star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Прищипан нерв
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прищипан нерв  (Прочетена 21033 пъти)
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« -: Октомври 14, 2010, 20:20:35 »

Здравейте Smile
Преди малко се връщам от невролог... имам си прищипан нерв на лакътя. Не ме боли, но кутрето ми и безименния пръст на лявата ръка са ми изтръпнали постоянно. Нямам и много сила в ръката... Било често срещано и се получавало от претоварване и редовно спане върху ръката, което е и моят случай...
Изписаха ми един тон лекарства, физиотерапия и някакви 2 инжекции... Тези лекарства обаче искам да ги пия в краен случай, ако може първо да ми препоръчате някакви други методи или поне да е нещо хомеопатично... Ясно е, че известно време ще се опитам да не спя на лявата си страна и да не натоварвам ръката.
Хем ми е много неприятно, хем не искам да се тъпча с 5 вида лекарства заради прищипан нерв, не знам защо, но не ми звучи чак толкова сериозно...  Rolling Eyes Та ако на някой му се е случвало и има опит... може да сподели какво е станало.. Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
black_cat
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #1 -: Октомври 14, 2010, 20:25:29 »

Аз имах един.На гърба.И ще ти кажа.Това трябва да се разтрие по специален начин,боли но действа.Става с разтривка,без секви лекарства.Мога да ти препоръчам човек ако искаш...
Активен
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #2 -: Октомври 14, 2010, 20:30:32 »

Ами ако е във Варна, сподели. Само с нагревки няма ли да стане? Или нещо за мазане?  Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #3 -: Октомври 14, 2010, 21:56:55 »

Аз също имах на гърба.Един мой много добър приятел рехабилитатор ми препоръча да го нагрявам вечер преди лягане и то с бутилки топла вода.Да лежа на тях 30-40минутки.Истината е,че се оправих,а бях и аз за инджекции.Ако искаш пробвай топлото нагряване и дано помогне  Wink
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
black_cat
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #4 -: Октомври 15, 2010, 17:05:16 »

Не е от Варна.Но да ти кажа.Трябва да търсиш масажист,който знае точките на раменете.Малко разтривка,боли,НО помага.
Активен
smehuranka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #5 -: Февруари 09, 2011, 16:38:45 »

Здравейте Smile
Преди малко се връщам от невролог... имам си прищипан нерв на лакътя. Не ме боли, но кутрето ми и безименния пръст на лявата ръка са ми изтръпнали постоянно. Нямам и много сила в ръката... Било често срещано и се получавало от претоварване и редовно спане върху ръката, което е и моят случай...
Изписаха ми един тон лекарства, физиотерапия и някакви 2 инжекции... Тези лекарства обаче искам да ги пия в краен случай, ако може първо да ми препоръчате някакви други методи или поне да е нещо хомеопатично... Ясно е, че известно време ще се опитам да не спя на лявата си страна и да не натоварвам ръката.
Хем ми е много неприятно, хем не искам да се тъпча с 5 вида лекарства заради прищипан нерв, не знам защо, но не ми звучи чак толкова сериозно...  Rolling Eyes Та ако на някой му се е случвало и има опит... може да сподели какво е станало.. Smile
Здравей! Мислех, че аз съм единствената с подобна 'драма'.
Разказвам подробно: първо ми беше изтръпнало само кутрето. Мъжът ми вика - бягай на лекар. Аз се смея и му отговарям, че ме е срам да ходя по лекари с оплакването, че не си чувствам кутрето!
Ок, обаче след месец-два ми изтръпна и безименния и вече лекинко се попритесних. На третия месец някъде се хванах и отидох на преглед. Бях в 1 градска. Обиколих кого ли не - невролог ме гледа, почувка в чукчета, боде с игли и вика - "нищо ти няма", правиха ми рентрен на врата - за някакви костни изменения, които да го предизвикат - нищо ми няма. Най-накрая ме пратиха на изследване с ток - лепят ди жички и пускат ел. импулси, за да видят къде нерва се прецаква. Едва тогава разбраха, че в лакътя е проблема.
Взех направление за хоспитализация, отидох в Токуда - в отделение по ортопедия (?). Оперираха ме - нарича се "транспозиция на нерв", отне около 2,5 часа, лежах три дни, сложиха ми шина и ми казаха да ограничавам разгъване-сгъване следващия 1 месец.
След това се сещаш, че мускулите ги няма никакви, така че трябваше рехабилитация, упражнения и т.н. че в началото изпусках чиниите, толквоа нямах сили в оперираната ръка.
Сега минаха 2 години - супер е. Чувствителността, според лекарите, трябваше да се върне ВЕДНАГА след операцията. Тц, при мен минаха поне 2 месеца преди да започна да си чувствам пръстите отново.
Дано съм била полезна. Отивай да те оправят, че не е шега това, нищо, че изглежда малко и несериозно!
Ако мога да съм полезна с още нещо - пиши!
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #6 -: Февруари 14, 2011, 11:47:43 »

Аз за пръв път чувам за операция заради прещипан нерв, наистина. Дано да е рядкост.
Активен

smehuranka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #7 -: Февруари 28, 2011, 13:02:12 »

Не е рядкост - все по-често се наблюдава при хора, работещи с компютър. Изглежда позицията на ръцете върху бюрото предизвикват това прекъсване на работата на нерва в лакътя.
Самата операция се нарича "транспозиция на нерв" и май-май не е нещо чак толкова необичайно.
При мен всичко мина и замина за около месец. Преди 3 години.
Дори белегът почти е изчезнал.
Така че няма драма, макар да си боли първите дни след операция.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: