star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 115   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 220629 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8400

« Отговор #2725 -: Декември 14, 2017, 10:41:46 »

Корни, ако беше само температурата да се замисля, но дишането му се промени и с просто ухо чувам разни свиркания и свистене. И кашлицата е дълбока, продуктивна, та явно температурата е с основание. Ох, моля се да се размине някак по-леко, реално от миналия петък започна всичко с него, три дена преди това се занимавах с каката. Вече съм пълно зомби.
Иначе 39.9 май съм виждала с Ди като е правила ХЕРП ангина, ако видя 40+ сигурно ще изключа преди детето. Аз на 39.9 моментално отворих хексалгин и се обадих в бърза помощ да ми кажат дозата.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #2726 -: Декември 14, 2017, 10:57:30 »

Лиони, кога сте на преглед, стискам палци!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*

« Отговор #2727 -: Декември 14, 2017, 11:16:25 »

В 16 ч. директно при детски пулмолог, който работи в отделението на университетската болница. Поне да ни се постави диагноза и лечение от раз.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8863

« Отговор #2728 -: Декември 14, 2017, 12:45:38 »

Корни, ти си ебати оптимиста, не можела да го оставя като е болен. Лол. Lol

Това не го разбрах...Имах предвид, че все пак ходя на работа, лекции, други ангажменти и всичко спира като е болен с Т- пък ако е само кашлица/хрема, може да го поеме някоя баба и да ида до офиса например. А така е супер сложно без предизвестие да отложиш 100% ангажименти за дни наред. И не говоря за почивки и рождени дни, това вече съм го приела, че рядко става по план с дете  Rolling Eyes

Блекбери, мерси, това е успокоително, че явно има такива деца и не значи нещо опасно.

Лъвчето много ме успокои, че звъни на бърза помощ при по-ниска от неговата температура  Lol Аз бях така първия път- викнахме лекар на 40 градуса, той ни успокои и оттогава не се обаждам дори, знам си, че нощем, щом е болен, най-вероятно ще купонясваме с 40-41.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6172

Усмивка

« Отговор #2729 -: Декември 14, 2017, 13:37:36 »

Лъвче, ти кръвни пуска ли в крайна сметка в началото на седмицата.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2730 -: Декември 14, 2017, 13:44:49 »

Не, прегледа го само, но и той видимо беше по-добре в понеделник. Тогава еднократно 37.2 и край. Но личната ме предупреди, че цял месец лекувала пневмонии и отити и да го следя за повторна температура.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2731 -: Декември 14, 2017, 13:46:13 »

И Мариела, и Роси са ми боледували броени пъти с по 40 и нагоре градуси. С Мими викахме БП първия път, е, ужасно се държаха, искаха да я вземат с тях до болницата, а ние отделно да пътуваме. Бях откачила, такова бездушие...
Роси пък повръщаше от хексалгин, а от нурофен се обриваше и смъквах само с кърпи и студени чаршафи. Радвам се, че са в миналото тия моменти. Не искам и да си помислям какво е всяка Т да гони 40. И те разбирам много добре защо не искаш да го оставяш с баби при такива пикове. Тук не става дума за това, че им нямаш доверие на бабите, а че искаш да си до детето си и да противодействаш, защото най-добре си познаваш детето и боледуванията му. Дори само за вътрешно спокойствие, че си там и правиш нещо.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16748

A believer

« Отговор #2732 -: Декември 14, 2017, 14:52:04 »

Да, и аз разбрах защо не го оставила с такава температура, човек си има доверие само на себе си, а и си познаваш детето най-добре.

Просто се впечатлих, понеже го гледат и здрав, и леко болен, което си е невероятен плюс и помощ, ма ти си възмутена, че с температура не можело да го оставяш Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2733 -: Декември 14, 2017, 15:02:04 »

Да, и аз разбрах защо не го оставила с такава температура, човек си има доверие само на себе си, а и си познаваш детето най-добре.

Просто се впечатлих, понеже го гледат и здрав, и леко болен, което си е невероятен плюс и помощ, ма ти си възмутена, че с температура не можело да го оставяш Cheesygrin

еее, Ути, ти така го описа, все едно само баби го гледат  Lol
Много рядко всъщност- за няколко часа някои уикенди, рядко с преспиване, ако сме на РД или подобно. Лятото е оставал и с дни извън София, но зимата всички са по апартменти в Сф и е друго.

Като е здрав, ми го гледа денем детската градина  Cheesygrin Като е болен, аз, в редки случаи ако реша да не го пускам по-дълго на детска заради остатъчна кашица примерно, отива при баба си за 2-3 дни, за да ида аз на работа. Но това е един път на няколко месеца.

Ама да, като не си по майчинство отвикваш да се занимаваш по цял ден с дете, натрупваш си други интереси/задачи и е странно като пак сте затворени вкъщи, разбирам, че на теб ти звучи като глезене, сигурно и на мен преди 2г щеше да ми прозвучи така.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15795

« Отговор #2734 -: Декември 14, 2017, 16:37:51 »

Оу...Ужасно, Лъв. Жалко, че виждам късно, щях веднага да ти кажа - ударен Пулмикорт, че ако имаш и Вентолин, иначе може да станете като нас миналата зима - за час загуби дишането на гърба на десен дроб.
Вашият баща няма ли го вече?
Пиши после отчет...Дано е някакъв по-малък дявол, макар че аз като се сетя за дишането на Тео, което се чуваше в цялата стая, още ми настръхва козината... Cry

Оо, Пупи, то и без Т ухо си е за АБ. Винаги така действат. Поне при нас не е имало пропуск.
Мариела защо така...На Цвета й работиха пулпит като беше на 4 г и гък не каза. Според мен превземките растат право пропорционално на възрастта...
А за как издържаме – по-добре не питай, че и без това ми предстоят 5 самотни дни за НГ с двамцата. Честито. Това са най-самотните мигове – всеки е с някого, има си занимавки, а ти си кукуваш с отрочетата, добре поне, че Цвета вече достигна съзнателна възраст, ще й купя детско шампанско и ще си направим двете парти до 12 часа, ще бъде щастлива.

НО! НЕ СЕ ОПЛАКВАМ, чукам на дърво, че нито едно от децата до сега не е хванало нищо тоя сезон и се моля така да си остане, за да мога съвсем да благославям Ортомола и комбинацията от ШС, да избутаме и януари, и февруари, после ще си отдъхна. Сега съм си на тръни, като слушам и гледам пак колко болни...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2735 -: Декември 14, 2017, 17:21:23 »

Диагнозата ни е възможно Най-малкото зло, чак се зарадвах като малко дете, - гнойна ангина, плюс ларинго-трахеит. Първи антибиотик за Митко, и включвам и пулмикорт. Много е тъжен, цял ден хленца и е с ниска температура, три пъти спа през деня, останалото време само мрънка. Очевидно не му е добре изобщо.
Просто, толкова се зарадвах, като ми каза, че не е пневмония... Сигурно съм първият родител, който се радва на гнойна ангина!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2736 -: Декември 14, 2017, 19:17:21 »

Ох, така си отдъхнах и аз. Пфу. Защото обратното (бронхит, бронхиолит) е мега шит, който не пожелавам никому, а сега бързо ще му мине.
Пуснаха ли му кръв? Какъв АБ? Пробиотик и пет дни след спиране, нали знаеш?
Евала как си се стърпяла за Пулмикорта...Аз като чуя такива кашлици и веднага почвам. Знам си програмата им и реагирам, че...
А нещо като Синекод не даде ли? Капките са много добри...
Миличкият Митко Kiss Сънят най-лекува. Ще му мине като на кутре! Kiss
Тео пи още октомври АБ, че аз панирах май повече от нужното, но по-добре така, отколкото пак болница.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2737 -: Декември 14, 2017, 19:50:14 »

Синекод давах, да. Клацид пие вече. И биокулт, има си от бебешкия период. Иначе бащата замина преди десет дни, в девет от тях съм с болни деца. Замина извънредно, месец и нещо по-рано. Дълга и тъпа зима ще е  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2738 -: Декември 14, 2017, 23:46:35 »

Чак и аз се зарадвах. Вече поне знаеш какво е и с правилното лечение бързо ще мине. И ще си живне, че и мрънкането ще спре. Не му е добре на милото, като знам как боли гърло, а не може да си каже!
Корни, вие как сте?
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2739 -: Декември 15, 2017, 09:44:09 »

Клацид е хубав, в смисъл на това, че оправя бързо и поне при Тео няма никакви странични ефекти...

А тъкмо се обадих тук и свекито тая сутрин звънна, че Тео пак кашля Razz В 10 ще го водят да го преслушат. Хем стои на чист въздух и в пълна изолация... Confused
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2740 -: Декември 15, 2017, 13:23:06 »

Той колко време е при тях? Свеки в отпуска ли е?
И друг път съм казвала - евала, че гледат редовно, по дълго, че и болни!
Аз в петък оставих децата на майка в 21 ч, и в 23 ми се обадиха, че Митко е вдигнал температура. Бях оставила свещички за всеки случай, но не знаели как да я сложат. Отделно, че аз се панирах и се прибрах с 200 до нас за всички лекарства, после отидох да си го поема и оправя.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2741 -: Декември 15, 2017, 13:46:35 »

Лъв, 15 дни е там. Много, адски ми е мъчно, но по-мъчно ми е, ако боледува тук.

И двамата свекъри от тази есен са пенсионери.

Да, определено много ни помагат, имат желание. Свекървата я е шубе като се разкашлят, ама аз непрекъснато инструктирам по телефон и я успокоявам.

Иначе – завели са го на лекар. Нямало му нищо. Алергична история, знам си аз, че ще е същият като кака си, просто няма начин да ми се спести. И хем е на схема с Ксизал...Лекарката е казала да пие Гринтус, който и аз им казах да му дават и му е предписала калциев глюконат сироп. Иначе той и Тео да вдигне Т – веднага отивам.

Митко как е?
« Последна редакция: Декември 15, 2017, 13:49:17 от Fei4ka » Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2742 -: Декември 15, 2017, 15:28:58 »

Цяла нощ беше с температура отново, скимтя без глас. Трудно спахме. Днес до момента не е вдигнал, надявам се вече да започне да се оправя. Аз вече не знам кой ден подкашлям, хремавя се, но силно се надявам да го изкарам на крак.
Абе спокойна съм, като знам какво му е вече. Просто трябва да изчакам да подейства антибиотика.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2743 -: Декември 15, 2017, 16:09:43 »

Да. Утре вече ще е топ. Още малко.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2744 -: Декември 15, 2017, 17:40:37 »

Гласувам за Гринтус, че е май най-добрият сироп за кашлица. Давала съм 4-5 вида, досега не съм забелязвала голямо подобрение с другите, а гринтусът още на другия ден беше намалил кашлицата наполовина като честота.
Обаче сега кашля едно такова по-шумкащо, абе все едно има храчки и секрети от гърдите (а твърди, че няма), не мога да го опиша, но е по-различен звук от нормална раздразнена кашлица.Дали е нормално? Ако е опасна кашлица, ще е редовна, нали? Неговата е нарядко, примерно през час, а нощес имаше на 2-3 периода повече пристъпи.

Иначе да се похваля,ч е нощес не е вдигал страшните темпратури, само едни 38.5 преди лягане и с една доза нурофен минахме до сутринта (до сега даже). Обаче се събуди кисел от обеден сън и твърди, че го боли ухо...веднага капнах капките от миналия път (Фусталгин или нещо подобно, че не са пред мен) и сега е ок. Но съм на нокти, че явно не се оправя още..дано уикендът всичко да мине.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2241

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2745 -: Декември 15, 2017, 18:37:47 »

Oф. И нка влачи еднаа хрема вече месец. Спре за 3-4 дни и пак от начало. Не ми се пише сага по въпроса, само се надявам да няма нещо хронично.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2746 -: Декември 15, 2017, 23:10:10 »

Корни, ако смяташ, че не може да отхрачи - питай лекар за такъв сироп.
Промиваш ли с физ.р-р? Ако да, как?

Сияна, пускала ли си носен секрет? И за теб същото питане - Промиваш ли с физ.р-р? Ако да, как?
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2241

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2747 -: Декември 15, 2017, 23:27:40 »

Не промивам, Фей, секрет пускахме, има бактерия, 2 пъти излиза, явно неизлекувана. И на унг бяхме.
Още няколко дни продължавам с капките(7-10дни общо), ако не изчисти ще пие антибиотик през устата... Включихме и ксизал, унг каза цял месец да пие и ако всичко това не даде резултат ще гледа сливиците.... втора седмица си стои у дома, като преди това ходи за 2-3 дни ипак у дома... В понеделник е коледното парти в градината и явно ще го отпиша... Изобщо както вървят нещата може да я оставя до ваканцията у дома. Фрешове, витамини и плодове давам ежедневно.
« Последна редакция: Декември 15, 2017, 23:29:31 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2748 -: Декември 16, 2017, 18:32:14 »

За физиологичния- слагам от тези ампулките в носа, че в момента нямам спрей (а и пак Мангъров беше казал, че трябвало да се пълни цялата ноздра, т.е. цяло шишенце от тези еднократнтие).
И инхалации с ф.р., ама максимум 2 пъти на ден по 2 минути, че е голяма мъка и преговори. И не съм сигурна, че правим нещо, съвсем леко се усеща, преди май беше по-силен.

Днес бяхме 3 часа навън, че беше супер яко времето и сега ми се вижда по-честа кашлицата, но пък намаляха сополите и трети ден без Т. Имам надежда да се оправи за тържеството другата седмица, да не казвам голяма дума, ама май този път леко се отървахме. Дано е една идея по-зрял имунитетът вече и да ги кара по-кратки вирусчетата.

Сияна, Бо беше така миналата година,с хрема с месеци. На периоди намаляваше и се усилваше, но така цял ден без сопол- не.  С АБ капки пресичаше, но като ги спрем, пак почваше (торбадекс и цилоксан много помогнаха, но след изследвания вторите). Накрая след едно кофти боледуване с възпалени очи се наложи първият му АБ (Аугментин) и това пресече хремата окончателно. Аз съм противник, друг път не е пил въпреки всякакви температури и красоти, но просто казвам, че си има и плюс. Но само за упорита хрема като че не бих дала все пак.
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7011

« Отговор #2749 -: Декември 16, 2017, 21:06:59 »

Аника беше със зачервено гърло в четвъртък, но размина без нищо ... Не смея да се хваля, че от година не е боледувала, последно изкара скарлатина миналият ноември и от тогава - нищо ;) Мисля, че ските и се отразиха много добре, тази зима пак ще се тренираме ..
По скоро минах да споделя, че в рамките на една година децата на две колежки изкараха мононуклеоза .. Интересното е, че и двете ги диагностицира моята майка по телефона (според кръвните изследвания) .. И на двете личните изобщо не споменаваха това като диагноза, дори твърдяха, че нищо им нямало ... По мой съвет си пуснаха кръвни изследвания специално за това и излязоха положителни .. Вече ме е страх да си заведа детето на преглед, егати неглижирането на сериозни проблеми  Razz

ооо, прочетох малко по-назад за въшки ;) тази година има сериозен бум явно - и Аника хвана, за първи път, имаха и други деца в групата. Борбата ми беше повече от два месеца - мазане, чистене, мазане, чистене всяка седмица. Аз и мъжа не хванахме - при мен го отдавам на твърде често боядисваната ми в какви ли не цветове коса, но него не знам как го пропуснаха ... Обаче детето беше пълно, стотици гниди ми се сториха. С часове съм я пощила, ужасно е .. Сега мисля, че окончателно ги разкарахме, но продължавам да я пръскам с Protect and Go след къпане ...
« Последна редакция: Декември 16, 2017, 21:12:20 от angel_sin » Активен

Страници: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 115   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: