star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 133   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 263577 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17206

A believer

« Отговор #2800 -: Декември 27, 2017, 03:11:27 »

Уф, Ади ми вдигна от нищо 38.8 два часа преди лягане. Никакви симптоми, нищо. Свали след панадол и сега май пак вдига и аз я дебна и не спя. Мизерия. Нямам и идея кога и дали да я водя на лекар, то с тия почивни дни ще се чака с часове...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13641

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2801 -: Декември 27, 2017, 08:29:10 »

Ако ти позволи, погледни й гърлото. При по-малките от гърло най-често вдигат мистериозни Т.
Иначе си е сериозна Т и бих търсила вариант за преглед. Оздравявайте  Kiss
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2802 -: Декември 27, 2017, 09:09:40 »

В шест пак вдигна 38 и нещо. Да, ще пробвам да видя гърлото след малко. Ми на мен ми казаха, че лл не пускат изследвания ако не е било детето три дни с темп. Освен за гърлото на тоя етап май няма друг смисъл.

Едит: погледнах колкото можах, ма не ми се стори да е много възпалено уж
« Последна редакция: Декември 27, 2017, 09:27:35 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16054

« Отговор #2803 -: Декември 27, 2017, 18:05:34 »

Само да кажа, че на мен нищо ми няма...

Иначе за Ади съм ти казала на лично, Ут Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9007

« Отговор #2804 -: Декември 28, 2017, 14:56:56 »

Ути, какъв лл, пускам в дкк винаги кръвни платени, 30 лв, 10 мин, по всяко време на денонощието. Но наистина има смисъл след поне 2-3 дни температура. Ето сега пусках и на 25ти, за да заминем спокойни, че се засили кашлица с лека т след затишие. Но левкоцити си бяха в норма, сега имам да му следв желязо и тромбоцити, но това е отделна тема. Идеята ми е когато имаш съмнения и притеснения, не е нужно да чакаш личния, те редовно назначават и аб без да пуснат изследвания, как ли пък не.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2805 -: Декември 28, 2017, 14:58:07 »

Ами на мен те са ми личния, Корни Smile Поне до 1ви
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2806 -: Декември 28, 2017, 15:11:46 »

Знам, но едно е да чакаш с часове без гаранция за направление( щото в почивен ден не може с час) друго е да идеш директно в лабораторията, поне за мен е мн удобно. Уф не знам какво ще правя след първи, мн далеч ми идва :(
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2807 -: Декември 28, 2017, 15:13:45 »

Ясно, разбрах те, ама аз щях да чакам да ѝ видят примерно гърлото, не толкова за изследвания. А и аз нямам опита да преценя кое изследване е ок и кое - не.

А за клиниката - осраха се просто с тия новите условия и ние си сменихме ЛЛ в младост.
« Последна редакция: Декември 28, 2017, 15:26:30 от utopia » Активен

6u6inka
Newbie
*
Публикации: 427

« Отговор #2808 -: Декември 28, 2017, 15:42:57 »

Здравейте, сладурчета Smile Радвам се да засека предишните активни момичета, вече някои от тях майки...
И сега по темата: в момента си е пълно с вируси. И моят син беше болен до преди няколко дни. Уж го болеше ушето, пък се оказа гнойна ангина.
Така, че uotpia хубаво е да я заведеш на лекар за да няма изненади. Стискам палци да е просто леко вирусче
Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #2809 -: Декември 28, 2017, 15:50:00 »

Ути, а има ли апетит? Храни ли се добре? Има си разни трикове за разпознаване на симптомите - търкане и подръпване на ухо, ако се съмняваш, можеш и да й шепнеш, липса на апетит и ей такива дреболии, но подсказващи болежки разни. Поне до момента, в който могат да си казват и сами. Пък и улесняваш лекаря при преглед.
Аз на изследвания я водя без направление. Казвам пкк, дкк и црп, после по показателите за възрастта сравнявам и ако има нещо, нашия унг реагира веднага. В общи линии свикнах на лл да разчитам за направления, слушалка радко и бележки за градина и училище. Предпочитам да реагирам веднага и да си платя, ако преценя, че не е притеснително - водя при лл. Но като цяло не разчитам твърде на нея, макар да съм по-доволна спрямо предната им лл.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2810 -: Декември 28, 2017, 15:57:27 »

Ами тя вчера поддържа 37,8 цял ден, после дадох Панадол преди лягане и оттогава не е вдигала. Да чукна на дърво ако тая вечер не вдигне я пиша здрава Smile
Иначе се храни, дивее, само че е отвратително крива, но това е от няколко дни преди да се разболее, хленчи нон-стоп и не спи добре, но три кътника ѝ растат едновременно, та може и от това да е. Ето, даже сега за следобедния сън сигурно 5 пъти се буди с рев и пищене. Но това почна 2 нощи преди темп...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2811 -: Януари 01, 2018, 11:56:18 »

За много години!

Традиционно е да се записвам в тази тема навръх нова година  Lol

Та, май я посрещаме с първия стомашен вирус, но понеже нямам опит, да ви питам:

вчера след закуска Бо каза, че го боли корем и пребледня малко. Полегнахме, пи вода, пръцна и се оправи- решихме, че е от това, че изпи на екс цяла чаша прясно мляко (глупави оптимисти  Cheesygrin). От следобеден сън се събуди с температура 38 и нещо, малко отпаднал. Пи нурофен, дойде му енергия, но по време на вечеря три пъти ака, по малко и рядко. През нощта не вдига или поне не е бил горещ. Събуди се с "ака ми се"- пак рядко, но обилно и по-нормално май.
Сега уж 37.8, т.е. има слаба температура, сравнително жизнен е, трудно ми е да го накарам да яде каквото трябва (печени филийки със сирене например). Яде мюсли с кисело мляко, поне плодове го убедих да не яде, знам, че трябва съвсем малко храна.

Та- болки в корема, диария и температура коремен вирус ли е, или друго нещо? Не е повръщал и дано не започне.

Вчера започнах пробиотик био баланс бейби. Сега дадох ентерол- може ли след малко и пробиотик? Пише по 1 на ден, но не знам дали се съчетават. Нещо друго? Предполагам е заразно? Не го пуснах вчера на детското парти, танцуваше му се, а аз го оставих да гледа на телефона, ужасна майка :(

Edit: Забрвих да кажа, че кашля и има сополи, но това може да е наследство от преходния вирус около Коледа...Че не виждам как хем стомашно, хем кашлица.
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 12:02:19 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2812 -: Януари 01, 2018, 13:00:42 »

И моето се събуди със сополи, аз също съм болна. Еми...

Корни, давай един ентерол сутрин примерно и един пробиотил вечер. Кисело мляко не! Няма ли нещо, което обича? Печени картофи, ориз, препечена филия със сирене, банани? Щом не повръща е добре. Принципно ако много често почне да ходи, давай повече вода, има и оводняващи разтвори, но са гадни и трудно да го накараш да ги пие.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1427

« Отговор #2813 -: Януари 01, 2018, 13:25:10 »

Давай компот, чай от шипки, банан, печени картофи и моркови...
Хидрасек, смекта, ентерол - макс 2х1...
Да оздравяват бързо всички!
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6311

Усмивка

« Отговор #2814 -: Януари 01, 2018, 14:32:54 »

Киселото мляко го спри. Мюслите ако са с овесени ядки, също мисля не са подходящи. Има един сок на Хип ORS 200 ми е писала педиатърката в рецепта при стомашни вируси за Боян. Също така за диария едни прахчета Адирекс мисля бяха. Но тях също не съм стигала да ги давам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2815 -: Януари 01, 2018, 14:35:03 »

А, да, сокчетата били вкусни уж.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2816 -: Януари 01, 2018, 15:33:56 »

Ре комфорт дъвчащи таблетки. Пие се по дхема и още на др ден ще е пушка.
Спри млечни, плодови и тесто. Картоф и морков затягат. Чай от нар, компот от дренки. Картофите ги минавам на домашен чипс в микровелето. Хем полезно, хем вкусно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2817 -: Януари 01, 2018, 16:56:52 »

Що без тесто?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2818 -: Януари 01, 2018, 19:11:13 »

Защото съдържа много захар и допълнително дразни лигавицата.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2819 -: Януари 01, 2018, 22:39:02 »

Мерси за съветите на всички, аз по-скоро имах предвид какви лекарства да пие, за храна имам идея какво помага и какво не (освен за тестото- значи печени филийки не е ок?не знаех.) Въпросът е как него да убедя  Lol, защото  вижда храните и ги иска  и може да стане голямо тръшкане. Добре, че този път беше сравнително разбран и ме чува като кажа, че от нещо ще го боли корем. Ядохме предимно ориз и печени филии на вечеря.
Ще имам предвид за сока на Хип и таблетките, но засега май е ок, от сутринта не е акал.Доживях и аз за ако да пиша  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2820 -: Януари 01, 2018, 22:41:52 »

Е, щом от сутринта не е ходил, всичко е шест. Е ти чак сега ли, ахаххаха, пак доста си изкарала Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2821 -: Януари 12, 2018, 09:30:51 »

ооох, дайте пак идеи за (задна) хрема, които не съм пробвала...

От вчера е с кашлица и сополи, като 90% кашлицата е от сополите, защото е суха, честа, а гърлото не е много червено + това нощем е по-зле.

Нощес не сме спали от 2 до 4 и съм като труп- кашля едно през друго.

Пробвах каквото се сетих- духане на нос, промиване с фр, пръскане с Назик кидс, инхалация с ф.р., сироп Гринтус (уж за лигавицата), Аериус (пак за лигавиците). Накрая го вдигнах на 2 възглавници, но пак си кашляше и не знам как заспа.  И цинабсин почнах.

Чай отказва да пие, някакви глътки когато реши.

Носът си е пълен и леко запушен, каквото и да правя. Уж след секнене и промиване една идея по-добре. Но нямам идея дали няма задни стичащи се секрети...
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1427

« Отговор #2822 -: Януари 12, 2018, 09:38:37 »

Аз не мисля, че суха кашлица може да е от задна хрема...
поне при нас е продуктивка и вади стичащ се секрет. Сухата кашлица обикновенно е от червено гърло и ларингит, затова и давам синекот (за намаляне на кашлицата) и десибел (противоалергичен).
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16054

« Отговор #2823 -: Януари 12, 2018, 09:48:47 »

Корни, има ли т? Ако вдигне и т бих завела в клиниката да го тестват за грип. Ако ли не за хремата промивки с дози физ.рр по начина, който съм показала, Цинабсин, Виброцил, за по-силни капки не смея да говоря - трябва си лекарска преценка. За кашлица - хладък чай с мед, Гринтус, но трябва да го преслушат, за да се определи точно вида кашлица и да се лекува правилно, да не се забатачи...

Аз бих дала Умкалор. Той работи добре и за хремата, и за кашлицата, вит С също, а и ударно бих давала Инфлуцид. Ти давала ли си му Геломиртол, има ли 4 г Бо?

Инхалации 4-5 пъти на ден с 2 мл физ.рр.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2824 -: Януари 12, 2018, 09:53:48 »

Грипът почва директно с много висока Т, няма как да се сбърка според мен
Активен

Страници: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 133   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: