star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 115   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 220637 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15795

« Отговор #2750 -: Декември 17, 2017, 12:55:04 »

Точно така трябва да се промива - с физ.рр на дози, цялата доза. Слагаш го да легне с глава на една страна и наливаш в тази ноздра, която се пада отгоре, през тази, която се пада отдолу изтича всичко. Гадно е бая. Аз току що си го правих на себе си, но ей на - само това ме отпуши хубаво и сега си дишам като пич, а имам синузит и в момента лепнах някакъв рино вирус, та съм яко втасала, доста ми е зле...От вчера зобя Нурофен и Грипекс Макс на 4 часа, плюс ударна доза вит С, обаче съм като разглобена.
Дано не хване Цвета...
« Последна редакция: Декември 17, 2017, 13:03:14 от Fei4ka » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8400

« Отговор #2751 -: Декември 17, 2017, 14:50:01 »

Ние сме в Терапията. Приеха ни по спешност. Направи мощна уртикария от клацид. От 7 сутринта обикалям болници и кабинети. Главата ми ще експлодира.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #2752 -: Декември 17, 2017, 14:56:30 »

Еее, нямам думи, Лъвче, ти едно зло избегна, пък друго дойде. Аз мислех, че при тия ситуации само бият Урбазон и пращат вкъщи? Ебаси. Дано бързо се отървете и се приберете у дома. Прегръщам те!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6172

Усмивка

« Отговор #2753 -: Декември 17, 2017, 15:43:54 »

Боян като ми направи уртикария ме бяха предупредили, че ако се влоши, ще го приемат. Но това в МД беше. Та може би и заради възрастта.
Но, Лъвче, силно се надявам да минава бързо и да се прибирате вкъщи. Ако имаш нужда от нещо, сравнително близо сме, звънкай!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2754 -: Декември 17, 2017, 15:59:24 »

Бият урбазон ако е оправимо. Той на места нямаше бяла кожа, все едно сварен... Целия... Включително лице, гуша, уши. Опасно е да не се надуе езика и да се задуши. Сега заспа от рев отново. Още от първата система намаля обрива. Но поне три дни ще му вливат. И венозен антибиотик започна, защото ангината и кашлицата не са минали.
Хора, 4 пъти му слагаха абокат.... На третия вече рухнах и ме изгониха, четири сестри го налегнаха и натискаха  Cry
Първо ходих в Окръжна в спешния с идеята да му бият урбазон, искаха още там да ни приемат. Обадих се на частния педиатър, веднага ни прегледа и се обади в терапията. Настанени сме в неговото отделение, от утре сутрин той си ни поема. Той ни прати и с бележка с указания в отделението, и на спешния кабинет се обади. Така че сме под пълен надзор. Но, болница е, знаете какъв ужас е. И е толкова пълно, в стаята за хранене има настанени деца с банки.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2755 -: Декември 17, 2017, 16:11:44 »

Ти си третият човек в рамките на седмица, който се оплаква от жестока уртикария след Клацид. Оправяйте се бързо и във вторник да сте си вкъщи  Kiss
Дано има кой да те сменя за някой друг час. Гушвам те и ти желая сили и железни нерви!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2756 -: Декември 17, 2017, 16:21:59 »

Няма кой да ме смени, нашите сега се изнасят в нас да водят Ди по училище и други места. Край нямаше този вирус. А е първият за сезона, не знам какво друго ми предстои.
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 681

« Отговор #2757 -: Декември 17, 2017, 17:01:46 »

Ох, Лъвче, ужас! Милото детенце! Бъди силна, добре че вашите ще поемат Ди. Щом сте под компетентен надзор, ще се оправи Митето, ама защо все така да е.... прегръщам те! 🍀
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
kateto
Newbie
*
Публикации: 4180

« Отговор #2758 -: Декември 17, 2017, 17:52:46 »

оле, горкия Митко.. и горката ти.. направо не мога да си помисля какво ти е.. дано, дано да мине по-скоро..
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2759 -: Декември 17, 2017, 22:35:08 »

Много съжалявам, Лъв...
Супер къса клечка, ужас. Моите деца толкова добре се повлияват от Клацид...
Както и да е. Сега ще ви оправят и това ще е последно. Ето два месеца останаха - от март се понамаляват вирусологиите.
Желая скоро да сти вкъщи чисто нови!

С абоката: на мен директно ми взеха 3месечния Тео от ръцете и го натиснаха две...Нямам по-голям ад в живота до тук...от тези секунди...Затова сега много зле като ме учи някой как прекалявам с имуностимуланти за децата ми.
« Последна редакция: Декември 17, 2017, 22:37:30 от Fei4ka » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8863

« Отговор #2760 -: Декември 18, 2017, 10:43:03 »

Лъвче, дорева ми се. Много ти се възхищавам. Най-страшното е минало поне.  Kiss Kiss Kiss Clover Clover Clover
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2761 -: Декември 18, 2017, 10:50:35 »

Корни, хич не съм за възхищение, направо се чувствам като отрепка. И се обвинявам, че каката точно онази нощ спа при нас, ако беше в детската и и бях сложила маска може би щях да го предпазя. Не, че аз не се разболява също и нямаше опасност да му го прехвърля, ама все се обвинявам...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2762 -: Декември 18, 2017, 11:42:13 »

Лъв, това е много порочно.
Миналата година бях в същия цикъл. Винях себе си, Цвета, непрекъснато търсех кой е виновен Тео да е все болен.
Еми няма как да спреш гората да се разлиства.

Ще се чувстваш отрепка известно време, нормално, вероятно ще отслабнеш 3-5 кг. С течение на времето ще го погледнеш философски и ще приемеш поредния си жизнен опит...
Целувам те.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4180

« Отговор #2763 -: Декември 18, 2017, 19:57:41 »

Яна беше със суполи от 10-я ден, на 3 месеца на АБ.. няма как да предпазиш едното от другото..
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2764 -: Декември 18, 2017, 20:15:37 »

Лъвче, как е Митачето? Как си ти?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2765 -: Декември 19, 2017, 10:03:25 »

По-добре е, но понеже отделението е пълно с пневмонии и откачих, много се молих на докторите и ни пуснаха днес вкъщи. Ще ходим довечера и утре сутрин за вливки, и ако всичко е наред утре следобед ще ни изпишат.
Той овърша стаята, иска да ходи, да излиза, вика, реве, аз не го пускам, защото е мръсно, бях с една мърла в стаята и.. Тегава работа. Само дано се опазим от нови вируси за празниците. Майка ми също се зарази от децата и е болнични, че поне има кой да се върти около нас, носеше ни храна, вода, дрехи, чаршафи.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2766 -: Декември 22, 2017, 09:47:18 »

Успяхме да стигнем с Роси до ортопед. Това на ръката й е мъртва кост или по докторски казано ганглион. Не е страшно, стига да не пречи. Ще го наблюдавам да не расте и на лято вероятно ще го махаме. За сега нека си стои.
Лъвче как е Митачето? Оздравя ли?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2767 -: Декември 22, 2017, 10:43:52 »

Лъв и аз искам да питам за Митко. Ужасно сладък. Аз се разплаках на клипчето, защото страдам вече много за Тео Sad eyes

Цвета е със скарлатина. Това беше единствената болест, от популярните детски, която децата ми не бяха карали. Е, ето ти на и такова Razz
Снощи мина тържеството в ДГ перфектно, вечеряхме навън, прибрахме се и се тръшнахме да гледаме ТВ и тя като каза "Мамо лошо ми е и ми е топло на челото" и си викам - Край. Много хубаво, не е на хубаво...
Мислех, че е грип, но в 5 сутирнта започна и да повръща и до 7 ч беше повърнала 6 пъти само стомашен сок, така че отидохме директно в клиниката. Докторът като видя гърлото веднага й пусна тест и хоп - стрептокок.
Аугментин 10 дни и така...
И го питах колко дни след симптоми е заразна, той вика 2-3, по нета чета 7 и сега какво да правим с Бъдни вечер и Коледа, не че ми дреме за празниците, но искам да си видя и другото дете...Почти категорична съм, че ще рискуваме и за Бъдни вечер си отиваме... Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8863

« Отговор #2768 -: Декември 22, 2017, 11:21:12 »

Уффф, ужас...Скарлатината много ме плаши и е тъпа болест, защото хем задължителен АБ, хем не създава имунитет.
Не знам какво да те посъветвам за празниците, може би е добре да питаш още някой лекар колко дни е заразна, ще е тъпо да рискуваш Тео след толкова пазене здрав, ще устискаш още 2-3 дни...

Аз съм на нокти също, защото едно дете в градината повърнало  онзи ден, а Боби вчера каза, че му станало лошо от попарата и изплю или повърна малко (не знам). Да видим.

Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2698

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2769 -: Декември 22, 2017, 11:41:54 »

Фей, все си мисля, че ще издаяниш още няколко дни, наистина ли след цялото пазене ти се рискува да го заразиш с тая отврат...
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #2770 -: Декември 22, 2017, 13:01:09 »

А маска за Цвета? Или няма шанс?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2771 -: Декември 22, 2017, 14:06:18 »

Да, с маска ще опитам да я държа ден-два, ама е тъпо, защото ние и спим в една стая там 4та и няма как да спи с маска...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2772 -: Декември 22, 2017, 14:12:39 »

И аз не бих ги събирала. То...няма да е празник, ако нещо не се прецака. Коледи много, но тая скарлатина и аз съм я намразила. То нито имунитет, нито минава без аб, да не говорим стрептокока колко упорита гад е. Да не те плаша, ама нали си знаеш за кардиолога после, задължителен ви е прегледа. Не бих рискувала да тикам бебе при болната от скарлатина кака.
Корни, давай по някой пробиотик. Роси като ми сервира как някое дете е повърнало и тикам пробиена. Да ти кажа, все ни се разминава. Но и аз съм със страх от тия стомашни, просто кофти опит и предпочитам да се застраховам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2773 -: Декември 22, 2017, 14:21:26 »

Не, не знам, защо кардиолог?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2774 -: Декември 22, 2017, 14:25:22 »

Защото стрептококът може да удари сърдечния мускул, може да предизвика ревматоиден артрит, както и проблеми с бъбреците. Поне от близкизнам, че след боледуване пускат изследвания, урина и лл праща с направление на кардиолог.
Активен

Страници: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 115   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: