star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Детските боледуваници
Страници: 1 ... 104 105 [106] 107 108   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детските боледуваници  (Прочетена 207263 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #2625 -: Октомври 26, 2017, 19:12:40 »

При възпалени уши сме капали винаги АБ капки, но винаги след лекар изписани, то и аз няма как да го видя, че му има нещо, де. Само постоянно се е пипал и е спал неспокойно. Ама вече няколко пъти го е удряло в ушите, единия път доста трудно мина, ама беше и покрай кучешки зъби :/
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2626 -: Октомври 27, 2017, 02:12:47 »

Избили сте се, значи... Нищо, то минава Smile

Още веднъж Отипакс за ушите - и тримата бяха с отит едновременно, не е истина каква е гадост.

Колето ми е със задна хрема и то от много време насам. Студен въздух му помага. Нощем отварям прозорец за по 3 часа - просто спи нормално. Ако затворя да е топло - едвам диша. Неговият врачански лекар ме светна на тоя номер, безотказно е.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #2627 -: Октомври 27, 2017, 09:18:45 »

Благодаря ви. На него му предписаха други капки-фуроталгин. И Нурофен (другата му версия-МИГ- не знаех за нея...).
Дясното ухо е много зачервено и има Т, гърло и други симптоми няма.
Искаше и АБ, но се съгласи да изчакаме 1-2 дни (проблемът е, че идва уикенд, а до понеделник ще станат 4 дни...но ако се влоши, ще идем в детския център за изследвания).

Като настроение се оправи и си е нормален вече, уши не го болят уж, но вдига температура, една идея по-слаба от обикновено. Не смея да го оставя без нурофен над 8 часа да видя каква ще вдигне...

Дано се размине АБто, че ей така от нищо ми е странно, но пък много ме е страх от ушите и ако кажат, ще дам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #2628 -: Октомври 27, 2017, 10:04:14 »

Ха, Гале, интересно, ние винаги спим на отворено (е, освен ако не е адската зима). Даже съм купила чувал с ръкави, че миналата зима беше лесно да ѝ метна огромен юрган, ама сегаааа е зор Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2629 -: Октомври 27, 2017, 10:43:35 »

Мда, явно масово отит се лекува с АБ. Дано му се размине, но не го приемай така от нищото. Това, че има Т, значи, че има инфекция, а ти сама няма как да я определиш бактериална ли е или вируса. Макар, че аз също бих изчакала, особено щом Т е идея овладяна.
Роси ми кашля от 3 седмици, само сутрин, но мега влажно, някаква спотаена задна хрема, заради която не я спирам от градина обаче. Инхалациите не съм ги спирала, спим на хладно, кака й пък хърка, на ръба съм да откача как ще ги оставя за близо месец на баба им. Като нищо нещо ще се обърка и ще се докарат до АБ и да ги мисля и тревожа  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #2630 -: Октомври 27, 2017, 15:02:17 »

Корни, правила ми е Цвета И уши бая пъти. Вече са ти казали - Отипах и Нурофен за болката, това преди да идете до лекар, и разбира се за Т, ако бъде вдигната такава.
При сегашното положение и аз бих изчакала с АБ и без изследване не бих давала. Обаче дори да не дадете - задължително проследете ухото, тоест заведи го пак да го видят за контрола.
Просто там го е ударил вирусът в случая, случва се. Отипах си имам винаги в мен.
Друг вариант е при тежка и продължителна хрема, обичайно задна, да се възпали Евхстахиева тръба, недай Боже да прелее сопол вече към нея и може да станат големи бели. И това ми се е случвало с Цвета...Дори това повече от веднъж, че тя нали си е с алергичен ринит и редовно е запушена на мах.

Иначе по темата - в София здрави хора няма, това категорично го твърдя. През нашата къща мина каквото мина, от което резултатът е, че ние с мм минахме с малко сополи, Цвета и тя, но я оправих за 2-3 дни, Тео и детегледачката му са на АБ, включително и към момента. Изводът е, че всички пили Ортомол го минават с хрема, а останалите с АБ. Догодина ще давам и на Тео половин доза Ортомол, ако ще турско да е!
Ох, Пупи, направо мен ме хвана паника как ще ги оставиш...Мен сега ме убеждават след АБто да дам Тео на свекитата на Тетевен, на чист въздух и изолация, а мен нещо хич не ми се дава...Зимата никак не обичам да си давам децата, лятото е друго...
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #2631 -: Октомври 27, 2017, 19:37:44 »

И ние сме вече яко в серия. Преди 2 седмици Диляна донесе някакво вирусче, тя го изкара на крак, но мен така ме тръш на... Цяла седмица се влачих с кашлица, хрема, гърло. Днес е 9 ден от разболяването ми и отново имам втрисане, мускулни и ставни болки, 38 градуса... Повтаря ли ме не знам, но все едно ме е газил влака. И мъжа в понеделник имаше температура, после и другите екстри тръгнаха. Малкото и то имаше два дни температура и от началото на седмицата е леко разстроен. Писна ми, а е още едва октомври!  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2632 -: Октомври 27, 2017, 19:47:34 »

Явно е някакъв повсеместен вирус това, защото Ади мина само с гърло, мъжо го изкара с температура, разстройство, хрема и кашлица, а аз със гърло, хрема и кашлица. Малкият му вливам антитела live и се държи милото, само той е здрав...  бахти. вируса
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #2633 -: Октомври 27, 2017, 20:12:53 »

Да не дърпам дявола за опашката.. почти сме на края на приема на Респивакс.. и засега, да чукна на дърво, не е имало разболявания.. Не знам имунитет ли си изградиха цяло лято /макар, че Яна за 15.09 беше болна/ или какво.. ама стискам палци, паля свещи, само дето жертвопринушение не съм направила още да си останат така здрави..
Единствено ме притеснява, че на Дея на вратлето отстрани и напипах топченца, преди лятото имаше пак и се беше схванала, та се чудя от какво може да е.. В понеделник сме на лекар да ги види, накар, че тя не се е оплакала от нищо.
Да се оправяте всички.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #2634 -: Октомври 27, 2017, 22:22:59 »

Лъвче, и ние така, малката домъкна някакъв уж лек сопол, който тя изкара за 3дни със съвсем лека хрема, само една нощ се дави от секрети, (пу-пу), а ние с мъжът щяхме да умрем, хаха, той вдигна 39 градуса, аз цяла седмица бях с температура, 10 дена хрема и кашлица и за двамата. Ужас.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #2635 -: Октомври 31, 2017, 07:28:18 »

Кoрни, какво стана? Oправи ли се детето? Заведохте ли го на контрола? Най -добре  УНГ да гo види. На мен ушите са ми слабо място цял живот и мoга песни да ти пея пo темата.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2636 -: Октомври 31, 2017, 16:55:03 »

Мерси, че питаш. Да, ходихме вчера на контрола, ухото било по-добре, но я притеснява температурата (както и мен)- 5ти ден държи 37.3-37.5, макс 38. Аз съм свикнала да е или 40 директно, или под 37...такива ниски Т не говорят добре.
Ако я задържи още ден, ще пускам ПКК.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2637 -: Октомври 31, 2017, 19:17:43 »

Уфф не мога да редактирам, а има кофти развитие...Качи ми висока Т, над 39 :( Доколкото знам влошаване след подобрение не е добре...Чудя се да ходя ли за изследване на нощна смяна или да чакам до утре.

Почти съм сигурна, че ще покаже нещо бактериални, ще трябва антибиотик и аз ще съм виновна, защото днес заради тъпия Хелоуин го пуснах навън, даже имаше контакт с деца :(
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2638 -: Октомври 31, 2017, 21:54:37 »

Е няма за какво да си виновна, изчака достатъчно. Плюс това ти казахме, че обикновено се изписва АБ при отити. Иначе ми се струва излишно в момента да го бодеш за изследвания, поне аз не бих. АБ ще си свърши работата.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #2639 -: Ноември 01, 2017, 19:26:28 »

Корни, заведохте ли го на преглед пак?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2640 -: Ноември 03, 2017, 11:42:43 »

Корни, какво стана? Аз затуй казах за ушите много внимаване, че Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2641 -: Ноември 03, 2017, 17:51:38 »

о, аз написах дълъг пост и не се е публикувал, пък не съм видяла...

Заведохме го пак, пуснахме ПКК (не давам АБ без изследване и това си е), показа вирус- повишено ЦРП и левкоцити на граница. Казаха, че не е за антибиотик, просто се е обострил вируса и затова е качил температура (хора, видях 41.3 през нощта!!! дано не е било вярно- електронен термометър все пак...това дете ще ме  умори с тези температури, редовно е над 40).

От два дни е при баба си и не е имал темп (максимум 37.2, което не го броя), дано да минава вече. Блъскаме доста неща- Изопринозин, капки уши, капки нос антибиотични (много помагат- веднага спират хремата, иначе я влачи цял сезон), витамин Ц и за гърло го спрях, че си е ок.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2642 -: Ноември 07, 2017, 09:32:53 »

Ее, браво, Корни, ако му мине с тези неща, без АБ - екстра! Желая скорошно оздравяване!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2643 -: Ноември 09, 2017, 08:32:55 »

Ние пак сме в джаза. Той е пак комплект - уши, нос гърло болен. Това капене на капки в ушите го побърква... ама все там го удря :/
Отделно и аз съм покрай него хремава. Искам да си отрежа главата, не съм спала от запушен нос, гърлобол и главоболие. Баси ужасона. Мрън.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #2644 -: Ноември 09, 2017, 09:00:39 »

И Дея миналата зима винаги в упите я удряше.. :/ много е гадно, тя даже спираше и да чува.. и е голяма мъка. Да се орпавяте!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2645 -: Ноември 09, 2017, 09:21:07 »

Много кофти, Смайли. Съчувствам.
При нас нещата продължават в същия дух - който е пил Ортомол (тоест цялото семейство без Тео) си е ок, а Тео миличкият от едно влиза в друго, има 10 зъба, а останалите 10 ВСИЧКИТЕ са на път Rolling Eyes И просто сополите са нон-стоп. Тъкмо излекуван го отведохме в петък на баба му и дядо му и още докато си тръгнем в неделя беше с нови сополи. Сега свекитата го лекуват с инхалации, промивки и Виброцил, онзи ден се разкашля, та казах и Умкалор да му дават...Уж вчера беше по-добре. Но аз просто съм се приготвила до март да сме си все така с него...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #2646 -: Ноември 10, 2017, 18:42:26 »

Боянче, я да оздравяваш, че и майка ти с теб!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2647 -: Ноември 12, 2017, 08:50:57 »

Утре ще го водя на контролен да видим как са ушите, че тях не мога да ги виждам и следя :/ А носът се пооправи.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #2648 -: Ноември 14, 2017, 11:01:28 »

Тъй да съм яхнала метлата от сутринта. Малката прокашляла и "сякаш" имала Т тая нощ. Ама що да й я измерят и що да ме слушат за инфлуцида и спрея за нос. И изобщо защо да не я пуснат на градина и днес. Ама спрей за носа нямам ли подготвен, той ФР не става все едно. И сироп за кашлица нямам ли, щото инхалатора й се виждал опасен. Айш...
Реве ми се, това ми беше най-големия страх, да ми се разболеят, да не съм до тях и да не ме чуват с какво и как лекувам.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2649 -: Ноември 14, 2017, 14:05:40 »

Пупс, не ми звучи страшно засега така отстрани. Голяма работа, лека кашлица. Като им обясниш пак спокойно за лекарствата, ще те послушат. И аз съм същата и знам какво е, затова и пиша, да знаеш, че всъщност нищо страшно не изглежда да се е случило.
Активен

Страници: 1 ... 104 105 [106] 107 108   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: