star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Шалове
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шалове  (Прочетена 20870 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« -: Ноември 11, 2010, 12:09:20 »

До сега разглеждах темите в един друг форум за този прекрасен аксесоар шала. Аз напоследък си напазарувах няколко, но искам още и още и още Cheesygrin Като имам кабел ще си снимам моделите надявам се и вие да си покажете вашите. Ако знаете къде в София има магазини за шалове може да предложите. Сега в едно списание има статия с различните начини на връзване, омотаване с гердани, два шала вплетени един в друг, абе въобще страшни красоти.
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #1 -: Ноември 11, 2010, 12:23:08 »

Ооо, много обичам.
Браво, Алка, с удоволствие ще следя темата.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #2 -: Ноември 11, 2010, 12:36:06 »

Cheesygrin
Утре откриват Произведено в България и мисля, че трябва да има щандове само за шалове.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #3 -: Ноември 11, 2010, 12:49:06 »

И аз се бях зарибила по едно време, търсих и в нета начини на връзване. Лятото от Зара си взех един много голям от намаленията и постоянно си го носих като потник. Иначе аз предпочитам големи и интересни като десен, за да го омотая набързо около врата ми и да е по-скоро цветови акцент.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #4 -: Ноември 11, 2010, 12:59:11 »

И аз предпочитам гоемите шалве и да са шарени. Едноцветните по-малко ги предпочитам. Сега от Истанбул с майка ми си взехме, които са направени от различни платове и цветове нещо като къпки примерно. И колко ме е яд, че си взехме само по един, там е царството на шаловете.
Биз, това с потника звучи много яко. То има и такива направо готови потници, които отпред стоят триъгълни бюстиета, а отзад само имат като лента тази част, която се връзва, тип сатенени съм виждала.

В новия брой на Всичко за жената има дадени 9 начина за връзване на шала.
Активен
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #5 -: Ноември 11, 2010, 13:15:47 »

Е, споделете, споделете.
Аз съм страшен фен на всичко "дрипаво", да се чете - висящо отнякъде (майка определя все още стила ми като студентски). По тоя повод обожавам пончота и шаловете са ми страшно красиви, но съм се въздържала да ги нося, щото нямам идея как да ги вържа  Rolling Eyes
Питах и "чичо Гошо", но не ми каза много.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Ноември 11, 2010, 13:22:55 »

И аз ги обичам, ама някак не умея да ги съчетавам с дрехите си и все ми се струва претрупано  Rolling Eyes
Анн, заповядай малко идеи Smile http://www.goldpavlin.ru/design3/
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #7 -: Ноември 11, 2010, 13:34:16 »

Аааааа Пупи, евалата Thumbup

Надявам се, че от 120 варианта за връзване все ще успея да си натаманя нещо Lol
Трябва ми голям квадратен шал и се започва едно оплитане и връзване. Такива красоти има за идеи
« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 13:39:18 от alin » Активен
Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #8 -: Ноември 11, 2010, 14:38:51 »

Ихааа! Добавям в любими!
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #9 -: Ноември 12, 2010, 15:10:11 »

И аз много си падам по шаловете.Имам около 15 вълнени и 20 сатенени,всички с различни цветове,едноцветни,многоцветни,на шарки...всякакви.
Връзвам си ги по 2-3 начина само.Вълнените или плетените шалове не могат да се вържат по-кой знае колко различни начини...  Rolling Eyes Със сатенените шалове по-става.
Сайтчето е много добро ама ми се струва, че ще успея да вържа само 1-2 варианта от там  Cheesygrin
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #10 -: Ноември 12, 2010, 15:28:42 »

Аз както преди три години се дразнех на всички германки, че ходят с шалове през всички сезони и почти постоянно, така в последно време се чувствам гола, ако не метна едно шалче... Но забелязвам, че в България или поне в моя град е все още странно да се ходи с шал през пролетта или лятото.. шалът продължава да бъде по-скоро аксесоар, пазещ от студа, отколкото допълващ тоалета.. И няма да забравя как една вечер лятото отивах с един приятел да пийнем нещо, не на дискотека, а просто в някой бар спокойничко така. И излизам си аз от нас и баща ми ме среща на входната врата и след като разбира къде отивам ми казва - Ъ, кво е тва шалче тогава, я го махни и си облечи нещо по като за вечер Huh. Направо ме накара да се чувствам като бабичка цялата вечер.

Сега зимата си увивам от тия snoods - не знам как се казват на български, но просто двата йм края са зашити и ги увиваш един-два-три пъти и колкото пожелаеш през врата.. много ми харесват и дори си заших два от старите шалове Smile.

Ще ми е интересно да видя вашите шалове... Като имам време и аз може да наснимам моите, макар колекцията ми да не е особено голяма...
Активен

C’est tout!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #11 -: Ноември 12, 2010, 15:52:27 »

Вие сте виновни за вчерашното ми прегрешение - купих си два шала, тесен в бяло и кафяво и голям бял, по-плътен с дълги ресни. Ама са тооолкова яки  Cheesygrin Сега съхнат и си чакат реда.
Вчера се опитах да се вържа по някои от показаните методи и ефекта беше плачевен  Lol Най-много следващия път да се самоудоша!
Тинки, покажи малко от колекцията, доста бройка си събрала. Аз съм с 5-6 и не ми се рови да снимам, като понатрупам повече  Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Ноември 12, 2010, 15:58:26 »

Пупи, току що и аз съгреших с два шала. Единият е квадратен, а другия дълъг и леко намачкан. Естествено и аз пробвах да вържа нещо като в сайта, но е ясно, че нищо не стана Cheesygrin
Мишел, тези, за които говориш са много яки, но досега такъв модел не съм виждала иначе искааааам.
Утре отивам до НКД да видим там дали ще има нещо. Миналата година си взех един много дълъг черен плетен на едри дупки и го спуках от носене цяла зима, така топли.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 12, 2010, 21:28:32 »

Е, те тия рускини са ненормални. Ако наистина са такива домакини, че да се обличат така, да правят домашно изкуство, да готвят и украсяват, гримират и обличат като в хилядите сайтове с безбройни идеи, аз просто ще си меня ориентацията и отивам някоя там да ме отглежда. Просто ме изумяват техните сайтове и форуми тип "бг-мама", с безобразно добри идеи.

Мишел, аз пък напоследък забелязвам, че много шалчета се носят. Дори и баш дълги шалове, по-ефирни и навън, и вечер. А какво по-подходящо от шал за вечерно излизане?А тук съм срещала нещо подобно на това, което описваш, но е по-скоро плетена яка - пак интересна и шарена, но се закопчава отпред, не е нещо, което да намотаваш. Единствената нова тенденция, която забелязах по отношение на шаловете е, че сега се носят (дългите), преметнати по обикновения начин- да висят двата им края отпред, а малко преди края да имат по един възел.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #14 -: Ноември 13, 2010, 00:30:37 »

Мишел, аз пък напоследък забелязвам, че много шалчета се носят. Дори и баш дълги шалове, по-ефирни и навън, и вечер. А какво по-подходящо от шал за вечерно излизане?А тук съм срещала нещо подобно на това, което описваш, но е по-скоро плетена яка - пак интересна и шарена, но се закопчава отпред, не е нещо, което да намотаваш. Единствената нова тенденция, която забелязах по отношение на шаловете е, че сега се носят (дългите), преметнати по обикновения начин- да висят двата им края отпред, а малко преди края да имат по един възел.

Този факт само ме радва.. но нека не забравяме, че моят град е откърмил не една или две чалгаджийки и влиянието на Пайнер-сити все още доста силно се усеща.

Ми то и този снууд другото е на принципа на яка, само дето по-дълга.. Аз миналата година си бях взела една такава яка, даже мога да сложа снимка..превърна се в любимия ми шал, нося си го и на затворено и така хубаво ми топли... Няма копчета, просто се намушва. Практически всеки шал може да стане снууд след като му зашиете или завържете двата края.
А аз пък тенденцията, която забелязвам е, че се носят огроооооомни шалове и нямам търпение да се прибера в България и да си поръчам в едно ателие шал с ширина 80 см.. (не ме питайте за дължината Lol)
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 00:34:32 от michelle » Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 13, 2010, 09:37:16 »

Ха, че то като е така, да ти дам слинга на Дариян - много хубави цветове е, широк 90 см, дълъг 5 м  Lol
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #16 -: Ноември 13, 2010, 11:54:56 »

Хахаххаа Бизар, добра идея.

Снощи бях в една дискотека и ми направи впечатление, че имаше поне 6-7 момичета с шалове около врата от този есенния тип да кажем, не тип фишута. А в същия момент имаше и девойче с тези сламените черни, плажни шапки и беше с боти Lol както и да е Cheesygrin
Активен
michelle
Newbie
*

« Отговор #17 -: Ноември 13, 2010, 12:45:36 »

Ха, че то като е така, да ти дам слинга на Дариян - много хубави цветове е, широк 90 см, дълъг 5 м  Lol

Хаха, ми дай го, аз от кога съм йм метнала око на тия слингове.. Ама струват горе долу колкото шаловете, затова не ми е далаверно... Иначе мисля ето такъв да си изплета (ако сестра ми не ми го подари за Коледа преди това Innocent, Топшоп, Дид!):

Активен

C’est tout!
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #18 -: Ноември 13, 2010, 14:28:09 »

Много обичам шалове, сега поради дадени фактори вкъщи ми е доста разхвърляно и открих по местата им само няколко:

Този ми е най-новия, подарък ми е от любима съфорумка за РД. Нося го мого много често и се чувствам красива :-*

Този го нося с бели дрехи и като цяло с него си вярвам, че действам невинно и неопетнено  Lol

Този го нося с тъмни дрехи - черни, кафеви, зеленикави. Много ми отива на очите  Lol (циганката, дето ме хвалеше, умряла май)

Този го нося с бялото ми зимно яке, с кафяв кариран панталон и тн. Обичам кафяво Rolling Eyes

Този пак ми е зимен, нося го, когато съм по-мечтателски настроена...

Иначе нямам кой знае какви специални методи за връзване, май най-често ги връзвам а ла "искам да се обеся". Късите шалове просто ги увивам около врата, с официална риза седят много стилно.

Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 13, 2010, 14:51:49 »

Ръкавиченцата са много сладурски. Аз искам ръкавици без пръсти, ма все не ми се връзват на визията. Като цяло ми е много трудно да си нагодя аксесоарите според облеклото, то и за това по-често съм без. Пък и кой ме е гледал до сега, като разхождам детето с количката  Lol
И 5-те шалчета са много, много яки  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 13, 2010, 19:59:13 »

Ауу, този от форумистката е много як!                                                                                         
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #21 -: Ноември 15, 2010, 01:50:20 »

Ех как си го проси само..ще видим какво ще каже Дядо Коледа по въпроса  Razz
Активен

Dita
Newbie
*
Публикации: 3660

Sakura

« Отговор #22 -: Ноември 30, 2010, 00:03:21 »

i az sym se zarinala s shalove.imam dosta lubimi i raznoobrazni.a moi rekord po dyljina na shal e okolo dva metra i polovina,da ne e i tri-zimen,cveten,mek.no me vpechatli dyljinata mu,zaradi koqto go kupih minalata zima.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #23 -: Ноември 30, 2010, 14:12:41 »

Нещо скоро нямам ново попълнение от към шалове.
Обаче гледах преди две седмици някъде в Отчаяните съпруги по БТВ и на гости им беше една водеща, на Елит май, която беше с някакакъв страхотен бежово-кафяв шал с дълги висулки. И го беше вързала много хубаво. Та искааааааааам
Активен
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #24 -: Декември 08, 2010, 09:44:46 »

Шалчето което си купих на една разпродажба от някакъв аутлет в Младост 3 за 10 лв, е една марка с това което си купих на разпродажба за 10 евро от Виена.Но това което си купих от Младост се скубе като шантаво, а виенското не е мръднало
Активен
alin
Newbie
*

« Отговор #25 -: Декември 08, 2010, 10:43:49 »

Кофти качество както винаги за нас Lol
Активен
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #26 -: Декември 22, 2010, 18:41:45 »

Харесах си два шала - единият е от типа на плетените релефни стои като на райета материята и отделно цвета е на черни и лилави райета. Мисля, че има и сиво райе. Много хубава комбинация, аз обожавам и трите цвята и смятам, че ми отиват, понеже съм тъмнокоса. Другият е светло сив, с ламени фини блестукащи нишки, понеже пък си купих сладурски светло сиви ръкавички с малка черна панделчица и да ми се връзват като комплект. А отделно имам и доста сиви дрехи, три сиви рокли, обувки, та да имам и от сивата гама, че ми писна тва черно.
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Pauwa_
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #27 -: Януари 19, 2011, 19:42:10 »

Голяма фенка съм на  шалчетата и благодаря на Pupi,че е споделила този сайт  Smile Наистина много интересни начини за връзване,някои от които все още не мога да направя Confused
Активен

Приятел е този,който винаги е до теб каквото и да става!
alin
Newbie
*

« Отговор #28 -: Април 20, 2011, 11:11:03 »

За два дни си купих 5 шалчета от този тип фишу, квадратни. И научих вече няколко варианта за връзване, единия от които е като е вързан шала на кръг половината му част да е на плитка. Страхотно е.
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #29 -: Април 20, 2011, 11:12:58 »

На мен баба ми ми подари три много добри шала.
Единият е фин жълт на зебри, а другите два са червено, синьо, бяло шарка, много стилни.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #30 -: Септември 30, 2011, 12:18:55 »

Още не е съвсем време, но ....  Cheesygrin
Разни врътки за по-интересно, повечето са популярни и стандартни, но има и такива, за които не съм се сещала.
http://www.youtube.com/watch?v=5LYAEz777AU

И мацката е много голям сладур.
« Последна редакция: Септември 30, 2011, 12:20:31 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #31 -: Септември 30, 2011, 13:06:51 »

време си е : ) Аз вечерно време като излизам си увивам шала около раменете - имам един син, който си ходи с дънки и ми е много удобен.
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: