи.
Но както казах - да се заведе да си го преслушат.

Ути, миналата година и Цвета, и Тео минаха грип без Т, който усложниха в бронхити. Всичко може.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17470

A believer

« Отговор #2827 -: Януари 12, 2018, 10:32:13 »

А ти как разбра, че е грип? Абе да са здрави всички, чеее аман от вирОси.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13770

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2828 -: Януари 12, 2018, 11:14:48 »

ОВИ не е грип, нашите лекари му викат така обаче. Грипът те трупясва директно с Т и болки в ставите. Един единствен път съм боледувала от свинския и бях нок аут, няма такъв кошмар. При това при съмнение за грирлп е редно да тестват и да изпишат противогрипен препарат
Корни, имаше май инхалатор. Сополът може да предизвика суха кашлица, просто звучи сухо и дрънчащо, защото е непродуктивна и не може да отлепи секрета. За това и преглъщат след всяко кашляне, все едно искат да го глътнат секрета, но той е там и дразни. Горещо препоръчвам инхалации. Ако трябва се консултипай да ги обогатите с пулмикорт или поне проспан. На Роси ларингита беше със секрети, но бухаше тенекиено и адски страшно. Спеше на възглавници, проветрявах през час, колкото да спим. Оправи се само с пулмикорт и тантум на гърлото. Но като я направи продуктивна кашлицата, нищо назад не остана и изби с обилна хрема. След 4 дни беше вече здрава.
Препоръчвам ти и Синулан форте джуниър, също подходящо за задни хреми. Може да се пие оздравително, може и като съпътстващо лечение.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9084

« Отговор #2829 -: Януари 12, 2018, 11:29:22 »

Съвсем се обърках  Lol При него кашлицата почти винаги е суха, броени пъти съм чувала "продуктивна". Но не е лаеща, а точно все едно нещо те дразни за гърлото. Затова включих и противоалергично.
Та, когато има запушен нос, гърлото не е много червено (доколкото успявам да видя) и не е гръдна, допускам, че е задна хрема- идеята е, че като е запушен носът, не може да се диша добре през носа, частично се диша през уста и това започва да дразни и се кашля. И е доста повече нощем.

За сиропи знам, че трябва лекар, но при върлуващ грип не ми се виси в чакалнята с десетки болни, не знам дали ще е за добро, да не вземе да лепне нещо по-сериозно. Все пак няма Т, или 37.5 максимум, което не го броя. Адски кисел е, но това е от неспането според мен. Гринтус уж става и за суха, и за влажна и е билков сироп, затова си позволявам сама да си го назнача, но ми хареса идеята за Синулан. Помня, че Пупи се кълнеше в него  Cheesygrin А на Бо синусите и хремата са слабото място, предполагам, че ще помогне.

И виброцил ще взема.

А Фей, промиването освен, че с шишенце ф.р. в едната ноздра, която е отгоре, след това духа ли се носът? Защото Бо го дразни и иска да духа, не знам дали помага така, тъпото е, че изкарва веднага капките...но пък е една идея по-отпушен.

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2830 -: Януари 12, 2018, 11:32:59 »

Отдавна го хваля  Lol
При Роси свърши добра работа при бронхитите. Не помня колко продължително го давах, но е факт, че разреди боледуванията и задна хрема не е имала от миналата зима. Но тя и порасна и явно укрепна.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #2831 -: Януари 12, 2018, 13:19:21 »

Корни, аз по-добър съвет от вече дадените нямам, стискам палци бързо да се оправи детето! Clover

Ако ли не за хремата промивки с дози физ.рр по начина, който съм показала...
Фея, може ли пак да покажеш? Алекс за сега е здрав, ама да видим до кога.... В момента в гупата в яслата са 5 деца, без майтап, с три госпожи и една практикантка.... Такова разхищение на ресурс за пръв път виждам, ама не се оплаквам!
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2832 -: Януари 12, 2018, 16:46:35 »

Как да чистим носа ефективно с физ.рр
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #2833 -: Януари 12, 2018, 20:22:00 »

Благодаря много, Фея! 😘🤗
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
lioness
Newbie
*

« Отговор #2834 -: Януари 13, 2018, 13:13:15 »

Гръмнете ме. Диляна донесе нов вирус. Четвъртък и се запуши носа, петък превантивно не я пуснах и я надрусах яко с Имуномикс, витамин ц, бъз. Не тръгна нищо, само леко и гъгна гласа, но току-що Митко ми увиснали в ръцете и е с 38.1. Реве ми се, само преди 3 седмици ни изписаха от болница, страх ме е да давам лекарства. Да не говорим, че моето състояние е много лабилно, не съм спала от страшно много време. Просто да си излея мъката минавам  Cry
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2835 -: Януари 13, 2018, 14:35:06 »

:(
Прегръщ.
Лъвче, дай на Митака Инфлуцид ударно. За т, ако вдигне над 38.5. И го остави Така, не води на лекар освен, ако не поддържа 2-3 дни. Е, разбира се, ако не усложнява с други симптоми...

Цвета продължава да ми закашля без всякаква причина. Има храчка. Купих синулан на хапчета.
Чудя се как Тео си е ок...Но, ако задържим до 25.01 пак ще го пратя в изолация. Явно работи тая схема, А грипът настъпва Unsure На 25 баба му и дядо му идват за един лекар и направо ще го отведат
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2836 -: Януари 13, 2018, 14:38:00 »

И Ади ми похърква нощем чат-пат от няколко дни и само седя будна да я слушам. Полудях с тия вирОси. Lol

Лъвче, гушкам те сииииилно Kiss
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #2837 -: Януари 13, 2018, 16:04:44 »

Яна снощи се е оплаквала много и е и плакала заради ухо....сега нищо й няма, ама ще видим довечера.. :/
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2838 -: Януари 13, 2018, 18:42:03 »

Лъвче, как сте? Дано не ти вдига повече Т и да не тръгнат и др симптоми.
Ути, все още ли спите на отворено? Мими мн ми хъркаше, зиме, лете, постоянно. От както сме тук, дали от чистия и влажен въздух, но хъркане няма. Или й е сух въздуха,или бълбука и се крие вякъде секрет.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3150

« Отговор #2839 -: Януари 13, 2018, 18:53:21 »

Лъв, и моето дете е след алергия към антибиотик и болница. Седя и се ослушвам за сополи,кихавици. Все едно съм седнала на таралеж.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2840 -: Януари 13, 2018, 19:02:41 »

Малкото ли?  Surprised Какво му имаше?
Митко беше с 38.5 днес, след панадол свали и сега пак качвал, но е при майка ми в момента, аз съм вкъщи и се боря с паднал шалтер и изгоряло оборудване на 150-литров аквариум. И не можах да прибера Диляна от танци, изобщо, злото никога не идва само.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #2841 -: Януари 13, 2018, 19:20:00 »

Голямото дете, пи аугументин за гноен отит и спукано тъпанче и получи зловеща алергия. Беше в  болница- урбазон, други антиалергични, друг антибиотик. Разкошно! Който там каза по-нагоре, че детето го боли ухото, задължително лекар. Пукна се тъпанчето два часа, след като каза, че го боли, а беше само с  хрема, без температура.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2842 -: Януари 13, 2018, 20:03:52 »

Ох, ужас, Ди, това как се оправя после?

Пупи, да, още на отворено. Денем няма никакви секрети, нито кашля, странно ми е. Давам вит ц само, че нали и мен ме бори нещо от две седмици вече...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2843 -: Януари 13, 2018, 20:46:16 »

Ди, той за първи път ли пие аугментин?
Ти ли лежа с него? Ми бебето?
Моето пак вдигна, киха и има разстройство. Утре сутрин съм запазила час за частния педиатър, който и го лекува в терапията миналия месец. Много скоро беше доста болен, за да се правя на смела. А изобщо нямам желание да чакам до личната, както и да седя в коридора с 200 болни.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2844 -: Януари 13, 2018, 22:25:42 »

Яна беше с ухото, сега е ок.. пипам я не казва да я боли, външно не реагира.. ама ще й сложа едни капки превантивно.
Миличкия - какво става след пукане на тъпанчето... ?!? Дея толкова пъти е била с възпалени уши, никога не е била толкова сериозно.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #2845 -: Януари 13, 2018, 22:46:45 »

Имаше само хрема, нямаше температура. Вкисна се отведнъж и ревна, че го боли ухото. Дадох Нурофен, защото беше Коледа вечерта. И след малко от ухото текна кръв и явно и гной. След като се спука тъпанчето, било облекчаващо. Ходихме в ИСУЛ, там по празниците имаше пред спешния ушен около 60 човека! Гнойна ангина и спукано тъпанче. Без температура! Почна аугументин,който е пил като бебе. На 6-тия ден от пиенето изведнъж се изрина цялото дете. Айде пак на спешен ,при ЛЛ. Там една ОВЦА каза, че това било вирус. До вечерта го гледам този вирус много взе да се подува. Пак там, че най-близо. Биха му урбазон и изрично я попитах дали СЕГА да отидем в болница. Не, нямало спешно, да не сме ходели. Може би е добре да ида и да я бия, защото с тая си компетентност подлага децата на голям риск.
Отидохме в Пирогов и там 5 дни венозно урбазон и други радости. Беше с татко си в болницата. Супер кротък е бил, пет дни е ставал само да пикае. Сега,ако някой кихне или видя да му тече сопол , съм готова да го убия.
Лъв, утре при този доктор дано се разбере какво е и бързо да се излекува детето. Моят е голям поне, твоето е бебе и как е стояло на системи.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2846 -: Януари 13, 2018, 23:20:24 »

Еми както и Тео стоя на 4 месеца...
Ей така се идва до моята лудост- да се зъбиш като вълк на всеки, който кихне ...

Моите се разкашляха...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #2847 -: Януари 14, 2018, 00:34:37 »

От гениалната хрумка да съберат две групи за театъра с дядо Коледа. 50 деца в една средно голяма стая. Не вирус, не въшки,ами не знам какво може да пламне. След Нова година правили сборни групи. Учителката показва как били 46 деца, публикува ни снимка. Имаха късмет, че моето дете си беше у дома. Кой позовлява да се държат 46 деца в една стая в детската градина.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2848 -: Януари 14, 2018, 00:44:05 »

Ди, трудно стоя. Тъкмо проходил, искаше само да обикаля и да яде от земята. Държах го на ръце денонощно, за да не изяде друг вирус. Първите два дни само вливаха системи, и то като го приспя на корема си и държа ръката му. После само сутрин и вечер венозно аб и урбазон. Но ние три дни лежахме само. И дори доктора след първите 48 ч ни пусна да спим вкъщи, само се върнахме за вливки.
Искаха 5,ама аз ревнах, че каката трябва да оставя на някой и ме вкараха по по-къса клинична пътека.
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 00:46:35 от lioness » Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2849 -: Януари 14, 2018, 10:31:51 »

Яна не се е оплаквала повече за ухо..ама е с конюктивит. Вторник бяхме на РД, предимно деца от тяхната група, т.е на каката.. и няколко странични.. ефекта е налице - освен конюктивитът, има сополи, гъсти, жълто-зелени. Поне няма Т, не се оплаква от друго. Дружно с Дея кашлят.. аман!
Активен

Страници: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 147   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: