star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделям с радост най-голяма, че Ние сме Двама!
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделям с радост най-голяма, че Ние сме Двама!  (Прочетена 85341 пъти)
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #900 -: Октомври 12, 2016, 16:26:42 »

Абе сигурно и вие сте прави, но аз като измия лице и гуша от повръщано, ръце от лиги и от кръста надолу заради наакано, какво остава неизмито?- корем и гръб. Изкъпвам го точно за три минути на чешмата, а той не гъква, явно му е харашо  Cheesygrin После спи не като, а къпан  Lol

Сега се сещам, че по болниците дават мостри на козметика, аз моите още не съм изпробвала. Само мустелата де. Неонатологът ми препоръча бг козметика, все пак е тествана на бг дупета и ми звучи супер логично, въпреки че всеки ще каже: какво толкова различно в бебешките дупета. Той като цяло проповядва в тази насока- за нашето си, за традиционното и затова съм му такъв фен  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #901 -: Октомври 12, 2016, 16:30:24 »

Пак ли започваме спор кой колко често къпе себе си и детето си  Lol Всеки си знае, не вярвам да има циганчета, некъпани по цяло лято, както и претъркани сред нас.

Аз си признавам, че ми е трудно миенето след всяко акане. Ами като е точно преди работа и градина и трябва пълно събличане, миене, сушене, обличане? Плюс това, как да кажа, има ааам моменти, в които положението е намацано и няма как да не измиеш, и други, в които кърпичката остава без петънце (при големи деца/хора- при бебе все си има), свикваш да ги различаваш  LolТака че и за това не мисля, че има общовалидно правило.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #902 -: Октомври 12, 2016, 16:33:14 »

аз като измия лице и гуша от повръщано, ръце от лиги и от кръста надолу заради наакано, какво остава неизмито?- корем и гръб. Изкъпвам го точно за три минути на чешмата, а той не гъква, явно му е харашо  Cheesygrin

Именно... Lol

И Цвета е с атопия, ама тя не изчезва, ако я оставиш кирлива Lol Lol Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #903 -: Октомври 12, 2016, 16:39:57 »

Е, лицето и гушката мия всяка вечер де, вие пък, ама цялата галимация с коритото и шампоани, нЕма нужда.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #904 -: Октомври 12, 2016, 16:41:23 »

За акането  Cheesygrin Начи така ми мирише на ... гъз, че няма как да не ѝ го измия Cheesygrin Обаче на мен обонянието ми остана като на хрътка и след бременността и при все че пуша, така че предполагам проблемът си е в моя телевизор/нос.

А още първата дерматоложка абсолютно ми забрани да я къпя и мия за щяло и нещяло. И всякакви омекотители, миризливи прахове за пране. Едва от няколко месеца не се вманиачавам чак толкова за праха за пране, но пак взимам само тествани и то само при положение, че всяка вечер я мажа с А-дермата. А съм пропуснала мазане, а до 2 дни е на рани от чесане. После порочен кръг, аз мажа, тя вика "духай", че я щипят раничките Lol

И при положение, че баща ѝ е с атопична кожа и на него навремето са му забранили всякакви излишни льочкания с вода, камо ли сапуни, не искам да си представям и Адето с подобни рани по ръцете. Но при мъжете е по-тежко де, факт.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #905 -: Октомври 12, 2016, 16:46:27 »

Същата работа е Цвета - а пропуснеш вечер без Адерма, готови са раните...и щипането.
Но я къпя всяка вечер. Без коса, разбира се, но абсурд след градина дето се валят, все вони на манджа да я оставя без душ. Изключено.
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #906 -: Октомври 12, 2016, 16:47:49 »

Разбирам те, то голямо дете е така, малко си понамирисват на моменти  Lol Ама за мен е по-малкото зло.

Обаче съм категорично против непрекъсното къпане на бебенца и ще preach-вам като имам (или поне собствените ми няма да къпя много много  Lol)
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #907 -: Октомври 12, 2016, 17:00:56 »

Абе и аз те разбирам и сигурно има логика да пресушава и водата...Ама аз за малките проповядвам просто с водица едно изплацикване, иначе съм напълно съгласна, че индустрията бълва, за да купуваме Razz Точно за това съм се зарекла с Тео да минимизирам, да видим.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #908 -: Октомври 12, 2016, 17:13:40 »

Да бе, за големи е ясно, ама то нали знаете в БГ как е прието, чистите бебенца се къпят всеки ден, а големите хора - само в неделя Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

paiachka
Newbie
*

« Отговор #909 -: Октомври 12, 2016, 17:17:21 »

Охххх, искам бебе Shocked Онзи ден сънувах, че съм бременна и после цял ден бях  Wub Wub Wub

Уау, това аз ли го написах??? Обаче много искам вече. Адето ще иде в университет начи докато се наканим Cheesygrin Обаче е в плана за края на другата година, да видим Big grin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #910 -: Октомври 12, 2016, 19:48:23 »

Дупе мия на всяко акане, ако сме си вкъщи и къпя всяка вечер. Откакто пипа всичко, което докопа, ръцете задължително мия със сапун, муцуната също. Тяло и глава - на няколко дни сапунисвам. Мажа го целия след всяко къпане. Ако няма някакъв кожен проблем не виждам защо да се пропуска ежедневната баня, която детето вече си разпознава като ритуал, след който следва лягане. Лично за себе си съм си напраеила извода, че част от новите течения идват от изследвания на Американската педиатрична асоциация, които аз не тача особено. Вредата от ежедневното къпане определено съм я цопнала в тази графа и я игнорирам.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #911 -: Октомври 12, 2016, 19:54:23 »

Паячка, аре, че ни трябват бебета за реколта 2017-та Lol Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #912 -: Октомври 12, 2016, 20:52:54 »

Моите все си миришат на изпотени пуйчета  Lol
Сигурно ще ми се смеете, ама все още яко като ме домързи, мятам малката в мивката и мия дупе, лице и ръце. Айшш му се неведи тва къпане. Да се научава като кака си сама и да се приключва  Lol
Въпреки че и с Мими си имаше смешки, докато се научи сама на качествено къпане.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #913 -: Октомври 12, 2016, 22:08:52 »

Моите да си призня колкото и да ги къпя, косите им много миришат на пот.. Дея ако я сложа с нещо по -дебело и веднага е потна.. Иначе за къпането - всеки си знае ;)
Фей, ако ти кажа, че Яна като бебе само 1 път е била къпана в корито.. все на мивката - няма такова удобство.. къде ще размъквам легени, корита и т.н.. айде бе - като стана малко по-стабилна - в банята е мен й кака й!
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #914 -: Октомври 12, 2016, 22:21:12 »

Вие пък, естествено, че всеки процедира индивидуално  Lol как звучи само! На мен ми е супер яко на мивката, но не знам докога ще мога да го държа с една ръка, а и все повече мърда. Ще купувам кофа от другия месец, бебешка си, това е най-новата мода.  Razz

Мързи ме да мия след ако, признавам си. Знаете ли, че ми се наакваше по 7 пъти на ден до онзи ден, абсурд е да събличам и да мия. За мое лично успокоение заложих на уотър кърпичките, много са яки.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #915 -: Октомври 12, 2016, 22:44:23 »

Ох, и на мен ми е много удобно на мивката ама китката ми замина  Unsure А и дребната гад много се гърчи и абсурд да го изкъпя вече на мивката.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #916 -: Октомври 13, 2016, 07:20:01 »

Дааа, от косите идве уханието. И то не на типично изпотено, а на потно пуйче. Много се потят от към главите като спят и играят.
Роси също остави почти неизползвано корито. Рано започна с набирането и повдигането в коритото и го продадох. Права под душа е основното къпане. Мъж ми дори монтира двоен душ, за да влизат двете с кака й.  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #917 -: Октомври 31, 2016, 15:06:26 »

Бяхме на преглед днес, беб е 3038 според главата и 3240 според крака. Абе 3 кила ги има. И по тези мерки на снимките пише 19.11, което вече твърде рано ми изглежда, но и док каза, че в декември едва ли ще вляза. Водите и плацентата са ок, но главата е ниско долу, легната на шийката. Дори не успя да я премери колко е, но странично изглеждала затворена. Ще пия още 10 дена магнезий с надежда да изчакам мъжа  Cheesygrin
Качила съм 11 кила соу фар, но едва дишам, търкалям се и пръхтя. И голям шок изживях, защото имам два чифта ниски ботуши и едни на дебел ток и онзи ден се оказа, че изобщо не мога да ги закопчая в прасците Shocked Буквално до средата на прасеца стига ципа и не мърда. Ужасно беше. А долу ходилото не е надуто и сега ходя с рязани елегантни боти на висок ток. Малко е нелепо, но пазя равновесие уж.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #918 -: Октомври 31, 2016, 15:08:36 »

Кеф Cheesygrin
Браво на беб и 11 кг е екстра!
Стрелче ли ще е туй мумше Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #919 -: Октомври 31, 2016, 15:21:29 »

19.11 е хубава дата  Cheesygrin И си е баш скорпионче, от милите обаче!
Сега остава да дочакате таткото и да се мяташ на магарето  Kiss
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #920 -: Октомври 31, 2016, 15:27:41 »

Аз съм на 19.11 и съм баси готината  Lol
Браво,  Лъвче, дано само дочакаш мъжа. Ако бях на твое място,  да съм си купила ботуши.  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #921 -: Октомври 31, 2016, 15:36:06 »

Ами за две седмици има ли смисъл? А и сигурно трудно ще намеря такива, които да се закопчават без драма. Не очаквах там да съм наляла, но...уви. Rolling Eyes
Ако искате снимки бих могла да пратя, но лично, че съм по гащЕ и ме е срам от всички членове в групата.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #922 -: Октомври 31, 2016, 15:40:22 »

Браво, много добре 3кг... а ти само +11 Smile аз искам снимка  Stuart
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #923 -: Октомври 31, 2016, 16:10:50 »

Сложих в групата снимка от преди 2 дни Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #924 -: Октомври 31, 2016, 16:16:56 »

Да, знам,  че няма смисъл.  Единствено, ако е нещо с нахлузване, за да се ползва и след това.  Плюс това, ако са били по прасеца ти плътно, както е при мен обикновено, повече от нормално е да има промяна, било то и само от тежестта. Не си дебела, човек, наистина.
Активен

Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: