star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 105 106 [107] 108 109   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 207826 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #2650 -: Ноември 14, 2017, 14:38:40 »

Оф, Пупи, същите са и моите свекъри. Абе, слушат ме, ама после като идем само са подмятания, че "много лекарства им даваме", а то всичкото нещо е инфруцид и шуслерови соли, ама нали...и че "ей така им даваме лекарства", демек с лека ръка. Пускам си покрай ушите, но те разбирам прекрасно колко ти е безпомощно. Стискам палци все пак да те чуят, защото знам, че твоите са със симптоматиката на Цвета, респективно ми е ясно как една лека кашличка и сопол без правилния подход за 0 време са оле-майко Rolling Eyes Тя Роси не е ли на схема с нещо противоалергично или там в някакъв режим?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2651 -: Ноември 14, 2017, 14:57:39 »

Не е със схема сега. Учудващо от март не е боледувала. Изключвам леки кашлици и един стомашен. Но върви все по тънкия лед и й се разминаваше да речем само с пулмикорт. Лафът на свекървата ме подразни "нямаш ли сироп за кашлицата, не искам да й пълня дробовете с вода". Нали инхалация с фр е страшилището, не сиропа. И обяснявах като латерна, че е важно да се знае каква точно е била Т, нали да знаеш кога и с какво да реагираш. Ама иначе имала. Колко? Що да мери!
Довечера щяла да вика нашия УНГ, той нали ни е съсед, поне му имам вяра, а и знам, че тя го слуша много. Лаещо кашляла, но пък дълбоко
 Абе за пулмикорт си е, но ще изчакам и неговото мнение. Искам да е 24ти и да си ги взимам вече, че честно казано ми е така неспокойно, абсурдни кошмари сънувам нощно време.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2652 -: Ноември 14, 2017, 15:28:24 »

Само спокойно. Наред ще бъде. Ще я прегледа човекът и ще оправи нещата. Вече е голяма, вярвам, че ще отшумява по-бързо.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #2653 -: Ноември 16, 2017, 18:18:47 »

Някой да е давал Имуномикс? Съдържа бъз, котешки нокът и ехинацея. Rolling Eyes
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #2654 -: Ноември 16, 2017, 20:03:48 »

Да, не видях ефект.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2655 -: Ноември 17, 2017, 10:19:51 »

Да, Лъвче, години наред.
И аз не мога да кажа кой знае какво...
По-добре си купи бъзак или готов сироп и това давай. Аз сега така им давам. Готов сироп с мед, без бяла захар.
Ама за Митко ли? За Ди - Ортомол. Ще повтарям колкото трябва, защото работи!!!
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2656 -: Ноември 17, 2017, 11:10:34 »

Фей, аз съм доволна от Респивакс-а..
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2657 -: Ноември 17, 2017, 11:27:15 »

Не съм давала.
Едно време майка ми даваше на нас и на тях с баща ми, не помня обаче имало ли е ефект, честно казано...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2658 -: Ноември 17, 2017, 12:07:46 »

На Диляна давам втори месец по схема. За сега втори вирус изкарва на крак буквално за 30 минути. Та се чудя дали и като спре схемата ще има някакъв ефект. Иначе сироп от бъз за поредна година правя домашен. Обикновено есента пие някаква схема, от Нова година започвам бъз до пролетта.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2659 -: Ноември 17, 2017, 14:07:09 »

На мен майка ми миналата година ми мрънкаше да им дам, на Дея специално, но аз така и не стигнах.
Сега Яна е вече втори месец на градина, само с едно леко подсмърчане миналата седмица, и то след градина /бях при нея в стаята й не я чух 1 път да смръкне/, а в нас почваше.
Дея тая седмица зорлем се разболя, след като беше с тънък чорапогащник и голи ръце на РД-то си.. и то само хрема - червени очи и сополи, точно 14 часа. Сега е ок и нищо й няма..
Лъвче, ти от кое даваш ... ? че не разбрах Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2660 -: Ноември 17, 2017, 14:54:56 »

И аз не разбрах - Имуномикс по схема или Респивах?
Ако е Имуномикс, на него бъз му е основата, ако даваш домашен сироп от бъз не бих давала и Имуномикс...
Аз сега им давам домашен сироп от бъз и като прокашля Тео - домашен сироп от мед и борови връхчета.
Отделно вече си споделих схемата с шс и Инфлуцид.
Да чукна на дърво Цвета само някаква лека хрема в движение и един лек стомашен вирус ми направи, а Тео си се влачи нон стоп със сополи, но при него са зъби. Сега няма сопол и кашлицата мина, само алергично кашля - еднократен нощен пристъп.
Обаче големите грипни вълни тепърва идват и не бързам да се радвам и хваля. Истински фаталното време е от дек до февр. Ако тогава се задържим вече ще говоря. Обаче аз Тео сега в края на месеца го заточвам на Тетевен, точно с тази цел, и там ще го държа, ако не до Коледа, то поне до средата на декември.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2661 -: Ноември 17, 2017, 15:10:35 »

Аз давам имунобор актив. Повече за мое успокоение, че помагам с нещо. Периодично правя и схема с пробиотик даради непоносимостта. От ксизал за сега се въздържам, но съм го нагласила в аптечката.
Мед от борови впъхчета е уникален лек. Колко е изяла Мими с кашлиците й. Както и дълбаната ряпа.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2662 -: Ноември 17, 2017, 15:17:39 »

Аа, Цвета е на Ксизал. Вече й давам таблетки.
Не мисля да й спирам тази схема до февруари.
С тази прахова алергия...веднага е втасала с това стоене на закрито почти нон-стоп.
Даже на Тео давам Фенистил капки, но се чудя дали да не му дам вече и на него Ксизал, че показва сериозни признаци на алергия.

Имунобор също съм давала. От нищо не съм видяла съществен ефект, хора, освен от Изопринозин. И сега вече много голям от Ортомол-а. Догодина ще давам 1/2 доза и на Тео, въпреки че е над 4 г., когато тръгне на ясла.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2663 -: Ноември 17, 2017, 15:18:52 »

Ох да и аз се плаша от идващата грипна вълна.
Изопринозина го почвам при първи симптоми /от началтоо на тая година видях, че им действа/ щото иначе са задължително на Аб.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2664 -: Ноември 17, 2017, 15:21:35 »

Фенистилът не го ли успива? Ксизал от мака пие Роси, но по предписание от унг.
А изопринозин не бих давала на своя глава и при всяка настинка. Все пак организма сам трябва да се форсира, а не непременно с лекарство.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2665 -: Ноември 17, 2017, 15:26:18 »

Изопринозина го почвам при първи симптоми /от началтоо на тая година видях, че им действа/ щото иначе са задължително на Аб.

Именно. И аз така. Но, ако преценя, че ситуацията е хард, иначе Пупи е права, че не е за всяко кихане. Ама пък вчера ми каза една майка, че тя го дава от месеци като превенция на децата си. Айде, едното изкара бронхиолит и е със снижен личен имунитет, но на другото съвършено нищо му няма и да му го буха ей така...Ама лекарката казала...Замълчах си.
При Цвета съм видяла още преди години, лятото видях и при Тео. Така че сега имам хапчета за нея и сироп за него в готовност.

Пупи, не, грам не му влияе така...И аз се въздържам от Ксизал-а преди да питам алерголожката ни и съответно тя да го види и изследва, ама ще видим...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #2666 -: Ноември 17, 2017, 15:31:05 »

При Яна от сутрин до вечер и е готова. Сутринта се изкашля, вечер вече е болнава с Т.
Кихания и лек сопол не ги смятам за разболяване, а за нещо придружаващо зимата. Под лек сопол - подсмърча, а като духа - няма нищо.
Превантивно не го давам.. обаче си ги познавам кога тръгват да се разболяват и го почвам, защото ЛЛ почва с хомеопатия и накрая сме на АБ. Като отида да ги прегледа и кажа, че сме с изопринозин и вит.Ц и обикновено отговора е - а добре, супер. Та така Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2667 -: Ноември 17, 2017, 15:59:06 »

защото ЛЛ почва с хомеопатия и накрая сме на АБ.

Точно същият беше случаят с Цвета години наред...Докато не се светнах да й го давам навреме в очевидно тежки кейсове. И аз си я познавам...Нали за това съм й майка...

Така стана и с бронхиолита на Тео миналата зима...Той с бронхит...на Мукоплант. Ама защо да му изпише Флудитек или Изопринозин?! Не. Аз трябва да съм И лекар... Razz
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #2668 -: Ноември 17, 2017, 18:59:39 »

На Диляна схемата е три месеца по 20 дни да пие Имуномикс и Саменто. Сега не давам допълнително бъз, него ще го започна след нова година, като спра другите неща. И аз не бързам да се радвам, от декември до април традиционно Диляна се сговнява. Но за момента веднъж вдига температура за час, докато я измеря и реша дали да давам нещо я свали. След това два дни леко гъгна с нос, а мен така грозно ме събори, че три седмици кашлях като магаре. И съм в очакване на големите грипове, надявам се да е израстнала вече спазмите и да се разминава леко.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #2669 -: Ноември 17, 2017, 21:22:57 »

Ние сме с въшки. И като казвам ние, наистина сме ние ...
Не знам кое ме ужаси повече - това, че аз имам или, че трябваше да вадя десетки от Боянината грива ..
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2670 -: Ноември 17, 2017, 21:28:15 »

ААААААААААА Shocked Това ме ужасява, истински ме ужасява. Басирам се, че ако ни се случи поне моята глава ще я обръсна, на Ади не бих го причинила, обаче себе си няма да издържа. Имала съм като малка и е ужас.
Много ви съчувствам!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2671 -: Ноември 17, 2017, 21:47:18 »

Най-обичам да ходя на училище. Казала въшката.

Ох, Бизар, страшно съчувствам...

Купи после Protect & Go. При Цвета работи, а имаха страшна епидемия в градината...

Идея: Ако имаш преса - убивай ги гнидите като пуканки...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #2672 -: Ноември 17, 2017, 21:49:38 »

Оле, това с пресата е гениално ...изкушавам се да го приложа на Бояна..
Иначе си взех на същата марка гела - който е с едно нанасяне, мисля за втората процедура да взема и това, което ти предлагаш. Иначе бая въшки паднаха, но гнидите точно ме притесняват
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2673 -: Ноември 17, 2017, 21:54:28 »

Ние като деца всяко лято тоя кошмар...
И съм се питала какво ще правя, ако Цвета хване в THE КОСИЩЕТО...
Ама приложи й го, разбира се, какво толкова ще й стане, да мрат там, защото от препарати не умират и ще се излюпят, трябва да ги чакаш и пак да ги мориш...И ако ги изпуснеш да цвъкнат нови гниди...
И изпери всички завивки, вкл калъфки по възглавници на диван, на 60 градуса.
Това, дето аз ти казвам, е спрей за превенция. Цвета яко я пръскам. Имай предвид, че на нея й се бели на места главата от него, явно е яката химия, но пък въшки нямаме...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2674 -: Ноември 17, 2017, 22:17:04 »

Миналото лято беше някакъв кошмар с тия въшки.
На Виприн лосиона е със ситно гребенче. Тествали сме го, действа безотказно на въшките. Другото добро е Хедрин трийт, то си има и отделен вид за превантивно мазане. И за жалост, освен чоплене на светло гнида по гнида, друго спасение няма. Мариела имаше тогава изключително дълга коса, а е светло кестенява, сливаше се с гадините. Отврат е, отврат! Месеци по-късно намирах мъртви гниди по средата на косъма, ама поне си бяха мъртви. Пръсках доста дълго време с протект спрея, в началото на миналата година обаче пак ги лепна.
А такъв майтап беше - неделя сутрин да установиш, че детето ти има въшки. Бегом до аптеката, мажи цялото домочадие от-до и приятели да ти се обадят за кафе  Lol "Ами...ние такова, сега не можем"  Razz
Това с 60те градуса е недоказано, не съм се престаравала с подобни гимнастики. Смених чаршафите и до там.
Обаче положителното от цялата работа е, че косата й стана супер гъста и лъскава, като грива  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 ... 105 106 [107] 108 109   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: