star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Харесвам го, какво да правя!!!!
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Харесвам го, какво да правя!!!!  (Прочетена 3102 пъти)
smailisnake
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Октомври 07, 2010, 18:46:05 »

Здравейте, аз съм момиче на 14години, от Пв. Тази гдина се преместихме с наште в Сф. Ново училище, клас, приятели и т.н.  Sad Един ден моя съученичка ми каза ще едно момче от другия клас ми иска скайпа. Shocked Blink Confused Аз бях учудена защото не познавах никой та и казах да му го даде. Оказа се че ме е видял по време на тренировка (бокс и фехтовка са в една зала) та се заговорихме по скайп. Разменихме си снимки (аз не го бях забелязала) говорихме си за различни неща, но така и не се решихме на офицялно запознаване Sad (макар че сме в едно училище, през един кабинет) Big grin . Та момчето е симпатично и се чувствам сякаш се познаваме от цял живот. Съученичката която ни запозна се оказа братовчедка на момчето и тя казва че той се интересувал от мен, но аз не съм сигурна Unsure Confused а ме е срам да го попитам, изобщо да замъкна разговора на там  Sad. Та ако можете да ми дадете идея как да го попитам или поне да повдигна темата? Ще съм ви много благодарна. Smile Това е първия път да харесвам момче и ми е адски странно. Sad  За това, ако имате опит и идеи, помагайте. Моля!
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7264

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #1 -: Октомври 07, 2010, 19:05:20 »

Той ще повдигне темата, или поне е нормално... А може и да чака ти да направиш нещо, защото знаеш вече от братовчедка му, че той те харесва. Можеш и ти да ползваш братовчедката като пощенски гълъб и да кажеш на нея, че и ти го харесваш.
Активен

blue_girl
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2010, 16:00:08 »

Предразположи го така,че да ти го каже, ако ли пък не наамекни му ,че го харесваш..  Но от всички варианти е най-добре да му го кажеш в очите.. Предишното ми гадже постоянно ми го намекваше- преди да станем гаджета.. Пращаше ми любовни песни, които доста приличаха на нааашето положение, сърчица, посотоянно ми пращаше сърчица и прочие..Комплиментии и т.н. Но щом твоя човек не е такъв смятам,че ти трябва да напарвиш първата стъпка, без значение,че по принцип трябва да я правят момчетата.. Бъди смела и решителна! Успех!  Smile
Активен
run-ar4eto
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #3 -: Април 16, 2011, 22:06:22 »

.. Здравейте, хора.. Smile
 Има едно много симпатично момче, на моята възраст, от моето училище. Иска ми се да му покажа, че го харесвам (което е така), но имам и малко притеснения.. ето я цялата история:...
 Първо да се представя.. аз съм на 15 години - 8 клас, от Варна. Тази година се преместих в нов клас, където никого не познавах.. и тая история си я знаете.. все едно. След 6 месеца вече имам много познати из всички паралелки.. (май са 8 .. паралелките, де Cheesygrin), но една ми е любима.. тази, в която е той. С него се запознах чрез компанията ми, но той не е част от нея. До тук всичко чудесно.. тъпото идва от там, че съм доооста притеснителна и не мога просто да отида и да го заговоря, пък и опасенията ми, че му досаждам (които нямат основание), ме спират допълнително. Давам и пример Cheesygrin .. В моето училище има униформи, голяма гадост, но факт. Всяка седмица един Учител е проверяващ и (за щастие) взема за проверяващи и хора от класа, на който е класен. Когато дойде наш ред да проверяваме стана интересно. Всяка сутрин (тоест всеки обяд, де) идвах рано и се засичахме на входа. Казвахме си по едно здрасти и толкова (за жалост). Забелязала съм, че ако някой ще казва нещо, винаги първо той го казва.. Понякога нещо от рода на 'Оо, Деси, здравей!' или ' Здрасти, Деси, Какво правиш', придружено от широка усмивка. Това май е хубаво, само дето аз се сепвам (не видими, де) и не казвам нищо по-смислено от 'Хейй!'. От няколко дни съм си навила на пръста да му взема skype-а, обаче просто не ми идва куража..
 Ще допълня и малко плюсове: .. Слушаме един тип музика и имаме много общи познати.
.. Ще се радвам много, ако някой може да ми помогне със съвет или идея. Благодаря предварително ^ ^ .

Активен
Питър
Newbie
*
Публикации: 64

За приятни неща времето все не стига.

« Отговор #4 -: Април 17, 2011, 13:00:17 »

намажи му една филия с пастет , завий му я в една шарена кърпа и му я занеси специално в голямото междучасие с думите - "За теб съм я мазала вчера цял ден! "  и го гледаш в очите и чакаш да видиш какво ще се случи - ако изяде филията - край , твой е .. до края на междучасието
следващото .. вече не се знае какво ще стане , затова пипнеш ли го - здраво дръж !  .. това е

всъщтност това е втората стъпка , но сега нещата се развиват много бързо - няма време за първата. действай !
« Последна редакция: Април 17, 2011, 13:02:11 от Питър » Активен

Ако нямаш любов .. си я закъсал яко! / Св. Павел
peace&violence
Newbie
*
Публикации: 1391

« Отговор #5 -: Април 18, 2011, 01:40:10 »

@run-ar4eto Описала си го много сладко и си личи притеснението ти. Бъди по-смела и уверена. Възможно е той,също толкова,да се притеснява като теб и да чака сигнал,възможно е и да гледа на теб само като на приятелка. Както вече сама се навиваш да му вземеш скайпа,просто или действай или си намери причина от типа на.. знам ли .. "Между другото,знам една много яка песен,но я нямам на mp3-ката.Дай ми скайпа ти да ти я пратя,сигурно ще ти хареса." Вероятно сама ще се сетиш и по-добра причина (домашни,тестове etc. )  Вземи му скайпа,малко чат,повече усмивки и се остави да видиш до къде ще стигне.

@Питър: изглеждаш интелигентен..В шегите обаче нещо те няма.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.
Питър
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 18, 2011, 09:52:32 »

извънредно ми е скучно вече , нищо не разбираш
Активен

Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #7 -: Април 18, 2011, 16:16:44 »

Личи си
Активен
Питър
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 18, 2011, 21:30:45 »

добре , ще го напиша по културния начин - сори че ще е скучно - ами важно е да покажеш на този човек, че го различаваш от другите , че е специален по някакъв начин за теб , че си готова да направиш за него нещо лично твое - от теб към него , което не би направила за никой друг.
постави това на вниманието си - и то ще ти отговори с някакъв начин , всяка жена е въоръжена с непостижима за един мъж интуиция в това отношение.

важното е съвсем просто - отношението е от теб само към този специален за теб човек и към никой друг , можеш да направиш всичко - ама съвсем всичко, но само за него или заедно с него - мъжете са глупави и самолюбиви - падат в капана веднага.

в друга ситуация - покажеш ли, че си готова на нещо супер специално,но за който се случи без да има значение кой е той .. само за да ти се случи еди кое си нещо .. това е края , самолюбието остава без филия т.е. гладно и всичко се разпада на мига, ще чуеш такива неща за себе си каквито не си и сънувала.

ако се случи момчето да е умно - плана няма да проработи , разбира се че ще настане голям смях - но пък тогава не е и необходимо - смятай че всичко му е ясно, просто той работи с по-тежък "багаж" и това води до неувереност ,  можеш да си спокойна, че ще те разбира добре ако му говориш открито и няма да се стига до разни "умнотии"
« Последна редакция: Април 18, 2011, 21:40:02 от Питър » Активен

run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 26, 2011, 22:31:31 »

.. Съветите Ви, а и тези на едни приятелки (които много измъчих с мрънкане  Big grin ) бяха много полезни и въпреки че след като му взех скайпа видях, че го има написан във facebook, бях много, много доволна, благодаря Ви ^^. Такам.. идва един неприятен момент, в който на мен ми свършват темите за чатене и тъй като той не е от най-разговорливите, не мога да го заговоря за повече от 10 минутки ( в скайп, де  Rolling Eyes ). Дискусиите ни малко приличат на кръстосан разпит, но съм обедена, че когато има конкретна тема, не му е досадно да си пишем. На живо ми е мноооо Cry оого трудно да му покажа по някакъв начин, че ми е симпатичен... Скоро, обаче, предстои едно събитие, на което ще ходим абсолютно всички (компанията и той, и още много хора - близо 40 човеци). Притеснявам се, че и там ще докажа срамежливостта си, а случая ми изглежда подходящ за целта (цел: 1- да станем по-близки; 2- най-накрая да се сети, че е супер готин и го харесвам; 3- да разбера какво мисли по въпроса ). Приемам всякакви съвети ^^ ..
« Последна редакция: Април 26, 2011, 22:37:01 от run-ar4eto » Активен
Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #10 -: Април 27, 2011, 00:03:22 »

Миличка, иди на това събиране и се забавлявай максимално. Усмихвай се, танцувай, общувай с много хора от компанията ви, бъди интересна, забавна, предизвикай любопитството му, пофлиртувай с него, но не се застоявай само при него. Бъди естествена и не спирай да се забавляваш ...
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6198

« Отговор #11 -: Април 27, 2011, 00:06:55 »

Няма нищо по-хубаво от спонтанността. Не мисли отсега какво да правиш, иди, бъди себе си и се забавлявай. Ще изглежда добре отстрани. И не е нужно да показваш див интерес, защото преследването и играта са хубаво нещо като си на 15  Smile
Активен

Моето име е Любов.
Питър
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 27, 2011, 16:03:49 »

не е маловажно да заслужаваш, това което искаш да получиш. имаш ли заслуги ? и също имаш ли вътрешно усещане - че притежаваш заслуги ?
все пак трябва да си спокойна когато тръгваш към победата. потърси упование и самочуствие в нещо истинско - и така тръгни напред,
да не сгромолясаш нещата, стъпи на нещо

Активен

run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #13 -: Април 27, 2011, 21:55:14 »

.. Ам, ако съм схванала нещата, значи трябва да си карам както си знам за купона, но да му дам и основание да се замисли ^^. Само не разбрах добре.. в какъв смисъл е казано това със заслугата?
Активен
Питър
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 28, 2011, 22:11:59 »

вътрешно трябва да си сигурна в себе си , да знаеш, че наистина заслужаваш да спечелиш това момче, ако имаш и най-малко съмнение за какъвто и да е твой недостатък - оправи го веднага. тези чуства трябва да те водят само нагоре - и заради себе си   и заради него  го направи Smile)
изпъни корпуса , прибери корема , стегни походката , брадичката нагоре .. и напред  ;))   
Активен

run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 29, 2011, 17:16:38 »

Aхам .. мерси много, надявам се да не се изожа утре.
Активен
run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #16 -: Май 14, 2011, 03:01:58 »

Хм.. не знам от къде ми хрумна, нито от къде ми дойде кураж, но преди няколко дни му писах. Казах му, че го харесвам, а той беше така добър да ми каже, че ме харесва като приятелка. На въпроса ми 'И нали няма да ме избягваш, само защото ти казах нещо такова?', той дебело подчерта, че сме приятели и че би било глупаво от негова страна. След десетина минутки добави и че от много отдавна знаел, което доста ме улесни.
Сега се получава така, че всеки път като се срещнем и двамата се засмиваме..  Smile мерси отново на всички, чието време загубих.
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2789

« Отговор #17 -: Май 14, 2011, 12:43:22 »

Рънърчето, много културно дете си, симпатяга, много радваш. Smile
Много ме усмихна с всички постове, приятно е да знаеш, че има и такива, като теб и младежа (и той много зрял и адекватен).
Успех в любовта. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #18 -: Май 14, 2011, 16:33:12 »

Много мило. Smile
Активен
run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #19 -: Май 15, 2011, 14:40:47 »

Мерси  Smile Smile
Активен
run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #20 -: Май 19, 2011, 01:10:09 »

Здравейте, отново!  Smile
Преди известно време споменах, че онова момче беше подчертало, че сме приятели. Искаше ми се да помоля за съвет.. преди, когато още не му бях казала, че го харесвам, му пишех сравнително редовно, а към днешна дата не съм му писала от 4 дена. Чудя се дали ще е странно, ако пак му пиша както преди и ще се чувства ли той задължен да ми отговаря, дори и да му досаждам  Unsure (което искрено се надявам да не се случи и ако му преча, просто да ми каже.. ). 
Благодаря предварително!
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #21 -: Май 19, 2011, 02:10:46 »

Мисля, че е хубаво да не си променяш поведението, за да не е неудобно и за двама ви. Smile Пиши му най-нормално, в началото може да е леко странно, после всичко ще си дойде по местата. Smile
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2789

« Отговор #22 -: Май 19, 2011, 09:43:33 »

Ти още го харесваш нали, нищо че той не ти споделя чувствата. В такава ситуация, аз се старая да се дистанцирам, в противен случай може да се самонавиваш от негови думи или жестове, които ще са чисто приятелски, а ти да виждаш нещо повече и трудно да се отърсиш от увлечението.  Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
run-ar4eto
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 19, 2011, 12:08:37 »

Ахамм.. значи няма да е проблем да му пиша, просто не трябва да си внушавам, а ако той има да ми каже нещо, ще си го каже. Мерсии [sun~]
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: