star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Искам куче
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Искам куче  (Прочетена 18782 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #25 -: Октомври 09, 2010, 19:41:10 »

Галя, ако все пак решиш да ходиш доброволец свиркай .. може да ходим заедно Smile Имам още две девойки, с които ходим, а мъж ми осигурява транспорта, че и на мен ми е много далеч ...
Активен

kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #26 -: Октомври 09, 2010, 19:44:10 »

А мен що не си поканила...аааа.
Аз обаче имам малко страх от кучета, че нали преди години ме хапа и сега като залае някое куче, изпитвам панически страх, и заобикалям блокове, спирки, мани мани.
Ама там предполагам са добрички  Rolling Eyes.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #27 -: Октомври 09, 2010, 20:01:25 »

е, не са всички добрички  Lol но при лошите не се влиза, така че ... няма проблем. Обикновено се разхождат малчовците и средно големите кучета .. от най-големите само веднъж съм разхождала, но той беше толкова кротък и прекрасен ... Малчовците са като циганета, лепят се на вратата на клетката и обикновено аз се пъхам вътре да хвана 2-3 за разходка, а отвън другия човек затиска вратата и му подавам кучетата едно по едно на каиш  Lol Lol Lol забавно е, само че целия ставаш на г*з, защото всички в клетката (обикновено 20-на броя) искат да избереш тях и се катерят по теб, крещят, хапят и драскат ....  Lol
Ти не си казвала че искаш, за това не съм те викала Smile едната ми приятелка, с която ходих също е преживявала неприятна случка с бездомно куче и я беше страх, но много и хареса да ги разхожда диванетата  Cheesygrin
Активен

galchetto
Newbie
*
Публикации: 22

« Отговор #28 -: Октомври 09, 2010, 21:10:19 »

Ей с две раце съм за.Много ми се ходи и адски ми се иска да разхождам,гушкам,къпя и какво ли още не малките и голями сладурковци.Лошото е че графика на който работя е такъв,че на 3 дена имам само една почивка.
Но имаче когато ходите ми кажи ако съм почивка с радост ще дойда Smile  Stuart Stuart Stuart
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #29 -: Октомври 09, 2010, 21:23:07 »

ами то и аз съм с малко кофти работен график, т.е. не почивам като нормалните хора само в събота и неделя  Lol но като се наглася да ида пак ще ти пиша, ако си свободна ... ще се радвам на компания ;)
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #30 -: Октомври 10, 2010, 09:53:32 »

Ок щом решиш да ходиш пиши  Stuart
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #31 -: Октомври 24, 2010, 23:11:43 »

Галче, как сте с Чара, нищо не казваш Smile
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #32 -: Октомври 28, 2010, 21:03:48 »

Бях във Варна на изпити и за това не съм писала Smile Иначе с малката пакостница всичко е идеално Smile
Днес ни беше първата разходка.Мина мнго зле  Cry Много се плаши от всичко,да не говорим,че не иска да влиза в асансьора и слизаме и се качваме пеша,но поне ще вляза във форма с нея Smile Иначе си е голяма беля.Изяде всичко в къщи.Да не говорим ,че половината цветя на майка ми отидоха  Cry
Вие как сте с Брейви? И той ли е голям пакостник като Чара?КОга ще излезем на разходка с двамата скадурковци?
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Октомври 29, 2010, 13:53:28 »

О, за разходките изобщо не се тревожи. След няколко дена ще тича и няма да можеш да я удържиш Smile Дейв (в крайна сметка стана Дейви от Брейви) беше същият първите пъти, страх го беше от асансьор (но и от стълби), навън се запъваше и не искаше да върви, скимтеше и искаше да го нося...Сега да го видиш как тича и се радва на всичко наоколо Smile А с асансьора свикна така: първите пъти като не искаше да влезе, го взимахме на ръце и го пускахме там. Постепенно разбра, че не е страшно и това е пътят за навън и сега влиза веднага. По принцип не е много полезно малко куче да слиза по стълби, затова те съветвам да свикнеш и ти Чара с асансьора, особено ако са повече от 2 етажа.

Иначе Дейв явно е пораснал и вече прави повече бели и спи по-малко.. Като е сам, лудува яко- миналия път беше докопал каквото може от спалнята и си го беше завлякъл в леглото (мои парфюми, чорапи и какво ли не). Беше намерил и едно руло тоалетна хартия и го беше разкъсал навсякъде, та още си намирам парченца тук там. И четката на тоалетната винаги я намирам в леглото му, затова я качих на мивката.

Той скоро става на 4 месеца и ще го уча на нови команди, че засега знае само седни, легни и ела (и разбира се, не съвсем винаги ги изпълнява).

Вие в кой квартал сте? С радост ще дойдем нма разходка, но по принцип не е позволено в автобус, та дано сте ни наблизо за пеша. Ние сме в "младост 2".

Поздрави  на Чара (искам да видя снимки!) и имай търпение с нея, всичко се нарежда. Как сте с пишкането?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #34 -: Октомври 29, 2010, 15:36:44 »

Не са проблем стълбите. Вредно е само при кучета с издължен торс и къси крака (дакели, някои гончета и т.н.), както и при кучета със склонност към ставни заболявания, като моето чау чау. За едно атлетично куче няколко етажа стълби не се отразяват.
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #35 -: Октомври 29, 2010, 21:52:03 »

Голями са терминатори тези малки пакостници Smile
 Занчи Брейви стана Дейви Smile

Същата е и нашата госпожица само скимти и иска да се гушка.А колкото до асансьора не знам какво е правил приятелят ми,но като се прибрах тя с радост влизаше/Май нещо я е подкупвал Smile /.Сега остана само страха от другите кучета.
Не знам дали е правилно или не,но и аз мисля,че не е хубаво да слиза по стълби толкова малка,особено след като ми казаха да и давам калции за да не изкриви крачетата,защото се оказа че ще е доста едро куче.А да не говорим че като отидохме на ветринар ни казаха,че Чарита е съвкупност от по едри породи Smile

Леле Дейви ще се окаже по голям пакостник Smile Чара си се занимава с котката и не прави чак толкова бели,само гризе всичко.
Ти  как  научи Дейви  да изпълнява команди?Аз се опитвам,но се получава само ако  и се помоля и после и дам кучешка бисквитка.Иначе не мърда и сантиметър :(.Искам да я науча на командата "тук" ,защото  ми се иска след време да я пускам да тича.

С пишкането сме много зле :( До сега го правеше в къщи на вестник и не и се карахме,защото така ни каза ветринаря /че няма смисъл докато не започнем да я водим на вън/.Но сега вече се разхождаме и искам колкото се може по бързо да я науча да го прави на вън.До сега само веднъж имахме успех да се изпишка на вън и получи наградка,а като го направи в къщи вече и се караме.А при вас как е положението.Свикнахте ли вече?
А за снимки няма проблем малката бонбона си има цял албум вече Smile Така че само кажи къде и ще ти покажа Smile А на Дейви няма ли да видим снимки? 
Ние сме чак в ЖК. Св.Троица.Далечко сме за жалост,но все ще измислим нещо Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 01, 2010, 22:41:44 »

Значи, за пишкането- и на мен ми беше трудно и често се ядосвам (понеже още не сме безгрешни), но като цяло по книгите пише да не се караш на кучето, като пишка вкъщи, а просто много- ама много- да го поощряваш, като го направи навън (изпадаш в еуфория и даваш нещо много вкусно). Другото, което се препоръчва- поне половин ден изцяло навън (без много да тича, може на пикник нещо) и рано или късно ще го направи, и пак голямото хвалене и лакомство. Нашият пишка навън почти всеки път, но после вкъщи пишка пак (днес сме 2 вкъщи срещу 4 навън хаха). Но трябва им малко повече време и търпение Smile

За командите- ами разбира се, че с лакомство, докато са малки всеки път с него, като се научат безгрешно остава само "браво" и лакомство на всеки втори път, и постепенно ги спираш. За команда "тук" се препоръчва винаги лакомство, защото е много важна а те често се разсейват.

Но тя е много малка, преди да стане на поне 3.5 месеца (забравих наколко е), не може да очакваш чудеса отъкм пишкане или команди Smile

Хайде това е от мен, че ще ядем и пак разходка (днес за 4ти път). Целувки на бялото съкровияе Smile

Лор, знам, ама Дейв е голдън, те са много предразположени, а като гледам и Чара е голямо куче Smile
Активен

ivelinaa
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #37 -: Ноември 21, 2010, 10:25:09 »

браво : ) дано има повече такива хора като теб Smile  Smile Smile Smile
Активен
Leila
Newbie
*
Публикации: 36

« Отговор #38 -: Декември 14, 2010, 10:54:37 »

Аз имам осиновено куче от приют и го гледам вече около две години, още гледа тъжно.....
Животните са голям ангажимент, нямаш ли много време не се взимай куче, купи си котка Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 18, 2011, 11:37:47 »

galchetto има новини за вас в сайта на приюта Smile много добре изглежда Чара, а котката ти също е голям сладур  Cheesygrin
Активен

Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #40 -: Март 29, 2011, 20:10:30 »

и ние искаме кутре но още не можем с мъжо да стигнем до консенсус каква порода... той все иска от тези дребните набитите дето дишат тежко, май френски и английски булдог бяха... едни такива трътлести дето хъркат, мен пък изобщо не ме кефят. Харесали сме една порода ама те са скъпи, тва от филма Маската, забравих му името
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #41 -: Март 29, 2011, 20:24:58 »

Разходете се до приюта в Богров. Пълно е с невероятни кученца, има и породисти чат-пат, но просто може да си харесате "вашето" кученце, като го видите. Нищо няма да изгубите. А можете да спасите една душичка, безплатно ;)
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #42 -: Март 30, 2011, 09:55:45 »

Джак Ръсел Териер е това от маската, към 800-1000лв. е, ама всички собственици, с които съм говорила са единодушни, че тези кучета са напълно ненормални Lol Ще Ви е доста забавно с него.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4117

« Отговор #43 -: Март 30, 2011, 10:07:03 »

изключително ненормални Smile скачат като пружинки, ужасно игриви и на една приятелка - гледа телевизия Smile и лае, когато не му хареса нещо, дето дават  Lol
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #44 -: Март 30, 2011, 13:18:37 »

Мда, никак не е лесно да си имаш работа с какъвто и да било териер..луди, инати, хиперактивни...особено джак ръселите ..ама са страшно забавни кучета! И има едно нещо при териерите или ти му показваш,че си шефа или цял живот му играеш по свирката.. А те са страшни манипулатори и дори и мъници като йоркита или уестита, джак ръсели и т.н. може да бъдат голям трън в гащите ако ги изтървеш като малки да ти се качат на главата..
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #45 -: Март 31, 2011, 18:15:14 »

Джак Ръсел Териер е това от маската, към 800-1000лв. е, ама всички собственици, с които съм говорила са единодушни, че тези кучета са напълно ненормални Lol Ще Ви е доста забавно с него.
В южния парк има няколко и са невероятнитни. Толкова шантави сладурчета са Cheesygrin а това в маската се казваше Майло. Аз като не сещам за породата и казвам Майло и всички се сещат Cheesygrin
Териерите са определено странни, и аз потвърждавам като собственик на териер Smile
Активен
Belladonna
Newbie
*

ludetina

« Отговор #46 -: Април 21, 2011, 14:58:15 »

Разходете се до приюта в Богров. Пълно е с невероятни кученца, има и породисти чат-пат, но просто може да си харесате "вашето" кученце, като го видите. Нищо няма да изгубите. А можете да спасите една душичка, безплатно ;)

Мерси за подсещането, и аз си го мислех, тя една приятелка ме караше да ходим да ги разхождаме доброволно, тя си има един пес вкъщи, но обича кученцата и ходеше да ги храни, гали, реши, разхожда, та и аз си мислех за тоз приют, може да отидем с мъжо, сто про ще харесаме нещо, ама свеки после ша ни бие ако стане голямо магаре кат порасне Lol
Активен

Belladonna
Newbie
*

ludetina

« Отговор #47 -: Април 21, 2011, 15:01:25 »

Да, джак ръсел териер, простете за невежеството, ама пуста къса памет, с възрастта оглупявам съвсем  Lol Stuart Ама много парици бе, то една кола на старо е толкоз пари. Мойта барака за толкоз ще я продам ... Ще му мислим, но наистина изглеждат много забавни, само като им видиш муцунките с тези петна и тва на очето като пират, сигурно е доста забавно с тях, но трябва да водим тежки преговори с дъртите, че живеем с тях
Активен

Belladonna
Newbie
*

ludetina

« Отговор #48 -: Април 21, 2011, 15:02:12 »

изключително ненормални Smile скачат като пружинки, ужасно игриви и на една приятелка - гледа телевизия Smile и лае, когато не му хареса нещо, дето дават  Lol

хаха, имат си мнение и характер  Wink
Активен

Belladonna
Newbie
*

ludetina

« Отговор #49 -: Април 21, 2011, 15:03:42 »

В южния парк има няколко и са невероятнитни. Толкова шантави сладурчета са Cheesygrin а това в маската се казваше Майло. Аз като не сещам за породата и казвам Майло и всички се сещат Cheesygrin
Териерите са определено странни, и аз потвърждавам като собственик на териер Smile

Момичета като чета, все повече ме навивате за джак ръселче, ама много скъпи бре, дали не мога някъде по-евтинко да намеря???
Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: