star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Искам куче
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Искам куче  (Прочетена 18784 пъти)
galchetto
Newbie
*
Публикации: 22

« -: Септември 29, 2010, 22:55:28 »

Здравейте!
Страшно много искам да си взема кученце.По принцип винаги съм имала домашен любимец и то не един  Smile Гледала съм едновременно котка и куче,костенурки и рибки, и какви ли още не животинки.Но от както откриха алергията на сестра ми към кучета в нас остана само котката,а кучето отиде на селото на едни приятели :( Сега обаче вече нямам пречка да си взема ново куче(тъй като старото вече е свикнало с новите стопани,а пък и те много го обичат не мога да си го взема обратно).
Искам куче подобно на боксер или нещо от сорта.Просто по голяма порода куче.От седмици насам гледам обявите и тези кучета ми се струват доста скъпи,а в момента не разполагам с голями сума пари за такава покупка.Ако някой знае от къде мога да си взема куче на по приемливи цени ще бъда много благодарна да го сподели.
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1 -: Септември 30, 2010, 00:00:55 »

Здрасти, по принцип най-доброто, което мовеш да направиш, е да спасиш един кучешки живот, като осиновиш (напълно безплатно) кученце от приют. Нямаш идея колко изоставени, често породисти малки кучета има. Много пъти организациите са ги ваксинирали и обезпаразитили. Ето тук едно прекрасно кученце:

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=2513

А тук има немски овчарки, но няма бебета, най-малкото май е около годинка:

А, има и женски боксер в темата на долния линк!!!!

http://forum.dog.bg/topic/19126-%d0%bc%d0%bd%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bd%d0%b5%d0%b6%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b2-%d1%81%d0%b5%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d1%86%d0%b8-%d1%81%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%8f/page__st__2820__p__865152__hl__%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B0%20%D0%BE%D0%B2%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0__fromsearch__1&#entry865152

Но ако не държиш да е бебе, има наистина прекрасни кучета там, здрави и млади и с добър характер, просто разгледай! И не забравпй, че така едно куче ще живее благодарение на теб!

Успех и се надявам да намериеш "твоето" куче!
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 00:11:48 от Korneliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2 -: Септември 30, 2010, 00:05:39 »

А, и още нещо. Никога не си взимай куче на " приемливи цени" ! Ако искаш породисто куче, което да е здраво, вземи си от легитимен развъдник. Там цените са между 600 и 1000 + лева, но знаеш какво взимаш.
Ако вземше евтино куче от зоомагазин или домашен развъдник, може да се мъчиш цял живот с болно животно. Да не говорим, че едва ли ще е породисто, щом няма родословие. Т.е., все едно си взимаш непородисто куче, но гледано при жестоки условия (малките кученца, които имат нужда да тичат всеки ден, живеят с месеци в клетка 50 см, ако не ги вземе никой, ги убиват) и си го плащаш. А ако осиновиш бездомно куче, е голям шансът да е по-здраво и да не стимулираш тази жестока търговия.

Тъй че, всеки, който се интересува и обича кучета, ще ти каже: или осинови бездомно, дори да не е породисто, или вземи породисто от легитимен развъдник, когато събереш пари! Дано съм ти била от полза!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #3 -: Септември 30, 2010, 08:47:59 »

Галче, ами алергията на сестра ти?
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #4 -: Септември 30, 2010, 09:38:07 »

Много ти благодаря Корнелия.Идеята да осиновя кученце е прекрасна Smile изобщо не ми беше хрумнало.А пък и така хем аз ще съм щастлива с желаното кученце,хем ще е щастливо и кучето Smile
А колкото до сестра ми.Тя вече живее отделно от нас със своето семейство Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #5 -: Септември 30, 2010, 13:34:54 »

Радвам се, че приемаш идеята за осиновяване Smile Наистина така ще му помогнеш много, а то знаеш каква радост носи Smile Ако имаш нужда от помощ или ориентация за процедурите, пиши, но най-добре се регистрирай в дог.бг, там много хора се занимават с това (в сексия " Без дом" ). Стискам палци за теб, и за кучо!

П.П. В момента си търси дом и една лабрадорка- Фрида, темата е пак там някъде. Но най-добре е според мен да си вземеш малко кученце, за да го възпиташ както си искаш, щом нямаш претенции към конкретна порода.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #6 -: Септември 30, 2010, 14:01:41 »

О, подкрепям Корнелия на 100%..Аз лично за малко не си изпатих сериозно от това, че приятелят ми в стремеж да ме изненада е купил малчо (йоркширски териер) от някаква фирма "вносител" от Хасково..да, за 600лв вместо за 1,300-400 както са цените от легитимните развъдници, но после 2 месеца не спахме и му треперихме дали ще оздравее..беше с кашлица, която се разви в пневмония и беше страшно да си гледаш малкото сладко кутренце как няма живец в очичките и да го тъпчеш с лекарства и инжекции..
Наистина сега всичко това надявам се е само в миналото и бебо расте здравичък и красив, да, няма родословие, но много от собствениците на такива кучета с родословие са признавали, че е добър представител на породата..не че това е важно..
Просто не се подлъгвайте по обяви за "породисти" кучета на "нормални"/"приемливи" цени..Ако имах възможност да върна времето бих предпочела да събираме пари още година, но да си го вземем малкия от развъдник..
А идеята да осиновиш кученце е прекрасна! Има толкова тъжни очи, чакащи да бъдат зарадвани ! Clover
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #7 -: Септември 30, 2010, 15:06:50 »

(в сексия " Без дом" )

Корни, ти сигурна ли си, че си концунтрирана върху кученцето, а не си дейдриимваш за мъж ти например  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Септември 30, 2010, 15:15:33 »

(в сексия " Без дом" )

Корни, ти сигурна ли си, че си концунтрирана върху кученцето, а не си дейдриимваш за мъж ти например  Big grin

хаха, доста е възможно, че напоследък все не остава време и сили за тези...секции  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #9 -: Септември 30, 2010, 17:11:46 »

осинови си куче, осинови си куче, подкрепям с две ръце и 12 лапи в момента (котешки, ама все тая) Lol Lol Lol 
Ако все пак решиш да го купиш - само от развъдник с документи, Корнелия добре ти е обяснила защо.
В приюта в Богров има мноооого чакащи дом кучета в добро здраве, ваксинирани и обезпаразитени и т.н. ... можеш поне да отидеш и да ги видиш ... то ако е писано да го намериш там, ще разбереш веднага ;)
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #10 -: Октомври 02, 2010, 08:55:28 »

Дам вече реших че ще си осиновя.Сега остава само да разбера как протича процедурата и да опита да си взема някой сладък маник Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Октомври 05, 2010, 23:39:25 »

какво стана, получи ли ми отговорите на лични? Да не би да се отказа да си осиновиш кученце :(
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #12 -: Октомври 06, 2010, 16:29:46 »

Не не се отказах даже както ти писах вече съм си избрала  куче.Прсто имах много работа и не съм влизала.
Активен
galchetto
Newbie
*

« Отговор #13 -: Октомври 07, 2010, 10:42:08 »

Ето това са двете малки,сладки,белички принцеси които си харесах.Е то аз харесах всички де ама тези направо ми влязоха под кожата.Жалко ,че не мога да ги взема и двете.
А малкия сладурко до двете госпожици е братчето им.И той е един хубавец Smile
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 10:45:10 от galchetto » Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #14 -: Октомври 07, 2010, 11:01:14 »

Галче, тези две малки сладки белички принцеси като им гледам лапичките, ще пораснат до големи, едри, тежки магаренца - едри кучета са. Нали си го съобразила това, че няма да останат мънички?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #15 -: Октомври 07, 2010, 11:27:39 »

ооо ти вече си сложила снимки, супер Smile много са готини Smile аз вчера си взех голдънче и прилича малко на тези белите Smile кога ще го вземеш при теб? успех! И се приготви за трудни мигове в началото Smile)
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #16 -: Октомври 07, 2010, 21:41:03 »

Да права си,ще пораснат доста голями,но аз и без това искам по голямо куче Smile
Честито да ти е кученцето Корнелия и много да те радва Smile Аз утре отивам да си взема една от двете хубавелки най-накрая Smile Нямам търпение вече Smile Днес купих розова каишка и всякакви други принадлежности,които ще ни трябват Smile Само не мога да измисля име :( Хрумва ми само Шанти в което съм влюбена(като име),но ми казаха ,че е хубаво в името да има р за да го запомни кучето по лесно :( и сега нищо не ми идва на ум
Ако Ви хрумнат готинки имена приемам предложения Smile
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 21:43:23 от galchetto » Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #17 -: Октомври 07, 2010, 23:02:39 »

Мерси Smile И на теб като го вземеш да ти се връща ;) После кажи много ли те мотаха с процедурите и т.н., да знам.
Ох, и ние нямаме име за нашия, а е вече при нас. Мъжки е и засега предложнията са за Брейви (както е по паспорт), Брайтли, и по-нормалните Чарли, Рекси, Алекси, Анди...Не знам :(

А за женско ми се струва по-лесно- аз бих я кръстила Сара че го обичам това име. Джеси също е готино.
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Октомври 07, 2010, 23:17:39 »

Брейви е много хубаво име.А пък е и по не стандартно .Аз се спрях на две - Чара и Багира.
Сара се казваше предишното ми куче и сега някак не върви да кръстя и новото така.
Айде утре ще разкажа подробно как е минало(е ако имам време,че ме чака къпане,гушкане,гушкане и пак гушкане Smile ).
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #19 -: Октомври 08, 2010, 08:38:08 »

Чара е прекрасно, звучно, а и ще го запомни по-лесно от Багира. Много приятни мигове ви желая Smile
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #20 -: Октомври 08, 2010, 21:48:32 »

Здравейте Smile
Взех малката принцеса днес и я кръстихме  Чара Smile
Процедурата по осиновяването беше много лесна.Изискваха се само 3 посещения за да са сигурни,че има интерес към кучето,и за да може както кучето да свикне със стопанина така и стопанина с кучето.
Аз направо съм очарована от приюта и от персонала.Всичко беше много добре организирано,приюта беше много добре устроен,пресонала безкрайно любезен,а на кучетата им личеше че се гледани с много любов.На 14 ще ходим пак към приюта за последната ваксина.
Иначе малката Чара днес е малко стресната,защото е на ново място,но се надявам от утре вече да се поотпусне.Направила съм и легалце в коридора с топла и мека завивка,но да се надяваме,че ще се престраши да дойде при нас на леглото да спинка на топло.С коктата се приеха много добре.Е писаната беше малко стресната коато дойде куче което и изяде яденето и и изпи водичката,но като цяло нямаше проблеми.
Утре ще кача малко снимки да я видите Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #21 -: Октомври 08, 2010, 23:08:48 »

ей, супер, много се радвам за вас  Cheesygrin приюта наистина е страхотен и хората там бачкат яко. Дано повече хора като теб си вземат куче от там, защото до момента осиновяват активно в чужбина, а това е по-трудно и изисква повече средства ...

о, сладури, сега видях, че ви има в сайта им  Cheesygrin
« Последна редакция: Октомври 08, 2010, 23:17:22 от angel_sin » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Октомври 09, 2010, 14:07:41 »

Видях вииии, теб и Чара в arsofia.com. Много се радвам, чувствам се и аз малко помогнала заради идеята  Stuart
Иначе имай търпение, след няколко дни кучето ще се отпусне. Моят пък умря от страх на първата разходка, седна първо пред вратата, после насред тревата и не искаше да мръдне и едвам се убедихме Smile Но после намери една голяма чудесна кална локва с всякакви боклуци и ммм как да изпуснем, веднага забрави страха и нагази в нея.

Решихме да го оставим Брейви, че само за това име имаше консенсус, пък и тъкмо да си носи рожденото име Smile

Хайде някой път да ги разходим заедно с Чара като пораснат малко Smile Тя на колко е?
Активен

galchetto
Newbie
*

« Отговор #23 -: Октомври 09, 2010, 18:02:39 »

Мерси мерси  Stuart И аз много се радвам,че стана така Stuart Stuart

Даже много помогна Корнелия (може ли да ти казвам Корни или не?)   Wink  Дори не се бях сетила,че има такъв варянт и найстина ти благодаря,че ми каза Smile Не съм и подозирала колко много кученца са изоставени и колко лоши могат да са хората спрямо тях.
Като бях в приюта много се замислих дали да не се присъединя към доброволците им,но за жалост имам малко време и ми е малко далече,но се надявам да мога да го посещавам поне веднъж в месеца.
А колкото до отпускането и аз мисля,че до ден два вече ще се чуства идеално.А и ако съдя по това колко сладко си спинка цяла нощ под завивките ми бързо ще се научи на глезотийки.
Сега и аз видях снимките...Чара изглежда прекрасно сладка с розовата каишка,а аз ужасно но това не е важно Smile

Ией избрали сте Брейви Smile
Първата разходка е била голяма тръпка за малкия.Как да изпусне такова преживяване като цопването в локва Smile сладурко.
Ами още и е рано за разходки.Другата седмица ще и сложи ме и третата ваксина и след още две седмици ще сме готови за разходки  Stuart  
Така че с радост ще се разходим с теб и Брейви.Няма ли да качих снимка на малкия сладур да му се порадваме Smile
« Последна редакция: Октомври 09, 2010, 18:09:11 от galchetto » Активен
kotanka
Newbie
*
Публикации: 2143

« Отговор #24 -: Октомври 09, 2010, 18:45:20 »

Олеле страхотни сте  Wub.
Браво за кученце, да ти е живо и здраво.
Много си отивате, просто си е твойто кученце Smile.

( ухх как съм изпуснала тази тема, просто незнам  Shame)
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: