star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Препоръчайте...тиган :)
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръчайте...тиган :)  (Прочетена 5179 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« -: Юли 09, 2010, 13:48:47 »

Аз подхващам мойта стара песен с тиганите Smile За палачинки отдавна си взехме вече, но сега ни трябва постоянен, че нашият се оказа боклук и го хвърлихме. Търсим си висок клас/професионален, някой ползва ли такива изобщо и може ли да препоръча?
Краси искаше Lodge или De Buyer, но чугунените в крайна сметка го отказаха, зради поддръжката, а и не познаваме никой, който ги ползва, за да потвърди наистина дали така добре се готви в тях, а от вторите няма такъв модел, какъвто искаме. Търсим дебел, здрав, 28 см, незалепващ, но не от някакъв съмнителен тефлон. Последният ни по принцип беше много готин, не помня марката, но е от тези, които промотират в Технополис като вечни и дори с метал можеш да бъркаш вътре - е, обели се зверски. Някой знае ли нещо и за тези керамичните?
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1 -: Юли 09, 2010, 13:51:44 »

Тефал ? Не са ли достатъчно добри, аз много им се радвам, много сме доволни, особено на новите, но пък ги използвам най-вече за стекове, не се драска, мие се идеално, готви се супер лесно.. не знам на вас за какво точно ви трябва.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Юли 09, 2010, 14:10:16 »

Хм, явно не искате Тефал. Макар, че аз се родих с новата си придобивка и ми е кеф да задушавам, пържа, да правя палачинки. Значително по-бързо ми е готвенето, почистването, пък за палачинките да не говорим - сякаш са ми и по-вкусни  Lol Много рядко ползвам и мазнина и не ми е създавал проблеми, но пък го имам само от 3 месеца, така че има време да се магаряса   Rolling Eyes Моят е взет от Метро и много се дърпах като разбрах, че от там ще го избират, защото нямам хубаво мнение за стоките им, но за сега се оказа читав.
Иначе онзи ден влизах в магазин на Солинген и имаше много готини тенджери и тигани, много тежки и масивни, но цените бяха трицифрени  Rolling Eyes
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #3 -: Юли 09, 2010, 14:12:11 »

Тъкмо това щях да кажа и аз - Солинген, ако не ви свидят парите, иначе - Тефал. Обаче пък тия марки, които Краси е намерил, не съм ги чувала, познавам по-масовите.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #4 -: Юли 09, 2010, 14:18:01 »

Тефал няма да е, а за тигани Солинген май не съм чувала. Там харесах едни нови на Силит, по нова технология, но мъжът е скептичен.
А и предпочитам някой с опит да каже какво е ползвал, иначе скъпи марки, от които да избираме, много.
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #5 -: Юли 09, 2010, 14:20:48 »

Ми в такъв случай - Цептер. От дългогодишен опит.
Солинген са хубави.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: