star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Великденски майсторлъци
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Великденски майсторлъци  (Прочетена 25413 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #50 -: Април 22, 2013, 21:44:21 »

Е кво да е нужно, боички, айсинг, пош (аз ползвам мини найлонови торбички, на които режа крайчето)  Cheesygrin Куки буки, аромасхаус, сладката къща, ксеркс, това са онлайн магазините за сладкото хоби. Аз тази година ще пасувам, мисля да съм до боядисаните яйца. Никак не ми спори в кухнята, не ми се меси, не ми се готви, та не ща да се излагам. Ако вие ми вдъхнете ентусиазъм, може и да се размърдам малко, ама май ме съмнява. От всичките Великденски вкусотии, които не намирам за особено вкусни сега, ми се дояждат само кифлички. Но и там мама се включва с машината за хляб, пък то в печенето няма нищо интересно  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #51 -: Април 23, 2013, 09:26:18 »

Какви точно боички? Има 50 вида - прахови, гелови, не-знам-какви Rolling Eyes
Нямам никакъв опит, помогнете...
Като направиш този айсинг го оцветяваш с боите, така ли? Защото очевидно той е бял...
Видях, че ми трябват и четки, за да рисувам?
Пош какво е? И за какво ми е?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #52 -: Април 23, 2013, 09:32:04 »

В куки-буки (поне аз от там поръчвам и им знам асортимента) има направо готови цветни шрифтове в тубички, с които направо си изстискваш и не ти е нужен пош. По-скъпо излиза обаче. Иначе ако си вземеш само бял айсинг (или си го направиш сама), си вземи течни или гелови бои, праховите са за фондан основно, макар че и те стават за айсинг. Няма кой знае какво значение общо взето.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #53 -: Април 23, 2013, 10:14:43 »

Аха, мерси, аз междувременно разгледах и се ориентирах горе-долу.
Видях и някакви клипчета в you tube.
Ама там работят точно с едни такива пластмасови тубички, от които изтискват айсинга и ми се виожда по-лесно...Но аз точно в куки-буки гледам и вече направих натъкмих поръчка за 100 лв Blink, но такива тубички не видях? Ще ми постнеш ли линк, ако не те затруднявам?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #54 -: Април 23, 2013, 10:34:18 »

Мале, 100 лв., дори аз с всичките фондани не съм правила такава сметка  Lol

Нещо не мога да вляза в сайта сега, ще пробвам по-късно. Но имай предвид, че бяха по 5-6 лв. тубичката и за няколко цвята излиза безумна сума. То ти си видяла как се трупат де, но обикновено няма нужда от чак толкова много неща и да ти излиза толкова скъпо всичко.

http://www.cookibooki.bg/82-Глазури-и-шоколади/View-all-products/Page-3-12.html
« Последна редакция: Април 23, 2013, 10:45:28 от Лора » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13213

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #55 -: Април 23, 2013, 10:48:18 »

Фей, наистина впечатляващо зареждане на количката  Lol
Аз пък да ви кажа последния път леко се разочаровах от кукито, щото ми пристигна гаден фондан, който нямаше размесване. Сега съм фен на сладката къща. Имат и доста декорации на грамаж, та ми идва изгодно. Това във времето, когато се занимавах, де  Lol Та имам прилични грамажи от всякакви цветни перлички, тичинки и всякакви такива дребни джвъчки  Lol
Аз не се сещам за тия шрифтове. Иначе от много време съм се запалила по ядливите флумастри, ама и те скъпи. Фей, друг лесен начин е рисуването върху фондан или айсинг. Техниката не е трудна, даже е много приятно. само четки ти трябват, различни цветове и алкохол.  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Април 23, 2013, 10:57:01 »

Аууу, Пупи, къде ме прати в тая къща, искам всичко!  w00t Макар че и в кукито преди така се изкушавах, пълних там разни джвъчки в количката и накрая си виках "абе за какво са ми всички тия глупости" и ги махах. Стигнах до заключението, че и само с фондан стават чудни нещица. Само един черен флумастер съм си взела, с тънък и дебел накрайник - да рисувам очички и такива неща - супер ми е полезен. И от евтинките интрументи за рязане и моделиране.
Ох, днес трябва да почвам украсата за тортатааа, нямам търпение вече!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #57 -: Април 23, 2013, 11:26:18 »

Аз таз година едно яйце няма да боядисам, че са много почивните дни + годишнината ни от сватбата и сме по хотели,няма да съм вкъщи нито в четвъртък, нито в събота. Този празник не го и уважавам особено де, та не ми е болка за яйцата, ще взема от мама и свеки като се върнем  Smile
Но на вашия ентусиазъм се радвам, тази година по Коледа и аз го споделих и впечатлих много близки с лично правени за тях сладки, ама дали ще повторя, не знам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #58 -: Април 23, 2013, 13:16:12 »

Сведох поръчката до 50 лв Razz

Бях се нахвърлила на форма за мъфини от 20 лв, но реших просто да си купя от Джъмбо от книжните формички за печене (продават се 100 бр), да видя с тях как ще става.

Така че ще купя само една торбичка великденска, в която да сложа сладки, четки за айсинг, комплект формички за сладки, декоративна глазура (благодаря, Лориии! с тази ще ми е много по-лесно) и черна писалка (пак благодаря, Лор!).

Дано излезе нещо в крайна сметка, а не само да дам 50 лв за една торба безполезности Razz А имате ли някоя сполучлива рецепта за удачни за декориране сладки?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #59 -: Април 23, 2013, 13:34:22 »

Ти досега в какво си прави мъфините? Аз имам такава форма, но не съм я ползвала въобще, много ми непрактична, само заема място, а не стига за една дози мъфини и трябва да се пекат на 2 пъти. Ползвам само (и ги препоръчвам) едни единични чашки, като от нагънато алуминиево фолио (ей такива) - много са ми удобни, не заемат място, нареждам ги в две големи тави и пека всичко наведнъж. Само трябва да се внимава като се мият да не се намачкат, но моите страшно много съм ги ползвала и още са съвсем добре. Вътре, нали, си се слага хартиена формичка. В Джъмбо ги продават.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Април 23, 2013, 13:36:52 »

В силиконова. Но онзи ден се разцепи на две Lol

Аха, тези също ги продават в Джъмбо. Аз купувам такива тави, за да не мия Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #61 -: Април 25, 2013, 22:44:42 »

Хора, недейте така, силиконовите форми за жестоки! Не се мажат с нищо, мяташ мъфините, после излизат буквално сами, а миенето се свежда до забърсване с гъба. Ама хубави силиконови, а не някакви боклуци. Скъпичко излизат, ама са страхотни!

Фей, що се отнася до хартиените чашки, те се ползват, за да се слагат във форми, само на тях не можеш да разчиташ, защото са меки и в тавата ще стане един голям свързан мъфин Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #62 -: Април 26, 2013, 08:48:57 »

Аз съм правила само с хартиени, просто слагам две хартийки и си стават идеални. А за силиконовите и преди съм казвала, че им дадох достатъчно шансове, но просто не пекат така добре като металните. В една и съща фурна, една и съща смес ми се пече съвсем различно.
Най-добре е в керамични, ама нали...
« Последна редакция: Април 26, 2013, 09:01:25 от Лора » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #63 -: Април 26, 2013, 09:13:31 »

Аз съм смотана и още не съм си купила никаква...Сега отиваме с Цветуша на пътешествие до Джъмбо и ще видим какво ще изберем Smile

Иначе материалите ми дойдоха и в събота, като заспи госпожица Зверино, ще правя първи опит със сладките, за да почетем именния й ден в неделя Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #64 -: Април 26, 2013, 09:17:54 »

Ми аз също съм пробвала с по 2, не става толкова добре.

Аз нямам никаква идея защо нямаш успех със силиконовите, моите мъфини се изпичат прекрасно.

Фей, само не взимай силиконова форма от Джъмбо Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #65 -: Април 26, 2013, 15:23:08 »

Купих си тефлонова тава с разделени формички и хартиики за мъфини, 100 бр. Да пробвам и този метод Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #66 -: Април 26, 2013, 21:51:49 »

Аз имам такава тава и никога не съм имала проблем, дори не я мия  Cheesygrin за мен лично си е най- добрия начин за правене на мъфини  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #67 -: Април 26, 2013, 22:53:44 »

А по колко мъфини стават с тази тава? Защото моята е с 10, ако не са и 8, а мъфините ми винаги стават поне 16, та затова не я ползвам.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Април 26, 2013, 23:17:58 »

Рецептите за мъфини обикновено са или за 12 или за 18, много ме кефи, че в новата ми книжка пише точно за колко мъфина са рецептите.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #69 -: Април 26, 2013, 23:22:56 »

Знам, просто моите винаги стават повече, хем си слагам колкото трябва - 2/3 от хартийката.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Април 26, 2013, 23:25:38 »

Миналата седмица вместо 18 станаха 24 Lol
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #71 -: Април 27, 2013, 21:17:12 »

12 гнезденца има тавата  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #72 -: Април 27, 2013, 22:09:16 »

Да и моята е с 12. Идеално Smile
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #73 -: Април 19, 2014, 14:38:08 »

Козунаците ми втасват, цялата къща мирише на празник...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #74 -: Април 19, 2014, 18:37:59 »

Мисля, че приготвих гигантски сладък хляб  Cheesygrin като за пътви път, ако не убия някой с козунака си, ще го считам за успех.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: